SK Dynamo Č. Budějovice
4:1 (3:1)
FC Zlín
Středa 01.05.2013, 13:00 • SCM Mladé • Celostátní liga staršího dorostu

Zápas končí spravedlivou výhrou Budějovic 4:1. Po úvodní smršti, kdy už ve 14.minutě domácí vedli 3:0, se Zlínští nedokázali vzpamatovat a téměř celé utkání tahali za kratší konec provazu. Zejména v první půli předvedl skvělý výkon Polanský, v druhé půli se už ale tolik do hry nedostával. V domácím dresu patřil k nejaktivnějším také Staněk a Horák. Oproti tomu hosté se do šancí dostávali jen sporadicky po chybách domácí obrany. Velmi je také poznamenalo brzké vyloučení kapitána Zavadila z 11.minuty. Budějovice si tak připisují do tabulky 3 body za jasnou výhru. Loučím se s Vámi z Českých Budějovic a přeji příjemný zbytek svátečního odpoledne. (15:00:23)

90+2
    Protiútok Zlína nebyl úspěšný. Blíží se konec zápasu.

90+1
    Domácí Bálek s Růžičkou ukličkovali dva obránce soupeře a ze čtyř metrů od brány pálil Bálek. Jeho slabou střelu ale Švec chytá bez problémů.

90
    Rozhodčí nastaví 2 minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Held pálí zdálky, hostující Švec jeho prudkou ránu chytá.

88
    Protiútok se domácím nepovedl a míč skončil v zázemí. Následuje střídání, kdy ze hry jde Funda. Nahradí jej Kadula.

86
    Zlín chce s výsledkem ještě něco udělat! Nyní se hosté pokoušeli centrovat do pokutového území z prava, míč byl sražen na roh. Domácí jdou po něm do protiútoku.

85
    Hosté rozehrávají přímý kop jen do rukavic domácího gólmana.

84
    Zlínský Očadlík zkouší z dálky pozornost Marušky. Míč však končí metr a půl vedle branky.

83
    Domácí se nikam nehrnou, snaží se neztrácet balony.

82
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště jde autor dvou branek Polanský, přichází Růžička.

82
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Hlobil, přichází Očadlík.

80
    Následně na druhé straně nedosáhl na vysoký míč hostující Chuchma. Balón chytá budějovický brankář Maruška.

79
    Do protiútoku se ženou domácí. Zastavuje je ale hvizd rozhodčího – ofsajd.

78
    Zlín nyní zatlačil Budějovice. Ke střele se však nedostává. Akci zastavuje Blanař, poté co se mu nepovedlo centrem najít spoluhráče v pokutovém území.

77
    Střídající hráči oživili hru. Nyní se hraje nahoru-dolu.

76
    Za Elšíka jde do hry Hradil.

74
    Straka nyní ostře fauluje Elšíka. Standartní situace pro Zlín. Maruška boxuje balon na rohový kop.

73
    Střídají i hosté. Odchází Koller a do hry jde Novotný.

73
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Horák, přichází Švantner.

72
    Hra se nyní trochu uklidnila. Obě mužstva kombinují převážně ve středu hřiště.

71
    Ve středu hřiště nyní došlo k několika zákrokům na obou stranách, které mohly být posouzeny jako faul. Hraje se dál.

70
    Budějovický Funda se probíjel do pokutového území. O míč ale na hranici vápna přišel, spoluhráči se na něj trochu zlobí že radši nepřihrál.

69
    Hostující Koller dostává žlutou kartu.

67
    Skvělý zákrok Marušky! Hostující Elšík dorážel z bezprostřední blízkosti a Maruška se vytáhl a vyškrábl balon nad branku. To byla velká šance hostů!

66
    Poprvé střídají i hosté. Odchází Heger, do hry jde Chuchma.

64
    Protiútok domácích rozjel Funda. Se spoluhráči šli 4 na 3, Fundovi se však míč zamotal mezi nohy a z akce nebude nic.

