New Jersey – NY Islanders 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 3:2 (kon.)
Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 0:4 (kon.)
Chicago – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (kon.)
Dallas Stars
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Anaheim Ducks
Úterý 02.04.2013, 02:30 • American Airlines Center, Dallas, Texas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) – Robidas, Dillon, Daley, Goligoski, Larsen, Rome – Jágr, Benn, Nyström – Eriksson, Roy, Whitney – Cole, Eakin, Smith – Vincour, Roussel, Petersen.

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beuachemin, Souray, Allen, Fowler, Lovejoy, Sbisa – Perry, Getzlaf, Ryan – Selänne, Cogliano, Palmieri – Beleskey, Koivu, Winnik – Steckel, Holland, Etem.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – McElman, Nelson.

00:01

00:25
    K Perrymu se nadvakrát odrazil puk před Lehtonenem, ležící domácí brankář ale zůstal nepřekonán.

00:55
    Anaheim vstoupil do utkání ve velkém stylu a první řada Ducks nadělala domácím hodně problémů.

01:17
    Teď ale mohlo být vše jinak! Eriksson vjel do situaci dva na jednoho, chytře si stáhl puk na střelu, jenomže pak trefil tyč.

01:32
    První nápor Dallasu v útočné třetině končí nahozením do Fastha.

02:32
    Hra se ale opět vrátila do starých kolejí a tempo diktuje Anaheim.

02:44
    Nakonec se Dallasu podařilo dostat puk z útočné třetiny, Anaheim si nerozuměl při přechodu a je z toho jeho zakázané uvolnění.

03:13
    Jágr posunul puk do křídla na Nyströma, ten ale neměl dostatečnou rychlost a tak nemohl Fastha ohrozit.

03:27
    Jágr se pak zamíchal do další akce, po níž raději Fasth zalehl kotouč.

03:36
    Getzlaf naprosto lehce prošel mezi dva beky Dallasu a pak minul branku. Anaheim ale zatím hraje ve velké pohodě.

04:00
    Eriksson se opět dostal před Fastha, tentokrát byl ale sám a příliš blízko, takže jeho bekhend nemohl švédský zázrak překvapit.

04:51
    Fowler to od modré zkusil kousek nad ledem k tyči, Lehtonen pravým betonem vykopl puk do ochranné sítě.

05:05
    Smith si sjel do dobré pozice před Fastha, podivně odražený kotouč ale na zadní tyči nedokázal díky zásahu zkušeného Selänneho doklepnout do branky.

05:14
    Sám Selänne pak ukončil střídání své formace nahozením do Lehtonena.

05:58
    Anaheim se dlouho držel v útočném pásmu, ani po druhém zakončení Ryana ale Lehtonen nemusel zasahovat a dopředu postupuje první řada s Jágrem.

06:40
    Další akci táhl Whitney, Eakin ale na pravém křídle netrefil puk ideálně.

07:04
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

07:27
    Zakázané uvolnění Dallasu.

07:47
    Fasth zachytil další nepřesnou rozehrávku Dallasu a kupodivu se neodvážil navázat hru rozehráním na své beky.

08:36
    Dallas s velkými problémy vyčistil své obranné pásmo.

08:50
    Selänne se snažil protáhnout si puk mezi obránci Stars, nakonec se mu to jen těsně nepovedlo. Finský veterán ale zatím hraje s velkou chutí a je radost se na jeho hru dívat.

10:23
    První řada Dallasu měla opět velké potíže s bráněním a při svém střídání se prakticky nedostala ani do středního pásma.

10:58

11:49
    Dillon po mantinelu vysunul Smitha, tomu se ale nepovedla stahovačka a při opakované snaze o dobytí útočného pásma mu spoluhráči příliš rychle přejeli modrou čáru, takže následovalo odpískání postavení mimo hru.

12:22
    Další nálet Ducks do útočného pásma byl rychle odražen, Stars ale nadále mají s podobnými výpady soupeře velké starosti.

