Nýřany – Plzeň-Újezd 24:25 (kon.) | 1. NH Brno – Stará Ves n/O. 18:14 (kon.) | Plzeň-Újezd – Stará Ves n/O. 20:21 (kon.)
1. NH Brno – Nýřany 14:14 (kon.) | Stará Ves n/O. – Nýřany 20:17 (kon.) | Plzeň-Újezd – 1. NH Brno 21:21 (kon.)
1. NH Brno
18:14 (13:6)
Stará Ves nad Ondřejnicí
Sobota 30.03.2013, 09:35 • TJ Avia Čakovice • Národní házená - Český pohár muži

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:35.

Sportu zdar a národní házené zvlášť. Přeji pěkné dopoledne z Prahy, kde budeme sledovat první živý onlajn přenos z utkání Brna a Staré Vsi nad Ondřejnicí. Oba celky se střetly již v semifinále v Bílovci, takže se navzájem velice dobře znají. Zatímco Moravané v pohodě postoupili, Stará Ves neměla postup ve svých rukou, nakonec jim k tomu pomohlo právě Brno, jenž v posledním duelu porazilo ostravský Svinov a tím zajistilo postup Vsi.

Z této čtveřice se dá hovořit o tom, že právě Stará Ves by měla být papírovým outsiderem, ale vše může být jinak. Turnajová matematika nemusí být tak úplně přesná. Rozhoduje aktuální forma a tu Starou Ves v semifinále ukázala. Hráči praktikují bojovný výkon a pro soupeře hodně houževnatou hru. Brňané to nebudou mít jednoduché.

Brno letos slaví desáté výročí od založení klubu. Řečkovický celek by rád potvdil své kvality a nabrané zkušenosti a v tomto turnaji vyhrál, respektive obhájil loňský titul z Českého poháru. Jenže cesta bude hodně klikatá, především Plzeň je hodně nevyzpytatelná a takový Ladislav Beneda nebo Pavel Titl patří k nejlepším útočník v lize. Máme se na co těšit, to už je jasný fakt.

1. NH Brno: Mühlhandl (Váša) – Musil, Filípek, Nováček, Němčák – Pastucha, Orel, Šimeček, Novotný, Ulrych, Košťál. Trenér: Karel Fejfar.

Stará Ves nad Ondřejnicí: Merta (Konečný) – Čech, Kříž, Chvostek, Tomeček, Tyleček, Hyneček L., Hyneček D., Sojka, Kratochvíl. Trenér: Tomáš Nusko.

Rozhodčí: Aleš Lenfeld, Michal Barabáš.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Útok zahajují hráči Brna, v útoku je Ulrych, Šimeček a Orel. (0:0) (0:0)

2
    Zatím stále drží Brňané míč a chybí zakončení. (0:0) (0:0)

2
    Jan Šimeček prostřeluje Mertu a Moravané tak vedou. (1:0) (1:0)

3
    Tomáš Orel se prosadil v pádu, ale rozhodčí ještě předtím hru přerušili pro faul. (1:0) (1:0)

3
    Stará Ves nezakončila útok, do něj se znovu pouští hráči Brna. (1:0) (1:0)

3
    Na konci útoku přišla rána Tomáše Ulrycha, který s pomocí břevna propálil bránu Staré Vsi. (2:0) (2:0)

4
    A další útok hráčů v modrých končí zahozenou šancí. Obrana se dokázala včas koncentrovat. (2:0) (2:0)

4
    Oproti tomu předvedl Jan Šimeček obstřel brankáře Merty a Brnu hodně dobře vychází začátek zápasu. (3:0) (3:0)

5
    Nedaří se. Stará Ves má zatím problémy se zakončením. (3:0) (3:0)

5
    Orel s Šimečkem dvakrát v řadě vypálili na Mertu, který však výborně zasáhl. (3:0) (3:0)

6
    Až teď se střelecky prosazuje Jan Sojka, který našel prostor mezi obráncem Filípkem a brankářem Mühlhandlem. (3:1) (3:1)

6
    Technický přestupek hatí útočnou akci Brna, snížit mohou hráči Vsi. Ti budou mít nyní k dispozici trestný hod. (3:1) (3:1)

7
    Na obou stranách jsou k vidění chyby, nepřesné rozehrávky a fauly. Stav stále stejný. (3:1) (3:1)

8
    Oba soupeři se velice dobře znají, hráli spolu již semifinále v Bílovci a po čtrnácti dnech se opět potkávají. Už se nemohou snad ani ničím překvapit. (3:1) (3:1)

9
    Po delším časovém prostoru je zde gól Brna. Z hranice pravého kruhu se prosadil Tomáš Ulrych. (4:1) (4:1)

9
    Radek Kratochvíl vzápětí snižuje. (4:2) (4:2)

10
    Další trestný hod zakončil perfektně Tomáš Ulrych. Merta si sice na míč sáhl, ale ta rána byla dostatečně prudká. (5:2) (5:2)

