New Jersey – Ottawa 0:2 (kon.) | Columbus – St. Louis 4:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:5 (kon.)
Chicago – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | Calgary – Arizona 3:2 (po pr.) | Colorado – Vancouver 4:3 (kon.)
Buffalo – Philadelphia 1:0 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Vancouver Canucks
Sobota 13.04.2013, 21:05 • Pepsi Center, Denver, CO (kapacita 18007 míst) • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 11 zápasů, v jednom z nich se utká Colorado Avalanche a Vancouver Canucks.

Colorado je nejhorším celkem celé Západní konference, společně s Floridou se navíc dělí o poslední místo v rámci celé ligy, na postup do play off Avalanche už hodně dávno zapomněli. Vancouver je naopak lídrem Severozápadní divize.

Colorado má na svém kontě po 41 odehraných utkáních pouhých 32 bodů. Vůbec nejhorší útok v celé lize (společně s New Jersey 96 vstřelených gólů) je jedním z hlavních aspektů, proč se Avalanche letos tak hrubě nedaří. Nyní ale Laviny drží sérii dvou zápasu s bodovým ziskem, když nejdříve vyloupili Anahaheim (4:1) a posléze získali bod na ledě Los Angeles.

Vancouver v posledních dvou sezónách vždy vyhrál Prezidentský pohár za vítězství v základní části. Letos už ho se stoprocentní jistotou nezíská, i tak si ale Canucks vedou velmi slušně, s 52 nasbíranými body jsou na třetím místě Západní konference, nyní drží sérii 4 výher v řadě.

COLORADO AVALANCHE

Poslední 3 zápasy:
    12.4. – Los Angeles – COLORADO 3:2 po náj.

Československá stopa:

Milan Hejduk – 27 odehraných utkání, 11 bodů (4+7), 0 trestných minut, v účasti na ledě -4
    Jan Hejda – 39 odehraných utkání, 9 bodů (0+9), 28 trestných minut, v účasti na ledě -4

nikdo

Colorado Avalanche: Giguere (Aittokallio) – O'Brien, Hunwick, Elliot, Hejda, Barrie, Zanon – McLeod, O'Reilly, Landeskog – Parenteau, Duchene, Mitchell – Jones, Stastny, McGinn – Olver, Malone, Bordeleau

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Alberts, Ballard – Hansen, H. Sedin, D. Sedin – Kassian, Kesler, Burrows – Weise, Roy, Raymond – Sestito, Lapierre, Ebbett

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Cameron, Pancich.

00:01

00:35
    Hosté se v samém úvodu utkání drží v útočné třetině.

01:02
    Schneider musí likvidovat střelu Zanona od modré čáry.

01:50
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení, když potrestali obrovskou chybu hostů v obraně. Bieksa poslal přihrávku přesně mezi kruhy, kde sebral puk kapitán domácích GABRIEL LANDESKOG, který si snadno poradil se Schneiderem a posílá Laviny do vedení! Bez asistence.

02:25
    A domácí jsou při chuti, další jejich snažení zastavil Schneider.

03:10
    Colorado dnes zvolilo hodně vysunutý forčeking, obránci Canucks s tím mají zatím velké problémy.

03:43
    Daniel Sedin už měl napřaženo, předal ale ještě puk Bieksovi, jehož střelu vyráží Giguere.

04:06
    Daniel Sedin nabídl velkou šanci Hansenovi, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze boční síť!

05:08
    Přihrávka na Keslera byla až příliš dlouhá, hrát tak mohou opět domácí hokejisté.

05:45
    Hosté v útočné třetině, Weise ale ztrácí kotouč.

06:25
    Schneider pomohl svým obráncům s rozehrávkou, Colorado ale znovu uspělo se svým forčekingem a získalo puk.

07:50
    Schneider musí likvidovat nepřehlednou situaci před jeho brankou.

08:03
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu, za hákování je vyloučen domácí obránce Stefan Elliott.

08:20
    Duchene odvádí v oslabení skvělou práci.

08:50
    Giguere sráží Edlerovu ránu od modré do rohu.

09:05
    Avalanche vyhazují až ke Schneiderovi.

