Ottawa – Boston 2:3 (1:2 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 3:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
HK Baník Karviná
Úterý 12.03.2013, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Východ

Je dobojováno! Přerov první utkání semifinálové série zvládl a vede na zápasy 1:0. Další duel se hraje ve čtvrtek na karvinském ledě. Z Přerova přeji hezký zbytek úterního večera. U dalších online přenosů se těším nashledanou. (20:28:21)

60:00

59:59
    Přerov právě vstřelil branku!
    A ještě jeden gól, tentokrát už do opuštěné karvinské brány. V poslední vteřině do ní lehce dovezl puk MATĚJ MÁLEK. Asistence: Richard Brančík.

59:43
    Málek protlačil puk do středního pásma.

59:27
    Vojtek před Ivan podržel puk pod lapačkou. Buly v útočném pásmu Karviné.

59:05
    Iláš jde z brány a Karviná to zkouší v šesti!

58:44
    Tak tohle si brankář Iláš za rámeček rozhodně nedá. Po buly střílel JAN KOLÁŘ a skákající kotouč prošel až do brány. Už bude zřejmě rozhodnuto. Asistence: David Kudělka.

58:39
    Vhazuje se před brankou Karviné.

58:12
    Samiec pronikl po křídle, ale Ivan na jeho přihrávku nedosáhl. Kotouče se tak zmocnili Zubři.

56:57
    Karviná právě vstřelila branku!
    Baník snižuje na 4:3 a čeká nás ještě hodně velké drama! Mikšan našel u tyče nikým nebráněného MARKA IVANA, který odrazem o tyčku dotlačil puk za Vojtkova záda. Asistence: David Mikšan.

56:21
    Opět Mikšan zkoušel přihrávat na dobře postaveného Luku, ale puk skončil mimo.

54:58
    Zubři teď nikam nespěchají a hlídají si dvougólový náskok.

54:02
    Hraje se teď hodně dlouho bez přerušení a navíc daleko od Vojtkovy brány, což domácím vyhovuje.

52:20
    Přerov už je v plném počtu a Málek po objetí karvinské klece střílel z otočky. Iláš s problémy, ale přece jen zasáhl.

50:56
    Luka zase číhal na modré, odkud tvrdě vypálil, ale kus černé gumy byl zblokován do rohu.

50:21
    Vlček odrazem o mantinel vyhodil a domácí Zubři jedou okamžitě střídat.

50:05
    Málek (PRE) pyká za vysokou hůl, takže domácí se budou bránit v oslabení.

49:27
    Karviná v posledních minutách zabrala, takže nás čeká ještě dramatická desetiminutovka třetí části. Pala v nesnázích zahrál na zakázané uvolnění.

48:31
    Sprušil ujel po křídle a těsně za útočnou modrou vystřelil. Brankář Iláš sevřel své betony a puk drží.

47:43
    Po Mikšanově přihrávce si před bránu sjížděl Luka, kterému však Vlček vypíchl kotouč.

46:32
    Mikšan střílel z hranice kruhu a kolem tyče Vojtkovy brány to jen zahučelo. Následovalo zakázané uvolnění Přerova, takže se vhazuje před brankou Zubrů.

45:39
    Osina reklamuje u rozhodčího Přikryla zasažení holí v obličeji, ale přesilovka Zubrů se ani teď konat nebude.

44:47
    Karviná by měla domácí zatlačit, pokud chce něco s výsledkem ještě udělat. Momentálně se však Baníku nedaří rozehrávka.

44:05
    Goiš byl zahákován jedním z karvinských hráčů, ale tentokrát se vylučovat nebude.

43:07
    Kudělkovu střelu od modré tečoval Kolář, avšak vedle. Vojtek holí odklepává poslední vteřiny přesilovky.

41:57
    Flašar se v oslabení snažil Vojtka překvapit u tyče, ale Ferenc nakonec soupeře odzbrojil.

