Carolina – Washington 3:5 (kon.) | Boston – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 1:4 (kon.) | Tampa – Florida 2:3 (0:1 po s.n.) | Nashville – Colorado 3:1 (kon.)
Arizona – Los Angeles 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Tampa Bay Lightning
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Florida Panthers
Středa 03.04.2013, 01:30 • Tampa Bay Times Forum - Tampa, Florida • NHL

Pro dnešek je to ode mě vše. Od sledování zápasu kanadsko-americké NHL se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Dobrou noc či dobré ráno. (04:37:50)

Hvězdy zápasu

1. Markstrom (FLO)
    2. Hedman (TBL)
    3. Purcell (TBL)

Florida Panthers nakonec vítězí na nájezdy poté, co ve třetí třetině přišla o dvoubrankové vedení a Lightning v ní navíc nastřelili dvě břevna. Rozhodující nájezd proměnil Peter Mueller, který se stal hrdinou hostujícího celku společně s TJ Brennanem, jenž proměnil dvě přesilovky. Konečný výsledek: Tamba Bay Lightning 2 Florida Panthers 3 po samostatných nájezdech.

TBL
    Steven Stamkos to vzal jako zkušený mazák na sebe, svůj nájezd ale proměnit nedokázal.

FLO
    Devatenáctiletý mladíček Huberdeau nedokázal Garona překonat a po druhé sérii Florida stále vede 1:0.

TBL
    Hedman zvolil backhandový blafák, který mu nevyšel a Markstrom jeho pokus pravým betonem vyrazil.

FLO
    PETER MUELLER proměňuje nájezd a Florida vede po první sérii 1:0!

TBL
    Purcell se snažil o zakončení do forehandu a Markstrom jeho střelu vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první se do brány postaví Jacob Markstrom.

Prodloužení nerozhodlo a tak nás čekají samostatné nájezdy. Pokud jste vydrželi až do teď, určitě to pro Vás bude vyvrcholení tohoto zápasu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Steven Stamkos byl ještě vyloučen, ale Florida už tuhle přesilovku nevyužije.

64:57
    Smithson mohl rozhodnout, Garon ale podržel svůj tým a předvedl skvělý zákrok!

64:44
    Oddechový čas pro hosty. Florida má poslední šanci rozhodnout.

64:44
    Matthiasova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Garonem.

64:08
    Gocova střela končí mimo.

64:03
    Hedman vypálil od mantinelu, Markstrom ale jeho střelu levým betonem vyrazil.

62:51
    Carle se dostal ke střele, jeho pokus ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl opět připravený Markstrom.

61:00
    Martin St. Louis mohl rozhodnout! St. Louis se protáhl mezi dvěma obránci Panthers a poté se pokusil o blafák, Markstrom ale vytáhl skvělý zákrok.

60:01

V Tampa Bay Times Forum je skóre po hodině hry nerozhodné 2:2 a půjdeme do prodloužení. Panthers vedli po dvou třetinách o dvě branky, když TJ Brennan proměnil dvě přesilovky. Lightning ale v poslední časti přibrali na obrátkách a zásluhou přesných zásahů Pyatta a Killorna dokázali vyrovnat. A to ještě Stamkos a Brewer orazítkovali břevno.

60:00

59:47
    Tampa ještě zmáčkla Floridu a vyslala na její bránu několik střel. Všechny ale byly zablokovány.

58:17
    Johnson vyhrál vhazování proti Smithsonovi.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají 2 minuty.

57:06
    Pyatt pálí, jeho střela ale končí mimo.

56:46
    Gudas vyslal na bránu Floridy střelu, kterou Markstrom kryl.

55:31
    Brewer napřáhl k další střele, která opět našla pouze lapačku připraveného Markstroma.

55:01
    Lightning se usadili ve svém útočném pásmu, Panthers ale dokázal vysvobodit Huberdeau.

54:13
    Palát v palebné pozici, jeho pokus ale zamířil mimo.

54:06
    Brewer napřáhl ke střele, která skončila v lapačce připraveného Markstroma.

52:25
    Rallo se ocitl v dobré šanci, ani na dvakrát ale nedokázal Garona překonat.

51:28
    Brewerova střela orazítkovala břevno!! Eric Brewer mohl zařídit obrat, jeho tvrdá střela od modré ale skončila na horní tyči. Lightning orazítkovali ve třetí části tyč již podruhé a jsou jasně lepší.

50:32
    Tampa právě vstřelila branku!
    ALEK KILLORN vyrovnává na 2:2!! Centr Lightning se dostal k odražené střele od mantinelu za bránou a z blízkosti překonal bezmocného Markstroma.

49:13
    ZÁKROKY BRANKÁŘŮ: Garon (TBL) 18 – Markstrom (FLO) 29

48:32
    Hedman se dostal k další střele, Markstrom ale jeho pokus opět kryl.

47:39
    Hedman vypálil od modré čáry tvrdě z první a Markstrom jeho střelu pravým betonem vyrazil.

