Florida – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 3:2 (po s.n.) | Boston – Montreal 3:4 (kon.)
Minnesota – Edmonton 4:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 04.03.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Poruba zaslouženě vítězí 2:5 a ujímá se vedení v sérii 2:0. Ostravané dnes předvedli perfektní taktický výkon, kterým zaskočili domácí a po třech brankách v první třetině bylo teoreticky rozhodnuto. Naděje však v zápase byla stále, ale domácí dnes nepředvedli výkon hodný vítězství. Další zápase se hraje ve středu 6.3 v Porubě. Bude to poslední zápas série? (19:59:37)

60:00

59:35
    Poruba právě vstřelila branku!
    Lukáš Plšek vletěl na led, aby zabránil MARTINOVI BUČKOVI vsítit branku do prázdné klece a sudí Dědek situaci vyhodnotil tak, že uznal technický gól.

59:16
    Domácí to zkusí bez brankáře!

59:11
    Timeout pro Vsetín.

58:55
    Hosté ve dvou před Plškem, domácí brankář skvěle zasáhl.

58:12
    Poruba vyhazuje, hosté nejspíš už vítězství udrží.

57:22
    Lukáš Prokop loktem doslova sestřelil Petra Hrušku, nevylučuje se.

56:42
    Poslední naděje Vsetína a to definitivně. Jan Chaloupka (POR) dostává dvě minuty za napadení.

56:01
    Zakázané uvolnění Poruby, vhazuje se před Gleichem.

55:09
    Vsetín dal branku! Není uznána, protože Mikšovský vysekl puk Gleichovi z lapačky.

53:42
    Vsetín se snaží, ale zatím je to k ničemu. Poruba dobře brání střední pásmo a Vsetínu se nedaří dostat se do útočného pásma.

52:22
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak ještě to možná bude zajímavé! Vsetín využívá přesilovou hru, když DAVID HOĎA dobře schoval svou střelu od modré a Gleich v bráně neviděl nic a puk jen prolétl kolem něj do sítě. Asistence: Daniel Vaněk, Stanislav Báchor.

52:12
    Gleich dvakrát za sebou předvedl velmi dobré zákroky a Vsetín si stále nedokáže s jeho formou poradit.

51:32
    Vsetín se nedokáže udržet v útočném pásmu, což je pro úspěch v přesilovce základ.

50:41
    Přesilovka pro Vsetín. Na dvě minuty za podražení si posedí Luděk Krayzel (POR).

50:38
    Menší šarvátka před brankou Gleicha, ale vylučovat se nebude.

49:43
    Domácí se snaží natlačit před bránu hostů a zkusit ještě něco s výsledkem udělat, ale Poruba hraje opravdu velmi dobře pozičně, vyhrává buly, osobní souboje.

48:25
    Báchorova rána z pravého kruhu jen do lapačky připraveného Gleicha.

47:44
    Mikšovský sám před Gleichem! Hostující gólman ale střelu vsetínského útočníka ramenem vyrazil nad svou klec.

47:31
    Vsetín je v pěti.

46:37
    Poruba semkla Vsetín v pásmu, ale nedaří se ji ohrozit Plška. Vsetín tak stále žije.

45:31
    David Hoďa (VSE) dostává dvě minuty za hákování a Poruba má šanci definitivně potvrdit své vítězství.

45:13
    Jiří Farda (VSE) postrčil rukou čárového sudího a dostává deset minut osobní trest.

44:55
    Hraje se dlouho bez přerušení. Vsetín zatím vůbec nevypadá na to, že by měl hrát o nějaký zvrat, hráči si více všímají osobních soubojů.

43:03
    Zúbek zkusil z rohu kluziště nahodit puk na Gleicha, ten nic neviděl a puk pod nohama jej překvapil, ale situaci nakonec ustál.

42:26
    Hoďa byl natlačen s pukem za brankou Gleicha. Sudí po chvíli přerušuje hru a nechává vhazovat před hostující brankou.

40:59
    Marek Sedlář jel sám na Plška, ale ten jeho sólo zlikvidoval!

40:01

Zásahy brankářů po dvou třetinách:

Vsetín – 17
    Poruba – 20

Po dvou třetinách vedou hosté stále o tři branky a diváci pískají, což mluví za vše. Vsetín měl na to dát nějaké branky, když na začátku druhé třetiny zabral, ale Gleich nic nedovolil. V závěru třetiny tak přišel další úder ze strany Poruby a někteří diváci začali odcházet. Poté však padla kuriózní branka Vsetína po vyseknutí puku Slavíkovi v podání Marka Dubce a malá naděje na zvrat ještě pro Vsetín žije. Uvidíme , jestli toho domácí budou schopni. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

40:00

39:43
    Gleich (POR) úmyslně posunul klec a dostává dvě minuty za zdržování hry. Trest odsedí Lukáš Vrána.