41:13
    Karviné ze začátku třetí části nabízí domácím přesilovku. Vyloučen je Vnenk (KAR).

40:01

40:00

39:06
    Začala poslední minuta druhé třetiny. Rozehrávka Vnenka byla nepřesná, takže se píská zakázané uvolnění.

37:50
    Zubři dali další razítko na tyčku karvinské brány. Sedlákovi scházelo jen málo, aby vstřelil pátý gól přerovského mužstva.

37:13
    Zakázané uvolnění Přerova. Hra se vrací před Vojtka.

35:36
    Ale pozor, Karviná snižuje ve vlastním oslabení a využila k tomu chybu obránce Kudělky, který neudržel puk v útočném pásmu a také hodně velké vyjetí Vojtka z brány. MAREK IVAN tak střílel do prázdné brány a upravuje stav na 4:2. Bez asistence.

34:36
    Hanák po Brančíkově přihrávce trefil tyčku! Přerov má teď obrovský tlak.

33:27
    Zajac (KAR) dohrál přerovského hráče u mantinelu úderem do obličeje a dostává po zásluze trest na 5 minut + do konce utkání. Přerov má velkou šanci své vedení ještě zvýšit.

32:42
    Využití dvojnásobné přesilovky jako z učebnice! Krásnou kombinaci zakončoval PETR SAKRAJDA, který byl po sérii přihrávek zcela volný u tyče a nekompromisně trefil. Asistence: Pavel Hanák, Richard Brančík.

32:25
    Přerov bude hrát téměř celé dvě minuty přesilovku 5/3. Za vražení je vyloučen také Moravec (KAR).

32:14
    Brankář Iláš (KAR) dostal menší trest za zdržování hry.

31:19
    Vojtek byl po gólu otřesen a je u něj lékař. Vypadá to však, že zkušený brankář bude schopen pokračovat.

31:19
    Tuto přesilovku odehrála Karviná už mnohem lépe a snižuje skóre. VLADIMÍR LUKA se napřáhl na modré čáře a prostřelil naprosto vše před sebou. Kotouč málem protrhl síťku v brance. Asistence: David Moravec, Marek Ivan.

30:06
    Po buly získal puk ostrostřelec Luka, jenže puk byl zblokován a dostal se do středního pásma.

29:57
    Další oslabení přerovského týmu. Kolář (PRE) tentokrát pyká za hákování.

29:37
    Mikšan dostal odraženým pukem přímo do obličeje, ale nic vážného to nebude. Vhazuje se ve středním pásmu.

28:30
    Badžo střílel od mantinelu a Vojtek zasáhl svou vyrážečkou.

27:43
    Zubři bez potíží oslabení zvládli. Navíc hned po něm střílel Goiš a Iláš musel vytáhnout další ostřejší zákrok.

26:53
    Karviná se nedokáže usadit v útočném pásmu. Ferenc z otočky také poslal kus černé gumy až na protější stranu kolbiště.

25:50
    Domácí si zatím dnes v obraně počínají přímo skvěle. Sedlák získal puk a bez jakéhokoliv váhání jej poslal daleko od vlastní brány.

25:37
    Přerov se teď bude muset bránit. Za sekání usedl na trestnou lavici Kolář (PRE).

24:47
    Další výborné přečíslení, při kterém Sakrajda naservíroval puk Málkovi, jenže ten o pár čísel minul. Někteří fanoušci na tribunách už zvedali ruce nad hlavu!

24:12
    Hra je na chvilku přerušena, protože Vojtkova brána je špatně ukotvená do ledu. Ledaři už přispěchali na pomoc.

23:32
    Velká chyba karvinské obrany, po které se dostal do nájezdu na Iláše MATĚJ BLINKA. Krásným zakončením poe horní tyčku posílá Zubry už do vedení 3:0! Asistence: Jiří Osina, Petr Sakrajda.

22:22
    Obrovský závar před karvinskou brankou. Kotouč byl volný vedle Ilášova betonu, čehož si všiml Ferenc, ale těsně minul poloodkrytou klec.

