Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Zlín – Třinec 4:2 (kon.) | K. Vary – Chomutov 4:3 (kon.)
Plzeň – Motor ČB 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Sparta 4:1 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 17.02.2013, 18:15Tipsport extraliga

Dnešní zápas je u konce. Viděli jsme skutečně napínavý duel, který nakonec přinesl i nečekaný zvrat. Tygři díky třem zásahům ve třetí třetině slaví výhru 3:2 a velmi důležité tři body.

Ceny pro nejlepší hráče si odnášejí Tomáš Pospíšil (LIB) a Tomáš Rolinek (PCE).

To je pro dnešek z Liberce vše. (20:57:06)

60:00

59:55
    Víšek vyhazuje do středního pásma a už je zřejmě hotovo.

59:50
    Liberecký Radek Duda (LIB) dostává dvě minuty za držení. Liberec si bere oddechový čas.

59:43
    Ohromný kus práce odvedl v útočném pásmu Jan Víšek, který držel několik vteřin kotouč proti třem hráčům.

59:26
    Liberečtí mohli dodat zápasu definitivní tečku. Nedvěd se ale k puku nedostal.

59:07
    Nedvěd vyhazuje přímo z buly, hosté stále v šesti.

59:05
    Přerušení využívá hostující lavička k oddechovému času.

59:05
    Ohromný závar před Schwarzem, který končí snad čtyřmi hráči ležícími v brankovišti. Puk má ale pod kontrolou právě on a ostatní hráči se krátce na to začali věnovat strkanici.

58:52
    Pardubice v útočném pásmu a Růžička na střídačce - hrají tedy v šesti.

58:20
    K vidění je absolutní nasazení z obou stran. Puk se ale pohybuje hlavně ve střední třetině.

57:30
    Liberec se teď dostal pod hodně velký tlak. Vše ale nakonec řeší oblouček Filippiho, který dopadl až ve středním pásmu.

56:43
    Hodně sporný zákrok na Jana Víška, kterého povalil Václav Kočí. Rozhodčí, na rozdíl od obecenstva a liberecké střídačky, zůstává v klidu.

55:51
    Liberec právě vstřelil branku!
    Obrat je dokonán! Duda poslal puk mezi obránce Pardubic, kam se neohroženě vrhl TOMÁŠ BULÍK. Ten se protáhl, a přestože měl puk na dlouhou hokejku, poslal ho mezi betony Martina Růžičky. Asistence: Radek Duda a Jiří Moravec.

55:28
    Poslední okamžiky patří hokejistům Liberce, kteří si od vyrovnání drží lehčí převahu.

55:09
    Už to vypadalo, že Kudrna udržel pro svůj tým útočné pásmo, avšak sudí píská.

54:18
    Do šance se zkoušel prodrat domácí Bulík. Mezi dvěma zadáky ale neměl moc velkou šanci.

53:51
    Postavení mimo hru je k vidění i na straně druhé. Radil byl na modré příliš nedočkavý.

53:43
    Liberečtí se usadili v pásmu, avšak Jánošík nedokázal zastavit prudkou přihrávku ještě před modrou čárou.

53:15
    Hosté se při rozehrávce dostali pod menší tlak a puk končí až za Schwarzem. Hra se tedy vrátí do pardubické třetiny.

52:47
    Skvělý zákrok Marka Schwarze. Ten betonem zastavil střelu Cetkovského, který pálil z hranice brankoviště.

52:13
    Čakajík a Nosek jsou na ledové ploše, oba týmy tedy hrají v plném počtu.

51:26
    Nepříliš pohlednou pasáž hry ukončuje icing hostujícího celku.

50:31
    Led se při hře ve čtyřech na obou stranách o něco více otevřel. Jediné vzrušení ale zatím přinesl ofsajd hostů.

50:11
    Máme tu vyloučení na obou stranách. Martin Čakajík (LIB) a Tomáš Nosek (PCE) dostávají po dvou minutách. Liberecký obránce za nedovolené bránění, pardubický útočník za nafilmovaný pád.

