1. NH Brno – Dobruška 11:8 (kon.) | 1. NH Brno – Stará Ves n/O. 22:15 (kon.) | Svinov – 1. NH Brno 11:12 (kon.)
1. NH Brno
11:8 (4:6)
TJ Sokol Dobruška
Sobota 16.03.2013, 09:40 • Sportovní hala Bílovec • Národní házená - Český pohár muži

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.

Sportu zdar a národní házené zvlášť. Opět se na tomto serveru onlajny.cz hlásí o slovo jeden z nejstarších českých míčových sportů, který má tradici již od roku 1905. V dnešní sobotní den budeme sledovat semifinalovou skupinu "J", která nabízí souboje čtyř kvalitních mužstev, jenž patří již delší dobu k účastníkům nejvyšší soutěže. Jedá se o obhájce Českého poháru 1. NH BRNO, účastníky 1. ligy Starou Ves nad Ondřejnicí a Svinovem. Druhou ligu zastupuje loni sestupivší Dobruška.

Nacházíme se v Bílovci, tedy městečku vzdáleném zhruba 30 km od Ostravy. Ve zdejší sportovní hale se rozhodne o dvou účastnících, kteří si zahrají finále. To se uskuteční 30. března v pražských Čakovicích. Ale nejprve se pojďme věnovat aktuálnímu dění a současné situaci. Čeká nás celkem šest duelů, z toho třem se budeme věnovat kompletním onlajn zpravodajstvím. Samozřejmě se nebojte ničeho, i o dalších zápasech vás budeme telegraficky informovat.

14:00: 1. NH BRNO - Svinov

Tučně označené zápasy budeme přenášet podrobným komentovaným přenosem. U ostatních se vždy v aktuálním onlajnu zmíníme o průběžné tabulce a dalších výsledcích z tohoto turnaje. A jaký vede klíč k postupu do finále? Hraje se systémem každý s každým 2x 25 minut a postupují dva tabulkově nejlepší týmy. Za výhru jsou dva body, za nerozhodný výsledek se budou body dělit.

1. NH Brno: Mühlhandl - Filípek, Musil, Němčák - Ulrych, Šimeček, Křeminský, Orel, Pastucha. Trenér: Karel Fejfar.

TJ Sokol Dobruška: Urban (Malošík) - Moravec, Ledvinka, Krčmář, Jan Tomáš, Josef Tomáš, Jakub Tomáš, Černý, Laštůvka, Hampl, Morávek, Lenfeld. Trenér: Jaroslav Hampl.

Rozhodčí: Jiří Cedidlo, Otto Schmidt.

První zápas semifinále turnaje v Bílovci právě skončil a Stará Ves nad Ondřejnicí porazila Sokol Svinov 16:12 (11:7). Za pár minut začíná druhý duel, mezi Brnem a Dobruškou.

Hráči jsou na hřišti, za pár chvil jdeme na to.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Do útoku jde jako první Brno. (0:0) (0:0)

1
    Šimeček faulován před hranicí kruhů, Pastucha bude rozehrávat trestný hod. (0:0) (0:0)

2
    Tomáš Ulrych z levé strany napálil pouze tyč, ale bylo to s faulem. Poté se Pastucha nedohodl se spoluhráči a Brno se vedoucí branky nedočkalo. Na řadě je teď soupeř. (0:0) (0:0)

3
    Dobruška se dostává do vedneí, Martin Černý se dostal mezi dva obránce a zakončil za záda Mühlhandla. (0:1) (0:1)

4
    Brnu opět nevyšel útok a tak se Dobruška záhy dostala na svou útočnou polovinu. Stále se hraje před Mühlhandlem, ten zatím druhé brance odolává. (0:1) (0:1)

5
    Martin Černý zahrával trestný hod a výborný zákrok Mühlhandl, který vyrazil míč do bezpečných míst. Do útoku jde pro změnu Brno. (0:1) (0:1)

6
    Šimečkova střela byla zablokována Moravcem a navíc Urban míč vyrazil nad bránu. Stále se Moravanů nedaří skórovat. (0:1) (0:1)

7
    Dobruška je stále v útoku, vybojovala dva tresty v řadě. Po prvním pálil vedle Jan Morávek, byla tam však jemná teč... (0:1) (0:1)

8
    ...následně z další střely zkoušel své štěstí Černý, jenže zamířil přesně do míst, kam předtím jeho kolega. (0:1) (0:1)

