Washington – Toronto 5:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.)
Ottawa – Carolina 3:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:3 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Vancouver 2:1 (2:0 po s.n.)
Edmonton – Minnesota 3:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
San Jose Sharks
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
Středa 17.04.2013, 04:30 • HP Pavilion • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks. Autorem branky je RAFFI TORRES.

A dává! Pěkný blafák a puk prochází mezi betony do branky Kings, Quick se jen bezmocně ohlíží za pukem.

62:31
    Carter ve velké šanci, ale měl to na dlouhou hůl, Niemi přitiskl svůj levý beton k tyčce, tam nebylo místo!

51:38
    Scuderi neskutečně zariskoval při rozehrávce v těsné blízkosti vlastní branky, to byla gólová šance pro Wingelse a poté i pro Torrese, ale Quick zachránil Kings od inkasované branky!

49:06
    Tak sudí nakonec zákrok Pennera na Thorntona trestají dvěma minutami, to je dobře, jeho zákrok rozhodně nebyl v rámci pravidel a byl velmi nebezpečný, San Jose si zahraje přesilovou hru.

38:41
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Co se nepovedlo Kopitarovi, povedlo se DUSTINU BROWNOVI, i když jeho gól je velmi diskutabilní, Niemi měl puk pod svou lapačkou, kterou měl přitisknutou na ledě, ovšem Brown dvakrát nebo třikrát sekl do lapačky, ze které poté puk zajel do branky. Rozhodčí gól, i přes protesty domácích, uznává. Asistence: Robin Regehr, Anze Kopitar.

37:44
    Opět se vylučuje, tentokrát na obou stranách, Wingels (SJS) a Richardson (LAK) jdou za vzájemnou potyčku na trestnou lavici.

35:27
    Nyní rozhodčí již přerušují hru, na trestnou lavici usedá Richardson (LAK) za krosček, přesilovou hru si zahraje San Jose.

33:59
    JAKE MUZZIN se prosazuje střelou od modré ze středu, puk prošel Niemimu pod betony do brány, finský gólman měl opět velmi špatný výhled. Asistence: Vjačeslav Vojnov, Justin Williams.

33:21
    Střelu Richardse Niemi chytá, ač neměl vůbec dobrý výhled, ale puk "potkal" jeho dobře nastavenou lapačku!

32:31
    A pozor, Stoll byl faulován ve třetině Sharks a rozhodčí opět vylučuje, za krosček usedá na trestnou lavici Demers! Hosté budou hrát přesilovou hru pěti proti třem.

31:44
    Vylučuje se, před Quickem fauluje Doughtyho Galiardi a dostává za to dvě minuty, Kings si zahrají přesilovou hru.

29:30
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A má slova potvrzuje TJ GALIARDI, který opět těží z nedůrazu v obraně Kings a po skvělé přihrávce Burnse z levé strany zakončuje, zcela nebráněn, z vrcholu brankoviště a dává druhý gól! Asistence: Brent Burns, Joe Thornton.

28:51
    Ale branku dávají domácí, chyba v rozehrávce hostů, Vojnov podcenil situaci za svou brankou, puk se dostává k BRENTU BURNSOVI, který z pravého kruhu pro vhazování, táhlou střelou zápěstím, dává první gól utkání! Asistence: bez asistence.

24:35
    Burns je dalším vyloučeným hráčem Sharks, dostává dvě minuty za hákování, Kings si zahrají přesilovou hru.

21:34
    A Galiardi podruhé, znovu střela z mezikruží, opět skvělý Quick! To byl dobrý závar, který nyní předvedli hráči Sharks.

20:53
    Domácí nahazují puk za branku Kings, Burns s Caliardim se dostávají ke střele z mezikruží, skvělý Quick.

17:58
    Nějaké šarvátky u obou střídaček, nakonec odchází na trestnou lavici domácí Wingels, ale také hostující Justin Williams za krosček.

05:47
    Již to vypadalo, že Pavelski půjde do samostatného úniku, ale byl hákován, Anze Kopitar dostává dvouminutový trest.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 29. Burns, 30. Galiardi (Burns, Thornton), rozh. náj. Torres – 34. Muzzin (Vojnov, Williams), 39. Brown (Regehr, Kopitar)

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Hannan, Vlastic, Braun, Demers, Stuart – Marleau, Couture, Havlát – Galiardi, J. Thornton, Burns – Torres, Pavelski, Wingels – Desjardins, Gomez, Burish
    Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Regehr, Doughty, Scuderi, Vojnov, Muzzin, Ellerby – Williams, Kopitar, Brown – Penner, Richards, Carter – King, Stoll, Lewis – Nolan, Richardson, Clifford

Rozhodčí: Pollock, Sutherland – Galloway, Lazarowich

Diváci: 17562