1 1
Karin Knappová
2
6 6
Úterý 19.02.2013, 19:46 • Court 3 • WTA Bogota - Copa Colsanitas Zurich (antuka)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Bilance vzájemných zápasů je 3:0 ve prospěch Birnerové, která se poprvé s Knappovou střela již v roce 2005, kde na antukovém turnaji ITF v Cuneu vyhrála po setech 6:3, 7:6 (6). O dva rok později se obě potkali na halovém turnaji v Paříži, kde v rámci prvního kola kvalifikace vyhrála Birnerová také 2:0 na sety. A do třetice si výhru 2:0 Češka připsala v loňské roce na turnaji v Taškentu, který se hrál na tvrdém povrchu. Zde Birnerová Knappovou porazila v osmifinále dvakrát 6:2.

O tři roky mladší Italka, aktuálně stotřiatřicátá hráčka žebříčku, startuje v Bogotě podruhé. Poprvé se na tomto turnaji představila v loňské sezóně, kdy dokráčela až do čtvrtfinále. Tam nestačila na Rusku Alexandru Panavovou, které podlehla 0:2 na sety. V auktuální sezóně má mnohem lepší bilanci, než její dnešní soupeřka - čtyři výhry a stejný počet porážek. Na prvním grandslamovém turnaji sezóny dokázala přejít přes tři soupeřky v kvalifikaci, ovšem vypadla již v prvním kole, když nestačila na Koehlerovou. Poslední soutěžní utkání odehrála na halovém turnaji v Paříži, ovšem tady skončila již v prvním kole kvalifikace, když nestačila na Muquruza Blanovou, které podlehla 0:2 na sety.

Češka je na žebříčku WTA aktuálně na stodevětadvacátém místě. Na turnaji v Bogotě startuje již počtvrté. První účast na turnaji si připsala již v roce 2006, kdy nepřešla přes první kolo. Na další účinkování si počkala až do roku 2011, kdy skončila v osmifinále na raketě Dominquez-Linové, které podlehla 0:2 na sety. V loňském roce na tomto turnaji skončila také v osmifinále, kdy nestačila na Arruabarrena-Vecinovou, od které dokonce ve druhém setu "vyfasovala" kanára. Bilance v aktuální sezóně není příliš dobrá. Ze tří zápasů tři prohry. Poslední utkání sehrála Eva Birnerová při svém kolumbijském turné na turnaji v Cali, kde v prvním kole podlehla Bratchikové po setech 7:6, 3:6 a 3:6. Hrálo se na antuce.

Vítejte u on-line přenosu tenisového utkání 1. kola turnaje v kolumbijské Bogotě, v němž se v rámci dvouhry žen utká Češka Eva BIRNEROVÁ s Italkou Karin KNAPPOVOU.

0:0

0-15
    První fiftýn v utkání získává Knappová.

15-15
    Vzápětí boduje i Birnerová.

15-30
    Knappové zatím nevychází, ale dokáže bodovat z toho druhého.

30-30
    Další nepovedené první podání Italky, Birnerová srovnává stav v prvním gemu prvního setu.

30-40
    Gembol pro Karin Knappovou.

40-40
    No vida, Češka využila špatného servisu soupeřky a vybojovala hned v první hře dnešního utkání shodu.

A-40
    Brejkbol pro Evu Birnerovou.

1:0
    Výtečný vstup české tenistky do utkání, hned v úvodní hře dokázala vzít své soupeřce podání.

0-15
    Češka však úvodní fiftýn při svém podání ztrácí.

0-30
    Ztrácí i druhý, že by si Knappová vzala své podání hned v následující hře zpět?

0-40
    Ani Birnerové se servis nedaří, díky dvojchybě nabízí své soupeřce tři brejkboly.

15-40
    První brejkbol odvrácen, Knappové zbývají ještě dva.

1:1
    Je to tady, Knappová si bere svůj servis zpět a vyrovnává stav v prvním setu.

0-15
    Míček získává Knappová.

0-30
    Až teprve nyní se Knappová trefuje do prvního podání, je z toho další fiftýn pro Italku.

0-40
    Tři gemboly pro Karin Knappovou.

1:2
    Esem končí italská tenistka tento gem a čistou hrou potvrzuje brejk z předchozího gemu.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Eva Birnerová.

0-15
    Lépe vstupuje do čtvrtého gemu Knappová.

15-15
    Míček získává Birnerová.

15-30
    Knappová opět odskakuje při podání Birnerové.

15-40
    Dva brejkboly Karin Knappová.

1:3
    Češka ztrácí i podruhé svůj servis!

0-15
    Znovu se Knappová prosazuje i ze svého druhého servisu.

0-30
    Tentokrát vyšlo i první podání.

0-40
    Italka si zvedá v tomto gemu úspěšnost prvního servisu a vypracovává si tři gemboly.

1:4
    Další dobrý první servis, Karin Knappová jde do vedení na 4:1. Češku čeká těžká práce.

