Třinec – Jihlava 7:3 (kon.) | Chomutov – Sparta 3:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:3 (kon.)
Liberec – Zlín 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 8:2 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 5:4 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
HC Olomouc
Sobota 09.03.2013, 16:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Havel, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Starý, Nosek, Veselý, Zelinger, Havlík Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec.

HC Olomouc: Lukáš (Motálek) - Brančik, Beták, Ostřanský, Kunce, Jergl A., Vaculín, Jergl J., Rašner, Zitka, Pšeja, Kovář, Hradil, Lehečka, Konečný, Šťastný, Schejbal, Novotný.

Rozhodčí: Kareš - Bravíř Blümel.

00:01

00:10
    Za brankou první útočnou akci zápasu zakládá Michal Petira a míří dopředu se svými spoluhráči.

00:44
    Celá formace se usadila v útočném pásmu a začíná vyvíjet tlak na svého soupře.

01:07
    Tento pokus nedopadl úspěšně a na druhé straně se tak do zakončení dostal Martin Konečný, když z mezikruží mířil švihem přesně do Jeschkeho lapačky.

01:59
    V útočném pásmu opět Pardubice.

02:22
    Pardubice si zahrají první přesilovku. Střídačka Olomouce obdržela menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

03:16
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

03:44
    Ke střele se dostal Ondřej Starý, ale puk byl sražen do ochranné sítě.

04:11
    Olomouc opět vyhodila, ale hbití pardubičtí se ihned dostali zpět do pásma, ovšem bez úspěchu a přesilová hra se chýlí ke konci.

04:22

04:54
    O puk nyní bojujeme ve střední třetině.

05:15
    Olomoučtí se pokusili o rychlý přechod do útočného pásma, ale jednomu z hráčů odskočil puk od hokejky a černé pryže se zmocnili za vlastní brankou domácí.

06:45
    Olomouc právě vstřelila branku!

Po úvodním tlaku domácích se vedení ujímají hosté! Pohlednou akci tří útočníků v červeném přesnou trefou zakončil ALEŠ JERGL. Asistence: Milan Ostřanský a Jakub Schejbal.

07:54
    Domácí mohli teď s přehledem vyrovnat. V mezikruží se k puku dostal urostlý centr Jan Veselý a svým švihem trefil lapačku brankáře Lukáše!

08:18
    Pardubice právě vstřelily branku!

Jan Veselý svou šanci neproměnil, ale mrzet ho to nemusí! Jiří Půhoný vyslal pozdrav na olomouckého brankáře, jenž vyrazil kotouč před sebe a do sítě jej doklepl ONDŘEJ STARÝ! Asistence: Jiří Půhoný a Jakub Řezníček.

09:35
    Olomouc si vyrovnávací branku rozhodně nechce nechat líbit a žene se dopředu za svým druhým gólem.

10:01
    Pardubičtí ovšem soupeři uzmuli puk a na druhé straně je tak nucen svým zákrokem hru přerušit Jan Lukáš.

10:25
    Nebezpečně zpoza branky vyjel před Jeschkeho Milan Ostřanský a pálil do betonů pardubického brankáře!

11:17

Domácí dokonale otáčí stav zápasu! Jiří Půhoný vystřelil do brankáře Lukáše a ten už si myslel, že má puk ve výstroji a přeruší se hra. To by ale poblíž nesměl stát pozorný TOMÁŠ NOSEK, jenž si všiml, že kotouč olomouckému brankáři vypadl z výstroje a dorazil jej do branky! Asistence: Jiří Půhoný.

12:06
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

12:41
    Od modré čáry tvrdě pálí útočník Adam Chmelař a olomoucký gólman tento projektil chytá do náruče.

13:16
    Častěji jsou nyní u puku domácí Pardubice a snaží se zakládat svížné akce, jeden takový pokus ovšem končí ofsajdem.