10:03
    Elliott je na ledě, hosté první přesilovou hru nezvládli využít a hraje se tak ve stejném počtu.

10:56
    Obrovská příležitost domácích! Situaci dva na jednoho vyřešil Parenteau přihrávkou na Duchena, jehož střelu Schneider vyrazil, akce ale pokračovala a v další obrovské šanci se ocitl John Mitchell, jenž z bezprostřední blízkosti trefil pouze Schneidera!

11:40
    Vancouver dnes vydatně není v pohodě, hráči Avalanche jim hodně znepříjemňují život.

12:21
    A další vyloučení na straně Avalanche, za faul kolem je vyloučen David Jones.

12:55
    Laviny vyhazují.

13:20
    Minuta přesilovky za námi a zatím se více hraje ve středním pásmu než před Giguerem.

13:52
    Až nyní se hosté dostali do nějakého přesilovkového postavení.

14:05
    Burrows našel napříč celou třetinou Daniela Sedina, jehož střelu bravurně vyrazil Giguere!

14:21
    Jones je na ledě, Colorado je kompletní.

14:55
    Mitchellův zákrok tentokrát podle rozhodčích nedovolený nebyl, chvilku na to ozkoušel Schneiderovu pozornost od modré čáry O'Brien, hostující brankář je ale pozorný.

15:40
    Hosté usazeni v útočném pásmu.

16:11
    Landeskog už nestihl puk v útočném pásmu, píská se tak postavení mimo hru.

17:18
    Giguere vyráží střelu Henrika Sedina, následná rána Hansena míří nad branku.

17:55
    Kosatky v posledních momentech hry přidali na aktivitě, Giguere nyní musí být hodně ve střehu.

18:26
    Bieksa vypálil z mezikruží a trefil pravou tyč Giguerovy branky!

19:20
    Čtvrtá lajna hostů nyní svírá své soky v jejich obranné třetině, zatím je to ale bez zakončení.

20:00

První třetinu možná trochu překvapivě ovládli hráči Colorada, kteří po dvaceti minutách vedou zásluhou branky svého kapitána Gabriela Landeskoga v druhé minutě 1:0. Hra je zatím hodně vyrovnaná, nejde říct, že by jeden nebo druhý tým měl více ze hry. Více vyložených šancí měli ale hosté, tu největší měl minutu a půl před koncem třetiny Kevin Bieksa, který ale z mezikruží trefil pouze tyč.

Statistiky hráčů po první třetině:

Nejvíce střel: Gabriel Landeskog a David Jones 3 – Jason Garrison a Kevin Bieksa 2
    Nejvíce času na ledě: Jan Hejda 7:46 – Alexander Edler 8:48

Druhá třetina začne přibližně v 21:55.

20:01

20:45
    Vancouver vstoupil do druhé části aktivně, Giguere už musel likvidovat pár střel.

21:27
    Burrowsova střela skončila na chráničích jednoho z obránců.

22:03
    Ballardův pokus od levého mantinelu neměl naději na úspěch, Giguere v pohodě vyrazil za branku.

22:45
    Lapierre se snažil překvapit Giguere zpoza branky, domácí brankář připraven.

23:25
    První lajna Canucks usazena v útočném pásmu.

23:50
    V druhé třetině se ještě nepřerušila hra, Duchene se mezi třemi hostujícími hráči neprosadil.

24:14
    Zanon si nabruslil blíž k brance, svou střelu ale namířil pouze do Schneiderových chráničů.

24:30
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Rychlá akce hostů končí vyrovnáním! Po přechodu středního pásma se puk dostal od Keslera k MAXIMU LAPIERROVI, který se trefil přesně k tyči! Asistence: Ryan Kesler a Alexander Edler.

25:20
    Domácí se zdají být po obdržené brance lehce zaskočení.

25:42
    Kassian se cpal za pukem, Hunwick byl ale rychlejší a hlavně ustál souboj.

26:15
    Giguere musel vyrazit nahození Garrisona od modré čáry, hosté zůstávají v útočném pásmu.

26:44
    A hosté jdou do vedení! Další rychlou akci bratří Sedinů zužitkoval JANNIK HANSEN, kterému stačilo trefit prázdnou branku, která na něj zívala po přihrávce od Daniela Sedina! Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.

27:50
    David Jones nabral rychlost, poté zkusil vystřelit, ale hodně minul branku.

28:18
    Raymonda byl u puku dříve než Elliott, zakázané uvolnění se tak pískat nebude.

28:40
    Icing se naopak píská na druhé straně, vhazovat se bude po Giguerově levici.

29:09
    Hamhuis skvěle zablokoval Duchenovu střelu, nejproduktivnější lajna Colorada ale zůstává v tlaku.

29:20
    První přesilovka pro domácí v dnešním utkání, za hákování je vyloučen kapitán hostů Henrik Sedin.

29:55
    Hodně krkolomná kombinace domácích nakonec končí vyhozením Hamhuise do středního pásma.

30:20
    A domácí hráči musí začít opět až od vlastní branky.

30:44
    Hansen se hnal do šance i ve vlastním oslabení, nedokázal ale vystřelit.

31:20
    Henrik Sedin skáče na led, Kosatky jsou v plném počtu.

32:03
    Icing domácích.

32:25
    Po další rychlé akci pálil Derek Roy, puk skončil na zadním hrazení.

33:06
    Ebbett neprocpal kotouč na volného Lapierra, který stál před brankou.

33:42
    Ofsajd domácích, Mitchellova střela tak byla zbytečná.

33:42
    Hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká střelec vyrovnávací branky Maxim Lapierre.

34:05
    Hunwickovi vůbec nesedla střela, hosté pak vyhazují.

34:31
    Úplně osamocen se v mezikruží zjevil P. A. Parenteau, svou střelu ale namířil nad!

35:10
    Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu, Laviny se ve své druhé početní výhodě hodně trápí.

35:42
    Lapierre na ledě, hosté přečkali i své druhé oslabení v dnešním zápase.

36:15
    První lajna Kosatek se opět drží v útočném pásmu.

36:47
    Bitkař Bordeleau zkusil štěstí z ostrého úhlu, Schneider si pohlídal prostor u bližší tyče.

37:45
    Chybu v rozehrávce domácích mohl potrestat Derek Roy, k dorážce se ale nakonec nedostal.

38:42
    Zakázané uvolnění hostů.

39:30
    Hosté už moc dobře vědí, jak se mají vymanit z forčekingu domácích, se kterým měli velké problémy v první třetině.

39:54
    Na ledě zůstal ležet Cody McLeod, vylučovat se nejspíš nebude.

40:00

Ve druhé třetině jsme měli možnost vidět zvýšenou aktivitu hostů, kteří dvěma góly v rozmezí 25. až 27. minuty obrátili stav zápasu na 2:1. Nejdříve srovnal svižnou střelou k tyči Maxim Lapierre, chvilku po něm se po kombinaci první letky v čele s bratry Sediny prosadil dánský forvard Jannik Hansen. Velkou šanci na vyrovnání měl ve 35. minutě P. A. Parenteau, který ale z mezikruží přestřelil. Po čtyřiceti minutách hry tak Kosatky vedou nad Avs 2:1.

40:38
    Zajímavá teč Stastnyho končí za brankou.

41:11
    Ofsajd domácích, Parenteau si nevšiml, že v útočné třetině je jeden z jeho spoluhráčů.

42:02
    Další obrovská chyba hostujících obránců končí vyrovnáním, velmi podobnou chybu jako udělal při prvním gólu Bieksa, nyní vytvořil Lapierre, který přímo nabídl branku CODY McLEODOVI! Asistence: Ryan O'Reilly.

42:42
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Schneiderem.

43:05
    Giguere měl velké problémy s ránou Garrisona, poté se hosté cpali k dorážce, puk už je ale daleko od branky.

43:27
    Akce Kosatek ale pokračovala, puk se přes Hamhuise dostal až k JASONU GARRISONOVI, který trefil od modré čáry přesně k tyči a vrací tak Vancouveru vedení! Asistence: Dan Hamhuis a Andrew Ebbett.

44:06
    Hosté pokračují v tlaku, Daniel Sedin vypálil, jeho střelu srazili domácí obránci do ochranné sítě.

45:10
    Domácí kombinují v útočné třetině, Schneider zatím nemusel zasahovat.

45:55
    V útoku jsou opět Laviny, přihrávka O'Reillyho ale neprošla na volné spoluhráče.

46:33
    Hosté nyní potřebovali nutně vystřídat, a tak se pouze zbavili puku.

47:05
    Odpískána hra vysokou holí Henrika Sedina, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:25
    Domácí výrazně ožili, nechtějí se nechat jen tak vyloupit.

49:13
    Schneider měl nyní kupu štěstí, že se puk po důrazu McGinna neodrazil za jeho záda.

49:45
    Po Royově střele se puk odrazil do středního pásma.

50:10
    Zakázané uvolnění se nepíská, hosté tak mohou pokračovat ve hře.

50:49
    O'Reilly získal kotouč a ihned vypálil, Schneider vyrazil.

51:07
    Na druhé straně už útočí hosté, neuspěl ani Ballard, ani Daniel Sedin.

51:50
    Čas velmi rychle utíká, hodně málo se dnes přerušuje, domácí mají nějakých 8 minut na vyrovnání.

52:20
    Icing hostů, vhazovat se bude před Schneiderem.

52:32
    A v krátkém sledu přichází další zakázané uvolnění Vancouveru.

53:50
    Povedenou kombinaci domácích zakončil Parenteau pouze do Schneidera.

53:57
    Akce druhé lajny Lavin ale pokračovala, rychlá přihrávka Duchena na P. A. PARENTEAUA nakonec končí brankou, Parenteau se trefil přesně a srovnává tak na 3:3! Asistence: Matt Duchene a Brad Malone.

54:18
    Zakázané uvolnění domácích.

54:50
    Hansen se procpal ihned po buly do zakončení, Giguere ale chytá.

55:25
    Hráči Canucks vytlačeni do středního pásma.

56:13
    Další chyba v rozehrávce hostů, Paul Stastny se hnal sám na Schneidera, střelou mezi nohy chtěl potupit Schneidera, brankář Canucks ale americkho reprezentanta přečetl!

56:40
    ze zvýšené aktivity Colorada pramení vyloučení Alexandera Edlera, který se provinil hákováním.

57:08
    McGinn lehce tečoval nahození od levého mantinelu a Schneider měl co dělat, aby zkrotil puk ve své lapačce.

57:36
    Hosté vyhazují.

58:05
    Alberts nedokázal vyhodit, Colorado kombinuje v útočné třetině.

58:40
    Edler se vrací na led, hosté jsou kompletní.

59:05
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Henrik Sedin ztrácí puk, dopředu tak mohou postupovat domácí.

59:45
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet.

59:53
    Neskutečné! Domácí se usadili v útočném pásmu, 7 vteřin před závěrečnou sirénou se ke střele od modré čáry odhodlal JAN HEJDA, který svou premiérovou trefou v sezóně posílá domácí do vedení 4:3! Asistence: David Jones a Tyson Barrie.

59:53
    Hostující trenér Alain Vigneault si ještě bere oddechový čas.

Nejvíce času na ledě: Tyson Barrie 23:02 – Jason Garrison 22:45

Skončil zápas plný zvratů ve skóre, který nakonec zvládli lépe domácí hokejisté, kteří tak i bez možnosti postupu do play off sbírají body. Laviny vstoupily do dnešního klání lépe, když už ve druhé minutě otevřel skóre Gabriel Landeskog. Ve druhé třetině ale hosté obrátili stav zápasu na svou stranu zásluhou branek Lapierra a Hansena. Ve třetí periodě nejdříve srovnal McLeod, minutu na něm vrátil náskok Canucks Jason Garrison. V 54. minutě srovnal na 3:3 P. A. Parenteau, aby pak 7 vteřin před závěrečnou sirénou svou první trefou v ročníku rozhodl Jan Hejda. Colorado tak poráží Vancouver 4:3!

Zblokované střely: 15:13

Branky a nahrávky: 2. Landeskog, 43. McLeod (O'Reilly), 54. Parenteau (Duchene, Malone), 60. Hejda (Jones, Barrie) – 25. Lapierre (Kesler, Edler), 27. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 44. Garrison (Hamhuis, Ebbett). Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Cameron, Pancich. Diváci: 15529.