Tampa – Florida 3:5 (kon.) | Washington – Boston 3:2 (po pr.) | Ottawa – Philadelphia 1:2 (kon.)
Toronto – Montreal 1:4 (kon.) | Dallas – Detroit 0:3 (kon.) | Columbus – Nashville 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 8:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
8:3 (1:0, 2:3, 5:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 28.04.2013, 01:30 • CONSOL Energy Center • NHL

Marek Indruch se s Vámi loučí a přeje hezkou neděli. (04:53:03)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Tlustý (CAL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 21:57

02:04
    1. James Neal (PIT) 3+1
    2. Evgeni Malkin (PIT) 1+2
    3. Jussi Jokinen (PIT) 2+0

Poslední zápas základní části obou týmu je u konce. Pittsburgh Penguins si z něj odnáší bohatou výhru a nyní bude čekat na soupeře do play-off. To Carolina Hurricanes prohrála svůj poslední zápas sezóny. Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, v té třetí otěže zápasu převzal Pittsburgh a ovládl zápas.
    Střely na branku v zápase: 35:30

60:00

59:12
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Po hezké kombinaci celé útočné formace se prosazuje JUSSI JOKINEN. Asistence: Jarome Iginla, Kris Letang.

58:24
    Už je jasné, že domácí zvítězí. Zápas se v poklidu dohrává.

57:35
    Penguins si užívají poslední minuty základní části. Neustále kombinují v útočném pásmu.

55:43
    MAAT COOKE se ze středního pásma dostal až do toho útočného, kde si nádherně jednou rukou obhodil obránce a změnil počet vstřelených branek na straně domácího týmu. Asistence: Brenden Morrow, Matthew Martin.

55:20
    Domácí neustále v útočném pásmu.

55:00
    Tým Caroliny s velkou pravděpodobností odehrává posledních 5 minut letošní sezóny.

54:29
    Zakázané uvolnění Caroliny.

53:57
    Ve velké šanci po Jokinenově přihrávce Iginla.

53:30
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu.

52:56

52:32
    Až nyní se to povedlo Dupuisovi.

52:15
    Penguins ještě nedokázali vyhodit.

51:37
    Všichni tři útočníci Caroliny nyní doráželi. Ležící Fleury si s jejich střelami dokázal poradit.

50:56
    Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Brenden Morrow. Hosté mají příležitost ještě snížit.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 11. Malkin (Neal, Fleury), 25. Neal (Letang, Kunitz), 37. Jokinen (Dupuis, Iginla), 42. Neal (Malkin, Martin), 45. Neal (Malkin, Kunitz), 46. Morrow (Sutter, Cooke), 56. Cooke (Morrow, Martin), 60. Jokinen (Iginla, Letang) – 33. Westgarth (Staal, Faulk), 38. Ruutu, 38. Westgarth (Mcbain, E. Staal)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Eaton, Letang, Murray, Niskanen, Despres, Martin – Kunitz, Malkin, Neal – Iginla, Jokinen, Dupuis – Morrow, Sutter, Cooke – Glass, Adams, Kennedy
    Carolina Hurricanes: Peters (Ellis) – Faulk, Gleason, McBain, Corvo, Sanguinetti, Bergeron – Tlustý, E. Staal, Larose – Ruutu, Jordan Staal, Westgarth – Wallace, Skinner, Dwyer – Bellemore, Blanchard, Jared Staal

Rozhodčí: Rehman, Kimmerly – McElman, Amell