MS v kl. lyžování: Severská kombinace Eric Frenzel (kon.) | MS v kl. lyžování: Štafeta 4x5 km (ženy) Norsko (kon.)
MS v kl. lyžování: Skoky muži (K 134) Kamil Stoch (POL) (kon.)
MS v klasickém lyžování: Severská kombinace

Eric Frenzel

Čtvrtek 28.02.2013, 10:00Klasické lyžování

finish
    Další Češi v cíli - Tomáš Slavík devětadvacátý se ztrátou více než tří minut na vítěze i Pavel Churavý, který nabral ztrátu více než tří a půl minuty a skončil na dvaatřicátém místě.

finish
    V cíli je Miroslav Dvořák, který končí na dvacátém místě. Nejlepší Čech v pořadí Světového poháru se zhroutil za cílovou rovinkou, dnešní závod pro něj byl hodně náročný.

finish
    Známe medailisty, počkáme si na nejlepšího českého sdruženáře.

7,5 km
    Dvořák se bude zřejmě propadat výsledkovou listinou, nyní na devatenáctém místě se ztrátou více než minuty čtyřicet.

6,3 km
    Mezitím Miroslav Dvořák "neuvisel" Kircheisena, vytrácí se ze skupiny a z jeho projevu je patrné, že to již nepůjde, patrně ho přemohla obrovská únava.

5 km
    Slavík taktéž, průběžně sedmadvacátý.

5 km
    Miroslav Dvořák se stále drží na sedmnáctém místě, stále ve skupince.

3,8 km
    Miroslav Dvořák se stále drží ve skupině Björna Kircheisena, zatím průběžné sedmnácté místo pro Dvořáka.

2,5 km
    Tomáš Slavík spolupracuje nyní s Maximem Laheurtem, Berlotem a Herolou se ztrátou více než dvou minut. Slavík zatím průběžně osmadvacátý.

2,5 km
    Dvořák i na druhém mezičase stále ve skupince sdruženářů, to by mu mohlo pomoci. Zatím figuruje na osmnáctém místě se ztrátou více než minuty a půl na vedoucího Frenzela.

1,3 km
    Miroslav Dvořák na prvním mezičase na sedmnáctém místě ve skupině s Krogem, Ryynaenenem, Kokslienem a dalšími.

Na trati jsou již i Dvořák se Slavíkem.

52
    Nebyl to špatný skok, Dvořák je spokojený, odraz byl trochu zpožděný, je z toho 125 metrů, pro jeho sebedůvěru je to nesmírně dobrý skok! Zatím deváté místo.

30
    Tomáš Slavík dolétl dál, než jeho reprezentační kolega Pavel Churavý, 116 metrů, zatím druhé místo, dobrý průměr.

29
    Pavel není spokojený se svým skokem, 113,5 metru, i on musel korigovat v průběhu letu, 106,2 bodu, zatím sedmé místo.

11
    Druhý nejmladší závodník, Tomáš Portyk, má svůj skok za sebou. Portyk se ve vzduchu trochu "pral", je z toho nakonec 106 metrů, za korigování ve vzduchu budou bodové srážky - 92 bodů, zatím deváté místo.

Čeští sdruženáři
    „Další závod máme ve čtvrtek. Musíme doufat, že se stav kluků zlepší,“ říká reprezentační kouč sdruženářů Luděk Šablatura po nevydařeném dosavadním průběhu světového šampionátu.
    V úvodním závodě skončil nejlepší Pavel CHURAVÝ, který je nejstarším českým reprezentantem, přesto dokázal vybojovat dvanácté místo. Bilance dalších Čechů v tomto závodě byla tristní - až 41. místo obsadil Miroslav DVOŘÁK, který měl být největší českou nadějí. Bronzový medailista ze Světového poháru v Almaty a devátý muž průběžného pořadí seriálu skončil v úvodní skokanské části i kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám na 43. pozici a v běhu si příliš nepolepšil. Před ním skončil na 37. místě Tomáš SLAVÍK, Petr KUTAL byl třiačtyřicátý.
    Ani v týmové soutěži se českým reprezentantům nedařilo, když po doslova vytrpěném závodě skončili až na desátém místě.