Plíšková – Koukalová 0:2 (kon.) | Torro-Florová – Plíšková 1:2 (kon.)
Karolína Plíšková
2
6 3 6
Pondělí 08.04.2013, 19:05WTA Katowice (krytý tvrdý povrch)

Karolína Plíšková zopakovala ve třetí sadě svůj výkon z prvního setu a z kurtu vyprovodila Marii-Teres Torro-Florovou kanárkem a může tak být se svým výkonen spokojená. Jedinou slabší chvilku si Plíšková vybrala ve druhém setu, ale i přesto s přehledem postupuje za 84 minut do druhého kola.

Ve druhém kole se Karolína utká s vítězkou zápasu Kaia Kanepiová – Sandra Zaniewská.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších tenisových přenosů. (20:32:48)

Konec zápasu

0:6
    Po druhém podání nedokázala Španělka mečbol odvrátit a zápas tak končí vítězstvím české tenistky 1:2 na sety.

30-40
    Je tu první mečbol pro Karolínu Plíškovou!

30-30
    Stejně daleko má však k zisku gemu i soupeřka.

15-30
    Po dvojchybě dělí Plíškovou od vítězství dva míče.

15-15
    To nechce Torro-Florová připustit za žádnou cenu a bojuje alespoň o čest.

0-15
    To co se nepovedlo v setu prvním by se mohlo povést v setu třetím. Kanárek je blízko.

0:5
    Ta sice po boji, ale svůj servis drží a vede už 0:5 a je gem od postupu.

40-A
    Druhou možnost na brejk už Španělka nedostává a naopak je zde tedy výhoda pro Karolínu.

40-40
    Jenže svou možnost nevyužívá.

40-30
    Florová se přece jenom dostává k brejkbolu a vykřesává jiskřičku naděje.

30-30
    Třicet obě a před námi důležitá výměna.

30-15
    Přichází však další fiftýn pro Španělku.

15-15
    Česká hráčka nenechává nic náhodě.

15-0
    Snad poslední šanci má Torro-Florová v tomto gemu, pokud Plíšková udrží servis na 0:5, tak bude mít k vítězství již velmi blízko.

0:4
    Hned první brejkbol je využit a Karolína Plíšková tak kopíruje scénář z prvního setu.

15-40
    Dva brejkboly jsou na světě a vypadá to, že ve třetím setu je na kurtu pouze jedna hráčka.

15-30
    Dokonce se rodí případná šance na další brejk a ten by již mohl být tím rozhodujícím.

15-15
    Okamžitě však Plíšková srovnává na 15:15.

15-0
    Florová vstupuje do čtvrtého gemu lépe.

0:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:3
    Brejk je potvrzen a rázem se na stav dívá mnohem příjemněji.

15-40
    Dokonce má dva gemboly a zřejmě zapomněla na špatné období ve druhé sadě.

15-30
    Karolína otáčí vývoj gemu.

15-15
    Patnáct obě.

15-0
    Florová bojuje o reparát a chce získat ztracené podání ihned zpět.

0:2
    To se i podařilo a vedení 0:2 je tak na světě.

15-40
    Tentokrát už se brejkboly urodily a to velká šance odskočit soupeřce hned v úvodu rozhodující sady.

15-30
    K brejkbolům zatím Španělka naší hráčku nepouští, ale stále tahá v gemu za kratší konec.

0-30
    I další fiftýn jde na konto české tenistky.

0-15
    Navíc se Plíšková prosazuje i při podání soupeřky.

0:1
    Čistá hra to sice nebyla, ale co je důležité, tak Karolína uhrála své podání a vede na začátku třetí sady 0:1.

15-40
    Čistá hra to však nebude.

0-40
    O malou chvilku přilétlo i čtvrté.

0-30
    Navíc přidává i eso, celkově už třetí do sbírky.

0-15
    Třetí set otevírá na podání Karolína Plíšková a začala dobře.

0:0
    Do druhého setu vstoupila Plíšková velmi dobře a vedla už 0:2. Pak se jakoby její motor zadrhl a rázem se čtyřmi gemy v řadě dostala do vedení soupeřka. Plíšková sice snížila na 4:3 a šla podávat, ale ani to nestačilo a před námi je tak rozhodující set.

6:3
    Hned ten první je využit a nás čeká třetí set.

40-0
    Přichází navíc eso a tři setboly jsou na světě.

30-0
    Španělka vede už 30:0 a je dva ffitýny od zisku druhého setu.

15-0
    Začala navíc dobře.

5:3
    Ten druhý už ano a Torro-Florová tak půjde podávat na vítězství ve druhé sadě.

40-30
    První brejkbol ještě využit není.

40-15
    Opravdu tu jsou dva brejkboly a ženský tenis se nám tak ukazuje ve své plné kráse.

4:3
    Napodruhé už se to Španělce nepovedlo a Plíšková tak po čtyřech prohraných gemech získává servis soupeřky a vrací se do boje o druhý set.

30-40
    I přes druhý servis dokázala Florová brejkbol odvrátit.

