Pittsburgh – Philadelphia 5:6 (kon.) | Calgary – Los Angeles 1:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:0 (po pr.)
HC Olomouc
3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 21.02.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Play-off Chance ligy

56:16
    Je tu možná jedna z posledních šancí pro Olomouc. Za držení odchází na trestnou lavici Jiří Hendrich (HKR).

41:38
    Michal Vodný obkroužil hostující branku, avšak do zakončení se nedostal, byl totiž podražen Davidem Roupcem (HKR).

38:51
    Je tu šance pro Olomouc, za držení je vyloučen David Roupec (HKR).

36:45
    Petr Kolouch (OLO) u hrazení atakoval Hendricha. Kolouch dostává dvě plus deset.

31:30
    A Mora jde do tří! Zbyněk Hampl (OLO) krosčekoval jednoho z hostů, který najel do Kašíka. Na lvy čeká minutu a devětačtyřicet vteřin dlouhá přesilovka pět na tři.

31:19
    Roman Kadela (OLO) zahákoval Budínského. Je tady početní výhoda pro Východočechy.

25:32
    Je tu osmivteřinová přesilovka pět na tři pro Hanáky! Radima Kucharczyka v dobré šanci zahákoval Marek Drtina (HKR).

23:42
    Je tu tedy přesilovka pro Moru, na trestnou alvici putuje Václav Čížek (HKR) - hákování.

17:01
    Necelé tři minuty před koncem první třetiny jde Hradec zase do čtyř. Za podražení si dvouminutový trest odpyká Lukáš Chmelíř (HKR).

13:18
    Chvíli poté, co se Hradec dostal z tlaku domácího celku, jsou tu hned další trable. Svěřenci kouče Jiřího Kučery špatně střídali, a proto nyní musejí pykat.

10:15
    Kohouti mají šanci navýšit své jednobrankové vedení. Na trestnou lavici je vykázán Jiří Hendrich (HKR) za hákování.

03:54
    Nyní do domácího brankáře najel jeden z hostů a nejzušenější z olomoucké kádru Jiří Dopita (OLO) zbytečně oplácel a je vyloučen. Další komplikace pro Moru.

02:45
    Přesilovka pět na tři pro hosty! Jiří Ondrušek (OLO) odchází na trestnou lavici za hákování.

02:20
    Šance pro Hradec Králové. Robin Staněk (OLO) odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

00:44
    Hne v první minutě je tu početní výhoda pro domácí celek. Miroslav Třetina (HKR) usedá za katr za nedovolené bránění.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 2. Kucsera (Kolouch), 9. Řípa (Diviš), 13. Hampl (Řípa, Diviš) - 5. Říha (Chmelíř, Roupec), 23. Haluza (Macháň), 34. Švagrovský (Říha, Kubica), 54. Moskal (Tvrdík, Roupec)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Kucsera – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Švaňhal, Herman, Vodný – Rufer.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Mahdal) – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Hendrich, Čížek, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek.

Rozhodčí: Smítka, Úlehla – Wesley, Kašík