49:40
    Puku si ani jeden z týmů moc neužije. Oba o něj velmi záhy přicházejí a hraje se tak hlavně ve střední třetině.

48:58
    Jako bych pochvalou libereckých hráčů přivolal šance Pardubic. Ani jedna jejich střela ale branku nezasáhla.

48:02
    Teď ale mohlo být vše jinak. Píša se dostal k odraženému kotouči a puk z jeho hole zamířil jen těsně vedle Schwarzovy branky.

47:22
    Liberečtí Tygři mají v posledních okamžicích více ze hry. Na vyloženou šanci si ale musí stále počkat.

46:50
    Další potíže před pardubickou klecí během střídání formace vedené Petrem Nedvědem. Pospíšil ale tentokrát puk do branky nedostal.

46:22
    Výtisk si příliš dlouho nechal kotouč v rukavici a píská se sevření kotouče. Vhazovat se bude po reklamní pauze.

45:24
    Jedovatý kotouč vyslal z hole domácí Filippi. Za jeho střelou se Růžička jen ohlédl, puk ale zamířil jen do koncového hrazení.

45:00
    Ďalogovo nahození od modré čáry končí po teči v rukavici Schwarze.

44:37
    Liberci narostla křídla, zatímco na Pardubicích zanechaly dvě branky viditelné následky.

43:27
    Tak to je hodně rychlé vyrovnání! Odražený kotouč se na vrcholku levého kruhu dostal na hůl JAROSLAVA KUDRNY, který ho z otočky napálil na branku. Bez asistence.

43:19
    Liberec pokračuje v klasické přesilovce pěti proti čtyřem. Nyní se ale dostal do ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

43:01
    A Liberec nabídnutou šanci využívá. Zmatku na modré a rozhození bránící trojice využil TOMÁŠ POSPÍŠIL. Ten si zkušeně potáhl kotouč do ideální střelecké pozice a nedal Růžičkovi šanci. Asistence: Jakub Čutta a Petr Nedvěd.

42:47
    Přesilovku pěti proti třem si zahrají i Tygři. Václav Benák (PCE) dostává dvě minuty za faul vysokou holí.

42:40
    Dnešní utkání sleduje 4 286 diváků.

42:27
    Filippiho zatáhnutí kotouče do brankoviště nadělalo slušný zmatek a také Tygrům přinese přesilovku. Starý (PCE) dostává dvě minuty za hákování.

41:40
    Až nyní se Liberec dostává z pod tlaku, který Pardubice vyvinuly. Avšak Bulířovi kotouč utekl a Tygři musí vyklidit útoční pásmo.

40:55
    Pardubičtí ale Liberec pořádně tlačí. Schwarzovu pozornost vyzkoušeli už možná pětkrát během několika desítek vteřin.

40:24
    Tygři přečkali i druhé dlouhé oslabení tří proti pěti a nyní jsou v plném počtu.

40:10
    Liberec vyhazuje kotouč a závěrečnou fázi oslabení zahajuje na výbornou.

40:01

Ještě se ale upravuje ukotvení branky, kterou bude strážit Martin Růžička.

Hráči jsou zpět z kabin a třetí třetina tak za pár okamžiků začne.

Také druhá třetina skončila vítězstvím Pardubic. Tentokrát se o jednu branku, která podtrhla jejich převahu, obstaral Jan Buchtele. Liberec zatím působí velmi bezzubě a většina jeho útoků končí vytlačena do rohu kluziště.

Třetí třetina začne přibližně v 20:06.

40:00

39:55
    Liberec poprvé v oslabení vyhazuje a ve druhé třetině už se nic zásadního nestane.

39:29
    Píšova nahrávka je tečována do ochranné sítě.

39:05
    Pardubičtí vstupují do poslední minuty druhé třetiny s kotoučem na holi.

38:25
    Téměř dvě minuty budou Tygři ve třech. Kicovo (LIB) vyhození končí na pardubické střídačce a to znamená dvě minuty za zdržování hry.