63
    Nyní se hraje na polovině Budějovic.

61
    Domácí střídají. Odchází zřejmě unavený Staněk, na jeho místo přichází Bálek.

60
    Dynamo právě vstřelilo branku!

IVO HORÁK zvyšuje na 4:1. Horák se dostal k přihrávce v pokutovém území soupeře a s míčem si věděl rady. Přesně mířenou střelou na vzdálenější tyč zvyšuje na 4:1. Obrana soupeře zaspala.

59
    Polanský se dostává k přihrávce od Staňka na malém vápně. Tváří v tvář Šecovi ale pálí vysoko nad! Alespoň prozatím hattrick nedovrší.

58
    Ke Staňkově přihrávce se v pokutovém území Zlína dostává Horák. Střela mu však vůbec nesedla a ke Švecově brance vůbec nedoletěla.

57
    Následný centr propadl na vzdálenější tyč, evidentní chyba gólmana Marušky. Hosté se však k míči nedostali.

57
    Zlínští získávají výhodu rohového kopu.

56
    Straka dostal přihrávku na levé straně. Jeho přihrávka na Polanského ale adresáta nenašla. Ve hře přibývá faulů, k zakončení se nikdo nedostává.

52
    U míče opět Staněk. Prvního soupeře obchází, následně je ale zastaven a ztrácí míč.

52
    Staněk utekl hostujícím obráncům po pravé straně, centr na Horáka byl ale nepřesný. Zlínští si s technicky skvěle vybaveným Staňkem neví rady.

50
    Poté co domácí Horák ztratil ve středu hřiště míč se ke střele dostal hostující Elšík. Jeho projektil byl ale zblokován.

49
    Na druhé straně se k balonu nedostal Hlobil. Hra se začíná přelévat ze strany na stranu.

48
    Nyní jsou Budějovice jasně aktivnější. Held po přihrávce Staňka míří nad branku Zlína.

47
    Centr budějovického kapitána Staňka je sražen na rohový kop.

46
    V úvodu druhé půle se do ofenzivy hrnou domácí. K ohrožení Švecovy branky se však nedostávají

46

Je za námi první poločas, po kterém domácí drží dvoubrankové vedení. Vývoj zápasu velmi ovlivnil první gól a následná červená karta pro Zlínského kapitána Zavadila. I přesto se Zlín v druhé půli prvního poločasu osmělil a snížil náskok domácích. V zápase zatím exceluje domácí rychlonohý útočník Polanský, autor dvou branek.

45
    Funda zasekává míč v pokutovém území, obchází protihráče a z malého vápna střílí! Trefuje pouze boční síť

45
    Koller vyslal do úniku Elšíka, ten však akci zabrzdí a následuje faul domácích. Houser z trestného kopu nachází pouze rukavice domácího gólmana.

44
    Zlín se snaží útočit. Sráží ho ale vlastní nepřesnosti.

42
    Horákova přihrávka je zblokována na rohový kop.

42
    Held táhne protiútok domácích. Polanský však míč následně ztrácí.

41
    Příznivci Zlína si nyní stěžují na rozhodčího Jecha, poté co neodpískal zákrok na hostujícího Elšíka.

40
    Tušer nepřesně naráží Staňkovi, míč končí v autu. Elšík pokope domácího kapitána, rozhodčí však hru nechává plynout dál.

39
    Tečovaná střela Kollera končí v rukou brankáře Marušky.

37
    Zlín se usazuje na útočné polovině. Houser střílí z hranice vápna a Maruška u levé tyče míč chytá do náručí.

36
    Následnou standartní situaci odvrací Straka na roh. Z něho hosté nezahrozili.

35
    Staněk fauluje hostujícího Talaše.

34
    Domácí útočník Polanský je nachytán v ofsajdovém postavení.

33
    Následuje série nakopávaných míčů na obou stranách. Všechny pokusy jsou nepřesné.

32
    Po rohu hostů se fotbalisté Zlína dožadují penalty za údajný faul ve vápně. Rozhodčí jejich stížnost rezolutně odmítá.