9
    Trestný hod zahrávalo také Brno a Tomáš Ulrych viděl uprostřed brány místečko, Urban nedokázal ucpat tento prostor. Je vyrovnáno. (1:1) (1:1)

10
    Vzápětí však Josef Tomáš opět dostává svůj tým do vedení. (1:2) (1:2)

10
    To si nenechal rozhodně líbit zkušený Pavel Křeminský a technickou střelou překonává Urbana. (2:2) (2:2)

11
    David Mühlhandl patří k nejlepším brankářům v rámci národní házené, nyní se o jeho kvalitách přesvedčil Josef Tomáš. (2:2) (2:2)

12
    Tentokrát to Pavlovi Křeminskému nevyšlo, ze stejné pozice trefil boční síť. Na druhé straně byl nepřesný Martin Černý. (2:2) (2:2)

13
    Stále je stav nerozhodný, sledujeme hodně technických chyb a nepřeností. Oba týmy se zatím nedostaly do potřebného tempa. Střelba se nedaří ani jednomu. (2:2) (2:2)

14
    Martin Černý vystihl volný prostor na pravém kruhu a potřetí překonává brněnského brankáře. (2:3) (2:3)

15
    Pavel Křeminský má i smůlu, tentokrát z pravé strany vypálil a orazítkoval pouze tyč. Poté se už oficiálně psaní hosté dostali k míči. (2:3) (2:3)

17
    Stále se hraje před brněnskou brankou, Dobruška poměrně dlouho držela míč. (2:3) (2:3)

17
    Měla k dispozici trest, který zahrával Laštůvka, Mühlhandl připraven. (2:3) (2:3)

18
    I Brno výborně brání, zatím je to souboj obran. (2:3) (2:3)

19
    Oddechový čas pro trenéra Brna Karla Fejfara. (2:3) (2:3)

21
    Po dlouhé době sledujeme branku, trefuje se hráč Dobrušky Jan Morávek. (2:4) (2:4)

22
    No a pro změnu po dlouhé době jde do útoku sestava v červených dresech. (2:4) (2:4)

22
    Tomáš Ulrych měl k dispozici trest a dnes podruhé si s ním poradil naprosto přesně. (3:4) (3:4)

24
    Dobruška opět odskakuje na rozdíl dvou branek, trefuje se střelec Martin Černý. Tomu to tam dnes slušně padá. (3:5) (3:5)

25
    Blíží se konec prvního poločasu, ještě se bude hrát minuta. (3:5) (3:5)

25
    Těsně před koncem snižuje Tomáš Ulrych. (4:5) (4:5)

25
    Martin Černý pět vteřin před vypršením hracího času dloubákem překvapil Mühlhandla a Dobruška tak vyhraje první poločas o dva góly. (4:6) (4:6)

25
    První poločas skončil. (4:6)

Je za námi první poločas, ve kterém nejprve mnoho branek nepadalo, pak se ale především rozstřílel Martin Černý a na druhé straně Tomáš Ulrych. Výsledek je tak lepší pro Dobrušku, která půjde do druhého poločasu se solidním dvougólovým náskokem.

26
    Začal druhý poločas. (4:6)

26
    Po krátké pauze a změně stran pokračujeme ve druhém poločase, u míče jsou borci z Dobrušky. (4:6) (4:6)

27
    Východočeši nehrají vůbec špatný duel, jakožto papírový outsider trápí favorita z Brna. Stále se tlačí do útoku a jen díky Mühlhandlovi se výsledek nemění. (4:6) (4:6)

28
    Ani teď ho nepřekonal Laštůvka. "Jim" vytáhl výborný zákrok, ale byl tam i faul. Druholigový tým pokračuje i nadále v útočném snažení. (4:6) (4:6)

29
    Neuspěl ani Jan Morávek a do útoku jdou konečně Brňané. (4:6) (4:6)

30
    Nejde to, tentokrát Ulrych trefil z trestu pouze tyč. Vypadalo to, že si Urban na míč i lehce sáhnul, rozhodčí byli proti. Míč tak mají v držení hráči Dobrušky. (4:6) (4:6)

31
    Zdeněk Filípek je neúnavným bojovníkem, sice nyní trochu přibrousil Martina Černého, ale poté vytáhl fantastické bloky, za které by se nemusel stydět lecjaký volejbalista. (4:6) (4:6)

