1:1 (0:1)
FC Rubin Kazaň
Pátek 19.04.2013, 15:00 • Stadion Zvezda (Perm) • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Páteční jediné utkání 25. kola ruské fotbalové ligy nabídne souboj Permu s Kazaní. Zápas, ve kterém jde oběma týmům o něco úplně jiného nabídne jistě zajímavou bitvu o tři důležité body.

Postavení v tabulce:

Zatímco domácí Perm je momentálně na 12. místě a drží tedy poslední příčku zajišťující klidnou záchranu, tak hosté z Kazaně bojují na druhém pólu tabulky o účast v evropských pohárech. Kazaň je momentálně na 4. místě a to by na konci sezóny zajišťovalo účast v Evropské lize. Jenže šestý Kubaň Krasnodar ztrácí na Kazaň pouhý bod a tak je každý zápas pro hosty nyní nesmírně důležitý.

Poslední vystoupení v lize:

Perm se naposled představil na půdě současně pátého týmu tabulky Spartaku Moskva a odvezl si porážku 2:0. To Kazaň hrála v lize doma s 11. Rostovem a výsledná remíza 1:1 je spíše ztrátou. Kazaň se po vypadnutí v Evropské lize může soustředit výhradně na ligu a uvidíme co to s týmem udělá.

Poslední vzájemné utkání:

V letošní sezóně se týmy střetly 7. listopadu 2012 a téhdy se v Kazani urodilo velké překvapení, když se z vítězství 0:1 radovali hráči Amkaru Perm. O jedinou branku se téhdy už ve 3. minutě postaral Pavel Ignatovich.

Rubin Kazaň tak má svému soupeři co vracet a dobrou šanci k tomu má dnes od 15:00, kdy hráči vyběhnou k tomuto zápasu 25. kola.

FK Amkar Perm: Narubin – Belorukov, Sirakov, Cherenchikov, Mijailovič – Peev, Georgiev, Kolomeytsev, Vassiljev, Burmistrov – Jakubko

FC Rubin Kazaň: Ryzhikov – Navas, Ansaldi, Abisov, Kverkvelia – Eremenko, Karadeniz, Ryazantsev, Natcho – Dyadyun, Rondón

Rozhodčí: Nikolaev – Drozdov, Cheltsov.

-2
    Hráči jsou již připraveni, stadionem zní ruská hymna. Zápas za pár minut začne.

1

1
    Zápas zahájili výkopem fotbalisté Kazaně, nakopli míč dopředu, ale ten doskákal až k Narubinovi.

2
    Hosté v úvodu zápasu drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu. Na hodně špatném terénu však nebude kombinace vůbec jednoduchá.

2
    Když to nešlo po zemi, tak to zkusili hráči Kazaně vzduchem, jenže centrovaný míč obrana Permu v pohodě odehrála do bezpečí.

3
    Dlouhým centrem hledal brankář Permu Narubin Jakubka, jenže ten si v souboji pomohl faulem.

5
    Ryzhikov musel rychle z brány, protože do šance vysunul Mijailovič Burmistrova, ale brankář Kazaně byl u míče první.

6
    Perm se tlačil kolem pokutového zemí, ale centr Jakubka ohlavičkoval hned první obránce a následně si domácí hráči nerozuměli a míč tak vrátí do hry Ryzhikov.

7
    Perm opět překonal první obranný val soupeře a dostal se k centru, ale ve vzduchu mají zatím převahu obránci Kazaně.

9
    Mijailovič se dostal opět k centru, ale míč mu sjel z kopačky a vylétl vysoko nad břevno branky Kazaně.

11
    Perm přebírá iniciativu a jsou to právě domácí, kteří tvoří jednu útočnou akci za druhou, ale zatím bez vyložené šance.

12
    Na zeleném pažitu zůstává ležet Karadeniz a drží se za pravé koleno. Zřejmě však bude tento turecký fotbalista schopen pokračovat.

14
    Kombinace hostů na hranici pokutového území postrádala přesnost.

15
    Na zemi se ocitl jeden z hráčů Kazaně a hosté velmi rychle rozehráli přímý kop, ale obranu soupeře nepřekvapili.

16
    Hezká kombinace Rubinu na jeden dotek končí nepřesnou střelou Rondóna z voleje.

18
    Po skluzu Mijailoviče budou hosté zahrávat vůbec první rohový kop zápasu.

19
    Kverkvelia se dostal na zadní tyči k zakončení, ale byl pod tlakem obránce a tak jeho hlavička byla velmi slabá a k tomu i nepřesná.