30
    Zlín právě vstřelil branku!

Zničehonic přichází gól Zlína. Domácí gólman Maruška se srazil s protihráčem, k odraženému míči se dostává MARTIN KOLLER a nekompromisně pálí po zemi k bližší tyči.

28
    Staněk se snaží překvapit hostujícího brankáře. Ten střelu mířící doprostřed branky v pohodě chytá.

27
    Polanský proběhl kolem hostujících beků a snažil se vystřelit, střelu však zblokoval Pavlíček. Horákova dorážka letí vysoko nad.

26
    Horák se nakonec k míči přeci jen dostal. Střílí ale nad.

25
    Straka obešel dva hráče ve středu hřiště. Jeho přihrávka na Horáka je ale velmi nepřesná.

23
    Po střetu ve středu hřiště se za hlavu drží dva hráči. Snad to nic nebude. Polanský už odchází po svých a hostující Heger také bude pokračovat.

22
    Straka prchl po levé straně. Zablokoval ho však hostující bek a následuje útočný faul.

20
    Višněvský opět u míče, nahrává do pokutového území, po střele Hlobila letí balon vysoko nad.

20
    Protiútok domácích je přerušen Višněvským.

19
    Hostující Koller pálí na branku. Střela je však sražena. Zlín se stále víc tlačí dopředu.

18
    Nyní útočí hosté, po faulu následuje standartka kterou zahrává Houser. Míč končí v brance, je však pískán ofsajd.

17
    Tušer dostává žlutou kartu za nenápadný faul.

17
    Domácí jsou v této fázi zápasu jasně aktivnější. Hosté se dostali pod tlak a úvod zápasu je pro ně velmi krutý.

14

Ofenzivní smršť domácích pokračuje! ONDŘEJ POLANSKÝ šel se spoluhráčem sám proti jednomu obránci, dostává přihrávku před prázdnou branku a ví si s ní rady. Prudce střílí do osamocené branky.

13

Následný trestný kop doráží do branky ONDŘEJ POLANSKÝ.

11
    Hostující Zavadil dostává červenou kartu! Polanský se dostal k míči a šel by sám na brankáře, Zavadil byl poslední a srazil domácího útočníka. Správně udělená červená karta.

10
    Domácí Funda nepřesně centruje. Míč prolétl celé pokutové území a končí v autu.

9
    Polanský se opět na pravé straně dostával k míči. Balon mu však na poslední chvíli ukopl Zavadil.

7
    Dynamo je na koni. Další útok táhl Polanský, akce skončila faulem domácího útočníka.

6

JAKUB HELD mířil přesně k levé tyči. Gólman neměl šanci střelu chytit.

5
    Byla nařízena penalta. V pokutovém území byl sražen domácí kapitán Staněk!

3
    Je pískán faul na Elšíka. Míč se snáší na volného Višněvského, ten se však nestihl včas otočit a následně nepřesně střílí.

2
    Polanský střílel z hranici vápna. Je však máván ofsajd.

1
    První akci zápasu zakončila nepřesná přihrávka hráčů Dynama.

1

-2
    Hráči již nastupují na hrací plochu, blíží se výkop utkání.

Tabulku 1.Dorostenecké ligy vede aktuálně Slavia s šedesáti body o skóre před Mladou Boleslaví. Domácí Dynamo drží 12.pozici s 33 body, Zlín je o 2 příčky níž na 14.pozici. Bodový rozdíl mezi soupeři je 3 body, hosté mají však utkání k dobru.

Hezké odpoledne všem fotbalovým fanouškům z Českých Budějovic. Za malou chvíli dojde k výkopu utkání mezi Dynamem České Budějovice U19 a hostujícím týmem FC Fastav Zlín U19.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.