46:45
    STŘELY: Tampa Bay 28 – Florida 20

46:03
    Upshall vyslal na bránu Tampy střelu příklepem, kterou Garon kryl.

45:38
    TOM PYATT snižuje na 2:1!! Pyatt dostal před bránu přihrávku od Purcella a střelou z první zamířil přesně pod břevno.

43:55
    Lightning vyhazují puk přes všechny čáry a hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění.

43:37
    Šustr se dostal ke střele zpoza kruhů, jeho pokus ale skončil mimo.

42:13
    Pouliot dohrál Santorelliho.

41:42
    Steven Stamkos v šanci! Stamkos mířil přesně nad rameno Markstroma a jeho následná střela z úhlu orazítkovala horní tyč. Skvělá šance.

41:16
    Huberdeau vypálil z otočky, jeho střela ale skončila mimo.

40:18
    Killorn vypálil z úhlu, Markstrom ale jeho střelu kryl a raději puk podržel.

40:01
    Goc vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny proti Pyattovi.

40:01

Podruhé se dnes vracíme do Tampa Bay Times Forum, abychom sledovali závěrečnou část mezi domácími Lightning a hostujícími Panthers, kteří vedou po čtyřiceti minutách 2:0 zásluhou dvou proměněných přesilovek Brennana.

TJ Brennan přidal ve druhé třetině druhý gól, když opět skóroval v přesilovce, a Panthers vedou před poslední částí v Times Forum 2:0.

40:00

39:48
    Kuba vyhazuje puk a osvobozuje Panthers, kteří už toto oslabení bez problémů přečkají.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.

38:23
    Purcell ve velmi dobré šanci, Markstrom ale jeho střelu kryl.

38:00
    Tamba Bay dohraje zbytek třetiny v početní výhodě. Vyloučen byl Huberdeau, který fauloval Stamkose.

37:23
    Goc dohrál Purcella.

36:41
    Florida právě vstřelila branku!
    TJ BRENNAN využívá další přesilovku a Panthers vedou 2:0!! Garon neměl proti jeho střele žádnou šanci, navíc ji před ním ještě možná tečoval Stamkos.

35:22
    Hedman pálí, jeho pokus ale končí mimo.

35:07
    Mueller velmi dobře vypálil, Garon ale vytáhl skvělý semafor a puk ukryl ve své rukavici.

34:56
    Florida si zahraje přesilovku. Vyloučen byl Pyatt.

34:44
    Stamkos prohrál další vhazování, tentokrát byl úspěšnější Goc.

34:17
    Santorelli byl na vhazování úspěšnější než Stamkos.

33:20
    Smithson vyhrál vhazování proti Angelidisovi.

33:10
    Aulieho střelu kryje Markstrom.

32:36
    Killorn si najel před branku a vypálil backhandem. Markstrom opět připraven.

31:12
    Goc se dostal ke střele, Garon jeho pokus kryl.

29:51
    Smithson pálí, jeho střela ale končí mimo.

29:05
    Palat měl dobrou šanci, když se ocitl volný před brankou, Markstrom ale jeho pokus kryl.

28:39
    Rallo pálí, Garon opět připraven.

28:22
    Garon vychytal Upshalla.

28:04
    Steven Stamkos měl na hokejce srovnání, jeho střela ale skončila mimo!

27:36
    Gudbranson se dostal ke střele, proti níž Garon v pohodě zakročil.

27:13
    Pouliotův pokus vyrazil stále bezchybný Markstrom.

26:44
    Parros a Gudas byli vyloučeni za vyvolání bitky.

25:50
    Purcell předvedl střelu backhandem, kterou Markstrom kryl.

25:03
    Aulie v dobré palebné pozici, jeho střela ale končí mimo. Tampa si musí na vyrovnání počkat.

24:32
    Muellerův pokus, proti němuž Garon v pohodě zakročil.

23:58
    Brewerova střela, Markstrom opět pozorný.

23:54
    Sustr se dostal ke střele, Markstrom však stále drží čisté konto.

22:37
    St Louis pomáhá svých spoluhráčům a vyhazuje puk do středního pásma.

21:29
    Mueller v šanci a Garon si připisuje druhý úspěšný zákrok ve druhé třetině.

21:10
    Matthias pálí, Garon ale jeho střelu kryje.

20:01
    Pyatt vyhrál vhazování proti Gocovi.

20:01

Je za námi úvodní třetina zápasu mezi Tampou Bay a Floridou, po níž vedou hosté 1:0. Panthers poslal v deváté minutě do vedení Brennan, který využil první přesilovku svého týmu.

20:00

19:06
    Fleischmann chtěl přidat druhý gól Floridy, Garon ale jeho střelu vyrazil.

18:24
    Stamkos v další šanci, Markstrom ale opět pozorný.

17:33
    Santorelli napřáhl ke tvrdé střela, ta však skončila mimo.

16:37
    Na druhé straně se dostal ke slovu Stamkos, který na Markstroma opět nevyzrál.

