Slovensko – Lotyšsko 5:2 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 7:4 (kon.) | Švédsko – USA 0:4 (kon.)
Kanada – Česko 6:0 (kon.) | Rusko – Německo 8:4 (kon.)
Finsko
7:4 (1:0, 2:3, 4:1)
Švýcarsko
Čtvrtek 25.04.2013, 14:00 • Bolšoj Ice Dome, Soči/Adler, Rusko. Kapacita: 12 000 míst. • Mistrovství světa do 18 let

Nejlepší hráči zápasu:
    Finsko – Juuso Ikonen
    Švýcarsko – Fabio Hogger (16:12:15)

Střely na branku po třetí třetině – 31:31.

Obrovský kolaps Švýcarů v poslední třetině je stojí postup. Prvních 40 minut totiž byli Finům víc než vyrovnaným soupeřem a v některých fázích (kterých nebylo málo) je dokonce přehrávali. Čtyři branky v pěti minutách je ale položili na lopatky.

60:00

59:30
    Tady už se s největší pravděpodobností nic zásadního nestane. Finové drží puk na hokejkách a dohrávají tak, aby se nezranili.

58:49
    Fazzini teď dal na střídačce průchod frustraci, otloukl plexisklo hokejkou a dočkal se napomenutí od sudího.

58:04
    Poslední dvě minuty zápasu. Nicméně Švýcaři dál útočí do plných.

57:17
    Finové se teď snaží hlavně udržet puk co nejdál od vlastního gólmana.

56:48
    Mustonen si teď obhodil beka Švýcarů, nedokázal ale zakončit, protože mu z hokejky utekl puk.

56:15
    Švýcaři ztrácejí pásmo po další veliké chybě obrany.

55:02
    Neuvěřitelná chyba jednoho z obránců Švýcarska, který si nevšiml, že puk nemá na hokejce, ale za sebou. Končí únikem dva na nikoho a zákrokem gólmana Aeberharda.

54:23
    Únik jednoho ze Švýcarů zastavil Kuronen jen za cenu podražení. Rozhodčí si ho ale samozřejmě všimli a poslali ho na trestnou lavici.

54:16
    Švýcaři sice prohrávají o tři branky, ale pořád bojují jako lvi, i necelých šest minut před koncem.

53:51
    Finové v plném počtu.

52:54
    Škoda, Švýcaři teď zachytili puk za brankou. Před ní pak byl jeden osamocený Švýcar, ten ale prudkou přihrávku nezachytil.

52:04
    Švýcaři teď ztratili pásmo a musí zakládat útočnou akci od nuly.

51:37
    Další přesilovka pro Švýcary. Na trestné lavici sedí Lintuniemi za hákování.

51:04
    Tak tohle je pořádně bláznivá třetina. Už to vypadalo, že se Švýcaři po kolapcu vracejí do zápasu, ale Finové dali sedmou branku. Na obou stranách se teď navíc útočí jako o život, střela střídá střelu.

49:35
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Kapanen přihrál z rohu před branku, kde stál v perfektní střelecké pozici JONATAN TANUS, který neváhal se střelou ani vteřinku. Asistence: Kapseri Kapanen.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 11. Antonen (Kinnunen, Kuronen), 21. Ikonen (Lehkonen), 23. Ikonen (Mustonen, Antonen), 45. Mustonen (Lehkonen, Ikonen), 45. Antonen (Lehkonen, Ikonen), 46. Puhakka (Rauhala), 50. Tanus (Kapanen) – 21. Hogger (Fazzini), 34. Muller (Fazzini), 39. Suter (Baltisberger), 49. Rathgeb (Fuchs, Muller)

Finsko: Saros (Husso) – Lintuniemi, Honka, Kuronen, Autio, Mäkinen, Ilvonen, Pulli – Mustonen (C), Lehkonen, Ikonen – Tanus, Rauhala, Kapanen – Antonen, Kinnunen, Westermarck – Puhakka, Ojamäki, Kiviranta – Ainali.
    Švýcarsko: Aeberhard (Waeber) – Baltisberger (C), Busser, Dufner, Müller, Siegenthaler, Harlacher – Rathgeb, Suter, Fuchs – Malgin, Fazzini, Hogger – Hugli, Hischier, Marchon – Pfranger, Bandiera, Aeschlimann.

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Romasko (RUS) – Tošenovjan (CZE), Traub (CAN)