15-40
    Dokonce tu jsou dva brejkboly a velká šance vzít si ztracené podání zpět.

15-30
    Španělka vyrobila svou třetí dvojchybu v zápase.

15-15
    Plíšková by jistě ráda získala ztracené podání co nejdřív zpět.

15-0
    Naopak soupeřka je evidentně na koni.

4:2
    Tentokrát už je brejkbol využit a obrat z 0:2 pokračuje a bohužel je nyní Karolína v útlumu, který by ji mohl stát i celý druhý set.

A-40
    V zápětí je zde další!

40-40
    Plíšková naštěstí brejkbol odvrací.

40-30
    Jenže Torro-Florová se přece jenom dostává k brejkbolu a pořádně tím zamotává celé utkání.

30-30
    Třicet obě.

15-30
    Celý gem navíc otáčí a již je to ona, která vede.

15-15
    Zaváhání napravuje.

15-0
    Navíc začíná Plíšková ztrácet fiftýny i při svém podání.

3:2

3:2
    Shodu už Torro-Florová nepřipustila a opravdu tak otáčí vývoj druhého setu z 0:2 na 3:2.

40-30
    Další snížení Plíškové.

40-15
    Čistá hra to sice nebude, ale náskok má Španělka stále dostatečný.

40-0
    Dokonce je tu šance na čistou hru a rýsuje se obrat z 0:2 na 3:2.

30-0
    Další fiftýn pro podávající Florovou.

15-0
    Španělka se zřejmě dostává do tempa.

2:2
    Druhý brejkbol už Torro-Florová využívá a poprvé v zápase bere české hráčce servis a srovnává na 2:2.

40-30
    První brejkbol Plíšková smazala, zbývá však stále ještě jedna možnost.

40-15
    Jsou tu dva brejkboly a dobrá šance pro španělskou hráčku jak se vrátit to boje o druhý set případně i o celý zápas.

30-15
    Pozor! Že by se Španělka nadechla k obratu?

15-15

0-15
    Karolína je však při svém podání velmi sebejistá a dnes o něj ještě nepřišla. Právě držení vlastního podání by zajistilo Plíškové vítězství.

1:2

1:2
    Dlouhý gem je u konce a získává ho Torro-Florová, která tak snižuje na 1:2. Stále je však jedno ztracené podání zpět.

A-40
    Výhodu má na své straně Španělka.

40-40
    O vítězce tohoto gemu není stále nic známo.

A-40
    Tentokrát už má výhodu podávající Torro-Florová.

40-40
    Opět však soupeřka hrozbu ztráty podání odvrátila.

40-A
    Jenže Karolína se opět dostává k brekbolu a má tak již třetí šanci v tomto gemu.

15-30
    Jenže Plíšková dnes soupeřku doslova školí a opět je blíže k zisku tohoto gemu.

15-15
    Po patnácti.

15-0
    Tento gem musí Španělka získat, jinak už budou její šance velmi nízké.

0:2
    To se jí však nedaří a Karolína Plíšková tak vede již 0:2 a je na nejlepší cestě za postupem do druhého kola.

30-40
    Torro-Florová ještě zkouší s tímto gemem něco udělat.

15-40
    Jsou tu dva gemboly a velká šance na potvrzení předchozího brejku.

15-30
    Další fiftýn však již míří na stranu Karolíny.

15-15

0-15
    Plíšková dál pokračuje v krasojízdě.

0:1
    Ten druhý už přes druhé podání soupeřky ano a hned na začátku druhého setu tak bere Španělce servis.

30-40
    Ten první ještě Plíšková nevyužívá.

15-40
    To již neplatí. Na úvod druhého setu jsou zde hned dva brejkboly.

15-30
    K brejkbolům však Karolínu zatím nepouští.

0-30
    Navíc Torro-Florová se prezentuje svou vůbec první dvojchybou v zápase.

0-15
    Do druhého setu vstupuje na podání Španělka, ale první fiftýn získává česká hráčka.

0:0
    Karolína Plíšková ovládla první sadu bez větších problémů 1:6 a za 25 minut tak zcela soupeřku vymazala z kurtu. Před druhým setem bude muset Torro-Florová něco změnit, jinak se s turnajem v Katowicích rozloučí.

1:6
    V naprostém poklidu získává česká tenistka tento gem a tím i celý první set.

0-40
    Následuje další eso z rakety Plíškové a to sebou přináší i tři setboly.

0-30
    Následuje další fiftýn pro Karolínu, ta ma naopak po svém prvním podání neuvěřitelných 90 % získaných míčů.

0-15
    Sedmý gem navíc zahajuje vůbec prvním esem v utkání.

1:5
    Nyní to již vyšlo a Maria-Teresa tak odvrátila hrozbu kanárka. Stále má však Plíšková první set pevně ve své moci.

40-30
    Velmi špatnou bilanci má španělská tenistka po svém prvním podání, po tom vyhrála pouze 20 % míčů.

40-15
    Jsou tady dva gemboly pro Torro-Florovou, ale vedení 40:15 není pro Španělku novinkou a přesto zatím nevyhrála ani gem.