11
    Filípek zkušeně zasáhl a vybojoval míč pro Jana Šimečka... (5:2) (5:2)

11
    ...ten se s ničím nepáral a rovnou to napral na Mertovu bránu. Byl přesný. (6:2) (6:2)

12
    Ulrych se evidentně dostal do střelecké formy a sazí jednu branku za druhou. Ten rozdíl začíná být poměrně markantní. (7:2) (7:2)

12
    Jelikož se Staré Vsi vůbec nedaří střelba, Brno hraje v klidu a v pohodě. (7:2) (7:2)

13
    Celou akci Brna Orel překombinoval, sice zahrával trestný hod, ale ještě Merta se do celé akce vložil a přerušil akci. (7:2) (7:2)

14
    Jan Sojka si našel cestu k Mühlhandlovi, snižuje a vysloužil si pochvalu trenéra. (7:3) (7:3)

15
    Pochvalu zaslouží i Jan Šimeček, za tvrdý projektil, který zapadl do Mertovy brány. (8:3) (8:3)

16
    Tomáš Orel z výšlapu se uvolnil a trefuje tyč. Merta si na míč sáhl. (8:3) (8:3)

17
    Lukáš Hyneček zahrával trestný hod a Mühlhandla to muselo pořádně štipnout. Dostal ránu do levého stehna. (8:3) (8:3)

18
    Oddechový čas si vyžádal kouč Brna Karel Fejfar. (8:3) (8:3)

19
    Brno perfektně brání, tam není vůbec prostor k zakončení. (8:3) (8:3)

20
    Brno prostřídalo celý útok, je tam Marek Novotný, Jan Košťál a Pavel Pastucha. (8:3) (8:3)

20
    Ale ti se z branky neradují, naopak trefuje přesně zařízení Jan Sojka. (8:4) (8:4)

21
    Košťálova střela mířila k levé tyči, tam však Merta stačil nohou zasáhnnout. (8:4) (8:4)

22
    Dlouho se druhá brněnská formace snaží o zakončení, ale žádné se nekonalo. Je to nepřipravené a žádný z hráčů si nechtěl vzít zodpovědnost na sebe. (8:4) (8:4)

23
    Stále se hraje u Mertovy svatyně, Brno se dostává k trestu. (8:4) (8:4)

24
    Ten po kombinaci proměnuje Tomáš Ulrych, který nahradil Marka Novotného. (9:4) (9:4)

25
    Následně kryje Mühlhandl střelu Davida Hynečk a o pár chvil později trefuje Jan Sojka břevno brněnské brány. (9:4) (9:4)

25
    Krásná branka Tomáše Ulrycha, jenž si kolem sebe udělal prostor a v pádu zavěsil do pravého horního růžku. (10:4) (10:4)

26
    Střela Davida Hynečka byla tečována tak z brněnského pohledu nešikovně, že zapadla do brány. (10:5) (10:5)

26
    Hezká akce Brna, které si pohrála v útoku, připravilo si střelbu a Ulrychova koncovka byla takřka zamířena do prázdné brány. (11:5) (11:5)

27
    Vzápětí je zde snížení Jana Sojky. (11:6) (11:6)

28
    Brňané drží míč a bojují o nějaký trestný hod. (11:6) (11:6)

29
    Vybojoval ho Jan Šimeček, jemuž však zakončení nevyšlo. Stejně tak střela Lukáše Hynečka neměla dostatečnou přesnost. (11:6) (11:6)

30
    Těsně před koncem zápasu zvyšuje skóre Tomáš Ulrych. (12:6) (12:6)

30
    Nastavuje se jedna minuta za vybraný oddechový čas. (12:6) (12:6)

30
    Prakticky se závěrečným hvizdem se trefuje z levé strany kruhu Tomáš Orel. (13:6) (13:6)

30
    První poločas skončil. (13:6)

Je za námi první poločas, ve kterém jasně dominovalo Brno. To praktický celý duel kontrovalo výsledek a bylo střelecky efektivnější. Do druhého poločasu tak mají slibný náskok, ale vyhráno ještě rozhodně nemají.

31
    Začal druhý poločas. (13:6)

31
    V útoku jsou hráči Staré Vsi, kteří začíná druhý poločas. (13:6) (13:6)

31
    A hned je z toho branka v podání Lukáše Hynečka, který zavěsil do šibenice. (13:7) (13:7)

32
    Marek Novotný vyslal na bránu technickou střelou o zem a povedlo se. Odrazem see míč dostal do sítě. (14:7) (14:7)

33
    Kratochvílo bomba z otočky skončila na výborném obranném zákroku Filípka, který se ukázal jako skvělý volejbalový blokař. (14:7) (14:7)

34
    Brněnská sestava se opět trochu prostřídala, místo Musila je na hřišti Nováček. (14:7) (14:7)

35
    Trenér Staré Vsi Nusko nabádá své svěřence k trpělivosti, zatím hrají dobře a potřebují přidat nějakou další branku. (14:7) (14:7)

