Tampa – Florida 3:5 (kon.) | Washington – Boston 3:2 (po pr.) | Ottawa – Philadelphia 1:2 (kon.)
Toronto – Montreal 1:4 (kon.) | Dallas – Detroit 0:3 (kon.) | Columbus – Nashville 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 8:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Florida Panthers
Neděle 28.04.2013, 01:00 • Tampa Bay Times Forum • NHL

Z Tampy pro dnešek vše. Dobrou noc. (04:09:16)

Střely na branku v celém zápase: 31:31

Florida ve třetí třetině dvěma skvěle zahranými brejky otočila zápas a přes velký tlak Tampy v závěru vedení udržela a pojistila ho gólem do prázdné branky. Souboj nejhorších týmů východu tak skončil vítězstvím Floridy Panthers, ani to jim však nemohlo nijak pomoct k odpoutání se z posledního místa celého letošního ročníku NHL.

Protože na ostatních stadionech nedošlo k žádné bodové explozi "nejbližších" konkurentů, Martin St. Louis přepisuje historii NHL a stává se v necelých 38 letech nejstarším vítězem kanadského bodování v historii! Art Ross Trophy bude mít druhou cedulku s jeho jménem, ta první tam přibyla v roce 2004.

60:00

59:11
    Florida právě vstřelila branku!

Nejprve na jedné straně St. Louis trefil tyčku, vzápětí se hosté osvobodili a MARCEL GOC od půlky trefuje prázdnou branku. Asistence Jonathan Huberdeau.

58:24
    Domácí v šesti bez brankáře!

58:24

58:20
    Obrovský tlak Bolts v poslední minutě hosté ustáli pouze za cenu zakázaného uvolnění.

55:57
    Tyčka teď zachránila domácí!

55:46
    Lecavalier a Petrovic samozřejmě inkasovali po pěti minutách.

55:46
    Pustili se do sebe Lecavalier a Petrovic. Lecavalier zřejmě neunesl vývoj zápasu, protože vyprovokoval až druhého hráče, nejprve to zkoušel na Goce.

55:46
    Vzápětí bitka!

55:40
    Rychlý kontr táhl Pouliot po pravém křídle a přestřelil.

55:29
    Opět se bude vhazovat před brankou domácích.

55:01
    Lindback si hodně zavařil špatnou rozehrávkou a musel tak vytasit skvělý zákrok lapačkou proti Shoreovi.

53:53

Ukázkově sehraná situace 2 na 1! Přihrávka z kruhu do kruhu a TOMÁŠ FLEISCHMANN bez přípravy trefuje prázdnou branku, čímž zajišťuje Floridě poprvé v zápase vedení! Asistence Jonathan Huberdeau, Filip Kuba.

53:33
    Pouliot se natlačil před gólmana, bekhendem ho nepřekonal.

52:58
    Brewer osvobozuje svůj tým po dlouhém kolotoči Floridy.

52:29

52:12
    Lindback zastavuje nový nápor hostů.

51:35
    Ihned po vhazování Stamkos pálil a puk se došoural těsně vedle levé tyče!

51:31
    Domácí se ve čtyřech dostali do útoku a dvakrát ohrozili branku.

51:06
    Brennan zakončil dlouhé obléhání střelou od modré.

50:29
    Rychlý útok Bolts zastavil hvizd rozhodčího. Lecavalier blokoval Brennana – nedovolené bránění. První přesilovka pro Panthers, kteří mají šanci otočit zápas.

49:51
    Opět icing. Florida se momentálně nemůže dostat z pásma.

49:30
    Tampa donutila hosty k vyhození přes všechny čáry.

48:53

48:15
    Přesilovky dnes Tampě nejdou.

46:53
    Petrovic vyloučen za hákování St. Louise

45:30

Ztráta puku na útočné modré se stala Tampě osudnou. Rychlý brejk táhl Selleck a jeho střelu do prázdné branky dorážel SCOTTIE UPSHALL. Máme opět vyrovnáno. Asistence Erick Selleck.

44:58
    Rychlá akce Tampy, Malone a Killorn se snažili prosadit.

43:59
    Nejprve Stamkos v dobré šanci minul, poté Salo od modré pouze do náruče Markströma.

43:32
    Prudká rána Campbella doprostřed branky nemohla projít skrz hruď brankáře.

42:47
    Hosté v plném počtu. Posledních 25 sekund už dokázali Bolts zamknout hosty před brankou, ale nic z toho nevytěžili.

