NY Rangers – Florida 1:3 (kon.) | Buffalo – Toronto 5:4 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:4 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (kon.) | Nashville – Calgary 5:3 (kon.)
Winnipeg – Washington 0:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.) | Los Angeles – Dallas 0:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Boston Bruins
Pátek 22.03.2013, 00:30NHL

Pro dnešek je to vše, pokud jste fanoušky Ottawy tak věřte, že lepší výsledky s podobnými výkony přijdou. Pokud fandíte Bostonu, Váš tým měl dnes šťastný den. Příště se těším znovu na shledanou. (03:16:23)

1. BOS C 37 P.BERGERON
    2. BOS G 35 A.CHUDOBIN
    3. OTT G 40 R.LEHNER

Je tu konec, Boston vítězí v Ottawě 2:1 a připisuje si další důležité dva body do tabulky. Domácí se v půli utkání ujali vedení 1:0, trefil se Daugavins. Boston ale ještě do třetiny srovnal Paillem. Tvrdý direkt vystavil domácímu týmu a publiku Seidenberg, který od modré prostřelil Lehnera. Ottawa by si za zápas zasloužila vítězství spíše, dnes ale vítězí šťastnější tým.

Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to je pro domácí studená sprcha. Hosté se ujímají vedení 64 sekund před koncem základní hrací doby. Po Chárově přihrávce se čistým průstřelem od modré prosazuje DENIS SEIDENBERG! Asistence: Zdeno Chára, Patrice Bergeron.

58:52
    Buly před Lehnerem.

58:03
    Chudobin kryje bekhendové zakončení Latendresse.

56:45
    Hraje se více takticky, nikdo se v útočném pásmu, ať tom či onom, neudrží příliš dlouho.

55:13
    Hosté přesilovku nevyužili.

54:10
    Domácím se daří vyhodit, Boston dnes přesilovky hraje špatně.

53:03
    Výsledkem celého pěstitřasu bude přesilovka pro hosty. Vyloučen je totiž Daugavins za hrubost.

53:03
    Po zásahu Lehnera se strhla velká bitka téměř všech hráčů, kteří byli zrovna na ledě. Lucic, Hamilton, Latendresse i Condra mezi zúčastněnými.

51:40
    Oba soupeři jsou nyní mnohem opatrnější, každá chyba je nyní velmi bolestivou. Stihne jí některý tým předvést?

50:37
    Nyní tlačí domácí hokejisté, Chudobin je dnes ale velmi jistý.

49:05
    Marchand se dostal do samostatného úniku, bekhendový blafák nevyšel, puk jde vedle tyče.

48:51
    Teď se už ale v Ottawě dočkali. Za hrubost vyloučeni Latendresse a Thornton.

48:17
    Kassian a Thornton dnes podruhé v ne příliš láskyplném držení, ani tentokrát se fandové v hlavním městě Kanady bitky nedočkali.

47:58
    Přečíslení Bostonu kryje Lehner.

46:55
    Puk mají hosté a zakládají útok...

45:52
    Condra ve vynikající pozici na pravém kruhu pálí zápěstím těsně vedle odkryté branky! Tohle byla velká šance domácích.

45:09
    Mírně hluchá pasáž hry, hra se stěhuje od modré k modré, šance nyní k vidění nejsou.

43:44
    Daugavins si najel do střelecké pozice před branku, jeho prudký pokus ale kryje vynikající Chudobin!

43:01
    Neil je sice tvrdý chlapík, nyní ale leží zraněný na ledě. Zřejmě to ale nebude nic vážného, jen nějaké šrámy v obličeji po zásahu hokejkou od soupeře.

42:26
    Vhazuje se před Lehnerem, Boston drží útočné pásmo ale jen chvíli, dopředu jdou domácí.

41:11
    Puk mají domácí a podnikají rychlý útok.

40:01

Ottawa by si za předešlé dvě třetiny zasloužila lepší výsledek, než průběžných 1:1. Fakta ale mluví jasně, prosadili se Daugavins a Paille, do třetí třetiny se tak jde za vyrovnaného stavu. Domácí mohli po vstřelení první branky odskočit na dvoubrankový náskok, v kritický moment zápasu pro hosty však tým podržel Chudobin. Třetí třetina začne cca v 2:27.

40:00

38:38
    Gól jako blesk z čistého nebe v podání hostů z Bostonu! Už to vypadalo, že se třetina dohraje za stavu 1:0, Bruins se ale daří vstřelit branku do šatny. Po přihrávce Boychuka se za záda Lehnera trefuje přesnou střelou DANIEL PAILLE! Asistence: Johnny Boychuk, Gregory Campbell.

36:20
    Latendresse zakončuje přečíslení dva na jednoho zpětnou přihrávkou na Alfredssona, ten se ale k zakončení do prázdné branky nedostal.

35:14
    Chudobin raději přikrývá puk, vhazuje se v obranném pásmu hostů.

34:43
    Nyní se přerušuje pro ofsajd hostů - Bostnu se dnes příliš nedaří v ofenzivě.

33:26
    Ottawa první přesilovku v zápase dokázala ubránit, Boston se do šancí nedostal. Nyní alespoň díky přesilové hře získává tlak.

32:26
    A znovu...

31:41
    Domácí se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

31:02
    První přesilovku v zápase si zahrají hosté, vyloučen je Gončar za nedovolené bránění.

30:39
    Zibanejad to zkusil v úniku bekhendem na vzdálenější tyč, Chudobin fantasticky zasahuje lapačkou!

