Ramos-Vinolas – Štěpánek 2:0 (kon.) | Kližan – Monaco 0:2 (kon.)
Juan Monaco
2
6 6
sk Úterý 16.04.2013, 16:25ATP Monte Carlo - Rolex Monte-Carlo Masters (antuka)

Martin Kližan sa s turnajom v Monacu lúči v prvom kole, kde mu stopku vystavil Juan Monaco. Martin bol v prvom dejstve vyrovnaným súperom, viedol v ňom niekoľkokrát aj s brejkom, no v koncovke setu dokázal Monaco otočiť, vyhrať set a prevzal otiaže zápasu jasne do svojich rúk. V druhom dejstve sa už Martin nedostal k ničomu, stratil tri krát svoje podanie a dostal nepopulárneho kanára. Lúči sa s Vami Michal Bakoš, ktorý Vás dnešným prenosom sprevádzal. Sledujte s nami aj ostatné zápasy slovenských tenistov, či tenistiek. Pekný zvyšok dňa prajem. (17:34:33)

Koniec zápasu

0:6
    Prvý mečbal bol okamžite využitý. Monaco tak získava celý zápas.

15-40
    Je to tu. Monaco získava na returne dva mečbaly !

15-30
    Od zisku zápasu delia Argentínčana len dve loptičky.

15-15
    Monaco však chce ukončiť zápas, čo najskôr.

15-0
    Martin získava fiftín. Z jeho strany to bude bohužiaľ len o tom, aby nestratil druhý set potupným spôsobom, aby nedostal takzvaného kanára.

0:5
    Monaco s menšími komplikáciami získava aj tento gem na podaní, vedie 5:0 a Martin pôjde podávať na udržanie sa v zápase.

30-40
    K brejkbalu sa však Maťo nedostáva. Monaco má gembal.

30-30
    Martin sympaticky bojuje a dokázal tento gem vyrovnať na stav po tridsať.

15-30
    A následne stav aj otáča. Monaco je jednoducho od konca prvej sady oveľa lepším hráčom.

15-15
    Monaco však okamžite stav gemu vyrovnáva.

15-0
    Fiftín Kližana na returne, to je v druhom sete naozaj nevídaný jav.

0:4
    Monaco dokázal získať aj po druhý krát v sete podanie Martina a dostal sa do komfortného vedenia 4:0. Martin si bude pravdepodobne baliť kufre už po prvom kole tohto turnaja.

15-40
    Martin zabojoval a prvý brejkbal dokázal odvrátiť.

0-40
    Tri brejkbaly a šanca na zisk gemu na returne čistou hrou.

0-30
    Neviem si predstaviť, čo by teraz muselo Monaca zastaviť.

0-15
    Další fiftín pre Monaca.

0:3
    Monaco bez väčších problémov získal svoj servis, potvrdil brejk a dostáva sa do jasného vedenia. Od koncovky druhého setu nepustil Martina prakticky k ničomu.

15-40
    Dva gembaly pre Monaca a šanca na potvrdenie brejku nadobudnutého v predchádzajúcom geme.