Ak Bars Kazaň
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 24.03.2013, 14:00 • Tatneft Arena • Play-off KHL

Je konec! Kazaň může slavit a oddechnout, první úkol zvládla na jedničku. V obou domácích zápasech zvítězila. Traktor jim však nedal nic zadarmo a bojoval. Dnešní vítězství se zrodilo ve dvou využitých přesilovkách domácích. Snížit sice sedm minut před koncem dokázal Bulis, ale o utkání definitivně rozhodl Immonen.

Střely na branku – 34:22. (16:18:22)

60:00

59:28
    Oba aktéři zaujmou místo na trestné lavici.

59:28
    A na závěr utkání ještě šarvátka do které se zapojil Čistov s Nikulinem.

58:40
    Při Nikulinově tvrdé ráně od modré, kterou vyrazil Garnett můžeme také vidět mexickou vlnu, kterou diváci vytvořili.

58:01
    No tak to už bude hodně těžké pro hosty. Za hákování míří na trestnou lavici Vasilčenko.

57:04
    Quint si udělal výlet do útoku společně s Kuzněcovem. Střílel však prvně jmenovaný hráč, ale jeho střela mířila až do ochranné sítě.

55:24
    Kazaň vstřelila branku!
    A domácí využívají druhou přesilovou hru dnešního utkání! Pesonen našel z hranice levého kruhu volného JARRKA IMMONENA mezi kruhy a finský střelec prostřelil Garnetta! – 3:1. Asistence: Janne Pesonen, Jevgenij Medvěděv.

Omlouvám se za problém s onlajnem, ale byl tu problém s připojením. Děkuji za pochopení.

53:56
    Za podražení je vyloučen Kosticyn a domácí si zahrají přesilovku.

52:37
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Bělov našel u pravé tyčky JANA BULISE a ten prostřelil Barulina a snižuje! – 2:1. Asistence: Vjačeslav Bělov, Jevgenij Kuzněcov.

47:31
    Jakucenja obdržel přihrávku ve středním pásmu a jakmile minul modrou čáru nahodil na Barulina, který přerušuje hru.

45:58
    Po dlouhém laku Čeljabinsku Nikulin neváhal a odpálil kotouč až na zakázané uvolnění.

43:36
    Těreščenko dobře napadal obranu hostů a podařilo se mu získat kotouč. Poté našel na modré Medvěděva, který trefuje Garnetta.

41:49
    Immonen nabruslil do pásma a donutil Garnetta k zákroku.

40:19
    První útočný výlet obstarali hosté, ale Barulin nemusel zasahovat jelikož Bulis netrefil branku.

40:01

Druhá třetina vyzněla podstatně lépe pro domácí borce, ale co se týče obrazu hry, ten byl vyrovnaný. Krátce po polovině utkání využil přesilovku Kuljaš a v závěru třetiny dokončil krásnou akci domácích Zaripov a udál tak stav 2:0. Čeljabinsk musí ve třetí třetině zabrat, ale Kazaň po celý rok disponuje nesmírně silnou obranou a hlavně má za zády jistého Barulina.

Střely na branku – 18:15.

40:00

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 33. Kuljaš, 39. Zaripov (Morozov, Kapanen), 56. Immonen (Pesonen, Medvěděv) – 53. Bulis (Bělov, Kuzněcov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomickij, Jarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obuchov – Těreščenko, Lukojanov, Petrov – Bodrov, Golubev, Žerděv.
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Mezin) – Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičov, Razin, Šipin, Nestěrov – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Kontiola, Jakucenja, Kosticyn – Popov, Glinkin, Antipov – Lemtjugov, Ničuškin, Karpov.

Rozhodčí: Anisimov (Moskva), Gašilov (Perm) – Birin (Moskva), Medvěděv (Moskva)

Diváci: 6730 (Tatneft Arena).