Washington – Toronto 5:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.)
Ottawa – Carolina 3:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:3 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Vancouver 2:1 (2:0 po s.n.)
Edmonton – Minnesota 3:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
San Jose Sharks
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
Středa 17.04.2013, 04:30 • HP Pavilion • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Češi na ledě
    V utkání se může v dresu San Jose představit dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.

Kings mají již téměř jistotu postupu do play off. Aktuálně jsou na čtvrtém místě Západní konference.

Pořadí Západní konference

1. Chicago 70 b.
    2. Anaheim 59
    3. Vancouver 54
    4. Los Angeles 52
    5. San Jose 51
    6. Minnesota 49
    7. St. Louis 48
    8. Detroit 47

St. Louis Blues
    Sharks by již postup do bojů o Stanley Cup uniknout neměl, když akutálně "okupují" pátou příčku pořadí Západní konference.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž San Jose Sharks přivítá na svém ledě Los Angeles Kings.

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Hannan, Vlastic, Braun, Demers, Stuart – Marleau, Couture, Havlát – Galiardi, J. Thornton, Burns – Torres, Pavelski, Wingels – Desjardins, Gomez, Burish

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, Muzzin, Ellerby – Williams, Kopitar, Brown – Penner, Richards, Carter – King, Stoll, Lewis – Nolan, Richardson, Clifford

Rozhodčí: Pollock, Sutherland – Galloway, Lazarowich.

00:01

01:02
    Hokejisté Sharks krátce ve třetině Kings, hosté ale vyhazují puk na zakázané uvolnění.

01:46
    Hosté mají problémy s rozehrávkou, domácí se dostávají k puku ve třeřině soupeře, Stoll se dostává ke střele z levé strany, Niemi vyráží.

03:18
    Puk za brankou Sharks, ale Burish ho nevybojoval.

03:47
    Na ledě Martin Havlát s Marleauem a Couturem.

04:42
    Sharks kombinují ve třetině soupeře, Galiardi se nadvakrát dostal ke střele z pravé strany, Quick chytá.

05:35
    Mezitím se hra přesunula před Niemiho, kde se vhazuje, úspěšnější domácí.

05:47
    Již to vypadalo, že Pavelski půjde do samostatného úniku, ale byl hákován, Anze Kopitar dostává dvouminutový trest.

06:17
    Kings se zatím dobře brání, puk je ve středním pásmu.

06:50
    Až nyní se Sharks usazují ve třetině soupeře, ale jen na chvíli, střelu Burnse z pravé strany, od modré, vyráží obránce Kings do středního pásma.

07:25
    Ani nyní se domácím nedaří proniknout před Quicka, výtečně ubráněné oslabení Kings!

07:47

08:30
    Scuderi rozehrává zpoza vlastní branky.

08:46
    Ale k puku se dostávají domácí hokejisté, Thornton ale nepřesně rozehrává, puk zachycuje obrana Kings.

09:16
    Která nepřesně rozehrává, není to zakázané uvolnění.

09:35
    Wingels se dostává do šance, ale Quick pozorný.

10:18
    Carter spíše nahazuje z pravé strany, než střílí, Niemi nemá problémy s tímto pukem.

10:55
    Vhazování ve třetině Kings, úspěšnější Sharks

12:15
    Richards se snažil zakončit z pravé strany, ale při pokusu o střelu upadl.

13:12
    Vhazování ve středním pásmu, Kopitar úspěšnější Coutureho.

13:50
    Hraje se zatím velmi opatrný hokej, na nějakou vyloženou gólovou šanci si musíme počkat.

15:00
    Začíná poslední pětiminutovka, na první gól stále čekáme.

15:34
    Carter zachytil rozehrávku Sharks ve středním pásmu, hosté z toho ale nic nevytěžili.

16:32
    Martin Havlát nyní zblokoval střelu Vojnova z levé strany, od modré, dobrý obranný zákrok.

16:53
    A domácí jdou okamžitě do rychlého brejku, Logan Couture v pádu, u pravé tyčky, střílí, Quick pozorný a chytá, bude se vhazovat po jeho levici.

17:07
    Úspěšnější hosté, kteří také okamžitě útočí, ale zastavuje je ofsajd na útočné modré.

17:35
    V závěru první dvacetiminutovky se hra trochu zrychlila, sledujeme konečně útočný hokej.

17:58
    Nějaké šarvátky u obou střídaček, nakonec odchází na trestnou lavici domácí Wingels, ale také hostující Justin Williams za krosček.

