Troyes – Saint-Étienne 2:2 (kon.) | Ajaccio – Toulouse 2:3 (kon.) | Évian TG – Remeš 2:2 (kon.)
Bordeaux – Lorient 1:1 (kon.) | Rennes – Nancy 0:2 (kon.) | Valenciennes – Bastia 3:4 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
2:2 (0:1)
Stade de Reims
Sobota 30.03.2013, 20:00 • Parc des Sports • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Domácí dnes byli jasně lepší i proto, že hosté hráli téměř celý zápas v deseti. Neprokázali ovšem dobrou produktivitu, ve které dostali od hostí velkou lekci. Zatímco ze sedmi pokusů domácích se ujali pouze dva, hosté proměnili dvě ze dvou svých šancí. Body se tak dnes dělí, i když byl Évian jasně aktivnější. (21:53:08)

Střely celkem – 13:5.
    Střely na branku – 7:2.
    Rohové kopy – 14:4.

90+4
    Remízu už Reims asi ubrání, poslední útok Évianu.

90+3
    Domácí zkusí ještě urvat utkání na svou stranu a mají na to necelé dvě minuty.

90+2
    Évian právě vstřelilo branku!

Tak nakonec se domácí přeci jen zaslouženě dočkali! CLARCK N'SIKULU dostal míč na hranici vápna a snadno ho poslal do míst, kam se Agassa jednoduše nemohl stihnout přesunout.

90+2
    Hosté se zatím pohodově brání.

90
    Taktickým faulem se provinil de Preville.

90
    Rozhodčí dává domácím poslední 4 minuty.

88
    Narážečka Khalify s Berigaudem skončila na noze Webera.

86
    Courter s Previllem teď našetřili další 2 minutky pro svůj tým.

84
    Střela z dálky od Khalify šla nad.

83
    V posledním střídání utkání vystřídal Lacoura Baouia.

83
    Žlutou kartu vidí domácí Berigaud za taktický faul, kterým zastavil rychlý protiútok hostí.

82
    Další dva útoky bez zakončení v podání Évianu.

80
    Poslední střídání hostí. Devauxe vystřídal Mandi.

79
    Další nepovedená akce domácích. Berigaud byl přečíslen a hosté odpálili míč za půlící čáru.

77
    Za nezbytný faul vidí žlutou kartu Ca.

Jakub Šperk

Branky: 68. Sagbo, 90+2. N'Sikulu – 12. Ayité, 67. Courtet

Karty:   83. Berigaud (EVA) – 35. Glombard (REI), 77. Ca (REI), 90. Preville (REI)   15. Ayité (REI)

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Betão, Wass, Lacour (83. Baouia), Cambon – Rabiu (71. N'Sikulu), Adnane (61. Sagbo), Ninkovic, Sorlin – Khalifa, Berigaud
    Stade de Reims: Agassa – Fofana, Signorino, Weber, Glombard – Krychowiak, Devaux (80. Mandi), Ramare (57. Ca), Diego (76. Preville) – Ayité (do 15. minuty), Courter

Rozhodčí: C. Turpin‎