Boston – Toronto 3:2 (2:1 po s.n.) | Ottawa – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 4:5 (kon.)
Nashville – Edmonton 3:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 4:7 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – Detroit 2:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Boston Bruins
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Úterý 26.03.2013, 00:10NHL

Sledovali jsme velmi napínanou bitvu, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí hráči a zaslouženě tak získali o jeden bod navíc.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Patrice Bergeron (BOS) 1+0
    2. Zdeno Chára (BOS) 0+0
    3. Tyler Seguin (BOS) 0+0

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších napínavých bitev v NHL. (03:39:38)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins

Kulemin závěrečný nájezd neproměnil a tak se z bodu navíc radují domácí hokejisté. Rozhodující nájezd proměnil PATRICE BERGERON.

Kulemin musel proměnit a to se nestalo a tak Boston vítězí. (2:1)

Marchand mohl rozhodnout, ale trefil pouze připraveného Reimera. (2:1)

Kadri je prvním, který neuspěl. Rask si připsal první důležitý zákrok vyrážečkou. (2:1)

Patrice Bergeron je taktéž úspěšný, povedlo se mu nachytat brankáře střelou nad vyrážečku. (2:1)

Na druhé straně se trefil i Bozak a je tak okamžitě srovnáno. (1:1)

Seguin se rozjel a kličkou do forhendu proměnil (1:0).

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení moc vzuršení nepřineslo a tak až v samotném závěru po odpískání si neodpustil Zdeno Chára menší potyčku se soupeřem. To nic nemění na faktu, že se o vítězi rozhodne v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Ofsajd přibrzdil Toronto v rozletu.

64:38
    Již vše nasvědčuje tomu, že se o vítězi rozhodne v nájezdech.

64:00
    Ohlášena poslední minuta prodloužení.

63:36
    Reimer se roztáhl na brankové čáře a vyrazil kotouč do bezpečí.

62:26
    Toronto drží puk na svých hokejkách a jakoby čeká na samostatné nájezdy.

61:01
    Prodloužení se hraje hodně opatrně, je jasné, že každá chyba může rozhodnout.

60:01

Ve třetí třetině se Boston dočkal zaslouženého vyrovnání a poprvé v letošní sezóně se ve vzájemném duelu rozhodne až v prodloužení, případně v samostatných nájezdech.

60:00

59:54
    Už se ve třetí třetině nic nestane a my uvidíme prodloužení.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Oddechový čas pro Toronto.

58:55
    Lupul stahovačkou oklamal soupeře a dostal se do zajímavé pozice mezi kruhy a rychlou střelou švihem hodně vystrašil Raska. Ten však i tento pokus kryje.

57:42
    Kadri se dostal do dobré pozice, ale nechal vyznamenat lapačku Raska.

57:06
    Začíná se hrát přece jenom opatrněji, oba týmy cítí, že je prodloužení velmi blízko.

55:15
    Toronto velmi šikovně drží puk na svých hokejkách a navíc i v útočném pásmu soupeře. Do konce třetí třetiny už nezbývá mnoho času.

54:03
    Boston začíná stále více zatápět Torontu, ale pozorný Reimer drží nerozhodný stav.

53:08
    Vylučuje se na obou stranách. Na trestnou lavici odchází Paneuf (TOR) a Ference (BOS).

53:08
    Za brankou Toronta se strhla slušná mela a rozhodčí mají problém situaci uklidnit.

52:34
    Právě Rask musel krýt nepříjemnou střelu od modré čáry, ale zvládl to.

52:23
    Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Raska.

51:19
    I po vstřelené brance zůstávají domácí aktivní a rádi by utkání rozhodli ještě v základní hrací době.

50:36
    Bruins právě vstřelili branku!

Nádherná přihrávka zpoza brány na volného PATRICE BERGERONA, který bekhendem překonává brankáře a srovnává na 2:2. Asistence: Dougie Hamilton, Bred Marchand

47:50
    Boston v útočném pásmu, ale stále se nemůže dostat k nějaké výraznější šanci.

46:46
    Hosté pouze odevzdali puk zpět na hokejky soupeře.

