Vysoké Mýto – Chrudim 1:14 (kon.) | Slavia – Interobal Plzeň 6:3 (kon.) | Balticflora Teplice – Helas Brno 6:6 (kon.)
Kladno – Tango Brno 5:4 (kon.) | Česká Lípa – Bohemians Futsal 6:9 (kon.) | Zruč n/S – Pardubice 12:2 (kon.)
SK Slavia Praha
6:3 (3:0)
SK Indoss Plzeň
Pátek 15.03.2013, 20:00 • Sportovní hala Slavia • 1. Futsal liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den, základní část naší nejvyšší futsalové soutěže spěje ke svému závěru. Velké drama nabídnou v posledních dvou kolech zejména zápasy týmů ze spodních pater tabulky, kde je situace hodně vyrovnaná a stále se zde bojuje nejen o záchranu, ale také o poslední postupové místo do play-off. V pražské sportovní hale Slavia budeme svědky nesmírně důležitého souboje, v němž domácí SK Slavia Praha přivítá SK Indoss Plzeň.

SK SLAVIA PRAHA

Červenobílí jsou před tímto, dost možná klíčovým utkáním celé sezony, ve výhodnější pozici než jejich soupeř. V aktuální tabulce se Pražané nacházejí se ziskem 17 bodů na 9. příčce s jednobodovou ztrátou na osmé Kladno. Slávisté na tom mohli být ještě o nějaký ten bodík lépe, ale to by nesměli v posledním zápase ve Vysokém Mýtě promrhat vedení 3:0 - domácí Nejzbach nakonec tento duel dokonale otočil a vyhrál 8:3. Na tento nezdar však musí sešívaní rychle zapomenout, protože jen dnešní vítězství jim zaručí klid před závěrečným kolem, v němž zavítají na půdu brněnského Helasu. Případný tříbodový zisk by je navíc výrazným způsobem přiblížil k účasti ve vyřazovacích bojích.

SK INDOSS PLZEŇ

Západočeši sice vstoupili do letošní sezony velmi slušně, když z úvodních sedmi kol vyválčili 12 bodů, jenže od té doby na ně dolehla neskutečná krize. Posuďte sami: Plzeň z následujících 13 zápasů 12 prohrála. K prvotnímu zisku přidala jen tři body a klesla na 11., tedy první sestupové místo. Podobně jako slávisté mají také hráči Plzně teoretickou šanci na účast v play-off (na Kladno ztrácejí jen tři body), ale vzhledem k jejich současné formě, postavení v tabulce a losu myslí zejména na záchranu. Indoss potřebuje každý bod, avšak ani remíza z tohoto duelu mu ve finále nemusí stačit na uchování příslušnosti mezi českou futsalovou elitou. V posledním kole v domácí hale totiž přivítá silné Vysoké Mýto a konkurenční desáté Pardubice doma hrají s již jistě sestupující, beznadějně poslední Českou Lípou.

Ačkoliv obě mužstva v posledních dvou zápasech inkasovala dohromady neuvěřitelných 42 gólů (Slavia 18, Plzeň 24), žádnou velkou přestřelku vzhledem k důležitosti utkání očekávat nelze. Ostatně ani první vzájemný duel těchto týmů v letošní sezoně nebyl na branky nijak přehnaně bohatý. Oba celky na sebe narazily v 10. kole, kdy domácí Plzeň dlouho držela jednobrankový náskok, jenže závěr patřil Pražanům, kteří v 36. minutě nejdříve srovnali zásluhou Fichtnera a sedm vteřin před koncem dokonal obrat Vandas a Slavia si tak odvezla výhru 2:1.

SK Slavia Praha: Kučera, Krajč - Wojnar, A. Hrdina, Ulich, Filinger, Vandas, Čonka, Sop, M. Hrdina, Havrda, Míča, Rott, Matějka.