38:20
    Radek Duda (LIB) hodně zbytečně fauloval Ďalogu a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

38:15
    Tygři se drží v pásmu a do slušné šance se dostal Nedvěd. Růžička ale znovu pozorný.

37:28
    Tygrům se nedá upřít snaha o skórování, ale chybí tomu předfinální fáze v podobě přesné přihrávky. Nyní jedna tečovaná končí v ochranné síti.

36:15
    Liberečtí se snaží o závěrečný tlak, Kicova akce ale končí v rohu kluziště.

35:42
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Rychlý protiútok, nenápadná střela a je to o dvě branky. Nosek posunul ve středním pásmu na JANA BUCHTELEHO, jehož střela zápěstím zapadla až do branky. Asistence: Tomáš Nosek.

35:18
    Rozhodčí po souboji u mantinelu přerušuje hru. Jednomu z hráčů uvízla hokejka ve skulině v mantinelu a z důvodu bezpečí se píská.

34:31
    Ohromný závar před Schwarzem. Ten si ale kotouč v chumlu našel a přerušuje hru.

33:40
    Chytře to zkoušel Duda, který nahazoval z nulového úhlu. Puk ale skončil na boční síťce.

32:50
    Libereckým se nedaří. Pardubice kontrolují průběh posledních okamžiků a liberecké útoky jim nedělají potíž.

32:00
    Další icing hostů a po vhazování se dostal do šance Filippi. Jeho bekhendu ale scházela razance a také přesnost.

31:48
    Aktivní napadání Pospíšila s Kicou donutila Ďalogu k vyhození přes všechny čáry.

31:20
    A branka, kterou stráží Marek Schwarz, je znovu mimo předepsané postavení. Tentokrát to zvládli napravit sami rozhodčí.

30:58
    Po kratší pauze, kdy se branka ukotvovala, se znovu hraje a u kotouče jsou hosté. Cetkovský dělá liberecké obraně znovu potíže.

30:46
    Hra se nyní kouskuje. Nejprve kotouč zamířil na pardubickou střídačku a po pár vteřinách je liberecká branka mimo své postavení.

29:40
    Pardubičtí pokračují v aktivním přístupu a nese jim to ovoce. Zavřeli libereckou pětici v pásmu a nebezpečně kombinují.

28:50
    Liberečtí se sice v posledních vteřinách drží na kotouči, avšak důraz hostů jim nedovolí opustit vlastní pásmo.

28:16
    Náznak šance pro Nedvěda končí vyhozením pardubických hráčů a hra se vrací před Růžičku.

27:58
    Tento trend pokračuje i nadále. Přerušuje se až nyní, kdy kotouč opustil prostor ledové plochy. Vhazovat se bude po komerční pauze.

27:20
    Hře nechybí v posledních okamžicích spád, avšak akce obou celků končí ve středním pásmu.

26:13
    Liberec toto oslabení přestál a po delší době hrají oba celky v plném počtu.

26:03
    Tutovka Radovana Somíka. Ten se dostal na levé straně brankoviště ke kotouči a měl před sebou odkrytou klec. Puk ale poslal jen do boční sítě.

25:15
    Vzrušení na obou koncích kluziště. Nejprve Kočího nahození jen těsně minulo libereckou klec a z následného protiútoku sešlo, jelikož rozhodčí odhalili ofsajd. Ten musel být opravdu minimální.

24:50
    Hosté se v přesilovce drží v pásmu a kombinují. Nechybí ani střelba, avšak Schwarz je pozorný.

24:13
    Liberec dlouhé oslabení přestál, avšak vracejí se do čtyř. Moravec (LIB) dostává dvě minuty za podražení.

23:50
    Liberečtí znovu vyhazují a vypadá to, že ani zbytek přesilovky nebude využit.

23:28
    Nepřehlednou situaci uklidňuje jistým zákrokem liberecký Schwarz.