39:12
    Tak to byla branka z kategorie těch nejšťastnějších. Slavík projížděl před Gleichem, kte kterému nabruslil bleskově MAREK DUBEC a vysekl mu puk od hokejky přesně obloučkem za záda překvapeného Gleicha. Bez asistence.

39:00
    One man show nyní předvedl PATRIK PROKOP. Ten se rozjel od vlastní branky a z mezikruží propálil Plška. Bez asistence.

37:56
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Gleichem.

37:47
    Hosté budou hrát přesilovku. Radek Holík (VSE) dostává dvě minuty za podražení.

37:20
    Vylučuje se na obou stranách. Za domácí Adam Mikšovský (VSE) na dvě minuty za krosček, na druhé straně dvě minuty pro Lukáše Vránu (POR) za nafilmovaný pád.

36:24
    Vrba se dostal ke střele v levém kruhu před Gleichem, ale jeho pokus hostující brankář velmi dobře vyrazil ramenem do ochranné sítě.

35:25
    Vsetínští se na ledě hledají. Další zakázané uvolnění a vhazuje se před Plškem.

34:36
    David Vítek obkroužil branku Gleicha a zkusil zakončit u druhé tyče, tam byl ale připraven hostující brankář.

34:01
    Další zakázané uvolnění na straně Vsetína, který opět polevil od snahy dát branku a ihned toho využívá Poruba, která se tlačí do zakončení.

33:01
    Hosté jsou v pěti, ani tato přesilovka Valachům až na jednu akci moc nevyšla.

31:53
    Zakázané uvolnění Vsetína, vhazuje se před Plškem.

31:33
    František Zúbek měl před sebou prázdnou klec, ale puk se mu zamotal mezi nohami navíc neměl klid na zakončení, i tak to byla stoprocentní šance!

31:01
    Vsetín bude hrát další přesilovku. Na dvě minuty za držení odchází na trestnou lavici Lukáš Vrána (POR).

29:48
    Hosté oslabení přečkali bez úhony a stále si drží svou neprůstřelnost už od prvního čtvrtfinále.

29:15
    Puk v hledišti, vhazuje se před Gleichem. Vsetín stále čeká na ideální usazení se v útočném pásmu.

28:45
    Poruba se osvobozuje, Vsetín zatím neohrožuje branku Gleicha.

27:48
    Marek Slavík (POR) dostává dvě minuty za faul loktem. Valaši si zahrají přesilovou hru a mají šanci snížit stav zápasu.

27:33
    Domácí pokračují v tlaku a budou hrát přesilovku!

26:37
    Domácí začínají hrát a ožívá i publikum, které žene domácí hráče vpřed.

25:29
    Petr Hruška sám před Gleichem mířil bekhendem pod horní tyč, ale touš nezvedl tak jak chtěl a Gleich ramenem vyrazil.

24:51
    První formace domácích si vytvořila tlak, ale Gleich chytá zatím výborně. Nejnebezpečnější byla asi střela Mikšovského od mantinelu, kdy hostující brankář nic neviděl, ale puk jej trefil přímo do výstroje.

23:51
    Martin Buček pálil z levého kruhu sám před Plškem, ale bránu Vsetína netrefil.

22:33

22:19
    Plšek vyrazil nahození před sebe a domácí znovu vyhazují, oslabení už přežijí.

01:45
    A další vyhození domácích.

21:26
    Vsetínu se zatím daří bránit a Poruba se nedostává před Plška.

20:33
    Daniel Vaněk (VSE) neuhlídal svou hokejku zahákoval protihráče, za což si odsedí dvě minuty. Pokud Ostrava dá branku, už to Vsetín bude mít moc, moc těžké.

20:01

Po první třetině vede tým Poruby 3:0 a to zcela zaslouženě. Fanoušci domácích moc nevěří tomu, co se v uplynulé třetině stalo. Valaši totálně zaspali úvod a v prvních deseti minutách dostali tři branky po zbytečných chybách v obraně. Hromada byl vystřídán, ale za branky vesměs nemohl. Zelenožlutí poté hráli dlouho přesilovku, ale nedokázali ji využít, což je mrzí už nyní. Uvidíme, co se bude dít ve druhé třetině, která začne přibližně v 18:23.

20:00

19:11
    Hosté jsou v plném počtu.

19:02
    Vsetínu se nedaří v přesilovce dostat do pásma, nevyužití dlouhé přesilovky bude Valachy mrzet.

18:04
    Vrbovu ránu Gleich chytá, nechává přerušit a hosté jsou ve čtyřech.