18:41
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, ale zatím ani jeden z týmů neohrozil branku soupeře.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:22
    Anze Kopitar se dostává ke střele z pravé strany, ale puk byl "čitelný", Niemi chytá.

19:48
    Opět souboj Kopitar – Niemi, tentokrát střílí hvězda Kings z levé strany, Niemi chytá.

20:00

Skončila první dvacetiminutovka dnešního utkání, zatím sledujeme velice vyrovnanou bitvu, ani jeden z týmu si nevypracoval vyloženou šanci, natož aby vstřelil gól. První třetina tak končí bezbrankovou remízou, tak doufejme, že se oba týmy v dalším průběhu utkání rozstřílí.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose: 9

LA Kings: 11

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:38 hodin.

20:01

20:53
    Domácí nahazují puk za branku Kings, Burns s Caliardim se dostávají ke střele z mezikruží, skvělý Quick.

21:34
    A Galiardi podruhé, znovu střela z mezikruží, opět skvělý Quick! To byl dobrý závar, který nyní předvedli hráči Sharks.

21:45
    Vše končí až icing Los Angeles, vhazování před Quickem.

22:14
    Ale domácí následně nepřesně rozehrávají, puk končí za brankou Kings, zakázané uvolnění, hra se stěhuje do třetiny Sharks.

23:20
    Střela Kinga z levé strany, Niemi vymrštil svou lapačku a chytá.

24:10
    Ano, hra se ve druhé dvacetiminutovce výrazně zlepšila, sledujeme velice dobrý hokej na obou stranách!

24:35
    Burns je dalším vyloučeným hráčem Sharks, dostává dvě minuty za hákování, Kings si zahrají přesilovou hru.

24:50
    Marleau vypíchl přihrávku soupeře a dostává puk ven ze třetiny.

25:21
    Muzzin střílí z levé strany, od modré čáry, Niemi vyráží, hosté zůstávají u puku.

25:39
    Ten ale nyní opouští třetinu, oba týmy mohou prostřídat.

26:03
    Kings ve třetině Sharks.

26:25
    Střela Doughtyho z levé strany je zblokována.

26:35

27:08
    Stoll postupuje po pravém křídle do třetiny soupeře, střílí, Niemi vyráží.

28:08
    Díky odehrané přesilové hře jsou nyní mírně aktivnější hosté.

28:51
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Ale branku dávají domácí, chyba v rozehrávce hostů, Vojnov podcenil situaci za svou brankou, puk se dostává k BRENTU BURNSOVI, který z pravého kruhu pro vhazování, táhlou střelou zápěstím, dává první gól utkání! Asistence: bez asistence.

29:20
    Vstřelený gól může hokeji jen prospět.

29:30
    A má slova potvrzuje TJ GALIARDI, který opět těží z nedůrazu v obraně Kings a po skvělé přihrávce Burnse z levé strany zakončuje, zcela nebráněn, z vrcholu brankoviště a dává druhý gól! Asistence: Brent Burns, Joe Thornton.

30:23
    Vhazování po pravici Quicka, úspěšnější domácí hokejisté.

30:55
    Kings mají nyní velké problémy s rozehrávkou, hráčů San Jose je doslova plný led.

31:22
    Thornton zaváží puk do třetiny Kings.

31:44
    Vylučuje se, před Quickem fauluje Doughtyho Galiardi a dostává za to dvě minuty, Kings si zahrají přesilovou hru.

31:58
    Puk za brankou Kings, to domácím bude vyhovovat.

32:15
    Nyní jsou již hosté v útočné třetině.

32:31
    A pozor, Stoll byl faulován ve třetině Sharks a rozhodčí opět vylučuje, za krosček usedá na trestnou lavici Demers! Hosté budou hrát přesilovou hru pěti proti třem.

32:51
    Stuart nyní odvedl dobrou práci před Niemim, který chytá střelu z pravé strany.

33:00
    Domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

33:21
    Střelu Richardse Niemi chytá, ač neměl vůbec dobrý výhled, ale puk "potkal" jeho dobře nastavenou lapačku!

33:51
    Niemi chytá další střelu hostů, Sharks jsou již ve čtyřech, to nejhorší mají domácí za sebou!

33:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    JAKE MUZZIN se prosazuje střelou od modré ze středu, puk prošel Niemimu pod betony do brány, finský gólman měl opět velmi špatný výhled. Asistence: Vjačeslav Vojnov, Justin Williams.