45:42
    Bergeron se dostal k zakončení, ale Reimer pokryl i jeho pokus. Ihned poté se strhla před Reimerem další strkanice, kterou však rozhodčí rychle ukončili.

44:33
    Caron vystřelil od mantinelu a Paverley se snažil puk dorazit. To se nelíbilo obráncům Toronta, kteří okamžitě bránili svého brankáře a tak se strihla menší potyčka, která však rychle skončila.

44:11
    Toronto se snaží svůj náskok bránit aktivně, ale domácí jsou nyní mnohem nebezpečnější a vyrovnání tak vysí doslova ve vzduchu.

42:17
    Na druhé straně mohl vyrovnat ve vlastním oslabení Zdeno Chára, který se prodral až před Reimera, ale z bezprostřední blízkosti ho nepřekonal.

41:35
    Van Riemsdyk byl blízko navýšení vedení, ale Rask jeho pokus vykryl.

40:30
    Hned v úvodu třetí třetiny je vyloučen Patrice Bergeron (BOS) a hosté si tak zahrají přesilovku.

40:01

Ve druhé třetině začaly padat i góly a z celkových tří dali hned dva hosté z Toronta. Ti tak po čtyřiceti minutách vedou 1:2, ale Boston hlavně po brance na 1:2 hodně ožil a vypracoval si několik velice slibných šancí.

Před třetí třetinou se můžeme těšit na dramatické rozuzlení této hokejové bitvy.

40:00

39:26
    Pouze položený Reimerův beton na ledě zabránil Bostonu vyrovnat. Reimer měl sice nyní hodně štěstíčka, ale brankář Toronta mu jde hodně naproti.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:37
    Moc nechybělo a Seindberg, který naskakoval z trestné lavice mohl uhánět sám na branku Toronta. V poslední chvíli však přihrávku zablokoval obránce.

37:31
    Ve vlastním oslabení si Paille doslova povodil obránce soupeře a z otočky vypálil. Reimer je však opět pozorný.

37:12
    Boston vyhazuje přes všechny čáry.

36:37
    Dennis Seidenberg (BOS) naprosto zbytečně sekl po hokejce Kessela a je pochopitelně vyloučen na dvě minuty právě za sekání.

36:08
    Hosté si dávají hodně pozor na to, jak rozehrají kadou svou akci. Napadání Bostonu je však velmi nepříjemné a dělá v rozehrávce problémy.

34:30
    Tentokrát pálil Seidenberg, ale jeho pokus letěl těsně nad bránu Toronta.

34:15
    Neuvěřitelně aktivní hokej nyní předvádí oba týmy. Brankáři jsou v neustále palbě střel a je snad jen otázkou času, kdy jedna z velkých šancí skončí gólem.

32:19
    Výborná práce obránce Toronta, který nepustil soupeře před sebe a navíc mu dokázal i vypíchnout kotouč.

31:58
    Píská se ofsajd Bostonu a rozhodčí měli pravdu.

30:54
    Boston je po vstřelené brance hodně nabuzen a nechybělo mnoho a mohlo být už vyrovnáno. Opět měl velmi blízko ke gólu Paille.

29:49

MILAN LUCIC dostal přihrávku a okamžitě po přebrání puku nabral rychlost, na kterou obránci nedokázali zareagovat. Lucic si i při zakončení počínal velmi šikovně a po rozhýbání Reimera mu poslal puk mezi betony. Asistence: Rich Peverley, Jordan Caron

29:31
    Horton vystřelil od pravého mantinelu, ale jeho střelu schoval připravený Reimer pohodlně do lapačky.

28:57
    Rask měl problémy s Kesselovou střelou z dálky, ale nakonec puk domácí brankář zkrotil.

28:01
    Toronto právě vstřelilo branku!

Obrana Bostonu naprosto zaspala a tak se do samostatného úniku dostal NIKOLAI KULEMIN, který nedal Raskovi žádnou šanci a kličkou do forhendu navyšuje vedení Toronta. Asistence: Nazem Kadri

27:05
    Caron se dostal až před Reimera a mířil dobře nad rameno brankáře Toronta, ale ten dokázal puk vyrazit.

