Granada – Valladolid 1:1 (kon.) | Real Madrid – Real Betis 3:1 (kon.) | Barcelona – Levante 1:0 (kon.)
Valencia – Malaga 5:1 (kon.)
FC Barcelona
1:0 (0:0)
Levante UD
Sobota 20.04.2013, 20:00 • Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera. (21:59:45)

Barcelona nakonec přeci jenom vítězí, a to v poměru 1:0. Nutno ale podotknout, že tohle bylo jedno z těch hodně vydřených vítězství. Barca prakticky od první až do poslední minutu mačkala svého soupeře jako citrón, jenže všechny akce byly buď nepřesné nebo je dokázal zlikvidovat výborný brankář Levante Keilor Navas.

To se ale změnilo v 84. minutě, kdy se ve vápně opřel do míče CESC FÁBREGAS, jenž přesnou střelou rozradostnil celý stadión. Zbytek utkání už si Barca pohlídala, proto je o další krůček blíže titulu.

90+3
    A právě Navas se dostal do vzdušného souboje se svým brankářským kolegou Valdésem! Domácí brankář byl ale ve vzduchu lepší, míč vyboxoval a zápas končí!

90+3
    93. minuta už vypršela, ale Diop vybojoval ještě roh, na který si půjde naběhnout i brankář hostů Navas!

90+3
    Vysoký balon se však snesl pouze do rukavic Víctora Valdése, jenž ušetří pár cenných vteřin.

90+3
    Probíhá už třetí minuta nastavení, hosté mají k dispozici volný kop na polovině soupeře.

90+1
    Rubéna Garcíu nahrazuje Marti Salvador Roger.

90+1
    Hlavní arbitr nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty navíc!

90
    Barcelona pochopitelně nebude nikam spěchat. Xavi s Alvésem rozehráli volný kop nakrátko.

89
    Pedro Lopéz u rohového praporku zfauloval Alvése. Za tohle ho rozhodčí žlutě neohodnotil, ovšem za následné zakopnutí už ano.

88
    Ale Barca nechce zůstat jen u jednoho gólu! Další tvrdou ránu vyslal ze své kopačky Fábregas, jehož pokus z levé strany dorážel Pedro. Navas ale ukazuje, jaké má kvality!

87
    Série přihrávek okolo kruhu, to teď bude asi hlavní náplň pro další tři až čtyři minuty v podání domácích borců.

86
    Je tu druhé střídání hostujícho celku. Ze hřiště odchází Simão Junior, nahrazuje ho Michel.

86
    Nyní už samozřejmě tlak Barcelony opadl, domácí se budou sostředit hlavně na to, aby hostům nedali šanci k rychlému kontru.

84
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Nou Camp vybuchl radostí! To, co viselo ve vzduchu celých 84 minut, se naplnilo až teď! V pokutovém území se dostal míč až k CESCU FÁBREGASOVI, jenž zamířil a přesnou střelou k pravé tyči nedal Navasovi žádnou šanci zasáhnout!

83
    A další obrovská šance Barcelony! Pedro se po Xaviho přiťuknutí ocitl na levé straně vápna tváři v tvář Navasovi. Jeho střelu ke vzdálenější tyči ale dokázali zastavit hostující obránci.

82
    Villa mohl Barcu přiblížit třem bodům! Po výborné práci Fábregase dostal Villa míč jako na zlatém podnosu v oblasti penaltového puntíku, prudkou přihrávku však španělský borec z první neusměrnil mezi tři tyče!