16:24
    Huberdeau tvrdě pálí, Garon ale jeho střelu kryje.

15:01
    Přesilovka Lightning se chýlila ke konci a Purcell se Stamkosem se ji snažili přetavit v gól, jenže proti Markstromovi neuspěli.

14:31
    Parros se vrátil z trestné lavice a Panthers hrají ve čtyřech.

14:07
    Upshall dostal dvě minuty za hákování a domácí si zahrají přesilovku 5:3, která potrvá 24 vteřin.

14:06
    Už to vypadalo, že se domácí nedostanou během své přesilovky ke střele. Poté ale vypálil Johnson, jehož střelu kryl opět připravený Markstrom.

12:31
    Také domácí si zahrají první přesilovku. Parros dostal dvě minuty za napadení Gudase.

11:44
    Mueller vyhazuje puk do středního pásma a Panthers si mohou vydechnout.

10:37
    Další pokus domácích. Salova střela ale skončila pouze u připraveného Markstroma.

09:12
    St Louis se pokusil o rychlou odpověď, pozorný Markstrom byl ale opět bezchybný.

08:36
    TJ BRENNAN bleskově proměňuje přesilovku a Florida vede 1:0!!

08:23
    Pyatt předvedl hákování a za faul na Fleischmanna dostal dvě minuty. Florida si tak zahraje přesilovku.

08:20
    Kopecký pálí, Garon ale jeho střelu kryje.

08:11
    Palat v dobré šanci, Markstrom ale zůstal nepřekonán.

07:53
    Hosté se dostali ke dvěma střelám. Garon nejprve musel zasahovat proti střele Kulikova a o pár vteřin později proti pokusu Santorelliho.

07:27
    Huberdeau se dostal do zakončení, pozorný Garon ale jeho střelu kryl.

07:22
    Pyatt předvedl zakončení backhandem, který Markstrom kryl. Brankář Floridy si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže.

06:54
    Gudas pálí tvrdě, ale Markstrom je zatím bezchybný.

05:52
    Konečně o sobě dali vědět hosté. Upshall se dostal do zakončení, ale Garon se překvapit nenechal a připsal si první úspěšný zákrok v dnešním zápase.

05:13
    Conacher vyhazuje a hráči Tamby Bay mohou vystřídat.

04:08
    Hosté jsou v úvodu zápasu naprosto bezzubí a je tu další střela Pouliota, jehož Markstrom opět vychytal.

03:06
    St Louis se dostal ke střele, ale Markstrom byl i do třetice pozorný. Úvod utkaní patří Tampě Bay, která je zatím jasně aktivnější.

02:29
    Aulie dohrál Upshalla. Tvrdý hit.

00:56
    Další střela domácích. Tentokrát pálil Brewer, ale Markstrom byl opět pozorný.

00:42
    Pouliot vyslal na Markstroma první střelu, kterou brankář Floridy kryl.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrál Matthias, který byl úspěšnější než Stamkos.

00:01

V Times Forum už je všechno připraveno k úvodnímu buly zápasu mezi domácí Tampou Bay a Floridou Panthers.

Tampa Bay Lightning: Garon (Desjardins) – Salo, Hedman, St. Louis, Stamkos, Killorn – Brewer, Carle, Purcell, Pyatt, Pouliot – Gudas, Aulie, Crombeen, Johnson, Palát – Šustr, Conacher, Angelidis

Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) – Strachan, Campbell, Mueller, Matthias, Huberdeau – Kulikov, Kuba, Kopecký, Goc, Fleischmann – Gudbranson, Brennan, Santorelli, Rallo, Upshall – Parros, Smithson, Howden

Rozhodčí: Devorski, Meier – Murray, Pancich.

Forma – FLORIDA PANTHERS: Panthers vyhlížejí třetí vítězství v řadě poté, co v sobotu porazili po prodloužení Devils 3:2. Shawn Matthias vstřelil vyrovnávací gól 27 vteřin před koncem normální hrací doby a Dmitry Kulikov poté zařídil Floridě vítězství v prodloužení.

Forma – TAMBA BAY LIGHTNING: Lightning vyhráli dva poslední zápasy a nyní vyhlížejí třetí domácí vítězství v řadě. Tampa Bay dokázala v posledním zápase smazat dvougólový deficit proti New Jersey Devils, který porazila na nájezdy.

Tamba Bay Lightning se odrazila od tří po sobě jdoucích porážek dvěma domácími vítězstvími a nyní je navíc čeká zápas proti nejhoršímu celku východní divize – Floridě Panthers.

Kanadsko-americká NHL nabídne v noci z úterý na středu zápas východní konference, v níž Tamba Bay Lightning vyzve Floridu Panthers. Duelem z Tampa Bay Times Forum Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 46. Pyatt (Purcell, Carle), 51. Killorn – 9. Brennan (Fleischmann, Campbell), 37. Brennan (Kuba, Upshall), rozh. náj. Mueller

Rozhodčí: Devorski, Meier – Murray, Pancich