23:08
    Výtisk vyhazuje přes všechny čáry a Čutta se mezitím vrací na led. Hosté minutu proti třem nevyužili.

22:45
    Liberec dvojnásobné oslabení zatím zvládá bez větších potíží.

22:08
    A Liberečtí jdou do tří. V oslabení si nepohlídali střídání a dostávají trest pro hráčskou lavici. Ten odsedí Michal Bulíř.

21:08
    Liberec jde do čtyř. Čutta (LIB) hasil pardubický únik a dostává dvě minuty za hákování.

20:54
    Ohromná šance Nedvěda. Tomu předložil Duda téměř před prázdnou branku. Avšak Růžička se roztáhl na čáře a puk zachytil.

20:18
    Úvodní vteřiny strávili s kotoučem liberečtí hráči. Nedvědova střela nadělala Růžičkovi potíže, ale nakonec ji zpacifikoval.

20:01

Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu mezi Bílými Tygry a Pardubicemi. Ty přinesly velmi rychlý gól, který obstaral Cetkovský a poslal hosty do vedení. Ve zbytku třetiny si Pardubice držely převahu, avšak další výraznější šance si nevypracovaly.

Druhá třetina začne přibližně v 19:06.

20:00

19:53
    Liberečtí drží kotouč v útočném pásmu, ke střele už se ale nejspíše nepropracují.

19:00
    Právě začala poslední minuta první třetiny. U kotouče hosté.

18:26
    Asi největší příležitost libereckých. Filippi poslal na pravé křídlo na Kudrnu, který pálil z první. Růžička se ale přesunul dostatečně rychle.

17:12
    Cetkovský znovu velmi nebezpečný. Jánošíka jakoby až překvapila jeho přímočarost a pardubické útočník se kolem něj protáhl až ke střele na Schwarze.

16:23
    Lukáš Vantuch se prodral až před Růžičku odkud dával do druhé vlny na Bulíře. Tomu hosté zabránili hraničním zákrokem k tomu, aby se dostal ke střele.

15:32
    Zbytek přesilovky se Liberci už moc nepodařil a hosté jsou zpět v pěti bruslařích na ledové ploše.

14:45
    Naopak horko mohlo být Schwarzovi. Unikajícího Noska ale Čakajík dokázal čistě zastavit.

14:24
    Tygři se celou úvodní minutu drží v pásmu a kombinují. Ani jednou ale nenašli odvahu ke střele.

13:31
    Přesilovka pro Liberec. Mocek (PCE) poslal protihráče čelem napřed na mantinel a putuje na trestnou lavici.

13:15
    Růžička schoval v náručí další liberecké nahození a čekal na hvizd sudího. Daleko větší rozruch nadělal dojíždějící Duda, který si po vhazování vyřizoval určité věci s hostujícími zadáky.

12:56
    Cetkovský znovu působí velké potíže liberecké obraně. Ta si s ním tentokrát dokázala poradit.

12:20
    Teď střela i na straně druhé. Růžička bez problému zasahuje a ještě před buly přijde na pořad komerční pauza.

12:06
    Východočeši jsou v dosavadním průběhu bezesporu lepším týmem. Nejvíce v permanenci i nadále je liberecký Marek Schwarz.

11:10
    Tutovka Tomáše Noska. Ten se ocitl téměř netísněn na brankovišti, avšak skákavý kotouč poslal jen vedle liberecké branky.

10:36
    Doplněná čtveřice ale nestihla vystřídat a hned tak neučiní. Derner totiž poslal puk na zakázané uvolnění.

10:09
    Liberečtí Bílí Tygři s menšími potížemi své první oslabení přestáli a jsou znovu v pěti hráčích.

09:22
    Další průběh přesilovky už ale hladce neprobíhá. Liberec brání velmi aktivně a daří se mu protihráče obírat o kotouč.

08:32
    Pardubicím začátek přesilovky vynesl několik velmi slušných střel. Avšak Kočí ani jednou od modré neuspěl.