SK Indoss Plzeň: Hajžman, Landrgott, - Míka, Manowetz, Mižár, Kadlec, Kasýk, Grätsch, Lávička, Štochl, Štrajt, Švehla.

Rozhodčí: Henych, Venc.

Obě mužstva již nastupují v doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

Čestný výkop provede slávistická legenda Stanislav Vlček, který je patronem dnešního střetnutí.

1

1
    Úvodní rozehrávku obstarali domácí, první akci zastavil dobrým obranným zákrokem kapitán hostí David Míka.

1
    Matějka si pomohl při zpracování míče rukou. Stav akum. faulů 1:0.

2
    Švehla se prodíral podél postranní čáry, na Sopa si ale nepřišel.

3
    Martin Hrdina zkusil průnik po levém křídle, jeho nástřel pokryl gólman Hajžman.

3
    Martin Hrdina prostrčil míč na Míču, kterému se podařilo obhodit vyběhnuvšího gólmana, toho ale na brankové čáře zaskočil Kadlec.

4
    Slávistické obléhání plzeňského brankoviště zakončil střelou mimo tři tyče Matějka.

5
    Kasýkův centr měl solidní parametry, ale ke smůle hostí nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.

5
    Matějka narazil Filingerovi, jehož levačka vyslala sice tvrdou ránu, ale také hodně nepřesnou.

5
    Kasýk si vyšlápl na Filingera. Stav akum. faulů 1:1.

5
    Filingerova střela byla nejdříve zblokována, ale poté se míč znovu dostal k hráči s číslem deset, ten předložil ideálně Vandasovi, jenž však sám proti Hajžmanovi neuspěl.

6
    Slavia právě vstřelila branku!
    Napodruhé už to Pražanům vyšlo! David Filinger se skvěle uvolnil a nabídl míč před prázdnou bránu MARTINU SOPOVI, jenž nezaváhal a posílá sešívané do vedení.

7
    Po inkasované brance se hosté poprvé v utkání na delší čas usadili na polovině soupeře, k ničemu to ale nevedlo.

8
    Z ostrého úhlu to zkoušel Kadlec, Kučera si jeho střelu pohlídal.

9
    Nástřel Filingera zasáhl jeho spoluhráč Sop rukou. Stav akum. faulů 2:1.

9
    A prakticky vzápětí se slávisté dopouštějí dalšího prohřešku proti pravidlům. Stav akum. faulů 3:1.

10
    Po tvrdém souboji Míky se Sopem pelášil na domácí bránu Mižár, tento zajímavý průnik zakončil ránou vysoko nad.

10
    Vandas narazil Filingerovi, ale tomu míč utíká do autu.

11
    A nejlepší střelec Slavie Pavel Vandas to nyní zkoušel sám, ale přes dobře postaveného Štrajta nepřešel.

11
    Ulich posunul míč Martinu Hrdinovi, jenž si elegantně obhodil obránce a bez přípravy vystřelil. Brankář Hajžman měl s jeho pokusem velké problémy, ale nakonec míč dostal do bezpečí.

11
    Následný pokus o brejk v podání Plzně zastavil Wojnar.

12
    Míču poslal nekompromisně k zemi Manowetz. Stav akum. faulů 3:2.

13
    Martin Hrdina málem poslal svou nepřesnou rozehrávkou hosty do šance, vzápětí ale stačil své zaváhání napravit.

14
    Po dvojím hraní brankáře se Slavii nabízí velké šance...

14
    Hosté pykají za svou školáckou chybu. K rozehrání nepřímého volného kopu se na hranici brankoviště postavil Tomáš Matějka, jenž lehce přiťukl míč proti noze DAVIDU FILINGEROVI a ten podruhé v utkání rozvlnil síť za plzeňským brankářem.

15
    Domácí se dostali na chvíli pod tlak, což vyústilo v další nedovolený zákrok. Stav akum. faulů 4:2.

Plzeňská lavička si vybírá oddechový čas.

