Partizánske – Michalovce 22:28 (kon.) | Most – Olomouc 32:22 (kon.) | Šaľa – Zlín 31:26 (kon.)
Senec – Veselí n/M 24:27 (kon.) | Poruba – Písek 38:26 (kon.)
HK Slovan Duslo Šaľa
31:26 (21:10)
Handball PSG Zlín
Sobota 23.02.2013, 18:00Interliga ženy

Prvý polčas dnes rozhodol o všetkom, práve tento 11-gólový náskok bol totiž kľúčovým. Keďže v druhom polčase predviedla Šaľa absolútne nemastný výkon, zápas končí výsledkom 31:26 a Zlín môže odchádzať relatívne spokojný. Odomňa je to všetko, prajem krásny večer. (19:23:22)

60
    Konec zápasu. (31:26)

60
    To napokon Zlínu nevyšlo, napriek tomu veľmi pekný výsledok. (31:26) (31:26)

Time-out hostí, pravdepodobne chce tréner od hráčok ešte jeden gól, 4-gólová prehra by bola pre hosťujúci tím úspechom. (31:26) (31:26)

60
    Sláviková neúspešná, Zlín taktiež, no ďalšia rozohrávka opäť nepresná a v útoku Zlín. (31:26) (31:26)

60
    Plynie posledná minúta a ďalší gól Zlína si pripisuje Talašová. (31:26) (31:26)

59
    Do listiny strelcov sa zapíše aj domáca Sláviková. Šaľa môže byť rada za prvopolčasový náskok. (31:25) (31:25)

58
    Prvý gól v zápase aj pre Nygrýnovú, Zlín si teda odnesie zo Šale už s určitosťou pekný výsledok. (30:25) (30:25)

57
    Tulipánová konečne striela tridsiaty gól a veľkú dieru v obrane na druhej strane odčinila Grandtnerová. Dráma to nebude, ale po druhom polčase bude mať domáci tréner nad čím premýšľať. (30:24) (30:24)

57
    Darászovej tečovaná strela len o chlp minula bránku. (29:24) (29:24)

56
    Že by z toho bola naozaj dráma? Marčíková Zuzana znižuje na 5 gólov. (29:24) (29:24)

55
    Zuzana Marčíková znižuje na rozdiel 6 gólov, kto by to bol po prvom polčase povedal. (29:23) (29:23)

54
    Pócsiková mohla streliť gól s číslom 30, triafa však len Dederlovú. (29:22) (29:22)

54
    Naznačená pasívna hra domáce hráčky nevykoľajila a Tulipánová konečne prerušuje sériu bez gólu. (29:22) (29:22)

53
    A mohlo byť aj horšie, našťastie sa výborne vrátila Darászová. (28:22) (28:22)

52
    Nedorozumenie Šaľaniek v útoku a odpoveď Sobieskej. Aby sa ešte Duslo nestrachovalo o výsledok! (28:22) (28:22)

Očakávaný time-out Dusla, druhopolčasový výkon je veľmi slabý. (28:21) (28:21)

51
    Tá istá hráčka skóruje opäť, využíva veľkú dieru v obrane. (28:21) (28:21)

50
    Nariadenú sedmičku premieňa Š. Marčíková. (28:20) (28:20)

50
    Rácková bránu míňa a o pár chvíľ odchdáza Szarková na trestnú lavicu. (28:19) (28:19)

49
    Príležitosť dostávajú nové hráčky aj v tíme hostí, jednou z nich je aj Salšáková, ktorá sa práve zapísala do streleckej listiny. (28:19) (28:19)

48
    Sedmička Šárky Marčíkovej už bola úspešnejšia, hoci ku ďalšiemu zákroku Grandtnerová nemala ďaleko. (28:18) (28:18)

48
    Šikovná Rácková vletela pred bránu a s prehľadom zakončuje. (28:17) (28:17)

47
    Nevydarená minútka pre Brandovú, ide si aj posedieť na trestnú lavicu. (27:17) (27:17)

47
    Brandová sa postavila k sedmičke, Grandtnerová čaruje! (27:17) (27:17)

46
    Nudni sa previnila prerážaním a v protiútoku ponúkla Szarková prvý gól v zápase Pócsikovej. (27:17) (27:17)

46
    Nikola Rácková dáva svoj prvý gól v zápase, okamžitá odpoveď v podaní Nudni. (26:17) (26:17)

45
    Opäť to vyzeralo pre domáce hráčky zle, našťastie Marčíková z ideálnej pozície nepochopiteľne strieľa vysoko nad. (25:16) (25:16)