08:09
    Početní výhoda čeká také na hosty. Michal Bárta (LIB) dostává dvě minuty za podražení.

07:58
    Pardubice jsou v plném počtu, Zohorna se okamžitě zapojuje do napadání liberecké rozehrávky.

07:55
    Radilovo nahození končí u Schwarze, který ho podržel. Vhazovat se bude v libereckém pásmu.

07:18
    Liberec se dostal z pásma a nedaří se mu v něm znovu usadit.

06:35
    Liberečtí jsou v přesilovce nebezpeční. Nejprve obecenstvo zahučelo po střele Čakajíka a následně se Růžička marně natahoval na puk letící z hole Pospíšila. Ten ale branku o kousek minul.

05:56
    Na trestnou lavici putuje Tomáš Zohorna (PCE), který dostává dvě minuty za hákování.

05:40
    Jeden z libereckých hráčů končí na ledě a bude se vylučovat. Zatím mají Tygři výhodu.

05:10
    Liberec teď na delší dobu uzavřel Pardubice v jejich pásmu. Výtiskova střela ale Růžičkovi moc práce nenadělala.

04:32
    Gawryletzovo nahození od modré čáry končí v lapačce Schwarze. Následuje menší strkanice, která v nic nepřerostla.

03:53
    Poslední vteřiny oku diváka příliš nelahodily. Vše vrcholí vyhozením Pardubic na zakázané uvolnění.

02:42
    Pardubický nájezd do útočného pásma zastavuje hvizd sudího - ofsajd.

02:16
    Liberečtí se vymanili z pod tlaku hostů a hra se už viditelně vyrovnala.

01:30
    Trocha rozruchu u Růžičky. Bulík ale na pas napříč brankovištěm nedosáhl.

01:00
    Pardubice pokračují v dobré hře. Úvodní vteřiny jim jednoznačně patří.

00:21
    Diváci se ještě ani pořádně neusadili a máme tu první branku. Bartek získal kotouč ve vlastním pásmu a vyslal JIŘÍHO CETKOVSKÉHO do úniku. Ten přečíslení dvou na jednoho tvrdou ranou na vyrážečku. Asistence: Martin Bartek.

00:01

Hráči obou celků jsou nastoupeni na ledové ploše. Po státní hymně bude následovat úvodní vhazování a zápas bude zahájen.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Kolmann, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta - Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) - Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Mocek, Hudec, Marušák, Gawryletz - Bartek, Starý, Endál, Semorád, Buchtele, Rolinek, Radil, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík.

Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bádal, Svoboda.

Zápas devětačtyřicátého kola Tipsport extraligy mezi Libercem a Pardubicemi přinese bitvu o veledůležité body. Oběma týmům jde v této fázi sezony o hodně.

Liberec už má de facto ty nejnižší ambice, sice vyhnout se baráži. Na vyšší příčky už Tygři bohužel myslet nemohou, ač se v posledních kolech pod vedením Pavla Hynka herně a výsledkově zvedli. Jejich ztráta na desáté místo, které zajišťuje postup do předkola, je už převeliká. Hlavní snahou je tak co nejrychleji vymazat náskok dvanáctých Karlových Varů.

To Pardubice si naději na boje o pohár pro vítěze ligy stále drží. Momentálně jsou na jedenácté příčce, která je sice odsuzuje k play-out, avšak na ono zlomové desáté místo ztrácejí pouhé tři body. Také jim tedy jde opravdu o hodně.

Oba celky zatím sehrály tři vzájemné zápasy a lepší bilanci si z nich nesou Východočeši. Ti vyhráli úvodní dva duely, zatímco ten poslední patřil dnešním hostitelům.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 44. Pospíšil (Čutta, Nedvěd), 44. Kudrna, 56. Bulík (Duda, Moravec) - 1. Cetkovský (Bartek), 36. Buchtele (Nosek)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) - Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Mocek, Hudec, Marušák, Gawryletz - Bartek, Starý, Endál, Semorád, Buchtele, Rolinek, Radil, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík.