Boston – Carolina 6:2 (kon.) | Toronto – NY Rangers 4:3 (kon.) | Colorado – Calgary 1:3 (kon.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 2:0 (kon.)

Střely na branku ve 3. třetině: 14 – 7.

Domácí se sice snažili, ale MacDonald v poslední třetině zatáhl roletu a někdy i s notnou dávkou štěstí uhájil výhru pro Calgary. Flames tak svému soupeři v tabulce odskočili na rozdíl tří bodů a přesně tolik bodů Avalanche ztrácejí na předposlední místo v tabulce NHL.

60:00

59:40

59:30
    Hosté skvěle brání a tlačí domácí k mantinelu.

58:40
    Jenže teď již domácí hrají znovu v šesti.

58:20
    Po hře vysokou holí se vhazuje v pásmu Colorada a Giguere musí zpátky do branky.

58:01
    Duchene nedokázal trefit branku a poslal kotouč až do ochranné sítě.

57:41
    Domácí to zkouší bez brankáře.

57:39
    Další vyloučení pro Červenku, kterýmu jen před chvíli skončil předchozí trest.

57:25

56:41
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté se prosazují v oslabení. Obrovská chyba domácích hráčů, kteří nechali volného ALEXE TANGUAYE, který sám i z velkého úhlu překonal Giguera. Asistence: Lee Stempniak.

56:29
    Opět lapačka MacDonalda, který chytá střelu Barrieho od modré.

56:01
    MacDonald drží hostům vedení, když dokázal zastavit dorážky McLEoda a McGinna.

55:24
    Domácí si zahrají přesilovou hru po vyloučení Červenky, který zahákoval Duchena.

54:59
    Již jen pět minut má Colorado na to, aby minimálně srovnalo utkání a nedovolilo soupeři odskočit v tabulce.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 22. Malone (Barrie, O´Reilly) – 31. Červenka (Giordano, Horák), 37. Cammalleri (Horák, Begin), 57. Tanguay (Stempniak)

Colorado Avalanche: Giguere – Hunwick, Johnson, Hejda, Elliott, Zanon, Barrie – Landeskog, Duchene, Parenteau – Malone, O´Reilly, McGinn – McLeod, Mitchell, Jones – Bordeleau, Olver, Van Der Gulik
    Calgary Flames: MacDonald – Wideman, Giordano, Butler, Brodie, Carson, Sarich – Stempniak, Reinhart, Tanguay – Cammalleri, Horák, Bartschi – Begin, Stajan, Glencross – Jackman, Backlund, Červenka

Rozhodčí: Francis Charron, Brad Meier – Shane Heyer, Andy McElman