35
    Tu však David Hyneček nedává, protože trefuje vyběhnutého Mühlhandla. (14:7) (14:7)

36
    Na branky skoupý druhý poločas, zatím dobře pracují obrany a brankáři. (14:7) (14:7)

36
    Kratochvíl se také netrefuje a do útoku jde Brno. (14:7) (14:7)

37
    Pastucha zahrával trestný hod a nechal vyninkout pouze připraveného Mertu. (14:7) (14:7)

38
    Míč mají Brňané zpátky, Němčák přečetl hru a vyšťouchl míč Sojkovi. (14:7) (14:7)

39
    Pokutový hod pro Brno bude zahrávat Marek Novotný. (14:7) (14:7)

39
    Jenže Marek Novotný trefuje pouze Mertu, jenž vyráží tvrdou střelu mimo hřiště. (14:7) (14:7)

40
    Deset minut z druhého poločasu je za námi a viděli jsme pouze dvě branky. Na každé straně jednu. (14:7) (14:7)

40
    Ani tentokrát se ani jeden z týmů střelecky neprosadil. (14:7) (14:7)

41
    I technické přestupky jsou k vidění, v těchto fázích zápasu je to hodně kostrbaté a upracované utkání. (14:7) (14:7)

42
    David Hyneček dává za Starou Ves osmou branku a v podstatě se modří dostávají v tomto poločase do vedení. Přesto Brno je v klidu, má nahráno. (14:8) (14:8)

42
    Tak ani Ulrych se Šimečkem nezakončili. (14:8) (14:8)

43
    Jenže Brňané by se měli velice rychle probrat z letargie, protože soupeř začíná stíhající jízdu. Mühlhandla prostřelil Sojka. (14:9) (14:9)

43
    Tomáš Orel po dlouhé době připisuje gól Brnu. (15:9) (15:9)

44
    David Hyneček vypálil z dobré pozice a trefuje pouze břevno. To byla pořádně štiplavá střela. (15:9) (15:9)

45
    Brněnská hra se již zlepšila, trenér Fejfar si vzal slovo a vysvětlil hráčům, takže zápas nemohou brát na lehkou váhu. Tomáš Ulrych opět vytvořil solidní náskok pro svůj mančaft. (16:9) (16:9)

46
    Rázem je druhý poločas 3:3, což je mimochodem i známka toho, že útoky mají problémy se střelbou. (16:9) (16:9)

47
    Nháčku se ale již začalo dařit, Šimeček autorem této branky. (17:9) (17:9)

47
    Radek Kratochvíl dává desátou branku svého týmu. (17:10) (17:10)

48
    Ulrychova střela končí u Merty, jenž vyráží před sebe. A to už je z brněnského pohledu konec, protože jde modrá sestava do útoku. (17:10) (17:10)

49
    Radek Kratochvíl z kraje pravého kruhu si udělal prostor a zakončil do míst, kde Mühlhandl nemohl být. (17:11) (17:11)

50
    Brno si stále drží solidní náskok, ale ve druhém poločase nehraje příliš dobře. Možná vědomo svého náskoku hraje na půl plynu. (17:11) (17:11)

51
    A když to nejde v útoku, obrana pomůže a také Mühlhandl předvádí jisté zákroky. Nicméně za protesty dostává žlutou kartu Lukáš Hyneček. (17:11) (17:11)

52
    Stará Ves se usadila na dobré dvě minuty ve svém útočném pásmu, avšak góly z toho nejsou. (17:11) (17:11)

53
    Na poslední minuty nastupuje do brány mladý brankář Brna Tomáš Váša. (17:11) (17:11)

54
    Jan Šimeček mířil k levé tyči, po zemi ale trefuje jen Mertovu nohu. (17:11) (17:11)

55
    Obléhání Mertovy brány pokračuje, je z toho několik střel, všechny ale končí nepřesným zakončením. (17:11) (17:11)

56
    Lukáš Hyneček překonová Vášu, který neměl vůbec šanci. Předvedl ránu z otočky a ze záklonu a zapadla krásně do víka. Parádní házenkářský moment ocenilo i publikum. (17:12) (17:12)

57
    Lukáš Hyneček koriguje výsledek a že bychom se ještě dočkali nějakého dramatu? (17:13) (17:13)

58
    Vědom si je toho i trenér Brna Fejfar, který reaguje časem na poradu. Hráči si mají rozhodně co říct. (17:13) (17:13)

59
    Váša nemusel zasahovat po střele Sojky, míč šel odrazem nad. (17:13) (17:13)

60
    Ještě v závěru dává branku Tomáš Orel. Nastavovat se bude jedna minuta. (18:13) (18:13)

60
    Jan Sojka si tentokrát našel prostor k zakončení a je sníženo na rozdíl čtyř branek. Což už bude Brnu zcela jistě stačit. (18:14) (18:14)

60
    Konec zápasu. (18:14)

Druhý zápas dnešního programu finále můžu v Čakovicích končí výhrou Brna 18:14. První poločas vypadal z pohledu Nháčka dobře, jenže ve druhém totálně odešla střelba a Stará Ves se dostala do hry. Nakonec se dostala na snížení čtyř branek. K bodům to však nestačilo a Brno bere dva body. (10:52:45)