44
    Šaľa už stihla prestriedať skoro celú zostavu, snáď to prinesie oživenie. (25:16) (25:16)

44
    Aby toho nebolo málo, na 2 minúty si ide posedieť Demajová. Ešte že Duslo podržala Grandtnerová. (25:16) (25:16)

43
    Zlín pokračuje v zlepšenej hre, úspešnou streľkyňou Sobieska. Navyše Zlín môže ísť znovu do útoku, keďže Súkenníkovej zakončenie absolútne nevyšlo. (25:16) (25:16)

42
    Tulipánová odčinila svoje zaváhanie spred pár minút a s prehľadom premieňa. (25:15) (25:15)

42
    Zlín využiva nemohúcnosť Šale, Brandovej tvrdá strela mala všetky potrebné parametre. (24:15) (24:15)

40
    Úžasná bojovnosť Súkenníkovej dala príležitosť Tulipánovej dať svoj prvý gól v zápase, no jej strela mala razanciu, no, ani to neviem popísať. Z protiútoku trestá Z.Marčíková. (24:14) (24:14)

39
    Ďalší neúspešný pokus, našťastie to z dorážky napravila Súkenníková. (24:13) (24:13)

38
    Na slabú hru Dusla odpovedá Zuzana Marčíková, Zlín vedie v druhom polčase 3:2! (23:13) (23:13)

38
    Duslo síce zostalo pri lopte, moc však z toho nevyťažilo. Szarková z diaľky do brvna. (23:12) (23:12)

37
    Šalianky išli do protiútoku, celé to však bolo veľmi krkolomné a skončilo to zákrokom Dederlovej. (23:12) (23:12)

36
    Veselková videla dieru v obrane a celú situáciu s veľkým prehľadom vyriešila sama. To celé k spokojnosti celej haly. (23:12) (23:12)

35
    Marčíková využíva presilovku, na trestnej lavici je totiž Súkenníková. (22:12) (22:12)

35
    Bíziková na krídle skrotila ťažkú prihrávku, z veľkého uhľa však Dederlovú prestreliť nedokázala. (22:11) (22:11)

34
    Brandová netriafa bránu Grandtnerovej, Šaľa ide do útoku. (22:11) (22:11)

33
    Grandtnerová si pripísala 2 úspešné zákroky a Súkenníková si mohla pripísať gól. Jej vtipné zakončenie sa však do bránky dokotúlať nestihlo. (22:11) (22:11)

33
    A tú triafa Veselková presne pod brvno, Dederlová nemala nárok. (22:11) (22:11)

32
    Odpoveď mohla prísť o Bízikovej, no Dederlová chytá. Nasleduje ale sedmička. (22:11) (22:11)

31
    A tá ihneď dostáva dosť nešťastný gól, streľkyňou so šťastím Hradilová. (21:10) (21:10)

31
    Rozohrávky sa ujali domáce hráčky, zostava s jedinou zmenou, do bránky sa na druhý polčas postavila Grandtnerová. (21:10) (21:10)

31
    Začal druhý poločas. (21:10)

Prvý polčas priniesol očakávaný priebeh. Do druhého polčasu vstúpime s otázkou, či to bude "štyridsiatka". Priestor pravdepodobne dostanú mladé hráčky, tak uvidíme, ako sa svojej príležitosti chopia.

30
    První poločas skončil. (21:10)

30
    Takmer identická situácia aj na druhej strane, Mahďáková však loptu vyrážala po Szarkovej strele už spoza bránkovej čiary. (21:10) (21:10)

30
    Šaľa strieľa gól s číslom 20, nasleduje ešte skvelý zákrok Túrociovej. (20:10) (20:10)

29
    Fantastický zákrok Túrociovej. Tá strelu Marčíkovej síce chytila, no lopta pokračovala v smere do siete. Brankárka sa po nej doslova hodila a vytlačila ju mimo. (19:10) (19:10)

28
    Šalianky to okamžite využívajú, gólovú zásluhu si pripisuje Demajová. (19:10) (19:10)

28
    Pekný moment, Brandovej dobrá strela a ešte lepší zákrok Túrociovej. (18:10) (18:10)

27
    Až teraz sa to hosťujúcim hráčkam podarilo. (18:10) (18:10)

26
    Zlínčanky začali dobre, no z môjho dojmu sa m zdá, že to s nimi šlo dolu vodou práve od zranenia Pospíšilovej. (18:9) (18:9)

25
    A po Túrociovej šťastnom zákroku zvyšuje na rozdiel 9 gólov Trochtová. (18:9) (18:9)

25
    Zodpovednosť na seba zobrala pri ďalšom útoku Szarková a o jej kvalitách čo sa týka tejto sféry nepochybuje snáď nikto. (17:9) (17:9)