41:52
    Naopak Goc se odhodlal k útočnému výpadu, ale před branku se nedostal.

41:26
    Zatím se jim vůbec nevede, dosud se nedokázali dostat do pásma.

40:47
    Fleischmann vyloučen za sekání. První přesilovku v zápase si zahrají domácí.

40:30
    St. Louis se snažil před brankou dorážet, akce domácích stále pokračuje.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 10:14
    Střely na branku celkem: 19:23

Ve druhé třetině Florida přidala v útočné fázi a před brankou Tampy bylo občas pořádně rušno. Přineslo to vyrovnání hned z prvního útoku třetiny a poté několik dalších nebezpečných situací. Domácí se ale můžou spolehnout na produktivitu své první formace, která jim vrátila vedení a pokud se nestane něco velmi překvapivého, Martina St. Louise už pouze třetina dělí od zápisu do historie.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.

40:00

39:04
    Weaver střílel od modré neúspěšně.

38:24
    Fleischmann nahazoval na Petrovice, Salo přihrávku tečoval a Lindback velmi pohotově zásahl lapačkou!

36:59
    První vyloučení v zápase na konci 37. minuty a hned na obou stranách. Mueller podrazil Hedmana, ten oplácel sekerou. Pokračuje se 4 na 4.

36:30
    Elitní formace se navzájem nedokázaly překvapit a střídají.

34:53
    Rychlý kontr 3 na 2 zakončili hosté střelou do brankářova betonu.

33:52
    Lindback po závaru u levé tyče radši schoval puk pod rukavicí.

33:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, k přímému ohrožení branky se hráči nedostávají.

32:24
    Rychlou pasáž bez přerušení ukončuje ofsajd Floridy.

31:24
    Hedman tečoval přihrávku přímo do vlastní branky a Lindback měl hodně napilno, aby zabránil vlastnímu gólu. Následovala bitva o volný puk před brankovištěm, kterou nakonec vyhrál brankář Bolts.

30:16
    Lecavalier se dostal ke střele z mezikruží, netrefil branku.

30:09
    Stamkos zavezl kotouč do pásma, předal doleva Purcellovi a spěchal před branku clonit a tečovat. To první zvládl, to druhé ne a tak Purcellova střela skončila v náruči brankáře Panthers.

29:33
    Upshall se snažil dotlačit puk za Lindbacka a moc mu nechybělo.

29:10
    Puk po přihrávce zleva jen neškodně projel brankovištěm Floridy.

28:31
    Upshall se u mantinelu uvolnil, následně přestřelil.

27:35
    Pouliot těsně před brankou tečoval nabídku od levého mantinelu, Markström byl připravený.

27:24
    Goc se snažil proháčkovat ke střele, nezvládl to.

25:47
    Tampa právě vstřelila branku!

Domácí nejprve nezvládli situaci 3 na 2, kdy Stamkos zapomněl puk za sebou. Vrátil se pro něj a založil akci, na jejímž konci MARTIN ST. LOUIS dorážkou vrací Tampě vedení! Asistence Teddy Purcell, Steven Stamkos.

25:16
    Howdenovu střelu švihem schoval brankář Bolts do lapačky.

24:34
    Panthers jeli dva na jednoho, Mueller dostal přihrávku mezi kruhy, musel si však puk zpracovat a Lindback se tak stihl přesunout.

24:10
    Mueller to zkusil od pravého mantinelu mezi betony, Lindbacka nenachytal.

23:41
    Labrie dorážel před Markströmem, což se nelíbilo bekům Floridy a strhla se menší potyčka.

23:30
    Thompson se pokusil protáhnout po levém křídle, bek ho spolehlivě odvezl do rohu.

22:46
    Opět Fleischmann se dostal k nebezpečné střele, z mezikruží tentokrát minul branku.

20:57

Třikrát se první lajna Panthers snažila zaútočit. Napotřetí se už před branku dostali, neposedný puk postrčil Shore do pravého kruhu na TOMÁŠE FLEISCHMANNA, který z první propálil Lindbacka na bližší tyč. Asistence Jonathan Huberdeau, Drerw Shore.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 9:9

v 1. třetině byl k vidění svižný hokej. Především Tampa byla dlouho tím týmem, který přinášel víc vzruchu do dění. Domácí se zaslouženě dostali do dvougólového vedení a to ještě hned ve 2. minutě Pouliot neproměnil trestné střílení. Florida stihla do konce třetiny z nenápadné akce snížit a ukázala, že se nehodlá hned tak vzdát. Aby však mohli hosté pomýšlet na vítězství, budou muset hodně přidat.