14:00
    Olomouc se po delším časovém úseku vymanila ze sevření a usazuje se před Jeschkem.

14:31
    Ne na dlouho, protože domácí prakticky ihned poté opět vyrazili směr olomoucká branka. Půhoný se svojí formací sklidi za předvedenou akci potlesk.

15:49
    Milan Ostřanský a Aleš Jergl vyráželi do úniku dva na jednoho, ale přihrávka prvního jmenovaného neproklouzla přes ukazkový skok do cesty pardubického obránce.

17:44
    Daniel Vachutka měl teď exkluzivní možnost navýšit vedení domácích! Kroužil ve středním pásmu zcela osamocený, když tu najednou obdržel přihrávku z obrany a otevřel se před ním volný prostor. Zakončil ovšem pouze do vyrážečky Lukáše.

19:27
    Jiří Půhoný svižně vyjížděl zpoza branky, ale netrefil horní odrkytou část olomoucké klece!

20:00

20:01

20:38
    V úvodu druhého dějství z pravého kruhu orazítkoval plexi za olomouckou brankou Adam Chmelař.

21:50
    V útočném pásmu se nyní usazuje Olomouc.

22:26

A je z toho ihned branka! David Šťastný poslal svižnou přihrávku na DANIELA KUNCEHO a ten krásným švihem překonal Jeschkeho. Asistence: David Šťastný.

23:52
    Od vlastní branky zahajují hosté.

24:03
    A jsou následně zastaveni hvizdem rozhodčího. Olomouc se opět provinila hrou v šesti a dvouminutový menší trest míří odpykat Šimon Beták.

24:14
    Domácí zakládají první přesilovkový útok.

25:01
    Olomouc poté sice vyhodila, ale zpět před Lukáše puk zavezl Jan Veselý a vyzkoušl jeho pozornost přízemní střelou.

25:29

Přesilovka našla své využítí! Od modré čáry nahodil kotouč na branku Tomáš Nosek a v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval nejlepší střelec ligy DAVID BŘEZINA a vrací domácím vedení. Asistence: Tomáš Nosek a Jiří Půhoný.

26:54
    Pozdrav Jeschkemu vyslal Daniel Kunce a pardubický brankář vyrážečkou posílá kotouč mimo hřiště.

27:49
    Aktivní Pardubice se usazují před brankou Olomouce. Od modré těsně minul branku Michal Petira.

28:32
    Následně po přihrávce Daniela Robertsona tvrdě pálí Adam Chmelař a olomoucký brankář svým zákrokem přerušuje hru.

29:01

Stav utkání je opět srovnaný! Aleš Jergl ujel na pardubického brankáře podporován ŠIMONEM BETÁKEM, jenž obdržel krásnou přihrávku před branku a s přehledem zakončil pod víko! Asistence: Aleš Jergl.

30:01
    Olomouc si zahraje přesilovku. Po souboji za brankou se ozvala píšťalka rozhodčího a Jan Škvor následně obržel dvě minuty za hákování.

30:17
    Hosté začínají od vlastní branky.

30:41
    A o pár chvil později jsou k tomu nuceni znovu.

31:41
    David Březina zahrozil ve vlastním oslabení, když ujížděl sám na brankáře, ale zakončil pouze do jeho betonů!

32:01

32:52
    Jeschke zastavuje puk za brankou a domácí vyrážejí dopředu!

34:42

Pardubický express DAVID BŘEZINA počtvrté přelévá misky vah domácí střídačku! U mantinelu olomouckým uzmul kotouč, vyjel si před branku a vsítil svou druhou branku dnes! Bez asistence.

35:31
    Domácí pokračují v talku v útočné třetině.

36:13
    Tomáš Nosek ujížděl na Lukáše se snahou trefit mezeru mezi jeho betony, ovšem neúspěšně!

36:58
    Jakub Schejbal dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a kruku a domácí mají před sebou další přesilovku. Menší trest odpyká Richard Vaculín.