24
    Bíziková si pekne nadskočila, no triafa len vonkajšiu časť tyče. Nedáš, dostaneš sa potvrdilo, gól strieľa Sobieska. (16:9) (16:9)

22
    A chvíľu po tom sa z útoku presadila Súkenníková, dnes sa prekvapenie konať nebude. (16:8) (16:8)

22
    Szarková dostala loptu a príliš nevymýšľala, z diaľky nedala Mahďákovej príliš veľa šancí. (15:8) (15:8)

21
    Ospravedlňte menšie problémy technického charakteru, medzi časom skórovala Šaľa 2-krát, Zlín sa presadil raz. (14:8) (14:8)

18
    Padá pomerne dosť gólov, čo sa viacmenej aj od oboch tímov očakávalo. Zlín má útok kvalitnejší, no v obrane to škrípe. (12:7) (12:7)

18
    Szarková si obehla blok a hoci si na jej strelu Mahďáková siahla, nedokázala ju už zastaviť. (11:6) (11:6)

17
    Naznačená pasívna hra prinútila Švirákovú strieľať, pozícia to však bola, ako to v týchto prípadoch býva, úplne nepripravená a Túrociová bez problémov chytá. (10:6) (10:6)

16
    Sobieskej strela zrazená mimo, Zlín zostáva pri lopte. (10:6) (10:6)

16
    Odčinila to za ňu dnes výborná Bíziková. (10:6) (10:6)

15
    Trochtová síce skórovala, no predtým bol na ňu odpískaný faul. (9:6) (9:6)

15
    Pospíšilová odchádza mimo palubovku, zdá sa že dostala ranu do oka. Dnes si už zrejme nezahrá, my pokračujeme ďalej. (9:6) (9:6)

15
    Musel som prerušiť rozpísaný komentár, Pospíšilová zdá sa veľmi vážne zranená. Celá hala stíchla, mrazivý moment. (9:6) (9:6)

13
    Zlín nechce nechať vybudovať Šaľu priveľký náskok, Marčíková rýchlo znižuje. (9:6) (9:6)

13
    Súkenníková to mala náročné, no dokázala tiesnená zachytiť loptu smerujúcu do protiútoku a napálila to presne do vinkla. (9:5) (9:5)

12
    Prakticky okamžite však odpovedá Bíziková, ktorá netradične dostala priestor v základnej zostave. (8:5) (8:5)

11
    Menšie nedorozumenie v domácej obrane, Talašová znižuje. (7:5) (7:5)

11
    Po faule sa k sedmičke postavila Szarková, tá sa mýliť nezvykne. Navyše, na 2 minúty si na trestnej lavici posedí Pospíšilová. (7:4) (7:4)

10
    A Šárku Marčíkovú skvele vychytala Túrociová, že by sa začínal budovať náskok? (6:4) (6:4)

10
    Zlín mal celkom dobrý úvod ale kvalita je na strane Šale. Po prvý krát ide Duslo do dvojgólového vedenia, pod brvno mierila Demajová. (6:4) (6:4)

9
    Po tom, čo sa približne 2 minúty nič nedialo prišli 3 góly v priebehu niekoľkých sekúnd. Presadili sa Bíziková a Šviráková. (5:4) (5:4)

8
    Na prvý pokus im to nevyšlo, na druhý už hej. Skórujúcou hráčkou Demajová. (4:3) (4:3)

6
    Je opäť vyrovnané, zo sedmičky sa o to postarala Simona Szarková. Zlín loptu rýchlo stráca a Duslo môže ísť do vedenia. (3:3) (3:3)

6
    Vyrovnaný stav príliš dlho nevydržal, Šviráková chytila loptu a šikovne sa pretlačila až k úspešnému zakončeniu. (2:3) (2:3)

5
    Ďalší neúspešný útok Zlína a Bíziková prakticky okamžite odpovedá. (2:2) (2:2)

4
    Svoje skóre otvárajú aj domáci, hoci najprv Veselková strieľala len do bloku, Duslu sa loptu rýchlo podarilo získať späť a Súkenníková prekonáva Dederlovú. (1:2) (1:2)

3
    Dobrý úvod Zlína, opäť sa presadila Brandová, tentokrát priamo z hry. (0:2) (0:2)

2
    Po minúte ticha ze zosnulého fanúšika z domáceho tábora sa ozýva aj domáci fanklub. Medzi časom Súkenníková z uhľa míňa svätyňu Dederlovej. (0:1) (0:1)

