Troyes – Saint-Étienne 2:2 (kon.) | Ajaccio – Toulouse 2:3 (kon.) | Évian TG – Remeš 2:2 (kon.)
Bordeaux – Lorient 1:1 (kon.) | Rennes – Nancy 0:2 (kon.) | Valenciennes – Bastia 3:4 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
2:2 (0:1)
Stade de Reims
Sobota 30.03.2013, 20:00 • Parc des Sports • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Domácí Évian se momentálně nachází na 15.-16. příčce právě s jeho dnešním soupeřem, Reimsem. Oba týmy mají stejnou bilanci 7 vítězství, 9 remíz a 13 proher. Zároveň jsou nebezpečně blízko sestupových pozic, kde na poslední 18. sestupové místo mají náskok pouze 2 bodů.

Momentální forma je jasně na straně domácích, kteří mají z posledních deseti utkání na kontě 4 výhry a 4 remízy, zatímco jejich soupeř pouze 3 výhry a 2 remízy. Nutno ovšem dodat, že si Évian připsal dvě vítěztví ve francouzském poháru.

Favoritem jsou tedy dnes domácí, ale vyrovnané utkání by nemělo nikoho překvapit.

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Betão, Wass, Youssef, Cambon – Rabiu, Lacour, Ninkovic, Sorlin – Khlifa, Berigaud

Stade de Reims: Agassa – Fofana, Signorino, Weber, Glombard – Krychowiak, Devaux, Ramare, Diego – Ayité, Courter

Rozhodčí: C. Turpin‎.

1

2

2
    Aktivnější jsou zatím domácí, kteří se drží na míči, ale zatím se nedostali do žádné střelecké pozice.

5
    První se do šance dostal Youssef, který dostal míč do vápna, ale jeho střelu k bližší tyči parádně zachytil Agassa!

7
    Évian se stále drží na míči, ale obrana hostí je teď mnohem zodpovědnější.

9
    Stále se hraje na polovině Reimsu, ovšem bez akce.

11
    Stále pokračuje bezzubý tlak domácích, kterým dělá velký problém udržet si míč na hranici vápna.

12
    Reims právě vstřelilo branku!

Gól ovšem padá na druhé straně a to je velký šok pro domácí! Devaux přihrál přesně na úplně volného FLOYDA AYITÉHO a ten sám proti Laquaitovi nezaváhal! Domácí teď mají před sebou těžkou úlohu.

14
    Évian je jasně otřesen a jeho kombinace nakrátko teď vázne.

16
    Reims se teď brání až příliš snadno a hraje v očividně mnohem větší pohodě, než domácí.

15
    Ostrým zákrokem se teď provinil střelec první branky Ayité a vidí hned červenou kartu!

16
    Ninkovic je zraněný a bude potřebovat ošetřit.

17
    Až teď se může pokračovat ve hře. Domácí mají obrovskou šanci.

18
    Ninkovic může pokračovat ve hře.

20
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale k zakončení se zatím nedostávají.

20
    Domácí Khalifa to zkusil z dálky, ale přestřelil.

22
    Další neúspěšná kombinace domácích. Ve vápně je Reims zatím bezchybný.

23
    Évian dnes nehraje ve své kůži, to je jasné. Reims to má teď v obraně až příliš jednoduché.

28
    Tentokrát neuspěl po pravé straně Berigaud. Na to, že hrají domácí proti deseti, tak je jejich střelba prakticky nulová.

30
    A stále nic od kanonýrů domácích. Fanoušci začínají být nespokojení a na své svěřence místy pískají.

32
    Pozorná obrana hostí stále dominuje.

33
    Do druhé vlny se odrazil míč na obránce Wasse, ale jeho kanonáda šla hodně nad.

35
    Tentokrát to obrana hostí nezvládla a tak musel za cenu žluté karty zastavit útok domácích Glombard.

36
    Vůbec první rohový kop utkání vybojoval pro svůj tým Khalifa.

38
    Roh se ještě dvakrát opakoval a ten třetí zakončil obránce Wass hlavičkou nad.

39
    První rohový kop si zkusí i hosté.

40
    Domácí toto snadno ubránili, Reims se příliš do zakončení nehnal a raději si pohlídal zadní vrátka.

43
    Už to tak vypadá, že si hosté v deseti odnesou do druhého poločasu gólový náskok.

43
    Má slova chtěl vyvrátit Youssef, který z dobré pozice ovšem pálil pouze do prostoru, kde stál připravený Agassa.

45
    Rozhodčí nastavuje ještě minutu.

Domácí byli v prvním poločase lepší, ale prosadili se hosté. Ayité ovšem neudržel nervy na uzdě a 3 minuty po vstřelení své branky byl ze hřiště vyloučen. Nutno ovšem dodat, že Évian toho zatím více předvedl před brankou a vyloučení Ayitého, než za dvojnásobek času po jeho vyloučení.