20
    Jakubkovi chyběl krůček k tečování stříleného centru a Perm tak mohl jít do vedení.

21
    Na opačné straně svedl Dyadyun souboj s brankářem Narubin. Brankář Permu měl v souboji výhodu použití rukou a právě ty využil k vyboxování míče.

23
    Dlouhý nákop Burmistrov nedokázal zpracovat a míč mu tak utekl za čáru.

25
    Dyadyun se hlásil na hranici pokutového území o přihrávku, ale centrovaný míč byl na něj příliš dlouhý.

26
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!

Při tomto gólu nemůže být brankář Narubin čisté svědomí. Neuměl se rozhodnout jestli po míči vyběhne nebo zůstane stát a když k tomu připočteme nedůrazné bránění Cherenchikova, tak na SALAMÓNA RONDÓNA nečekala příliš složitá situace. Rondón střelou k zadní tyči otevírá skóre dnešního utkání a posílá hosty do jednobrankového vedení.

29
    Narubin odkopával míč těsně před dotírajícím soupeřem.

30
    Hodně nepřesný pokus hostujícího hráče, který nemohl domácí branku v žádném případě ohrozit.

31
    Na druhé straně jsme sledovali centr do pokutového území, ale v tom nebyl nikdo z domácích hráčů a tak měli hosté situaci naprosto jednoduchou.

32
    Jakubko se dostal k hlavičce, ale nedokázal míč nasměrovat do prostoru brány.

34
    Perm se snaží o vyrovnání, ale většinu akcí pokazí finální přihrávka.

35
    Kverkvelia sice nepustil soupeře do hry, ale Perm bude zahrávat roh.

35
    Máme zde první změnu, v domácím dresu odchází Vassiljev a místo něj vyběhl na trávník Kanunnikov.

36
    Ryzhikov si došel pro míč až na samotný vrchol šestnáctky a dokázal ho schovat v náručí.

37
    Nepřesný centr Sirakova z pravé strany se stal střelou, se kterou však neměl brankář Rubinu žádný problém.

40
    Z ničeho nic jedna z nejhezčích akcí, kterou tento zápas možná nabídne. Rondónovi skákal míč a autor prvního gólu neváhal ani na vteřinku a tvrdou dělovkou z voleje nechal vyznamenat fantastického Narubina, který míč vyškrábl nad břevno.

42
    Kazaň v závěru prvního poločasu drží míč a snaží se vykombinovat k další akci.

42
    Ryzhikov si hodně zavařil když nedokázal centr pořádně vyboxovat, brankář Kazaně však své zaváhání dokázal napravit a uhasit rodící se požár.

44
    Proběhlo ošetřování jednoho z domácích hráčů, který byl odveden mimo hrací plochu.

45
    Začala plynout poslední minuta prvního poločasu, ale dá se očekávat, že se v první půli něco nastaví.

45+1
    Nastavuje se jediná minuta a tu zřejmě naplní rozehrání přímého kopu na útočné polovině Permu.

45+1
    Ryzhikov dokázal pokrýt nedůraznou hlavičku protihráče.

Máme za sebou první poločas tohoto zápasu a ten nabídl mnoho zajímavého. Domácí měli optickou převahu, drželi déle míč, ale největší šance se rodily na druhé straně. Na straně Rubinu září hlavně Rondón, který sám dal ve 26. minutě branku a ve 40. minutě předvedl i nádhernou střelu, kterou Narubin jen tak tak vytáhl na roh.

Po prvním poločase tak vedou hosté 0:1 a mají dobře nakročeno k zisku důležitých bodů.

46

46
    Domácí měli k dispozici výkop a ihned po něm se derou do pokutového území.

47
    Další z nakopnutých míčů do pokutového území odvrací obrana Rubinu.

49
    Centr na zadní tyč na opačné straně nezpracoval Dyadyun.

51
    Georgiev zůstává ležet na zemi, dostal rukou úder do hlavy, ale rozhodčí to nepostřehl a tak se pokračoval dál ve hře.

52
    Kolomeytsev zkusil překvapit obranu Rubinu střelou z dosti nepřipravené pozice, ale trefil hned prvního blokujícího hráče.

54
    Po delší odlmce se na útočný výlet vydali hosté, ale jejich snažení skončilo dříve než vůbec začalo.

55
    Na druhé straně zastavuje Perm ofsajd.

56
    Burmistrov nemůže uvěřit sám sobě, že nedokázal z této pozice vytěžit nic lepšího než roh.

58
    Mezi třemi domácími hráči vyskočil jeden z hostů, který vyskočil nejvýše a dostal se i k hlavičce. Ta však letěla vysoko nad.