2
    Vyzeralo to ako prerážanie, no rozhodca ukazuje na 7m hod. Ten faulovaná Brandová premieňa. (0:1) (0:1)

1
    Domáce hráčky v modrom, Zlín v bielom. Rozohrávky sa ujali hostia. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Bíziková, Trochtová, Porubská, Pócsiková, Demajová, Darászová, Túrociová, Tulipánová, Veselková, Szarková, Súkenníková, Sláviková, Rácková

HC Zlín: Mahďáková, Nudni, Sobieská, Nygrýnová, Salčáková, Očadlíková, Talašová, Šviráková, Dederlová, Hradilová, Marčíková Š. , Pospíšilová, Marčíková Z., Brandová

Rozhodčí: Cibere - Richvalský.

V sobotu hádzanárky Dusla Šaľa privítajú opäť súpera z kategórie outsiderov, Handball Club Zlín. Chemičky nič iné ako dva body neberú, hoci český súper patril ešte v nedávnej minulosti medzi špičku WHIL.

V období, keď tímom chýba do konca základnej časti 6 či 7 zápasov, sa tabuľka WHIL poriadne zamotáva a záver sezóny sľubuje veľmi dramatické vyvrcholenie. O majstrovi sa síce už šušká nahlas, no boj o druhé a predovšetkým o štvrté miesto je nabitý k prasknutiu. Šaľa, Slávia Praha a Veselí n./M. majú na piatom až siedmom mieste rovnaký počet bodov, na štvrté Partizánske strácajú jediný bod, Danlog však odohral zápas navyše.

Pre kolektív Tomáša Kuťku je smerodajný boj o pozície predovšetkým s Partizánskym, zápas na palubovke tohto tímu bude akýmsi predkolom play-off, ktoré môže rozhodnúť o tom, ktorý celok bude mať v play-off výhodu domácej palubovky. Aby však tento scenár bol reálny, ani jeden z tímov si nemôže dovtedy dovoliť zaváhať. Ak sa však pozrieme na rozpis zápasov, Partizánske čakajú zo šiestich zápasov až v piatich prípadoch tímy z čela tabuľky. Preto ak by Šaľa potvrdila v niekoľkých zápasoch úlohu favorita, zápas v Partizánskom by mohol byť už len prakticky formalitou a do play-off by proti tomuto súperovi vstúpili naše hráčky na vlastnej palubovke. A nakoľko v najbližšom kole Partizánske vyzve doma v náročnom zápase Michalovce, Šaľa má ideálnu možnosť dostať sa v tabuľke pred svojho rivala a stále mať ešte zápas k dobru.

Zlín sa vyznačuje útočnou hrou, spomedzi tímov zo spodných priečok tabuľky patrí k tým najviac skórujúcim a vsietili viac gólov, ako napríklad aj Veselí. Samozrejme, je fér spomenúť, že Veselí v súťaži inkasovalo o 150 gólov menej. Napriek týmto štatistikám Zlín nemá vychýrenú strelkyňu, schopnú potiahnuť tím, najlepšou kanonierkou je Šárka Marčíková so 68 gólmi, so 65 presnými zásahmi jej sekunduje Leona Šviráková. Úspešnosť zákrokov oboch brankárok Zlína sa pohybuje okolo 35%.

V tíme Dusla to so štatistikami vyzerá veselšie. Simona Szarková s najväčšou pravdepodobnosťou v zajtrajšom zápase zaznamená gól s poradovým číslom 100, aktuálne ich má na konte 99. S 84, resp.s 83 gólmi ju nasledujú dve Lucie, Bérešová a Súkenníková. Aj v štatistikách brankárok hrá náš tím prím, 43% úspešnosť zásahov radí našu trojicu brankárok na tretie miesto v lige.

Zlín v súťaži nevyhral od 7. novembra a zápas so Šaľou by nemal byť výnimkou. Posledný vzájomný zápas sa odohral 27.10. a Šaľa v ňom rozdrvila svojho súpera pomerom 41:20. V minulej sezóne už Zlín potrápil Duslo viac, zápas v Mestskej športovej hale v Šali skončil pomerom 28:23.
    Napriek papierovým predpokladom tím Zlína netreba podceňovať. Pri svedomitom prístupe hráčok a dobrej podpore z hľadiska by ale mali zostať dva body v Šali. Domáca neporaziteľnosť už odolala ťažším skúškam. Pred náročným záverom sezóny je takýto zápas s outsiderom skvelou príležitosťou pre Šaľu sa nakopnúť a tak verme, že oba tímy nám pripravia ďalší krásny športový zážitok. Stretnutie sa začína o 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.