13:08
    Sourayho pokus od modré s klidem vytěsnil Lehtonen.

13:20
    Jágr se následně zamotal s pukem v útočné třetině a musel rychle zpátky.

13:43
    Puk za brankou Dallasu a Jágr jako poslední ze svého útoku vystřídal.

14:59
    Posledních pár minut se hra vyrovnala.

15:43
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení a brankáři začínají zívat nudou. Zatím rozhodně nejnudnější úsek hry.

15:56
    Fasth zastavil kotouč pod svou rukavicí a hra je konečně přerušena.

16:25
    Perry se díky své skvělé hře tělem pokoušel protlačit před Lehtonena, tam ale bylo přelidněno.

17:00
    Fasth vyrazil Romeho bombu od modré a Anaheim má problém dostat puk ven z pásma.

17:16
    Podařilo se mu to až teď, první útok Dallasu ale předvedl jedno z těch lepších střídání.

17:42
    Lehtonen si naprosto bez problémů vyhlédl Sbisovo nahození od modré a pozastavil hru.

18:27
    Cogliano si skvěle na kruhu pro vhazování všiml Allena, tomu se ale z výhodné pozice nepodařilo ideálně zamířit a navíc mu do rány vpadl jeden z protihráčů.

18:44
    Puk vyskočil mezi diváky, vhazovat se bude po Lehtonenově levici.

19:02

19:27
    Domácí diváci již zvedali ruce nad hlavu, Fasth se ale dokázal včas přesunout a zasáhnout proti pokusu Benna z bezprostřední blízkosti!

20:00

Ačkoliv byl v první třetině jasně lepší Anaheim, šance přicházely hlavně na straně Dallasu. Eriksson ale trefil brankovou konstrukci, proti Bennovi zase v poslední minutě zasáhl skvělý Fasth. Utkání ale do druhé třetiny, která začne cca v 3:30, slibuje kvalitní podívanou.

20:01

20:58
    Oba týmy mají svá první střídání za sebou, Jágr se dvakrát snažil na sebe natáhnout více protihráčů, ani jednou se mu to ale nepodařilo.

21:43
    Zajímavá situace na Fasthově brankovišti. Švédský brankář dlouho nevěděl, kde že se nad ním nachází puk a nakonec byl rád, že jej Eakin bekhendem nedoklepl za něj.

21:48
    Poprvé v utkání se bude vylučovat. Za hru vysokou holí je vyloučen Teemu Selänne.

21:51
    Anaheim ale při první sebemenší příležitosti vyhodil puk do bezpečí.

22:18
    Dallas znovu s pukem za svou brankou.

22:40
    Dallas plnohodnotně v útočném pásmu, Jágr na ledě.

23:01
    Dallas ztratil pásmo a Winnik může vyjet s pukem.

23:16
    Nakonec Cogliano po jeho přihrávce ještě pošetřil čas.

23:31
    Roy pak kousek od modré napálil Cogliana a Dallas musí pro puk do středního pásma.

23:48

24:09
    Dallas ale nadále zůstává před Fasthem.

24:17
    Až pak ujel Allen a dokázal zaměstnat Fastha, který betonem posunul puk ven z ledové plochy.

25:20
    Oba týmy v krátkém časovém sledu vystřídaly, momentálně ani jeden nedokáže trvale udržet pásmo.

25:43
    Ducks jdou opět do čtyř. Za úder loktem je vyloučen Bryan Allen.

25:52
    Začátek přesilovky se Stars podařil, Goligoského pokus ale zlikvidoval Fasth.

26:12
    Goligoskiho přihrávku na Roye mezi kruhy dokázal Anaheim srazit do středního pásma.

26:30
    Další pohodlné vyhození hostí a možnost vystřídat.

26:47
    Jágr velmi lehce prošel po pravém křídle, Benn ale na brankovišti neměl klid na zakončení a jeho přihrávku tak nezužitkoval.

27:12
    Whitneyho nabídka na teč se neujmula, Dallas nadále před Fasthem.

