Estonsko – Rumunsko 3:6 (kon.) | Polsko – Nizozemsko 3:1 (kon.) | Ukrajina – Litva 7:0 (kon.)
Polsko
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Nizozemsko
Středa 17.04.2013, 15:30Mistrovství světa - I. B Divize

Poláci přidali ve třetí třetině ještě jednu branku a pečetili tak své vítězství v dnešním utkání, a to 3:1.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne. (17:29:25)

60:00

59:05
    Vypadá to, že už se nic podstatného ve třetím dějství nestane a Poláci si tak své vedení uhlídají.

59:11
    A následně si berou oddechový čas.

58:31
    Holanďané hrají powerplay.

58:20

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:55
    Ke snížení stavu skóre měl blízko Bruijsten, který málem překvapil Kosowskeho v brance Polska. Ten však pozorný a drama nepřipustil.

56:20
    Kowalowka (POL) 2 minuty podražení.

55:00
    V dobré šanci se ocitl Dziubinski, který střílel zblízka branky Holandska. Brankáře ale překonat nedokázal.

54:15
    Nyní se hra odehrává převážně ve středním pásmu.

53:00
    Sedm minut před koncem třetí třetiny Polácí kontrolují hru a jsou to oni, kdo mají převážně puk na svých hokejkách.

51:36
    Znovu úřaduje kdo jiný než Oosterwijk. Kolusz na něho vyslal skákavou střelu, ale i s touto situací si dokázal poradit.

50:07
    Nyní musel ukázat svůj um také Kosowski, který se vyznamenal proti van de Veldenovi.

48:53
    Gabrys pálil bez přípravy od levého kruhu, ale jen do náruče Oosterwijka. Nyní se vhazuje po jeho levé ruce.

47:03
    Kowalowka si nabruslil do těsné blízkosti brankáře Holandska a vyslal na něho prudkou přízemní střelu. Ta však končí v jeho moci.

46:03
    Wajda v úniku opět zkouší pozornost Oosterwijka, ten znovu úspěšný.

44:52
    Na druhé straně se výborně uvolnil Hagemeijer, ale střela z otočky brankou nekončí.

44:29
    Polsko má nyní tlak a dostalo se do další slibné šance.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 3. Malasinski (Zapala, Kolusz), 23. Dutka (Dronia, Zapala), 43. Kolusz (Zapala, Dronia) – 9. Joly (Heuvel, Bruijsten)

Polsko: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Gorny, Bryk, Gabrys, Kotlorz, Wajda, Rompkowski – Zapala, Malasinski, Kolusz – Baginski, Kowalowka, Laszkiewicz – Witecki, Urbanowicz, Pasiut – Strzyzowski, Dziubinski, Galant. Hlavní trenér: Zacharkin Igor
    Nizozemsko: Oosterwijk (Mollen) – Overweg, Staats, Smid, Hendriks, van de Velden, van Iersel – Bruijsten K., Bruijsten M. – Demelinne, van Sloun, Wurm, Houkes – van den Heuvel, Natte, Hagemeijer – Joly, Postma, Mason, van Hulten. Hlavní trenér: Smith Barry

Rozhodčí: Urda, Hicks – Jensen, Korepanov