Pittsburgh – Montreal 6:4 (kon.) | Boston – Buffalo 2:3 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (kon.)
Anaheim – Columbus 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
6:4 (3:0, 2:2, 1:2)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 18.04.2013, 01:00NHL

Viděli jsme krásný zápas, který by se dal nazvat reklamou na hokej. Bylo viděno mnoho šancí, tvrdých střetů, krásných branek, ale i bitka. Takřka vše, co diváci NHL požadují. Po nevydařeném startu pro Habs domácí vyhráli první část 3:0. Ve 25. minutě to bylo již 4:0, ale pak začali střílet branky i hosté. Výsledek 5:2 po dvou třetinách ještě nebyl tak zlý pro hosty. Chvíli po začátku třetiny Canadiens snížili na 5:3, ale minutu poté to bylo znovu o 3 branky. Skóre na konci pouze korigoval Markov a zápas skončil výsledkem 6:4.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MON) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:10 (03:55:08)

60:00

59:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Fleury ještě na střelu od modré zareagoval a vyrazil jí do strany, odtud však přihrál Desharnais na hůl ANDREIE MARKOVA a ten zkušeně vyčkal a zavěsil do prázdné branky.
    Asistence: David Desharnais, Yannick Weber.

59:01
    Hraje se v útočném pásmu Pengs.

58:33
    Svižnou střelu vyslal Glass, Price s ní však problémy neměl.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny...

57:28

56:04
    Morrow a Prust na ledě.

56:42
    Kunitzovu střelo zblokoval jeden z obránců.

56:26
    Iginla dostal přihrávku od Letanga a vypálil, branku však netrefil.

56:11
    Hosté vyhazují a mohou střídat.

55:28
    Subban se snažil vyvolat další potyčku, ale rozhodčí tuto situaci rychle rozehnali a Subban míří do kabin! 2 minutový trest za něj odsedí Galchenyuk.

54:04
    Morrow (PIT) – krosček, Prust (MON) – sekání.

53:52
    Dumontova střela skončila v ochranné síti.

53:20
    Hráčí Canadiens velmi polevili na tempu.

52:44
    Hříšníci z pěstního souboje jsou na ledě a opět mohou zasáhnout do hry.

51:35
    Do útoku míří Habs, střelu od modré čáry vyslal Bouillon. Fleury se však překonat nenechal a vyráží jí mimo.

51:12
    Další strkanice rozhání rozhodčí, zápas začíná být opravdu vyhrocený.

49:40
    Callagher se natlačil před branku, ale touš za Fleuryho nedostal.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 8. Sutter (Niskanen, Letang), 10. Morrow (Dupuis, Adams), 20. Iginla (Kunitz, Letang), 25. Morrow (Bennett), 31. Sutter (Morrow, Kennedy), 46. Murray (Iginla) – 28. Gionta (Prust, Elles), 38. Galchenyuk (Eller, Moen), 45. Dumont (Desharnais, Pacioretty), 60. Markov (Desharnais, Weber)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Letang, Orpik, Niskanen, Murray, Despres, Eaton – Iginla, Jokinen, Kunitz – Bennett, Dupuis, Morrow – Kennedy, Sutter, Cooke – Adams, Vitale, Glass
    Montreal Canadiens: Budaj (20. Price) – Bouillon, Markov, Subban, Gorges, Drewiske, Weber – Gionta, Plekanec, Bourque – Callagher, Desharnais, Pacioretty – Galchenyuk, Eller, Prust – Blunden Halpern, Moen

Rozhodčí: Leggo, Furlatt – Sericolo, Heyer