34:37
    Kings v útočném pásmu, ale obrana Sharks vyhazuje puk do středního pásma.

35:04
    Burish byl nyní tvrdé zasažen z střídaček, bude se vylučovat, Niemi oputil branku San Jose, domácí hrají v šesti.

35:27
    Nyní rozhodčí již přerušují hru, na trestnou lavici usedá Richardson (LAK) za krosček, přesilovou hru si zahraje San Jose.

35:38
    Sharks ve třetině soupeře.

35:50
    Puk ve středním pásmu, hosté ale nemají čas na prostřídání.

35:57
    Chyba v rozehrávce Sharks, odpískáno zakázané uvolnění, to znamená, že se hra stěhuje před Niemiho.

36:15
    Hra se ale rychle přesouvá před Quicka, domácí v přesilovkovém rozestavení.

36:45
    Ještě více než půl minuty zbývá domácím z přesilové hry, zatím se hosté brání velmi dobře.

37:27

37:44
    Opět se vylučuje, tentokrát na obou stranách, Wingels (SJS) a Richardson (LAK) jdou za vzájemnou potyčku na trestnou lavici.

38:02
    Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách, puk ve středním pásmu.

38:25
    Vojnov dobře hledal na pravé straně najíždějícího Kopitara, který se ale nedostal do zakončení.

38:41
    Co se nepovedlo Kopitarovi, povedlo se DUSTINU BROWNOVI, i když jeho gól je velmi diskutabilní, Niemi měl puk pod svou lapačkou, kterou měl přitisknutou na ledě, ovšem Brown dvakrát nebo třikrát sekl do lapačky, ze které poté puk zajel do branky. Rozhodčí gól, i přes protesty domácích, uznává. Asistence: Robin Regehr, Anze Kopitar.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Ofsajd Kings na útočné modré, Richards byl příliš rychlý při přechodu do třetiny Sharks.

39:44
    Oba týmy v plném počtu.

40:00

V právě skončené druhé třetině jsme se konečně gólů dočkali, padly celkem čtyři, což nesmírně prospělo hokeji jako takovému. Domácí sice trochu "zmrazili" hostující hráče dvěma rychlými brankami v rozmezí 29. a 30. minuty, Kings ale do konce třetiny stihli také dvakrát skórovat, když se ve 34. minutě přesnou střelou od modré prosadil Muzzin a v samém závěru pak Brown, který vysekal puk z lapačky Niemiho, čímž stanovil konečné skóre zápasu po dvou třetinách.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

San Jose: 14

LA Kings: 18

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:38 hodin.

40:01

40:42
    Hannan vyhazuje bekhendem puk z vlastní třetiny, ale Kings ho vracejí zpět.

41:22
    Ofsajd domácích hokejistů, vhazování ve středním pásmu.

41:55
    Překvapivá střela Burnse, který bleskově střílí z pravé strany, Quick chytá.

42:50
    Domácí bojují ve třetině Kings, střela Boyla od modré není přesná.

43:50
    Sharks nemají problém s přechodem do útočného pásma, Kings nestíhají zachytávat rychlé protiútoky soupeře.

44:25
    Burns je dnes velice aktivní, nyní opět zaváží puk do třetiny Kings po pravé straně, ale obrana soupeře ho nepouští do zakončení.

45:07
    Před Cliffordem raději Niemi drží kotouč ve své výstoji.

45:51
    Niemi chytá i střelu Richardsona z levé strany od modré, bitva pokračuje!

46:15
    Zakázané uvolnění Sharks, vhazovat se bude před Niemim.

47:05
    Kings znovu "svírají" svého soupeře před jeho brankou.

47:25
    Desjardins vyváží puk, již je v útočném pásmu, přihrává na střed Gomezovi, jeho bekhendové nahození Quick kryje.

48:15
    Hosté útočí, střela Browna s pravé strany, Niemi puk vyráží.

49:06
    Thornton se těžce zvedá ve vlastní třetině, po zákroku Pennera, mezitím postupuje Burns po pravé straně, střílí, Quick chytá.

49:06
    Tak sudí nakonec zákrok Pennera na Thorntona trestají dvěma minutami, to je dobře, jeho zákrok rozhodně nebyl v rámci pravidel a byl velmi nebezpečný, San Jose si zahraje přesilovou hru.

49:30
    Kings vyhazují puk ze své třetiny.

49:50
    Narozdíl od hostů, domácím se v dnešním utkání přesilové hry příliš nedaří.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny.

