Omsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 5:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 4:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.) | Mytišči – Novokuzněck 5:0 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Doněck – Lev 2:1 (po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 17.02.2013, 12:00 • Arena Jugra (kap.5500) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Kontinentální hokejová liga dnes posledním kolem uzavře svojí základní část. My pro Vás budeme sledovat souboj Jugry Chanty-Mansijsk a Avtomobilstu Jekatěrinburg.

Ani jeden z týmů nemá už šanci na postup do vyřazovacích bojů. Jugra o šanci přišla v minulém kole, i přes vysokou výhru 4:0 nad Dynamem Moskva. To osud Avtomobilistu byl zpečetěn již dávno před tímto utkáním, s 35 body jednoznačně okupuje poslední příčku celé soutěže.

Kazaň - Jugra 4:5

Z pohledu české či slovenské účasti uvidíme souboj Branislava Mezeie a Rastislava Špirka v dresu Avtomobilistu, v domácím týmu zas uvidíme obránce Marka Trončinského a Tomáše Starostu.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Birjukov) - Pepeljajev (A), Grebeškov, Putilov, Ibragimov, Trončinský, Starosta (A), Djakov - Skorochodov, Sitnikov, Žukov - Altarjov, But (C), Děmagin - Krysanov, Rybakov, Glazačev - Jacenko, Kuzmin, Bočarov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Juxejev, Sokolov (A), Rybnickij, Sazonov, Stupin - Žmakin, Lapenkov, Malychin - Špirko, Simakov (C), Makejev - Vorobjov, Jemeljejev, Savčenko - Pronin (A), Strelcov A., Strelcov V. - Čistjakov.

Rozhodčí: Karabanov, Kiseljov - Gordenko, Tomilov.

00:01

00:01
    Jugra vyhrála úvodní vhazování a hned se žene do útoku.

01:10
    Na chvíli převzali iniciativu hosté, nemohou se však dostat do obranného pásma domácích.

01:50
    Střelu Glazačeva hostující brankář kryje.

02:15
    Ránu Pronina od modré čáry zastavuje Masalskis.

03:20
    Jacenko zahazuje obrovskou šanci poslat Jugru do vedení, když zcela sám míjí odkrytou branku hostí!

03:51
    První vyloučení dnešního utkání, za sekání vyloučen domácí Michail Žukov (JUG).

04:20
    Střelu Juxejeva lapí domácí brankář Masalskis.

05:50
    Sérii střeleckých pokusů hráčů Avtomobilistu spolehlivě zastavuje Masalskis.

05:51

06:30
    Domácí se již v plném počtu tlačí k Lobanovově brance, jejich závar však brankou v hostující síti neskončil.

07:10
    Trocha oddychu pro obě mužstva přináší komerční přestávka.

07:30
    Tomáš Starosta to zkoušel od pravého kruhu, neúspěšně.

08:00
    Krom Jacenkovy šance z úvodu třetiny zatím nejsou k vidění žádné větší příležitosti ke skórování.

10:30
    Avtomobilist se drží v útočném pásmu domácích.

12:20
    Po delší době se domácí dostali až před branku Lobanova, Žukov ale netrefuje jeho branku.

13:10
    Jugra se tlačí dopředu, ani jedna z domácích střel se ale neujala.

14:05
    Hra je opět přerušena reklamní pauzou. V dosavadním průběhu utkání jsme toho zatím moc zajímavého neviděli, jakoby na hráčích obou týmů bylo vidět, že už nemají moc o co hrát.

15:20
    Z pravé strany to zkoušel Sitnikov, ale však ani on nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi hostující branky.

17:45
    Další snaha Jekatěrinburgu v domácím obranném pásmu končí dalším neúspěchem.

19:00
    Začíná poslední minuta první části hry.

20:00

V první třetině jsme v Areně Jugra branku neviděli. Nutno podotknout, že krom velké šance domácího Jacenka ze čtvrté minuty, si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat výraznější brankovou příležitost a tak jsou dvě nuly na ukazateli skóre naprosto zasloužené. Pokračování utkání sledujte opět po přestávce.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 9 - 9
    Vhazování: 7 - 11
    Vyloučení: 1 - 0

20:01

21:03
    Hosté si zahrají druhou početní výhodu v tomto utkání. Dvěma minutami za zdržování hry potrestán Igor Skorochodov (JUG).

22:15
    Hostům se ale přesilová hra vůbec nevede. Za celou minutu se ještě ani na chvíli neusadili ve svém útočném pásmu.

23:03
    Domácí se s přehledem ubránili.

23:25
    A Jugra se žene do útoku. Nespočet jejich střel vyslaných na hostující branku ale Lobanov pochytal.

24:10
    Sitnikův pokus chytá golman Jekatěrinburgu.

24:30
    A domácí se do toho pěkně opřeli. Další nebezpečnou střelu má na svědomí Grebeškov, stav ale i nadále zůstává bezbrankový.

26:30
    Hra se po rušnější pasáži, kdy se domácí snažili vstřelit úvodní branku zápasu, trochu uklidnila a oba týmy bojují hlavně ve středním pásmu.

27:10
    Ke slovu se dostala i čtvrtá formace Jugry, rána Bočarova z pravé strany ale změnu stavu nepřinesla.

29:15
    V polovině utkání si poprvé vyzkouší hru v početní převaze i domácí hokejisté. Příležitost jim k tomu dal Alexandr Strelcov (JEK), potrestaný dvěma minutami za hákování.