26:22
    Vyhozený puk mířil přesně na Reimera a Boston se tak místo zakázaného uvolnění dostal do útočné třetiny.

25:23
    Bekhendem z otočky se snažil zasunout puk do branky David Krejčí, ale mířil nepřesně.

24:31
    Ihned po buly se k puku dostával Thornton, ale Reimer se vrhl po kotouči a opět přerušil hru.

24:16
    Jenom to tak lítá kolem Reimera, ale ten drží stále čisté konto a nepouští Boston k vyrovnání.

23:46
    Na druhé straně měl také dobrou šanci Pailley, ale tomu dnes zřejmě není přáno.

23:34
    Kessel se jako uragán dostal do útočné třetiny, podržel dlouho puk na hokejce a pak se ho snažil poslat pod horní tyčku. Jenže Kessel neudělal to nejdůležitější, při střele totiž netrefil branku.

22:04

Toto však byla opravdu nádherná branka JOFFREY LUPUL si počkal u pravé tyčky a dočkal se přihrávky před odkrytou branku. Pro Lupula poté nebyl problém puk do volné části branky poslat. Lupul tak sám potrestal faul Johsona, který byl právě na něj. Asistence: Jake Gardiner, Mikhail Grabovski

21:19
    Torontu se nedaří předchod do útočného pásma.

20:27
    Johson (BOS) je však vyloučen za předchozí ostrý zákrok a Toronto si tak zahraje přesilovku.

20:27
    Lupul (BOS) se snažil vyprovokovat Johnsona k šarvátce, ale ten zachoval klidnou tvář a do pěstního souboje se nepustil.

20:01

Máme za sebou první periodu tohoto zápasu a v té se nedokázal gólově prosadit ani jeden z týmů. Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím, ti však poté jakoby přestali na chviličku hrát a Toronto toho využilo a dostalo se do tempa. Od desáté minuty je utkání již hodně vyrovnané a je evidentní, že sledujeme dva top týmy celé NHL.

Před druhou třetinou tak není o výsledku zápasu nic známo a nás čeká jistě kvalitní pokračování tohoto zápasu.

20:00

19:19
    Orr skočil zpět na led, přesilová hra Bostonu zůstane nevyužita.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:16
    Reimer opět vyráží tvrdou ránu od modré čáry a ihned poté se hosté dostávají z obranné třetiny.

17:27
    Peverley dorážel do odkryté branky, ale Reimer se dokázal neskutečně rychle přesunout a puk vyrazit.

17:19
    Necelé tři minuty před koncem úvodní třetiny je zde první vyloučení. Za vražení na hrazení si odpyká dvouminutový trest Colton Orr (TOR).

17:15
    Grabovski kroužil v útočném pásmu a dostal se až k bekhendovému zakončení, které si však Rask pohlídal.

16:53
    Pomalu, ale jistě se nám blíží závěr první třetiny a my stále čekáme na úvodní branku zápasu.

03:28
    Ferencova střela postrádala přesnost.

15:22
    Paille dorážel střelu z pravého křídla, ale Reimer dokázal oba střelecké pokusy vyrazit a drží tak nadále čisté konto.

14:22
    Brad Marchand rozjížděl zajímavou situaci tři na tři, ale jeden ze spoluhráčů mu vlétl do útočné třetiny o něco dříve a celou akci tak zastavilo postavení mimo hry.

14:05
    Boston roehrává od vlastní brány, ale ihned po přechodu přes polovinu hřiště o puk přichází.

13:06
    Paille minul bránu Toronta.

11:57
    Boston předvedl rychlý přechod do útočné třetiny, který byl zakončen střelou Lucice. Betony Reimera však byly rychlé a puk dokázaly vyrazit.

10:44
    Máme za sebou již více než polovinu z první třetiny a misky váh se nám nyní malinko převážily na stranu Toronta. Hosté do zápasu vstoupili hodně opatrně, nyní však na ledě dominují právě hráči javorového listu.