30:03
    Další nebezpečné přečíslení domácího týmu, Bruins se ale dokázali ubránit. Následný protiútok Bostonu končí ofsajdem.

28:11
    Bruins se snaží z podtlaku vymanit vlastní útočnou aktivitou, Ottawa dnes ale výborně napadá a nedovoluje hostům tlak.

26:42
    Silfvberg v další velké šanci střílí z mezikruží nad!

25:38
    Domácí mohli odskočit, to by ale musel Latendresse z golfové rány mířit lépe, puk jde nad.

24:54
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawští otevírají skóre dnešního utkání,využívají přečíslení tří proti dvěma. KASPARS DAUGAVINS dostal přihrávku na levé křídlo a možná i trochu překvapivě se rozhodl pro střelu zápěstím. Puk končí na vzdálenější tyči, domácí jdou do vedení 1:0! Celou situaci posvětili i videorozhodčí. Asistence: Mika Zibanejad, Sergej Gončar.

24:16
    Icing hostů.

23:49
    Na druhé straně zasahuje proti nahození pozorný Lehner.

23:22
    Domácí jeli v přečíslení 3 na 2, nevyřešili ho ale dobře a akce končí.

22:08
    Lehner v obtížné situaci zamezuje větší možné šanci Campbella ze čtvrté lajny hostí.

21:35
    Boston začíná druhou část aktivněji než tu první, domácí se ale ze sevření Bruins dostali a dostávají puk do středního pásma.

20:01

Ottawa byla v první třetině lepším týmem. Domácí byli nebezpečnější, akčnější a hokejovější. Boston se jen na malé okamžiky poohlédl v útočném pásmu, Lehnera ale prakticky neohrozil. Druhá třetina začne cca v 1:31.

20:00

19:08
    Chudobin zasahuje proti střele Condry.

18:39
    Boston s postupem času srovnal hru, i tak patřila první třetina spíše domácím. Třetí lajna hostů přichází o útočné pásmo, opět beze střelby.

17:14
    Nyní se vhazuje před Chudobinem.

16:16
    Po hluché herní pasáži buly před Chudobinem.

15:11
    Ztečovaný puk končí v ochranné síti za Lehnerem. Třetina směřuje ke svému konci, branka zatím nepadla na ani jedné straně.

13:27
    Lehner hodně zariskoval, když jel za pukem do rohu, domácí situaci ale nakonec zvládli.

12:52
    Ottawa se již tak snadno do útočné třetiny nedostává, Boston přidal na důrazu. Své obranné pásmo si ale domácí stále hlídají na výbornou.

10:49
    Horton napřáhl ke střele mezi kruhy, tento pokus mohl ale jen těžko ohrozit Lehnera v brance Senators.

10:01
    Icing žlutočerných.

09:10
    I Bruins se osmělili, jejich krátké působení v útočném pásmu ale zastavuje Lehner pokrytím kotouče.

07:36
    Po rychlé akci domácích se vhazuje před Chudobinem.

06:10
    Thornton s Kassianem se už pomalu chystali na bitku, tentokrát jim v jejich úmyslech zamezili sudí.

05:10
    Sudí vykazuje hosty z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

04:36
    Gončar rozehrává další výpad domácích.

03:26
    Ottawa začíná výrazně lépe, zatím operuje výhradně v útočném pásmu. Viz teď třetí lajna Senators, která držela soupeře permanentně pod tlakem, jediné co chybělo, byla střelba.

01:40
    Silfvberg střílí nadvakrát, především dorážka po střele z úhlu měla solidní šanci, Chudobin ale zasahuje.

00:01

Zápas začíná v 0:30, pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž...

V Severovýchodní divizi je Boston druhý, Ottawa třetí. Bruins mají o dva zápasy odehrané méně, i tak mají na Ottawu náskok tří bodů. Oba týmy jsou sousedy i v tabulce Východní konference, Boston je čtvrtý, Ottawa pátá.

Boston namazal a jede. Letos patří opět k nejžhavějším kandidátům na vítěze Stanley Cupu. Z posledních šesti zápasů vyhráli Bruins třikrát. Naposledy hráli ve Winnipegu, kde prohráli i díky vynikajícímu Pavelcovi v domácí brance 1:3.

Ottawa prožívá úspěšnou sezonu a to i navzdory zraněním v čele s hvězdným obráncem Karlssonem. Tým boduje, z posledních šesti zápasů vyhrála Ottawa čtyři, s tím že v obou prohraných duelech brala bod za prohru v prodloužení či nájezdech. Naposledy proti Bostonu hrála 12. března doma a prohrála 2:3 po nájezdech. Poslední duel vůbec odehrála na ledě Islanders, kde triumfovala v poměru 5:3.

Dobré ráno s NHL, dnes nás čeká souboj domácích Senators proti silným Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 25. Daugavins (Zibanejad, Gončar) – 39. Paille (Boychuk, Campbell), 59. Seidenberg (Chára, Bergeron)

Ottawa Senators: Lehner - Wiercioch, Gončar, Benoit, Phillips, Lundin, Gryba - Alfredsson, Smith, Latendresse - Silfverberg, Turris, Greening - Neil, Zibanejad, Dziurzynski - Condra, Regin, Kassian.
    Boston Bruins: Chudobin - Boychuk, Chára, Seidenberg, Hamilton, Johnson, Ference - Horton, Spooner, Lucic - Seguin, Bergeron, Marchand - Caron, Peverley, Pandolfo - Thornton, Campbell, Paille.