30:15
    Po střele Tomáše Starosty zazvonila za Lobanovem jedna z jeho tyčí!

31:15
    Avtomobilist oslabení nakonec přečkal bez úhony, ale mnoho nechybělo...

31:30
    Lobanov teď drží akcie Jekatěrinburgu, další skvělý zásah proti ráně jednoho z domácích hráčů!

32:10
    Další komerční přestávka a hostům rozhodně přijde vhod.

32:48
    Tlak Jugry zastavuje vyloučení Denise Grebeškova (JUG) hájícího domácí barvy. Podražení a dvouminutová přesilovka pro hosty.

33:30
    Rastislav Špirko ve velké šanci, štěstí ale nebylo na jeho straně a kotouč těsně míjí domácí branku.

34:48

35:31
    Domácí moc dlouho v pěti na ledě nepobyli. Kirill Djakov (JUG) vyloučen za nedovolené bránění.

35:40
    Branislav Mezei trefuje tyč!

35:59
    Tým Jugra právě vstřelil branku!

Domácí se v oslabení dostávají do vedení! Autorem branky je VITALIJ SITNIKOV!

Asistence: Michail Žukov, Denis Grebeškov.

37:31
    Jugra v plném počtu.

37:40
    Avtomobilist se dopustil chyby při střídání a bude za to potrestán. Menší trest pro hráčskou lavici hostí za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Pavel Vorobjov (JEK).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Hosté jsou kompletní.

40:00

Druhá část nabídla hokej, který už se musel divákům líbit. Do vedení se po šancích na obou stranách, kdy nejprve zazvonil na tyč hostující branky Starosta a pak se stejně dařilo Mezeiovi na straně druhé, dostali hokejisté domácí Jugry, když se ve vlastním oslabení prosadil Vitalij Sitnikov. Zda se podaří hostům vyrovnat nebo udrží domácí těsné vední, sledujte opět za chvíli.

Statistiky 2. třetiny (zápasu)

Střely na branku: 15 - 8 (24 - 17)
    Vhazování: 12 - 8 (19 - 19)
    Vyloučení: 3 - 2 (4 - 2)

40:01

40:20
    Pepeljajev svou střelu umístil mimo branku.

41:10
    Několik dalších puků vystřelili hráči Jugry směrem k Lobanovově brance, leč bez úspěchu.

42:25
    Tomáš Starosta to opět zkoušel, jeho ránu Lobanov kryje vyrážečkou.

42:34
    Alexandr Rybakov (JUG) vyloučen za hákování. Povede se Jekatěrinburgu lépe naložit s touto početní výhodou?

43:15
    Nebezpečná situace u domácí branky, Masalskis ale zachraňuje.

43:30
    Nahození Rybnického s přehledem chytá domácí brankář.

44:34

45:13
    Vyloučení Sergeje Čistjakova (JEK) přináší domácím výhodu přesilové hry. Ještě dodám, že hráč je potrestán dvěma minutami za vražení na hrazení.

45:40
    Pokus Pepeljajeva od modré čáry blokuje jeden z hostujících obránců.

47:13

48:30
    Komerční přestávka do konce utkání zbývá necelých dvanáct minut.

49:20
    Hraje se dlouho bez výraznější situace.

50:10
    Alexandr Sazonov (JEK) putuje na trestnou lavici, jsou z toho dvě minuty za krosček.

50:33
    Domácí budou hrát proti třem. Vasilij Strelcov (JEK) vyloučen za zásah do oblasti hlavy a krku. Jestli mne znalosti nemýlí, měl by k menšímu trestu automaticky přibýt i trest osobní.

51:55

A domácí výhodné situace využívají v druhou branku v Lobanovově síti. Butovu přihrávku přetavil v gólovou střelu KONSTANTIN GLAZAČEV!

Asistence: Anton But.

51:55
    Pokračuje domácí přesilovka 5 proti 4.

52:45

Avtomobilist byl sice už v plném počtu, VASILIJ SITNIKOV se však přeci jen střelecky prosadil, podruhé v tomto zápase!

Bez asistence.

53:40
    Hráčům hostí se teď nic nedaří, ani rozehrát ve svém pásmu.

55:10
    Domácí už zápas v poklidu dohrávají a ani hosté nevypadají na to, že by se zmohli na velký obrat.

56:25
    Přeci jen to hosté ještě zkouší, Masalskis v domácí brance je dnes ale bezchybný.

57:57

A domácí přidávají chvíli před koncem ještě jednu branku. Střelcem po Glazačevově příhře je ALEXANDR RYBAKOV!

Asistence: Konstantin Glazačev.

60:00

Statistiky utkání

Střely na branku: 34 - 30
    Vhazování: 29 - 37
    Vyloučení: 5 - 5, navíc Strelcov V. 10 min.

Domácí dnes ve svém posledním vystoupení v základní části KHL přehráli Avtomobilist 4:0. Ač skóre vypadá jednoznačně, nebylo tomu tak. Jugra svého soupeře přetlačila až brankami v poslední desetiminutovce.

S vámi se milí čtenáři pro dnešek loučím a někdy příště u onlajn přenosu napočtenou. (14:17:50)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 36. Sitnikov (Žukov, Grebeškov), 52. Glazačev (But), 53. Stinikov, 58. Rybakov (Glazačev)

Rozhodčí: Karabanov, Kiseljov - Gordenko, Tomilov