21:49
    Sprušil vjel do útočného pásma, ale střela mu příliš nesedla.

21:05
    Vlček znovu zahrál s nesmírnou bojovností. Prošťouchl puk do středního pásma a navíc byl podražen Kowalczykem (KAR). Hrát se teď bude ve čtyřech.

20:24
    Druhou část zahajuje Přerov v oslabení ve třech, ale Vlček rychle puk z vyhodil z obranného pásma.

20:01

20:00

19:55
    Ještě jedno vyloučení v první třetině. Sedlák (PRE) dostal menší trest za vysokou hůl.

19:35
    Ferenc dostal ránu u mantinelu, ale ani jeden z rozhodčích situaci neviděl. Po debatě s rozhodčími se vhazuje ve středním pásmu.

19:08
    První třetina se nám teď hodně kouskuje. Po strkanici vyloučeni Sakrajda (PRE) a Blatoň (KAR). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

18:32
    Přerov mohl teď jít do výraznější vedení! Hanák po Sedlákově přihrávce byl u tyče sám, ale Iláš se bravurně přemístil a puk zachytil do lapačky.

17:44
    Baník se v závěru první části snaží snížit gólovou ztrátu. Kudělka byl tísněn, proto vyhodil jen na zakázané uvolnění.

16:51
    Málek dobře bruslil v útočném pásmu a pak si drze vyjel zpoza brány před Iláše. Průnik však skončil pohotovým zákrokem karvinského gólmana.

16:14
    Rychlý protiútok Karviné zakončoval Mikšan, brankář Vojtek i tentokrát puk zlikvidoval. Vhazuje se v útočném pásmu Baníku.

15:52
    Blinka zkoušel Iláše překvapit skrytou střelou, jenže kotouč šel do betonu.

15:02
    Tentokrát se ale strkanice obešla bez trestů, takže se pokračuje v plném počtu na obou stranách.

14:37
    Tvrdě střílel od modré Sznapka, ale Vojtek včas sevřel svoje betony. Hned potom se strhla další mela. Karvinští jsou hodně podráždění.

12:54
    Domácí sice přesilovku nevyužili, ale hned po ní už odskakují soupeři na rozdíl dvou gólů. Krásné přečíslení dvou na jednoho zakončil TOMÁŠ VLČEK. Asistence: Petr Sakrajda.

10:30
    Tak nakonec Zubři pokračují v přesilovce 5/4. Vyloučeni jsou Blinka, Kolář (PRE) - Javín, Ivan (KAR). Blinka a Ivan dostali 2 + 2 minuty za hrubost, ostatní jen 2 minuty.

10:30
    Po závaru před brankou Karviné vznikla šarvátka, po které se bude vylučovat. Síly na ledě se pravděpodobně srovnají.

10:25
    Zubři jsou v tlaku a zahrají si přesilovku. Kowalczyk (KAR) už sedí na trestné lavici.

09:56
    Sakrajda s Málkem v přečíslení, jenže druhý jmenovaný skvělou akci zakončil jen do brankáře, který se položil. Iláše stačilo jen přehodit.

09:05
    Baník se snaží odpovědět, střílející Badžo však minul Vojtkovu klec.

08:22
    Další vážnější příležitost Zubrů už končí prvním gólem! ZDENĚK SEDLÁK se dostal ke střele mezi kruhy a brankář Iláš propustil kotouč mezi svými betony. Asistence: Matěj Blinka.

07:31
    Na druhé straně zkoušel dorážet Moravec, ale zůstal v brankovišti příliš dlouho. Rozhodčí proto vykazuje hru do středního pásma.

07:10
    Velká šance Sakrajdy, který střílel z otočky a branku Karviné jen těsně minul!

06:34
    Sznapka u mantinelu hodně tvrdě dohrál Málka, ale zatím se vylučovat nebude.

05:39
    Sprušil si najel do útočného pásma a s jeho střelou měl gólman Iláš hodně problémů. Kotouč zkrotil až na poslední chvíli.