10:06
    Pandolfo se dostal ke střele, ale ta neměla potřebnou razanci.

08:44
    Horton zachytil přihrávku přes celé pásmo a zneškodnil tím příležitosti hostů. Horton následně puk vyvezl za polovinu hřiště a nahodil ho na zadní mantinel.

07:41
    Lupul a Kulemin se snažili dorazit za brankovou čáru střelu Kadriho, ale třetí útok Toronta nakonec na Raska nevyzrál.

06:52
    Toronto začíná přece jenom vystrkávat růžky, ale zatím to nestačilo na žádnou vyloženou šanci. Přesto je alespoň chvályhodné, že se hosté dokáží dostat přes útočnou modrou čáru.

05:59
    Na druhé straně se dostal snad k první střele Toronta Fraser, ale jeho pokus Rask kryje a přerušuje hru.

05:04
    Boston opět získal v pohodě útočné pásmo a pomocí rychlých přihrávek motá obraně javorového listu hlavu.

03:58
    O minutku později tu byla další příležitost Bostonu, který v úvodu zápasu soupeře jednoznačně přehrává, střela Davida Krejčího však prolétla těsně kolem pravé tyčky.

02:51
    V první obrovské šanci se ocitli domácí, od modré čáry vypálil Ference a těsně před Reimerem se snažil puk tečovat jeden z jeho spoluhráčů, ale zřejmě to nedokázal. Reimer měl i tak plné ruce práce při zachycení puku a chviličku vůbec nevěděl kde kotouč má.

00:23
    Na modré čáře vybojoval puk jeden z hostů a ihned se snažil překvapit domácí obranu a dostat se do rychlého protiútoku. Byl však mírně zaháknut a rozhodčí tak domácím zřejmě odpustili vyloučení.

00:08
    Bylo vhozeno úvodní buly a domácí hráči se okamžitě zmocnili puku a vyrazili s ním do útočné třetiny.

00:01

Stadionem v Bostonu právě zní kanadská hymna na počest kanadského klubu z Toronta, utkání bude za malý okamžik zahájeno.

Boston Bruins: Rask (Khudobin) – Chára, Hamilton, Seldenberg, Bartkowski, Johnson, Ference – Marchand, Krejčí, Horton – Palle, Bergeron, Seguin – Lucic, Peverley, Caron – Pandolfo, Campbell, Thornton

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Phaneuf, Gunnarsson, Kostka, Gardner, Franson, Fraser – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Frattin, Grabovski, MacArthur – Kulemin, Kadri, Lupul – McLaren, McClement, Orr

Rozhodčí: St. Pierre, Walkom – Morin, Nansen.

Dnes budeme sledovat zápas dvou velmi kvalitních a velmi vyrovnaných týmů a jistě nás čeká napínavé utkání, které budou rozhodovat maličkosti.

Oba týmy spolu bojují jak ve Východní konferenci tak i v Severovýchodní divizi. Ve Východní konferenci drží oba týmy příčku zajišťující play-off. Boston je zatím čtvrtý se 43 body, to Toronto je hned dvě místa za ním s 37 body.

V letošní zkrácené sezóně se jedná už o čtvrté vzájemné měření sil a zatím se lépe daří Bostonu, který se z vítězství radoval dvakrát.

24. 03. 2013 TOR – BOS 3:2
    08. 03. 2013 BOS – TOR 4:2
    03. 02. 2013 TOR – BOS 0:1

Je evidentní, že rozhodnutí zatím vždy přineslo šedesát minut a tak by se klidně mohlo stát, že zrovna dnes dojde zápas až do prodloužení či dokonce do samostatných nájezdů.

Jako již tradičně otevírá denní program na onlajnech zápas z NHL a dnes tomu nebude jinak. Těsně po půlnoci začíná zápas Boston Bruins – Toronto Maple Leafs.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:10.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 30. Lucic (Peverley, Caron), 51. Bergeron (Hamilton, Marchand), rozh. náj. Bergeron – 23. Lupul (Gardiner, Grabovski), 29. Kulemin (Kadri)

Rozhodčí: St. Pierre, Walkom – Morin, Nansen