50:22
    Puk za brankou San Jose, domácím zbývá ještě více než půl minuty z přesilové hry.

50:43
    Sharks ve třetině Kings, ale Lewis vyváží kotouč až do třetiny domácího týmu, znovu skvěle odehrané oslabení hostů!

51:06

51:38
    Scuderi neskutečně zariskoval při rozehrávce v těsné blízkosti vlastní branky, to byla gólová šance pro Wingelse a poté i pro Torrese, ale Quick zachránil Kings od inkasované branky!

53:15
    Skvělý hokej v závěru třetí třetiny, oba týmy si vytváří gólové šance, vedoucí gól na jedné či druhé straně doslova "visí" ve vzduchu!

54:22
    Domácí bojují ve třetině Kings, získávají puk.

54:43
    Dobrá kombinace Gomeze a Desjardinse, který střílí z mezikruží, ale netrefuje branku Kings.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny, stav stále nerozhodný 2:2.

55:52
    Puk opět ve třetině Kings, domácí jsou nyní aktivnější.

56:06
    Vojnov zachytil puk a vyhazuje ho do středního pásma, obě mužstva střídají.

56:30
    Dustin Penner neudržel kotouč na pravé straně ve třetině Sharks.

56:55
    Střela Richardsona z levé strany zblokována, puk končí v ochranné síti.

57:25
    Hosté ve třetině Sharks, souboj v rohu za brankou.

57:58
    Galiardi vyhazuje obloučkem do střední třetiny.

58:07
    Ale Brown bleskově proniká zpět a střílí na bránu z levé strany, Niemi chytá.

58:38
    Marleau s Havlátem postupují na branku Kings, prvně jmenovaný střílí, ale Quick vyráží.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny, utkání spěje do prodloužení.

59:26
    Sharks kombinují ve středním pásmu.

59:40
    Již z toho ale žádná šance nebude.

60:00

Třetí třetina skončila, ani po šedesáti minutách neznáme vítěze dnešního utkání, budeme svědky pětiminutového prodloužení.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

San Jose: 10

LA Kings: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začíná každým okamžikem.

60:01

60:30
    Sharks v první šanci, ale Quick dnes chytá skutečně výborně.

60:58
    Ofsajd domácích na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

61:20
    Sharks útočí, již jsou v útočném pásmu, ale tam o přicházejí.

61:50
    Kopitar zaváží puk po pravém křídle do třetiny Sharks.

62:08
    Střelu Muzzina z pravé strany zblokoval obránce Sharks.

62:31
    Carter ve velké šanci, ale měl to na dlouhou hůl, Niemi přitiskl svůj levý beton k tyčce, tam nebylo místo!

63:28
    Puk opouští třetinu Sharks, kteří se v posledních vteřinách dostávají pod mírný tlak soupeře.

64:00
    Začíná poslední minuta prodloužení.

64:18
    Kings neudrželi útočné pásmo, ale domácí odchází střídat.

64:37
    Zakázané uvolnění Sharks, Burns nezachytil přihrávku ve středním pásmu, vhazovat se bude před Niemim.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani po pětiminutovém prodloužení neznáme vítěze, na řadu tak přichází rozhodující samostatné nájezdy, které rozhodnou o tom, který z týmů si připíše druhý bod.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – prodloužení:

San Jose: 1

LA Kings: 2

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede nájezd domácí Logan Couture, proti němu připraven Quick.

Nedává, střela zápěstím míří vedle brány.

Za Kings Jeff Carter.

Blafák do bekhendu Niemi vytěsnil pravým betonem, ani on nedává.

Dan Boyle již jede svůj nájezd.

Zajímavý nájezd se spoustou obloučků, až se mu ztratil puk při zakončení, ani zpětnou otočkou nepřekonává Quicka.

Anze Kopitar za Kings si sice položil Niemiho, ale nezvedl puk "pod víko".

Raffi Torres za Sharks.

A dává! Pěkný blafák a puk prochází mezi betony do branky Kings, Quick se jen bezmocně ohlíží za pukem.

Richards to absolutně nezvládl, před Niemim zabrzdil a pak si nevěděl rady, tak vystřelil, ovšem přímo do Niemiho, Sharks vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks. Autorem branky je RAFFI TORRES.

Samostatné nájezdy tak rozhodly o tom, že vítězem utkání se stávají domácí hokejisté, kteří poráží svého soupeře 3:2 po sam. náj., v nichž jedinou branku zaznamenal Torres, jenž tak rozhodl o bodu navíc pro San Jose.