38:15
    Domácí se prakticky celou přesilovku drží v útočném pásmu, ale další gól nepřichází.

38:50
    V závěru přesilovky Olomouc vyhazuje.

38:58

39:29
    Jiří Půhoný vyrazil před Jana Lukáše a vypálil do jeho hrudi!

40:00

40:01

40:31
    Olomouc zahájila velmi aktivně. Hned v první minutě posledního dějství má Jeschke na kontě už dva zásahy.

41:52
    Jiří Půhoný zaváží kotouč do útočné třetiny, kde se následně domácí usazují.

43:11
    Domácí na brankáře Lukáše vytvářejí opravdu silný tlak, ale obrana Olomouce odolává.

43:11
    Po delší nečinnosti se do hry zapojil také Oto Jeschke.

44:29
    Zakázané uvolnění Pardubic.

45:34
    Ve třetí třetině je více než jasné, kdo je na hřišti pánem. Domácí Pardubice tlačí na svého soupeře, ale v samotném závěru každé akce zlobí přílišná kombinace, kterou Olomoučtí vcelku často vystihuje.

48:02
    Ze středního pásma teď vyzkoušel pozornost Jana Lukáše Jiří Půhoný.

48:15
    Dvě minuty za vyhození kotouče dostává Adam Chmelař a před Olomoucí stojí další početní výhoda.

49:20
    Pardubice vyhazují přes všechny čáry.

50:15

51:11

Aktivita se domácím přece jen vyplatila! Jiří Půhoný taháčkem v útočném pásmu jen tak tak prostřelil olomouckého brankáře a kotouč zapadl těsně za brankovou čáru k pravé tyči. Asistence: Jakub Řezníček.

52:39
    Domácí pokračují v urputné práci směrem dopředu a nadále zatápí hokejistům v červeném v útočné třetině!

53:09
    Alex Rašner (OLO) dostává dvě minuty za podražení. Pardubický tlak tak bude podpořen přesilovkou!

53:42
    Olomoucký Milan Ostřanský teď ale vyhazuje přes všechny čáry.

54:08
    A máme po přesilovce. Jan Veselý fauloval a obdržel dvě minuty a jako bonus deset minut osobního trestu za úder do oblasti hlavy a krku.

55:09

55:17
    Daniel Robertson dostává dvě minuty za hákování a Olomouc hraje přesilovku pět na tři!

56:08
    Nic závažného se ale nestalo - hosté jsou ve čtyřech.

56:54
    Adam Chmelař tečuje kotouč jen těsně nad olomouckou klec!

57:17

57:29
    Slovo si vzal opět Adam Chmelař, tentokráte svým příklepem orazítkoval betony Jana Lukáše.

58:01
    Poslední dvě minuty zápasu.

58:37
    Utkání se nám chýlí ke konci, domácí Pardubice se vůbec nikam neženou, protože moc dobře vědí, o co jim dnes jde.

59:44
    Jeden z posledních zákroků si dnes připisuje olomoucký gólman.

60:00

Máme po zápase! Domácí splnili svůj úkol, který zněl jasně - zvítězit za tři body. Nyní si ovšem Pardubice budou muset počkat na výsledek z Vítkovic, aby se dozvěděly, zda se jim nakonec otevře kýžená brána do play off. Příjemný zbytek soboty z pardubické ČEZ Areny Vám přeje Marek Votke. (18:04:32)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 9. Starý (Půhoný, Řezníček), 12. Nosek (Půhoný), 26. Březina (Nosek, Půhoný), 35. Březina, 52. Půhoný (Řezníček) – 7. Aleš (Ostřanský, Schejbal), 23. Kunce (Šťastný), 30. Beták (Jergl)

HC Dynamo Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Havel, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Starý, Nosek, Veselý, Zelinger, Havlík Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec.

Rozhodčí: Kareš - Bravíř Blümel