60
    Perm začíná stále více tlačit na soupeře, nyní se dostal k hlavičce Jakubko, ale nezamířil přesně.

61
    Karadeniz se vydal na průzkum po pravé straně hřiště a vybojoval tím rohový kop pro Kazaň.

61
    Perm však v naprostém klidu pokryl tuto standartní situaci.

62
    Nádherně se do centru položil Kolomeytsev, ale jeho akrobatické zakončení letělo přesně doprostřed branky.

63
    Dochází k prvnímu střídání na hostující straně. Hřiště opouští Dyadyun a místo něj vyběhl na trávník Kasaev.

65
    Jakubko proběhl po pravé straně a dostal se až téměř k rohovému praporku, ale nedokázal míč dostat do pokutového území.

66
    Přetažený centr končí v zámezí a Ryzhikov tak může v klidu vykopávat míč od své branky.

68
    Do konce zápasu stále zbývá strašná spousta času a Rubin přesto v podstatě brání svůj chudý jednobrankový náskok.

68
    Ryzhikov se nenechal překvapit přízemní střelou.

70
    Ryzhikov se již hodně zlobí na své obránce, kteří teď nechali Jakubka pálit z dvaceti metrů. Jeho projektil však letěl mimo tři tyče.

72
    Obraz hry se stále nemění. Perm je natlačen před pokutovým územím, ale nemůže přijít soupeři na kobylku.

74
    Sirakov motal soupeři hlavu až ji domotal sám sobě a nechal si míč utéct za čáru.

76
    Všichni hráči Kazaně jsou natlačeni ped svým brankovištěm a snaží se odolat útokům soupeře. Daří se to už nějakých patnáct až dvacet minut, takže existuje dobrá šance, že se to podaří až do konce utkání. Fotbalová krása jde stranou, zde se hraje o body.

77
    Martin Jakubko dostává žlutou kartu a hodně se diví výroku rozhodčího. Spíše to vypadalo, že faulovaný byl Jakubko.

78
    Na opačné straně vidí žluou kartu Roman Eremenko, který neprotestuje vůbec. Jeho nečistý skluz byl více než evidentní a žlutá karta je logickým vyústěním.

79
    Po dlouhé době si na míč sáhl i Narubin, ten bez problémů zlikvidoval centr, který letěl do jeho pokutového území.

81
    Na hranici pokutového území upadl Kanunnikov, ale zákrok na něj byl naprosto v pořádku.

82
    Na domácí straně dochází ke střídání. Sirakov je stažen ze hřiště a místo něj přichází Kamešs.

83
    Amkar Perm právě vstřelil branku!

Defenzivní taktika se Kazani nevyplácí a zcela zaslouženě se tak Perm dostává k vyrovnávací brance. Míč byl potažen po pravé straně, po přízemním centru přišla zblokovaná střela, ale ve skluzu se trefil MAXIM KANUNNIKOV.

85
    Poslední střídání Permu. Ze hřiště odchází Nikita Burmistrov, místo něj příjde Igor Picusceac.

86
    Perm pokračuje v aktivitě, jako by se hosté s inkasovanou brankou ještě nesrovnali.

88
    Perm je stále více aktivní a je jasné, že to budou právě domácí, kteří budou bojovat v závěru o všechny tři body.

90
    Sám jsem zvědav kolik minut hlavní rozhodčí nastaví. Fanoušci Permu už jsou i nyní spokojení, ale tři body jsou tři body.

90+1
    Nakonec to budou minuty tři, nyní již plyne první z nich.

90+1
    Hezká klička v pokutovém území oklamala obránce, ale balón domácímu hráči utekl za čáru.

90+2
    Rychlý protiútok Permu odvrací hlavičkou pozorný obránce hostí.

90+3
    Peev se mohl stát hvězdou svého týmu, ale hlavičkou poslal míč těsně nad břevno.

Hlavní rozhodčí okamžitě po naplnění nastaveného času pískl naposled do píšťalky a ukončil tím tento zápas. Hosté vedli od 26. minuty a celý druhý poločas své vedení srdnatě bránili. Zaslouženě však Perm alespoň srovnal, když se v 83. minutě trefil Kanunnikov.

Dělba bodů je v tomto případě zřejmě zasloužená, ale ani jednomu z týmů moc nepomůže.

Já se s Vámi pro dnešek již loučím a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (16:52:31)