27:43

28:07
    Fastha se zpoza branky pokoušel překvapit Eriksson, švédský brankář ale vše s pomocí spoluhráčů zvládl.

28:29
    Tentokrát se zpoza branky vymotal Jágr, na rozdíl od svého kolegy ale netrefil branku.

28:46
    Anaheim po dlouhé době vyvezl puk.

28:57
    Zakončovat se pokoušel Allen, Stephane Robidas jej ale zahákoval a je za to odměněn dvouminutovým trestem.

29:12
    Při vlastním oslabení ujel Cole, neměl ale moc možností, jak se dostat před Fastha a tak není překvapením, že stav zůstává bezbrankový.

29:41
    Anaheimu ale již podruhé odskočil puk do středního pásma.

30:13
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Přesilovka Ducks je ale i přes počáteční nesnáze využita. BOBBY RYAN se dlouho na levém kruhu pro vhazování z jeho pohledu hlásil o puk, až si jej konečně všiml Getzlaf a Ryan tak mohl táhlou ránou propálit Lehtonena. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.

30:55
    Dallas se samozřejmě ihned pokusil o vendetu, Larsenovu bombu ale Fasth s přehledem zastavil.

31:47
    Holland si sjel mezi kruhy a dostal pohlednou přihrávku, po níž minul branku. Po dlouhé době se na ledě objevil i Tomáš Vincour.

32:13
    Whitney si to sice namířil sám směrem k Fasthovi, zastavilo jej ale odpískání dallaského ofsajdu.

32:31
    Perry si šikovně stáhl puk na hokejku a pokusil si vystřelit zpoza obránce, Lehtonen si ale našel výhled a navýšení skóre nedopustil.

32:52
    Chvíli poté už se ale CORREY PERRY může radovat, neboť Lehtonen jen před sebe vyrazil Ryanovo nahození od modré a pro Perryho nebyl problém puk doklepnout do branky. Asistence: Bobby Ryan, Ryan Getzlaf.

33:24
    Do výšky sražený puk skončil za Fasthovou brankou, hra se opět přerušuje.

33:52
    Anaheim si dokázal vytvořit převahu v útočné třetině a Lehtonen měl co dělat, aby rukama do kříže vytěsnil ostrou ránu Fowlera od modré.

34:28
    Kombinaci Benna s Jágrem chybělo jen to, aby český útočník byl čelem k brance a nemusel se s pukem před ní točit. Zakončení by bylo hned jednodušší a z velmi nadějné pozice.

35:02
    Toto už je ale pro Dallas velmi vážné. Palmieri našel za brankou MATTA BELESKEYHO, jenž se s pukem dostal před branku a po dalším Lehtonenově vyražení kotouče podobně jako Perry s přehledem doklepl do branky. Asistence: Kyle Palmieri, Sheldon Souray.

35:08
    Postavení mimo hru Dallasu.

35:51
    K Erikssonovi celkem překvapivě přišla přihrávka přes celé útočné pásmo, domácí útočník ale znovu mířil nepřesně.

36:14
    Fasth nastavil svou lapačku nad levý beton a zastavil Whitneyho ránu od střídačky Dallasu.

37:08
    Puk se po střetu Cola se Selännem dostal na střídačku Dallasu, hra se přerušuje.

37:56
    Na Dallasu je vidět, že toho má dost a Anaheimu se s třemi góly v zádech hraje ještě lépe.

38:49
    Vincour se prohnal kolem Lovejoye, jeho zakončení z pravého křídla ale zachytil bezchybný Fasth.

39:27
    Dallas se po riskantní rozehrávce z vlastního pásma pokouší usadit před Fasthem.

39:35
    Pak ale Etem s Robidasem zařídili další audienci puku na domácí střídačce.

39:38

40:00

Do jednatřicáté minuty v American Airlines Center panoval bezbrankový stav. Pak ale začala šestiminutovka hrůzy z pohledu Dallasu. Nejprve využil přesilovku přesně umístěnou ránou Dallasu, následně Lehtonen dvakrát po sobě nešťastně vyrazil puk a Perry s Beleskeym toho oba využili. Třetí třetina začne cca v 4:21 a Anaheim do ní vstoupí s velmi pohodlným náskokem.