15
    Rozehrání standardní situace se Západočechům vůbec nevydařilo, byl to naopak domácí Wojnar, kdo se málem vyřítil do šance.

16
    Míčův nástřel zablokovala hradba těl stojící před ním.

16
    Ulich zasáhl nechtěně Štrajta, pátý faul domácích se ale zatím nepíská.

17
    O chvíli později už to ale slávistické ikoně po zákroku na Kadlece neprošlo. Stav akum. faulů 5:2.

17
    Mižár to Ulichovi vzápětí oplatil. Stav akum. faulů 5:3.

18
    Ulich dostal výtečný pas za obranu a z úhlu postupoval sám na Hajžmana, kterého sice obhodil, ale s ním také celou branku.

18
    Další obrovskou šanci měl slávistický kapitán Matějka, před kterým zívala prázdná brána, Matějka ale trestuhodně minul.

18
    Do třetice už to Slavii vyšlo! Po skrumáži před plzeňskou bránou se míč odrazil před nohy DAVIDA FILINGERA, jenž se nemýlí a přidává svou druhou branku v utkání.

19
    Západočeši přitvrzují v soubojích, následkem toho je nedovolený zákrok. Stav akum. faulů 5:4.

20
    A Plzeň už má také 5 akumulovaných faulů.

20
    Po perfektní příhře za obranu se dostal ještě v závěru první půle do zakončení Míča, střela z voleje mu ale nesedla.

Je za námi první půle, po které vedou naprosto zaslouženě hráči Slavie o tři branky. Již v 6. minutě otevřel skóre Martin Sop, na jehož trefu navázal svými dvěma brankami ve 14. a 18. minutě David Filinger. Pražané se tak výrazným způsobem přibližili k záchraně, naopak situace Indossu začíná být hodně kritická.

21

21
    Druhé dějství zahájili rozehrávkou ze středového kruhu hosté a hned se drali do zakončení, jmenovitě to byl Míka, jehož střela byla sražena.

21
    Rott postupoval s Vandasem dva na jednoho, ale druhý jmenovaný volil místo střely ještě kličku a plzeňští obránci se stihli vrátit.

21
    Po faulu na Vandase je tu přímý volný kop pro domácí. Stav akum. faulů 0:1.

21
    Po ose Filinger - Rott se balón dostal až k hlavičkujícímu Vandasovi, tomu ale zakončení opět nevyšlo podle představ.

22
    Indoss Plzeň právě vstřelil branku!
    Hosté z rychlého brejku snižují! Tomáš Kadlec potáhl míč podél levé postranní čáry, poslal míč před bránu, kam si výborně naběhl MICHAL ŠTRAJT a zblízka překonává brankáře Kučeru.

23
    Domácí brankář byl opět v permanenci, ostrý projektil tentokrát vyráží mimo.

23
    Ulich z úhlu minul Hajžmanovu klec.

24
    Západočeši si v šatně asi velmi důrazně promluvili, protože jejich výkon v druhé půli je úplně o něčem jiném. Jakub Mižár rozehrál aut proti noze MICHALU ŠTRAJTOVI a ten střelou na zadní tyč překvapil slávistického brankáře.

25
    Rott lehce zavadil o nohu Kasýka. Stav akum. faulů 1:1.

26
    Štrajt měl znovu hodně prostoru a opět protáhl Kučeru.

27
    Tak to je velký šok, po sedmi minutách druhé půle je srovnáno! Kapitán Indossu DAVID MÍKA sotva přeběhl půlící čáru, opřel se do míče a ten za přispěním tyče končí potřetí za zády Martina Kučery.

28
    Pražané se zdají být tímto vývojem hodně zaskočeni, jen s obtížemi se dostanou na polovinu soupeře.

29
    Až nyní přišli s trošku kloudnou akcí, když Matějka chytrým obloučkem našel Filingera, jenž ale stál až příliš blízko Hajžmanovi na to, aby mohl přesněji zacílit.