Další třetina začne přibližně v 2:04.

20:00

19:20
    Thompson vybojoval puk v útočném pásmu, při nájezdu do střelecké pozice byl ale odzbrojen.

18:05
    Fleischmann zkoušel štěstí, rozezvučel však pouze zadní mantinel.

16:54

Tentokrát dopadlo zavezení puku do pásma jinak! NICK BJUGSTAD totiž nic nevymýšlel a mezi nohami stínujícího beka vyslal skrytou střelu nad lapačku Lindbacka. Panthers snižují na 2:1 a Bjugstadovi přivezli puk na lavičku, jde totiž o jeho premiérovou trefu v NHL. Asistence Tyson Strachan, TJ Brennan

15:58
    Kuba nahazoval od modré, netrefil branku. Tento obrázek se opakuje poslední dvě minuty na obou stranách. Zavezení puku do pásma a nic z toho.

13:30
    Ihned po druhém gólu měl Markström plné ruce práce s dalším nebezepčným výpadem Tampy.

13:14

Victor Hedman vystřelil od modré, Markström pouze vyrazil před sebe a RYAN MALONE bez potíží trefil odkrytou klec. Asistence Victor Hedman

11:42
    Ihned po vhazování střela z první na Lindbacka, který s ní neměl vážný problém.

11:19
    Stamkos tečoval puk před brankou, spíš ho ale zastavil bekům.

09:48
    Útoky Floridy jsou zatím hodně nesmělé a beci Tampy je v klidu likvidují. Ani domácí se po zisku vedení nikam moc neženou.

08:18
    Hedman nahodil puk na teč. Ta přišla, ale puk vyletěl mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:24
    Kopecký táhl útok Panthers po levém křídle, přihrávkou hledal na druhé tyči spoluhráče, ale obránci nebezpečnou situaci zažehnali.

07:01
    Bolts zamkli na víc jak půl minuty hosty v obranné třetině, ale žádné ohrožení branky z toho nakonec nevytěžili.

05:00

Elitní útok Tampy se usadil v útočné třetině. První pokus o dobytí branky ještě neuspěl, ale poté St. Louis přihrál na modrou k MATTHEW CARLOVI, jehož rána po ledě o tyč zapadla do branky. Asistence Martin St. Louis

03:55
    Poněkud neurovnaná pasáž s mnoha nepřestnostmi

02:29
    Brewer pálil od modré, Markström vyrazil do rohu.

01:10
    Pouliot se pokusil o forsbergovskou kličku, avšak Markström špičkou betonu puk zastavil.

01:10
    Pouliot byl zahákován v samostatném nájezdu a pojede trestné střílení!

00:53
    Weaver se dostal do šance, Lindback nekontroloval puk, ale nic z toho nebylo. Následně se strhla šarvátka.

00:01

Hráči přichází na led

Tampa Bay Lightning: Lindback (Bishop) – Carle, Brewer, Hedman, Salo, Roy, Aulie – Purcell, Stamkos, St. Louis – Malone, Lecavalier, Killorn – Crombeen, Thompson, Pouliot – Tyrell, Pyatt, Labrie

Florida Panthers: Markström (Clemmensen) – Petrovic, Campbell, Weaver, Brennan, Strachan, Kuba – Fleischmann, Goc, Huberdeau – Mueller, Bjugstad, Kopecký – Skille, Matthias, Upshall – Parros, Shore, Howden

Oproti původním předpokladům nastalo několik změn. Ryan Malone se stihl do zápasu uzdravit a objeví se v sestavě Tampy, kde naopak neuvidíme ani jednoho českého či slovenského hokejistu. Richard Pánik a Radko Gudas byli ještě před posledním zápasem odesláni na farmu.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V TÉTO SEZÓNĚ
    29. 1. 2013 Tampa – Florida 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
    16. 2. 2013 Florida – Tampa 5:6p (1:2, 2:1, 2:2 – 0:1)
    12. 3. 2013 Florida – Tampa 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
    2. 4. 2013 Tampa – Florida 2:3sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0)

ČEŠI A SLOVÁCI NA LEDĚ

LIGHTNING
    Richard Pánik, odehrál 25 utkání: 9 bodů (5+4), 4 trestné minuty, 34 střel, účast na ledě -2.
    Radko Gudas, odehrál 22 utkání: 5 bodů (2+3), 38 trestných minut, 31 střel, účast na ledě +3.
    Ondřej Palát je od začátku dubna zpátky na farmě a dnes ho neuvidíme.