40:01

40:35
    Benn výborně prošel po levé straně podél mantinelu, opět jej ale zradilo zakončení. To je velká bolest Dallasu v tomto zápasu.

41:20
    Jágrova formace je pryč z ledu, ani tentokrát si nevytvořila bůhvíjak závratný tlak.

42:07
    Selänne své první střídání ve třetí třetině zakončil střelou přes Dillona do Lehtonena.

42:21

43:03
    Lehtonen vůbec neviděl Beaucheminovu ránu od modré a mohl být rád, že to za něj schytal před ním stojící Etem.

43:38
    Benn se otočil s pukem a zkusil to bekhendem, opět ale minul branku.

44:11
    Dillon se vložil do Lovejoyovy střely po velkém nápřahu a vychýlil ji mimo hrací plochu.

44:54
    Tentokrát už Lovejovo zakončení z pravého křídla k Lehtonenovi prošlo, s takovým pukem ale domácí brankář snad ani nemohl mít potíže.

45:37
    Selänne skvěle našel v útočném pásmu Holanda, ten velice chytře bekhendem přistrčil puk Souraymu, tím ale superlativa na stranu Anaheimu končí, protože před jeho bekem nikdo nebyl a on i přesto zamířil přesně tam, kam si to Lehtonen přál.

46:49
    Ben Lovejoy je oceněn dvouminutovým trestem za hru vysokou holí.

46:51
    Dallasu krátce po buly utekl puk ven z útočné třetiny.

47:21
    Konečně se jej podařilo zavézt zpátky, Whitney ale trefil jen Beauchemina.

47:33
    Další Whitneyho šance už byla ale mnohem větší! Roy jej našel prakticky přes celé kluziště, Fasth do této přihrávky přes brankoviště nesáhl a místo toho se raději skvěle roztáhl u pravé tyče.

48:00
    Při vlastním oslabení ujel Steckel a po kličce do bekhendu nebyl daleko od toho, aby definitivně zlomil odpor Dallasu!

48:39
    Stars se přesilovka skoro vůbec nepodařila.

48:49

48:54

49:03
    Puk se na chvíli dostal nad tvrzené sklo a hra se musí přerušit. Vhazování po Lehtonenově pravé ruce.

49:18

49:45
    Jágrovo zajímavé odpálení puku k mantinelu naštěstí pro něj neskončilo mezi diváky.

50:25
    Dallas dostane k dispozici další přesilovku. Za jasné podražení je vyloučen na dvě minuty střelec první branky Bobby Ryan.

51:00
    Milimetrová kombinace Dallasu, Whitney s Erikssonem dostali puk na Jágra, ten ale mezi kruhy nedokázal dorazit puk za Fastha.

51:08
    Sám Jaromír Jágr je pak vyloučen na dvě minuty za hákování.

51:27
    Goligoski z dobré pozice opět jen do Fastha.

52:01
    Postavení mimo hru Anaheimu.

52:25

53:10
    Anaheim opět předvedl na závěr přesilovky svůj klasický zámek, Fowlerovu ránu odraženou od zadního mantinelu ale Perry do branky nedotlačil. Jágrův trest již vypršel.

53:29

54:15
    Dallasu se nedaří dostat se do útočného pásma a pravděpodobně zaznamená druhou prohru v řadě.

54:41
    Jako vítr vletěl do útočné třetiny Roy, Fasth ale v pokleku jen kontroloval jeho ránu mimo.

54:54
    Allenova tvrdá rána od modré skončila v Lehtonenově výstroji.

54:59
    Krátce poté se hra musela znovu přerušit. Anaheimu to velmi vyhovuje.

55:43
    Dallas se pokusil o jeden z mála zoufalých útoků, ale ani tentokrát mu nebylo přáno.