17:48
    Michal Gleich se nechává vyprovokovat a už sudí musí přerušit hru a uklidnit aktéry strkanice. Vsetín má dvě vteřiny do konce přesilovky pět na tři.

17:14
    Po buly se puk dostal ke Gleichovi, který touš ihned schoval v lapačce.

17:11
    Úplně zbytečně nyní Luděk Kryzel (POR) po ztrátě helmy hrál dál a dostává dvě minuty za nedovolenou výstroj. Přesilovka pět na tři pro domácí pokračuje.

17:01
    Posunutá brána Poruby a vhazuje se před Gleichem.

16:43
    Fardovu ránu Gleich vyrazil před sebe, kde dorážel Dubec, ale přehodit hostujícího brankáře se mu nepodařilo!

16:20
    Další rána, tentokrát z hole Báchora. Gleich perfektně lapačkou chytá a nechává přerušit hru.

16:12
    Po ráně Vrby se puk otřel o brankovou konstrukci hostující brány.

15:50
    Marek Sedlář (POR) dostává dvě minuty za vražení a domácí budou hrát přes minutu a půl přesilovku pět na tři.

15:27
    Marek Slavík (POR) předvedl výstavní sekeru na Martina Kuba a bude za to pykat na dvě minuty za sekání.

15:10
    První velká šance Vsetína! Začal to Holík, který se dostal až před Gleicha, ale hostující brankář jeho střele odolal, poté pálil Farda, ale Gleich opět dobře zasáhl!

13:14
    Formace Daniela Vaňka konečně trochu ukázala, jak bys s Porubou mělo hrát, ale hosté zatím odolávají.

12:19
    Po dlouhé době si na puk sáhl Michal Gleich, když z téměř nulového úhlu vypálil Zúbek, hostující brankář chytil puk do své rukavice a nechal přerušit hru.

11:30
    Poruba točí s hráči Vsetína jako s žáčky. Domácí teď zachránila posunutá branka, přerušuje se.

11:03
    Všechno špatně ze strany domácích a Valaši vyhazují na zakázané uvolnění.

10:33
    Hruzík sám před Plškem! Nový brankář v kleci Vsetína perfektně vychytal betony.

09:23
    Ve stejném čase střídají domácí gólmany. Petr Hromada je v bráně nahrazen Lukášem Plškem.

09:23
    A je to o tři branky! Hosté okamžitě využívají přesilovou hru, když po pár přihrávkách našel Krayzel před brankou osamoceného ROSTISLAVA VAŇKA, který neomylně namířil do šibenice vsetínské branky. Asistence: Luděk Krayzel, Jiří Šindelář.

09:13
    Navíc si hosté zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty za faul kolenem je vyloučen Tomáš Vodák (VSE). Ostravané mají možnost vstřelit třetí branku.

08:45
    Poruba perfektně napadá a Vsetín má velké problémy v obranné fázi hry.

07:37
    Druhá formace Vsetína se snaží něco udělat s nulou na jejich kontě, ale na rozdíl od obrany Vsetína hraje obrana Ostravy zatím bezchybně.

06:52
    Hosté vedou o dvě branky a takový start do zápasu si domácí asi nepředstavovali. Opět u toho byl Lukáš Prokop, který poslal puk před Hromadu, kde stál osamocený LUKÁŠ VRÁNA a na dvakrát překonal vsetínského brankáře. Asistence: Lukáš Prokop.

06:32
    Rána Fardy zablokována a puk končí v ochranné síti.

06:11
    Třetí útočná řada Valachů si vytvořila tlak, ale Gleich opět neměl moc práce, protože obrana Ostravy pracuje velmi dobře.

05:30
    Ani Vsetín Gleicha neohrozil, ale mírnou převahu si vytvořil a Poruba raději reaguje vyhozením puku přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

04:30
    Poruba opět obklíčila bránu Hromady, ale tentokrát hosty domácí obrana ke střele nepustila a Vsetín míří do útoku.

03:28
    Vsetín v úvodu zápasu hraje trochu ustrašeně, zatímco Poruba hraje aktivně a je lepším mužstvem na ledě.

02:41
    Krayzel dostal dobrou přihrávku do jízdy na modrou a sám se dostal před Hromadu, ale domácí brankář nyní odolal.

01:29
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu před Hromadou, který čelil hned několika střelám. Po ráně od modré v podání Lukáše Prokopa se puk odrazil od výstroje Hromady před hokejku LUKÁŠE VRÁNY, který zametl puk do odkryté klece domácích. Asistence: Lukáš Prokop.

00:56
    Tesařík nechal před brankou osamoceného hráče Rostislava Vaňka, který nepokrytý ihned pálil, ale Hromada byl připraven.

00:22
    Domácí se ihned tlačili do brány Poruby. Daniel Vaněk našel v mezikruží Adama Mikšovského, který ihned pálil, ale trefil jen obránce hostů před sebou.

