Pittsburgh – Montreal 6:4 (kon.) | Boston – Buffalo 2:3 (0:1 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (kon.)
Anaheim – Columbus 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 18.04.2013, 03:30 • Scotiabank Saddledome • NHL

Domácí v dnešním zápase vítězí 3:2, když o jejich výhře rozhodl dvěma góly ve třetí třetině Steve Begin, jenž vždy potrestal chybu Howarda při rozehrávce. Pro domácí výhra už nic neřeší, pro hosty ale znamená komplikaci při bojích o elitní osmičku, kde je již dnes může přeskočit Columbus, pokud v souběžně hraném utkání porazí Anaheim. Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný den! (06:15:16)

59:44
    Z levého kruhu tvrdě pálí Jakub Kindl, Kiprusoff vytahuje perfektní zákrok lapačkou!

59:31
    A pro domácí bude ještě hůř, Curtis Glencorss (CAL) vyloučen za hákování.

58:54
    Howard je venku z branky, hosté v šesti!

58:34
    Oddechový čas pro Detroit!

57:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Naději na bodový zisk pro hosty přináší branka JOHANA FRANZENA necelé tři minuty před koncem! Asistence: Kyle Quincey, Brendan Smith.

56:56
    Ránu Fillpuly vyráží Kiprusoff, hraje se dál.

56:10
    Následně pálí mimo i Abdelkader, čas pro hosty teď rychle utíká.

55:54
    Dacjuk se zjevil sám mezi kruhy před domácí brankou, trestuhodně ale netrefuje branku!

55:50
    A když už se hosté přeci jen dostanou do pásma, drží je hráči domácího týmu pěkně po rozích kluziště, odkud moc branek nepadá.

55:12
    Domácí teď drží puk daleko od své branky.

54:03

53:44
    Hosté odpovídají střelami Dacjuka a Zetterberga, Kiprusoff ale náporu odolává.

52:53
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Za vyhozeným kotoučem z obranné třetiny se hnal STEVE BEGIN, Howard měl sice k němu blíž a pokoušel se rozehrát zpoza své branky, ale ani tentokrát situaci nezvládl, domácí forward ho obral o puk a pak už neměl problém ho backhandem dostat do opuštěné branky! Asistence: Roman Horák.

52:45
    A ani napotřetí se nepovedlo hostům udržet pásmo.

52:26
    Situace se po chvíli opakuje.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 14. Stempniak (Sarich, Baertschi), 43. Begin, 53. Begin (Horák) – 33. Nyquist (Andersson, Cleary), 58. Franzen (Quincey, Smith)

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) – Wideman, Giordano, Sarich, Brodie, Carson, Butler – Hudler, Backlund, Glencross – Stempniak, Stajan, Baertschi – Hanowski, Horák, Cammalleri – Jackman, Reinhart, Begin.
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Kindl, DeKeyser, Smith, Quincey – Abdelkader, Dacjuk, Zetterberg – Cleary, Fillpula, Franzen – Brunner, Andersson, Nyquist – Eaves, Emmerton, Miller.

Rozhodčí: McCauley, Kimmerly – Devorski, Shewchyk

Diváci: 19289