30-15
    Plíšková snižuje.

30-0
    Vypadá to, že by se jí to mohlo i povést.

15-0
    Torro-Florová se jistě pokusí odvrátit alespoň kanára, který již nad dvorcem létá.

0:5

0:5
    Přesně to se i děje. Plíšková vede už 0:5 a její soupeřka má o čem přemýšlet.

15-40
    Čistá hra to sice nebude, ale i tak by se mělo jednat o klidný gem.

0-40
    Tři gemboly a je tu dokonce šance na čistou hru.

0-30
    Případné vedení 0:5 by již zřejmě znamenalo zisk prvního setu.

0-15
    Karolína zatím hraje jako z partesu.

0:4
    Torro-Florová opět nevyužila vedení 40:15 a ztrácí tak podruhé v zápase své podání a prohrává už 0:4.

40-A
    Navíc je zde brejkbol pro Karolínu a ta by tedy mohla odskočit už na 0:4.

40-40
    Ani dva gemboly nestačily a je zde opět shoda.

40-30
    Jenže Plíšková nic nevzdává ani za stavu 40:15.

40-15
    Jsou tu dva gemboly a velká šance pro španělskou hráčku, aby získala svůj vůbec první gem v zápase.

30-15
    Následný fiftýn však opět získává Torro-Florová.

15-15
    Karolína však okamžitě odpovídá.

15-0
    Výměna přes druhé podání pro Španělku.

0:3

0:3
    Karolína Plíšková sice s problémy, ale přece jenom udržela svůj servis a vede tak již 0:3.

40-A
    Třetí šanci už Plíšková své soupeřce nedává a sama se dostává k výhodě.

40-40
    Ani napodruhé Torro-Florová brejkbol nevyužívá a tak se boj o třetí gem protáhne.

40-30
    První brekbol česká tenistka odvrací, zbývá stále jeden.

40-15
    Nyní tato informace již neplatí a jsou tu dvě možnosti na zisk ztraceného podání zpět.

30-15
    K brejkbolům zatím Plíšková svou soupeřku nepouští.

30-0
    Bohužel se cesta za potvrzením brejkbolu značně komplikuje.

15-0
    Španělka se snaží o okamžitou odpověď.

0:2
    Ten je již využit a Karolína Plíšková se tak okamžitě dostává do nadějného vedení 0:2.

40-A
    V zápětí je zde brejkbol číslo dvě.

40-40
    První brejkbol soupeřka odvrací.

30-40
    Hned při prvním vystoupení Torro-Florové má česká hráčka brejkbol!

30-30
    Jenže z toho bude přece jenom zajímavá zápletka.

30-15
    Španělka otáčí vývoj druhého gemu.

15-15

0-15
    Plíšková pokračuje v dobré hře i při podání soupeřky.

0:1
    Naprosto v poklidu získává Karolína Plíšková úvodní gem zápasu.

15-40
    Poprvé se hrálo přes druhé podání a Španělka toho ihned využila.

0-40
    Tomu se říká úvod jako z učebnice.

0-30
    I druhý fiftýn zápasu jde přes první servis a opět pro Karolínu.

0-15
    Úvodní fiftýn zápasu získala na podání právě česká hráčka.

0:0

Utkání otevře servisem Karolína Plíšková.

Utkání se odehraje jako čtvrté a tedy úplně poslední na druhém hlavním dvorci s označením COURT 1 a zápas nezačne dříve než v 19:00.

Vzájemná bilance:

Tenistky se na okruhu WTA zatím nepotkaly a tak se dnes jedná o první vzájemné měření sil.

Karolína Plíšková:

Česká tenistka je společně se svou sestrou Kristýnou jedním z největších talentů českého ženského tenisu. Momentálně jí patří 81. pozice a letos slavila titul na turnaji WTA v Kuala Lumpur a odehrála například vyrovnanou bitvu s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou, se kterou prohrála po boji ve třech setech.

Do antukové části sezóny vstoupila na turnaji ITF v Osprey, ale vypadla už v prvním kole, když prohrála zkrácenou hru třetí sady. Minulý týden v Charlestonu hrála kvalifikaci a vypadla ve druhém kole s Kingovou.

Maria-Tesera Torro-Florová:

Španělská tenistka je 84. hráčkou světa a na antuce odehrála letos už šest zápasů, z toho třikrát vyhrála. Naposled se představila na turnaji v Miami, kde startovala v kvalifikaci, ale už v prvním kole vypadla s Valerii Savinykhovou 6:3, 6:2.

Jejím nejoblíbenějším povrchem je právě antuka, na které dostáhla hlavně loni neuvěřitelných výsledků na okruhu ITF. Z 59 zápasů na tomto povrchu prohrála loni jen pět.

S novým tenisovým týdnem je zde i nová dávka tenisových turnajů a jedním z nich je i turnaj WTA v polských Katowicích. Na tomto turnaji startuje i mnoho českých hráček a jednou z nich je i Karolína Plíšková, kterou dnes čeká první kolo proti Marii-Terese Torro-Florové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:05.