1:4

1:4

0-15
    Šestý fiftýn v řadě pro Karin Knappovou.

15-15
    Až nyní se Eva Birnerová dočkala dobrého míčku.

15-30
    Druhá dvojchyba v utkání české tenistky.

15-40
    Dva brejkboly pro Karin Knappovou.

30-40
    První brejkbol Češka odvrací.

1:5
    Ten druhý již nikoliv, Italka se bere i třetí servis soupeřky v řadě!

0-15
    Druhý servis - jistota Karin Knappová v dosavadním průběhu utkání.

0-30
    Vzápětí eso, Knappová si jde cílevědomě za vítězstvím v prvním setu.

0-40
    Je to tady, Italka si vypracovala tři setboly!

1:6
    To bylo rychlé! Přesně po třiceti minutách končí první set, a to vítězstvím Karin Knappové, která porazila svou soupeřku 6:1, když prorazila všechna podání Birnerové v prvním setu!

0:0

0:0

15-0
    První fiftýn druhého setu pro Birnerovou.

30-0
    Češka vzápětí přidává i druhý.

30-15

30-30
    Knappová se "probudila" - je podání soupeřky, to přece bývá její záležitost! Alespoň tak tomu bylo v prvním setu.

30-40
    Ano, brejkbol Karin Knappová.

40-40
    Birnerová brejkbol odvrací, shoda.

40-A
    Je tu další brejkbol pro italskou tenistku.

0:1
    I toto podání si Eva Birnerová nedokázala udržet, dvojchybou ztrácí další gem!

0-15
    Knappová se dokázala skutečně na servisu zlepšit a je to vidět na statistice prvního servisu.

0-30
    Eso, no vida, Knappová jen potvrzuje má slova.

0-40
    Tři gemboly, Knappová zřejmě potvrdí brejk z předchozího gemu.

15-40
    Dvojchyba Knappová.

0:2
    Bod Knappová.

15-0
    Birnerová opět vstupuje dobře do svého servisu, uvidíme, jestli i tentokrát o své podání přijde.

15-15
    Knappová srovnává stav ve třetím gemu.

15-30
    Italská tenistka jde do vedení, to nevypadá pro soupeřku dobře.

15-40
    Tak to již známe, Češka opět čelí brejbolům při svém podání.

30-40
    První brejkbol Birnerová odvrací.

0:3
    Ten další již italská tenistka využívá a pokračuje ve skvostné bilanci!

0:3

0:3
    Konec přestávky, podávat bude Karin Knappová.

15-0
    Birnerová dobře zreturnovala druhý servis soupeřky.

30-0
    Další dobrým return a Birnerová získává druhý fiftýn při podání Karin Knappové.

30-15
    Italka snižuje.

40-15
    Dva brejbkoly pro Evu Birnerovou.

1:3
    Birnerová podruhé v utkání bere své soupeřce servis, ovšem ta mezitím dokázala uhrát devět her v řadě, a tak Birnerová "pouze" snižuje náskok Knappové ve druhém setu na 1:3.

15-0
    Dobrý první servis české tenistky.

15-15
    Knappová srovnává a zahajuje další "frontální útok" na podání své soupeřky.

15-30

15-40
    Dva brejkboly Karin Knappové.

30-40

40-40
    I druhý brejbkol Knappové odvrácen, Češka vydřela shodu při svém podání, při němž potvrzuje získaný servis soupeřky z předchozí hry.

40-A
    Dvojchyba Birnerové, soupeřka má další brejkbol.

1:4
    Knappová nedovolila soupeřce získat poprvé svůj servis, bere si své ztracené podání zpět a neochvějně kráčí za vítězstvím v utkání.

1:4

1:4

0-15
    První fiftýn šestého gemu pro podávají Italku.

0-30
    I druhý fiftýn pro Knappovou.

0-40
    Tři gemboly Karin Knappové, Češka pomalu, ale jistě, ztrácí utkání.

1:5
    Pátý bod druhého setu pro italskou tenistku, která při podání soupeřky bude chtít potvrdit tradici a i poslední servis Birnerové získat ve svůj prospěch.

0-15

0-30
    Dvojchyba Birnerové, soupeřku dělí dva míčky od vítězství.

15-30

30-30
    Birnerová ještě zabojovala a srovnává stav.

30-40
    Ale nyní již musí česká tenistka čelit mečbolu!

1:6
    Je konec. Tento zápas, který trval hodinu a sedm minut, měl jednoznačný průběh, Karin KNAPPOVÁ poprvé v kariéře poráží ve čtvrtém vzájemném utkání Evu Birnerovou, která se tak s antukovým turnajem v Bogotě loučí již v prvním kole.

Konec zápasu

Česká tenistka dnešní zápas absolutně nezvládla, v utkání prohrála všechny své podání a jediné dva body, které v utkání zaznamenala, získala při podání Knappové. Bez servisu se utkání vyhrávat nedají!

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:55:35)