PANTHERS
    Tomáš Fleischmann, odehrál 47 utkání: 33 bodů (10+23), 14 trestných minut, 117 střel, účast na ledě -11.
    Tomáš Kopecký, odehrál 46 utkání: 27 bodů (15+12), 28 trestných minut, 91 střel, účast na ledě -8.
    Filip Kuba, odehrál 43 utkání: 9 bodů (1+8), 24 trestných minut, 50 střel, účast na ledě -22.

FLORIDA PANTHERS
    Hosté ze Sunrise (aglomerace Miami) jsou absolutně nejhorším týmem NHL, což je hodně výrazný kontrast v porovnání s minulou sezónou, kdy vyhráli svoji divizi a zahráli si play off. Letos se však s formou vůbec nepotkali, celou tuto zkrácenou sezónu byli na dně a už mají jistotu, že na něm zůstanou. Poslední zápas hrají na půdě největšího rivala a případné vítězství by mohlo být aspoň malou náplastí za jinak katastrofálním rokem 2013. Bilance v posledních 10 zápasech však moc optimismu nepřidává, je ještě horší než u domácích – pouhá 2 vítězství a 4 získané body. Celkem Florida nahrála pouhých 32 bodů za 14 vítězství, 6 prohraných prodloužení/nájezdů a 27 porážek při vysoce pasivním skóre 107:168.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Tomáš Fleischmann 33 (10+23)
    2. Jonathan Huberdeau 28 (14+14)
    3. Tomáš Kopecký 27 (15+12)

V sestavě budou jistě chybět veteráni Ed Jovanovski (rekonvalescence po operaci) a Jose Theodore (již ukončil sezónu), s největší pravděpodobností do hry kvůli zranění nezasáhnou ani obránci Dmitrij Kulikov a Erik Gudbranson.

V posledním utkání Florida prohrála doma s Torontem 0:4.

TAMPA BAY LIGHTNING
    Domácí jsou lepší z dnešní dvojice, ale i tak to stačí pouze na 14., tj. předposlední, místo na Východě. Naději na play off živili pouze ze začátku sezóny. I aktuální forma odpovídá postavení v tabulce, z posledních 10 zápasů získala Tampa pouze 2 vítězství a celkem 6 bodů. Proti rivalovi z Floridy se však Blesky určitě budou chtít vytáhnout a zakončit sezónu se ctí, o motivaci jednotlivých hráčů už byla řeč. Celková bilance činí 40 bodů za 18 vítězství, 4 prohraná prodloužení/nájezdy a 25 porážek při vyrovnaném skóre 145:145.

1. Martin St.Louis 58 (16+42)
    2. Steven Stamkos 56 (29+27)
    3. Teddy Purcell 35 (11+34)

Na listině zraněných hráčů se nachází pouze Ryan Malone, což ale není žádný citelný zásah do sestavy.

V posledním utkání Tampa prohrála v Bostonu 0:2.

Čeká nás poslední hrací den základní části NHL. V tomto přenosu vám přiblížíme utkání mezi Tampou Bay Lightning a Floridou Panthers, dvěma nejhoršími celky Východní konference. Co se týmů týče, půjde tak pouze o čest a dobrý pocit z výhry v posledním zápase sezóny. Úplně jiný náboj ale nabídne zápas pro některé konkrétní hráče, protože s největší pravděpodobností pouze mezi spoluhráči z prvního útoku Tampy, Martinem St. Louisem a Stevenem Stamkosem se rozhodne, kdo získá Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování celé soutěže. Stamkos pak ještě v případě výjimečného střeleckého výkonu může dosáhnout na Maurice Richard Trophy pro nejlepšího kanonýra. Takže i v tomto zápase bude co sledovat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 5. Carle (St. Louis), 14. Malone (Hedman), 26. St. Louis (Purcell, Stamkos) – 17. Bjugstad (Strachan, Brennan), 21. Fleischmann (Huberdeau, Shore), 46. Upshall (Selleck), 54. Fleischmann (Huberdeau, Kuba), 60. Goc (Huberdeau)

Florida Panthers: Markström (Clemmensen) – Petrovic, Campbell, Weaver, Brennan, Strachan, Kuba – Fleischmann, Goc, Huberdeau – Mueller, Bjugstad, Kopecký – Selleck, Matthias, Upshall – Parros, Shore, Howden

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Dennis Larue – Bryan Pancich, Michel Cormier