32
    Vzápětí bomba Martina Černého, zcela jistě nejlepšího hráče Dobrušky a Mühlhandl vytáhl parádní zákrok. To na druhé straně je to daleko horší problém, Křeminský minul zařízení. (4:6) (4:6)

33
    Jenže Dobruška přišla o míč a pokračuje Brno, které se nemůže chytit. (4:6) (4:6)

34
    Tak až teď s obtížemi si proklestil cestu před bránu Jan Šimeček a překonal Urbana. První gól Brna v tomto poločase. (5:6) (5:6)

35
    Musil vybojoval míč, byl tam navíc pískán průraz. Brno pokračuje v cestě za vyrovnáním. (5:6) (5:6)

36
    Další útok Brna zakončoval Šimeček, ale napálil pouze nohu brankáře Urbana. Na druhé straně nedává také Josef Tomáš. Utkání nám začíná nabírat na obrátkách. (5:6) (5:6)

37
    Obě střídačky a diváci jsou ve varu, utkání dostává náboj. (5:6) (5:6)

37
    Vyrovnání měl na rukou Pavel Pastucha, jenže jeho tvrdá pumelice nebyla umístěná, pouze napálená doprostřed brány. (5:6) (5:6)

38
    Místo vyrovnání však přichází střela Jana Morávka a Dobruška opět vede o dva góly. (5:7) (5:7)

39
    Tato informace již neplatí, Pavel Křeminský opět snižuje na rozdíl jedné branky. Mühlhandl následně musí opět krýt několik ostrých ran. (6:7) (6:7)

40
    Výborně hraje několikrát zmíněný Martin Černý, to byl skvělý výskok a trefa přímo do šibenice. (6:8) (6:8)

40
    A ihned z brejku se prosazuje Tomáš Ulrych. Brno by potřebovalo ubránit útok a samo se pokusit o vyrovnání, ale střelba tým Karla Fejfara trápí poměrně výrazně. (7:8) (7:8)

41
    Povedlo se a teď jde brněnský útok před Urbana. (7:8) (7:8)

42
    Je vyrovnáno, Tomáš Ulrych vzal zodpovědnost na sebe a z trestného hodu zakončil do levého horního rohu brankáře Urbana. (8:8) (8:8)

42
    Brněnská lavička si vzápětí bere čas na poradu. Karel Fejfar chce uklidnit svůj tým. (8:8) (8:8)

43
    Dobruška neustále bojuje, hraje velice dobrý zápas. Stále má šanci jít do vedení. (8:8) (8:8)

44
    Ale teď chybovala a výborným zákrokem se prezentoval obránce Němčák. (8:8) (8:8)

45
    Zkušenost Tomáše Ulrycha se ukázala. Navázal na sebe dva hráče, poté se podíval, kde je místo a doslova opil rohlíkem bránící hráče. NH Brno tak poprvé v zápase vede. (9:8) (9:8)

46
    Postupem času se začíná projevovat obrovská zkušenost obhájce poháru. Výborně brání a pokud se dostane k míči, takticky ho drží. (9:8) (9:8)

47
    Opět Tomáš Ulrych, prosadil se po individuální akci. (10:8) (10:8)

48
    Němčák opět perfektně odstavil protihráče, ten vůbec neměl šanci vystřelit. Dobrušku už tíží čas, do konce mnoho nezbývá, navíc přišla o míč. (10:8) (10:8)

49
    Bude se nastavovat jedna minuta, Moravané vedou o dvě branky a vypadá to, že si výsledek zkušeně pohlídají. (10:8) (10:8)

50
    Definitivní jistotu a klid Brnu dává střela Jana Šimečka, která byla výstavní přesná. Pokud se nestane nic mimořádného, dva body si připíše Brno. (11:8) (11:8)

50
    Už nastavuje, Brno drží výsledek. Dobruška dala za poločas pouze dvě branky, to na body stačit nemohlo. (11:8) (11:8)

50
    Konec zápasu. (11:8)

Je za námi dnešní druhý duel sobotního programu semifinále národní házené. Brno ač nehrálo pětatřicet minut dobře, prohrávalo o dvě branky, tak si v závěru poradilo a výsledek zcela otočilo na svou stranu. Hodně tomu pomohlo střelecké probuzení Tomáše Ulrycha a naopak umrtvení střelců Dobrušky, kteří i tak proti favoritovi udělali slušný výsledek a rozhodně se nemají za co stydět.