MS v kl. lyžování: Severská kombinace (kon.) | MS v kl. lyžování: Skoky ženy (K 106) (kon.)
MS v klasickém lyžování: Severská kombinace

Pátek 22.02.2013, 10:00Klasické lyžování

FINISH
    První závod sdruženářů máme za sebou! Jeho vítězem se stal Jason Lamy Chappuis, zasloužené stříbro urval rakouský veterán Mario Stecher a třetí skončil Björn Kircheisen. Nejlepším Čechem byl dvanáctý Pavel Churavý, který zajel velmi dobrý běžecký čas. U dalších přenosů se s vámi pro tuto chvíli těším na počtenou. (15:34:37)

FINISH
    Dalším Čechem v cíli je na 37. místě Tomáš Slavík, Miroslav Dvořák dojel jako jednačtyřicátý. Petr Kutal dokončuje nástrahy této trati na 43. pozici.

FINISH
    Druhý nakonec dospurtoval Stecher, třetí zřejmě skončil Kricheisen. Vypadá to, že bez medaile skončil Erik Frenzel.

FINISH
    Pavel Churavý je v cíli na skvělém dvanáctém místě. Velmi příjemné běžecké překvapení pro Pavla!

FINISH
    Mistrem světa je po fantastickém dojezdu Jason Lamy Chappuis! V neuvěřitelně krásném finiši si to o druhé místo rozdali Stecher, Frenzel a Kircheisen. Kdo ví, kdo nakonec skončil stříbrný.

9,7km
    Lamy Chappuis se vystřídal s Frenzelem na čele závodu! Stále pokračuje kompletní čtyřka. Stecher tam trochu visí jako na gumě.

9,5km
    Blížíme se do cíle, Lamy Chappuis má za sebou Frenzela a Kricheisena, drží se také Stecher. Klemetsen odpadl.

8,8km
    Pavel Churavý je na třináctém místě s nepatrnou ztrátou na desátého Kroga!

8,8km
    Vypadá to, že se nám startovní pole roztrhalo! Na čele už jede jen pětice závodníků! Senzačně v ní je také Nor Klemetsen, kromě něj také Lamy Chappuis, Stecher, Kircheisen a Frenzel.

8,4km
    Problémy měl ve sjezdu Marian Jelenko, jakoby ve sněhu zaškobrtl, ale nakonec celou situaci ustál.

8,0km
    Ten početný vláček na čele nyní táhne za sebou Mario Stecher.

7,5km
    Pavel Churavý jede fantasticky, ztrácí už jen 44 vteřin a je sedmnáctý s kontaktem na dvanácté místo. Úchvatný počin českého veterána.

7,5km
    Na čele závodu jeede zásluhou úchvatného běžeckého výkonu Jason Lamy Chappuis společně s Kircheisenem. Osmička závodníků ještě drží pospolu. Ven ze hry je kromě Watabeho ještě Magnus Moan.

6,7KM
    Špička závodu je sjeta, odpadá z ní však Japonec Akito Watabe.

6,3km
    Churavý je osmnáctý a na čelo ztrácí necelou minutu.

6,3km
    Magnus Moan odpadá! Lamy Chappuis, Kircheisen a Watabe už nyní ztrácí na vedoucí šestici jen necelých deset vteřin.

6,0km
    Tempo vedoucí skupiny nyní převzal Eric Frenzel.

5,8km
    Epizoda vedoucí šestice na čele závodu se ale nakonec přece jen blíží ke konci. Smečka s Lamy Chappuisem a Moanem jede fantasticky.

5,0km
    V běžecké stopě se nebvývalým stylem trápí Miroslav Dvořák, který se nijak neposouvá dopředu a zůstává nejhorším z českého kvarteta. Rychleji jedou i Kutal se Slavíkem.

5,0km
    Frenzel už dotáhl se svými spolubojovníky vedoucí trojičku, z níž je teď šestice ve složení Frenzel, Bieler, Klemetsen, Kato, Jelenko, Stecher. Skupina Lamy Chappuise a Moana ztrácí nějakých 27 vteřin.