46

47
    Domácí jsou opět nastěhovaní na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

48
    Na hranici vápna vystřelil Rabiu, ale Agassa předvedl skvělý skok a míč chytil.

49
    V další šanci Berigaud, ale jeho střelu odpálil Weber.

50
    Ani osmý rohový kop domácích ke gólu nevedl.

52
    Z dálky to zkusil Khalifa, ale branku přestřelil. Domácí konečně začali ostřelovat branku oslabeného soupeře.

54
    Reims se stále pozorně brání a pomalu směřuje za překvapivým vítězstvím.

55
    Évianu se opět nedaří dostat se do zakočnení.

57
    Další dvě nevydařené akce domácích. U té poslední se neprosadil po pravé straně Berigaud.

57
    První střídání utkání. Ca vystřídal Ramareho.

59
    Hosté se už nesnaží prakticky vůbec útočit a raději zdržují rozehrávkou hru. Évian opět chytil krizi, kdy se mu nedaří zakončit.

61
    Střídají i domácí. Adnaneho nahradil Sagbo.

63
    Hra se nám zasekla u půlící čáry na polovině hostí, kde se Évian stále snaží něco vymyslet...

65
    A obrázek hry se nám stále nemění.

66
    Tentokrát nepovedený výpad Sagba.

67

Hosté se prosazují v deseti a vystihují tak svou pohodu! GAETAN COURTET se zpoza vápna trefil přesně ke vzdálenější tyči. Odvážím se říci, že tohle Évian už nesrovná.

68
    Évian právě vstřelilo branku!

Ale pozor, teď tu máme zase šok pro hosty, kteří inkasují hned v následující minutě! YANNICKOVI SAGBOVI stačilo na hřišti 7 minut, aby se prosadil. Berigaud mu nacentroval míč přesně na hlavu do vápna a Sagbo poprvé překonal oslabeného soupeře.

70
    Reims se okamžitě probral a opět pozorně brání. Z jasného utkání je tu velké drama.

71
    Druhé střídání domácích. Za Rabia jde na trávník N'Sikulu.

73
    Už se zdálo, že Sagbo unikne do brejku, ale zastavil ho praporkem pomezní sudí.

75
    Domácí se opět nemohou dostat do střeleckých pozic a čas nekompromisně ubíhá.

76
    Za hosty odchází Diego, nahradil ho de Preville.

77
    Za nezbytný faul vidí žlutou kartu Ca.

79
    Další nepovedená akce domácích. Berigaud byl přečíslen a hosté odpálili míč za půlící čáru.

80
    Poslední střídání hostí. Devauxe vystřídal Mandi.

82
    Další dva útoky bez zakončení v podání Évianu.

83
    Žlutou kartu vidí domácí Berigaud za taktický faul, kterým zastavil rychlý protiútok hostí.

83
    V posledním střídání utkání vystřídal Lacoura Baouia.

84
    Střela z dálky od Khalify šla nad.

86
    Courter s Previllem teď našetřili další 2 minutky pro svůj tým.

88
    Narážečka Khalify s Berigaudem skončila na noze Webera.

90
    Rozhodčí dává domácím poslední 4 minuty.

90
    Taktickým faulem se provinil de Preville.

90+2
    Hosté se zatím pohodově brání.

90+2

Tak nakonec se domácí přeci jen zaslouženě dočkali! CLARCK N'SIKULU dostal míč na hranici vápna a snadno ho poslal do míst, kam se Agassa jednoduše nemohl stihnout přesunout.

90+3
    Domácí zkusí ještě urvat utkání na svou stranu a mají na to necelé dvě minuty.

90+4
    Remízu už Reims asi ubrání, poslední útok Évianu.

Střely celkem – 13:5.
    Střely na branku – 7:2.
    Rohové kopy – 14:4.

Domácí dnes byli jasně lepší i proto, že hosté hráli téměř celý zápas v deseti. Neprokázali ovšem dobrou produktivitu, ve které dostali od hostí velkou lekci. Zatímco ze sedmi pokusů domácích se ujali pouze dva, hosté proměnili dvě ze dvou svých šancí. Body se tak dnes dělí, i když byl Évian jasně aktivnější. (21:53:08)

Jakub Šperk

Branky: 68. Sagbo, 90+2. N'Sikulu – 12. Ayité, 67. Courtet

Karty:   83. Berigaud (EVA) – 35. Glombard (REI), 77. Ca (REI), 90. Preville (REI)   15. Ayité (REI)

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Betão, Wass, Lacour (83. Baouia), Cambon – Rabiu (71. N'Sikulu), Adnane (61. Sagbo), Ninkovic, Sorlin – Khalifa, Berigaud
    Stade de Reims: Agassa – Fofana, Signorino, Weber, Glombard – Krychowiak, Devaux (80. Mandi), Ramare (57. Ca), Diego (76. Preville) – Ayité (do 15. minuty), Courter

Rozhodčí: C. Turpin‎