Rusko – Francie 1:2 (kon.) | Česko – Dánsko 2:1 (3:2 po s.n.) | Slovensko – Lotyšsko 3:5 (kon.)
Švédsko – Kanada 0:3 (kon.)
po s.n. (3:2)
Česko
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Dánsko
Čtvrtek 09.05.2013, 16:15Hala Globen, Stockholm - Je dílem architektů Svanta Berga a Larse Vretblada a je největší své • Mistrovství světa

62:37
    Česko bude mít k dispozici přesilovou hru. Vyloučen je Jesper B. Jensen (DAN), který dostává dvě minuty za podražení.

46:05
    Vyloučen Oliver Lauridsen (DAN) na dvě minuty za sekání. Přesilovka pro český tým.

42:32
    Síly na ledě se vyrovnají. Jiří Novotný (CZE) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát čtyři na čtyři.

39:39
    Dánové jdou do tří. Vyloučen je Stefan Lassen (DAN) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

38:04
    Teď by to chtělo udeřit. Vyloučen je Philip Larsen (DAN) na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro český tým.

27:51
    Jakub Nakládal (CZE) vyloučen na dvě minuty za sekání. Na přesilovky srovnáno 2:2:

18:30
    Český tým byl v úzkých. Dáni dobře pálili z pravého kruhu a střela skončila na boční síti branky. Soupeř si však zahraje přesilovou hru. Vyloučen na dvě minuty za hákování je Ladislav Šmíd (CZE).

11:37
    Druhá přesilovka pro Česko. Na dvě minuty za sekání je vyloučen dánský kapitán Morten Green (DAN).

06:32
    Hertl ukázal, že má velmi šikovné ruce a za dánskou brankou si vynutil faul. Na dvě minuty za držení je vyloučen Julian Jakobsen (DAN). První přesilovka v tomto utkání a naděje Česka na vedení.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 46. Z. Michálek (Hubáček, Šmíd), rozh. náj. Irgl – 56. Poulsen (Staal)

Česko: Pavelec (Francouz) – Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Voráček, Hudler, Tlustý – Hertl, Tenkrát, Hanzal – Vrbata, Novotný (C), Hubáček – Irgl, Koukal, Fleischmann – Vrána, Kovář.
    Trenér: Alois Hadamczik.

Dánsko: S. Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, J.B. Jensen, Mads Boedker, M. Lauridsen, R. Nielsen – Madsen, Starkov, Green (C) – Mikkel Boedker, Hardt, Jakobsen – J. Jensen, Björkstrand, Storm – Poulsen, Dresler, K. Staal.
    Trenér: Per Bäckman.

Rozhodčí: Morgan Johansson (SWE), Daniel Piechaczek (GER) – Chris Carlson (CAN), Jimmy Dahmen