00:01

VHK Vsetín: Hromada – Farda, Vrba, Tesařík, Vodák, Žabčík, Hoďa, Báchor – Zúbek, Vaněk D., Mikšovský – Hruška P., Hruška O., Dubec – Brezáni, Podešva, Vítek – Kubo, Holík, Kajaba.

HC RT TORAX Poruba: Gleich – Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L. – Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk R., Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.

Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Štěpán.

VHK Vsetín

Vsetínu se první utkání v Porubě nevyvedlo dle představ a jak již bylo zmiňováno prohráli s Ostravany 1:0. Společně s porážkou je špatný i fakt, že Vsetín nebyl schopen vstřelit branku, když si neporadili s perfektně chytajícím Michalem Gleichem. „Hráli jsme ustrašeně, protože jsme nechtěli udělat chybu. Víme, že na Porubu máme, jenom musíme sebrat sebevědomí. Věřím, že v prvním utkání jsme se jen oťukali a dál to už bude jen lepší,“ hledal Petr Hromada pozitiva po duelu, ve kterém dlouho držel akcie Valachů nad vodou. Ovšem dnes už není čas myslet na minulý zápas z toho je třeba se pouze poučit a Porubě na domácím ledě předvést, že Valaši umí také vítězit.

„Věřím, že využijeme domácího prostředí a budeme hrát tak, jak na Lapači celou sezonu hrajeme. Totiž že na soupeře vletíme, vytvoříme si deset patnáct gólových příležitostí a konečně vstřelíme nějaké branky. Je to jenom o tom vytvořit si šance,“ předpověděl Hromada. „Musím říct, že nás fanoušci na prvním zápase velmi příjemně překvapili. Byly jich snad tři stovky a celou dobu nám fandili. Na zápasech nás doprovází celou sezonu a strašně to náš klub zvedá,“ vysekl brankář poklonu divákům. Důležití budou i fanoušci dnes na Lapači. Dopomůžou vsetínským hokejistům k úspěchu nebo ani taková podpora spolu s výkonem hráčů Vsetína na Porubu nebude stačit? Přijďte se sami přesvědčit od 17:30 na Lapači!

Ostravané první zápas zvládli na výbornou, protože splnili to, co potřebovali a sice využít výhodu domácího prostředí. Jediná branka rozhodla o vítězství jejich týmu. Vsetín nedal ani jednu branku, takže matematicky jasná věc a první bod v sérii pro Porubu. „Doufám, že přijde dost lidí. Sám jsem zvědavý na to, kolik lidí na Vsetíně hokej ještě stále miluje. Hokej by se měl hrát pro diváky, pro všechny aktéry utkání je parádní, když bude výborná atmosféra,“ přeje si před druhým utkáním ikona Vsetína z dob minulých Tomáš Sršeň.

Poruba na úzkém vsetínském kluzišti před bouřlivou atmosférou hraje dobře, ale vsetínský tým se jí letos porazit nepodařilo.„Zbytečně jsme vždycky přestali hrát naši hru a dělali jsme hodně zbytečných faulů. Pokud takto budeme hrát, tak se vyhrát nedá. Většina zápasů se v dnešním hokeji rozhoduje v přesilovkách a oslabeních, takže pokud budeme hrát půlku zápasu ve čtyřech, tak ubudou síly a logicky se to projeví,“ přibližuje důvody předešlých neúspěchů ve vsetínském hokejovém chrámu.

Podaří se konečně Porubě ve Vsetíně zvítězit a před třetím utkáním si zajistit postupový "matchball"?

Hezký dobrý den. Dnešním datem, tedy 4.3.2013 nám pokračuje play-off druhé ligy. Hrát se budou zápasy s pořadovým číslem 2. a série míří na stadion týmů, kteří skončili v tabulce níže než jejich soupeř. V tomto případě budeme sledovat utkání na vsetínském Lapači, který má za sebou už spousty sérií play-off a převážně vítězných. Valaši první zápas v Porubě nezvládli, když nedali ani branku a prohráli 1:0. Jak tomu bude dnes?

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 40. Dubec, 53. Hoďa (Vaněk D., Báchor) - 2. Vrána (Prokop L.), 7. Vrána (Prokop L.), 10. Vaněk R. (Krayzel, Šindelář), 39. Prokop P., 60. Buček

VHK ROBE Vsetín: Hromada (10. Plšek) – Farda, Vrba, Tesařík, Vodák, Žabčík, Hoďa, Báchor – Zúbek, Vaněk D., Mikšovský – Hruška P., Hruška O., Dubec – Brezáni, Podešva, Vítek – Kubo, Holík, Kajaba.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L. – Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk R., Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.

Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Štěpán