29
    Míka se opřel do Rotta. Stav akum. faulů 1:2.

30
    Vandas našel z rohu hřiště nabíhajícího Rotta, po jehož střele zadunělo břevno hostující svatyně!

30
    Do další šance se prodíral Filinger, ale Hajžman proti němu včas vyběhl.

31
    Dvě velké příležitosti měli v krátkém časovém sledu po sobě také Plzeňští, Kučera však nyní svůj tým podržel.

32
    Po tvrdém projektilu Míči vyráží hostující gólman nad.

32
    Po tvdrém, ale čistém souboji Ulicha s Kasýkem zůstal na zemi ležit borec Plzně, zdá se však, že bude v pořádku.

33
    Vandas prověřil pozornost Hajžmana, ten zatím chytá spolehlivě.

33
    S dalším pokusem přispěchal Filinger, střela mu ale nesedla a stala se snadnou kořistí hostujícího brankáře.

34
    Po průniku Matějky Západočeši srážejí míč na roh.

34
    Z něho domácí nezahrozili, míč prosvištěl přes šířku hřiště, aniž by byl kýmkoliv tečován.

35
    Štrajt zasáhl Martina Hrdinu do obličeje. Stav akum. faulů 1:3.

35
    Pražané se po nádherné akci na jeden dotek vracejí do vedení! Po ose Rott - Ulich se míč dostal před prázdnou bránu k MIKOLÁŠI WOJNAROVI, který měl velmi snadnou práci.

35
    Po čtvrté obdržené brance se na rozhodčí sesypali hostujcí hráči a zřejmě je nemine trest.

35
    Už je to tady, prvním napomínaným hráčem je Jakub Mižár.

35
    A žlutou kartu zblízka vidí také Martin Švehla.

36
    Domácí vzápětí odskakují na rozdíl dvou branek! Hosté zkusili hrát power play, ale to se jim ihned vymstilo. Martin Hrdina poslal dlouhým centrem dopředu PAVLA VANDASE, jenž ve skluzu trefuje odkrytou plzeňskou bránu.

Indoss si bere time out.

37
    Hráči Plzně pokračují ve hře bez brankáře, kromě střely Kasýka, kterou Kučera vyboxoval ale zatím více nehrozí.

37
    Plzeň se dopuští nedovoleného zákroku. Stav akum. faulů 1:4.

39
    Na Plzni bylo znát, že už je to v jejím podání velká křeč. Nepřesnou rozehrávku vystihl Martin Hrdina, zachoval klid a posunul míč do strany na volného MIKOLÁŠE WOJNARA, jenž bez potíží poslal míč do opuštěné klece.

40
    V poslední minutě ještě útočil na hattrick hostující kanonýr Štrajt, který z úhlu chytře přehazoval Kučeru, za něhož zaskočil za ním stojící Rott.

Je po všem, Pražané v domácím prostředí dokázali zvítězit a díky tomu se definitivně zachránili v nejvyšší soutěži. Hráči Indossu sice během sedmi minut druhé půle dokázali odmazat tříbrankové manko z prvního poločasu, ale čtvrtý gól v jejich síti je definitivně zlomil. Plzeň tak bude muset zvítězit v posledním zápase sezony doma proti Nejzbachu Vysoké Mýto a současně bude muset doufat v zaváhání Pardubic, které doma hostí Českou Lípu, jen tak se může vyhnout sestupu.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (21:35:41)

Pavel Rosendorf

Branky: 6. Sop (Filinger), 14. Filinger (Matějka), 18. Filinger (Vandas), 35. Wojnar (Ulich), 36. Vandas (Hrdina), 39. Wojnar (Hrdina) – 22. Štrajt (Kadlec), 24. Štrajt (Mižár), 27. Míka

Karty:   35. Mižár (PLZ), 35. Švehla (PLZ)

Rozhodčí: Henych, Venc