04:53
    Zahrozil už také karvinský Baník, konkrétně to byl Blatoň, kdo prověřil brankáře Vojtka střelou z kruhu.

04:17
    Osina špatně rozehrával a máme tady třetí zakázané uvolnění během jediné minuty.

03:52
    Stejný přestupek také na druhé straně. Zatím se hraje velmi opatrně.

03:27
    Zakázané uvolnění Zubrů. Vhazovat se bude před Vojtkovou svatyní.

02:32
    Sedlák se snažil proniknout po křídle, byl však odzbrojen Zajacem. Oba týmy si dávají na hru hodně velký pozor.

01:43
    Přerov teď soupeře hodně zatlačil v pásmu, ale ke střele se zatím příliš nedostává.

00:47
    A brankář Karviné si připsal první zákrok. Po střele Brančík podržel kotouč pod svou lapačkou.

00:37
    Od karvinských hráčů se puk dostal mimo hrací plochu. Vhazuje se před brankářem Ilášem.

00:11
    Karviná se pokoušela o rychlý útok, ale akci Baníku zastavil odpískaný ofsajd.

00:01

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář J.) - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina, Tomeček, Buchta - Goiš, Sedlák, Hanák - Sakrajda, Brančík, Málek - Kolář, Sprušil, Blinka - Kundrátek, Haloda, Sedláček

HC Baník Karviná: Smolka (Iláš) - Flašar, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Nystedt, Miczek, Saliji

Rozhodčí: Přikryl, Škach - Kašík, Novotný.

Zajímavostí série je to, že s Karvinou se Přerov v semifinále play-off setká znovu po roce. Vloni se z postupu radoval tým ze Slezska vedený koučem Alešem Flašarem, který zdolal Zubry 3:1 na zápasy. Letos však chce mužstvo Zubrů pod taktovkou trenérů Pavla Sedláka a Lubomíra Václavíčka soupeři všechno vrátit. Přerov, jakožto první tým po základní části, by velmi rád prošel až do finále. Forma Karviné však s koncem sezóny tradičně stoupá, proto hokejové příznivce jistě čeká skvělá série, kterou budou rozhodovat maličkosti.

V tomto semifinále se potkají dva týmy, jejichž kádry patří k těm nejzkušenějším z celé druholigové soutěže. V dresu Baníku nastupuje například útočník David Moravec, střelec zlatého hattricku, další skvělí forvardi Vladimír Luka a Marek Ivan nebo vynikající obránce Miroslav Javín. Přerov bude zase dál sázet na brankáře Martina Vojtka, obránce Tomáše Vlčka či útočníky Zdeňka Sedláka či Petra Sakrajdu.

Oba soupeři se do dalšího kola vyřazovacích bojů dostali nejrychlejším způsobem, vyhráli tedy tři zápasy v řadě za sebou. Přerov si poradil s Novým Jičínem po výsledcích 5:2, 3:0 a 4:0, Karviná pro změnu výsledky 2:1 v prodloužení, 4:2 a 4:1 ukončila sezónu Prostějovu.

Už jen čtyři nejlepší týmy zůstaly v kolotoči zápasů letošního play-off druhé ligy, skupiny Východ. Dnešním dnem startují semifinálové série na tří vítězné duely. V přerovské MEO Aréně se od 18:00 představí domácí Zubři, jejichž soupeřem bude karvinský Baník.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 9. Sedlák (Blinka), 13. Vlček (Sakrajda), 24. Blinka (Osina, Sakrajda), 33. Sakrajda (Hanák, Brančík), 59. Kolář (Kudělka), 60. Málek (Brančík) – 32. Luka (Moravec, Ivan), 36. Ivan, 57. Ivan (Mikšan)

HK Baník Karviná: Iláš (Smolka) - Flašar, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Nystedt, Miczek, Saliji

Rozhodčí: Přikryl, Škach - Kašík, Novotný