Industria – THW 31:30 (kon.) | Barca – Hamburg 29:30 (po pr.)
Industria Kielce
31:30 (19:12)
THW Kiel
Neděle 02.06.2013, 15:15 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four

S konstatováním, že Kielce v boji o třetí místo Ligy mistrů poráží Kiel 31:30, se zatím loučím a těším se na přečtenou při sledování finále, které začíná v 18 hodin. (16:59:18)

4 – Toft Hansen, Sigurdsson

Házenkáři polského celku Vive Kielce se jako vůbec první polský tým v historii probojovali do Final Four Ligy mistrů a nakonec po výhře nad slavným Kielem 31:30 získávají třetí místo.

Kielce vedly v prvním poločase až o devět branek, po změně stran Kiel zabojoval, neustále ztrátu stahoval, ale vyrovnat už se německým šampiónům nepodařilo.

60
    Konec zápasu. (31:30)

60
    Jícha z velké dálky branku netrefil a v Lanxess Areně propuká obrovská žluto-modrá radost polských Kielců! (31:30) (31:30)

60
    Denis Buntič za zmíněný faul na rozehrávajícího brankáře Palicku dostává červenou kartu. Kielu nakonec zbývají ještě čtyři sekundy. (31:30) (31:30)

60
    Kielce ještě přeci jen o míč přichází! Následná rychlá akce Kielu byla zastavena faulem již v zárodku a čas se posunul na 60:00, rozhodčí jej ale ještě zřejmě budou o nějaké sekundy vracet. (31:30) (31:30)

60
    Čtrnáct sekund před koncem si ještě Kielce berou oddechový čas, nicméně po něm budou mít míč k dispozici a o velkou výhru je připraví už jen nějaké obrovské selhání. (31:30) (31:30)

60
    Ilič trefil břevno! (31:30) (31:30)

60
    Čupič brnátil Toft Hansena v brankovišti a v čase 59:32 je pískán sedmimetrový hod proti Kielcům. (31:30) (31:30)

60
    Začala poslední minuta druhého poločasu a Kiel v držení míče. (31:30) (31:30)

59
    Útočný faul odpískán Buntičovi a Kiel útočí na vyrovnání! (31:30) (31:30)

58
    Naděje Kielu na třetí místo drží ve vzduchu Daniel Narcisse, jenž se prosadil i přes blokující soupeře. (31:30) (31:30)

58
    Karol Bielecki skóruje z osmi metrů. (31:29) (31:29)

57
    René Toft Hansen se prosadil na brankovišti a k velké radosti brankáře Palicky snižuje na rozdíl jediné branky. (30:29) (30:29)

57
    Rosinského tečovaná střela končí na břevně branky Kielu. (30:28) (30:28)

57
    Momir Ilič si s Losertem věděl rady a snižuje na rozdíl dvou branek. (30:28) (30:28)

57

57
    Také Jícha byl bráněn soupeři v brankovišti a sedmimetrový hod má k dispozici i Kiel. (30:27) (30:27)

Tomáš Kohlmann

Industria Kielce: Szmal, Losert – Bielecki, Buntič, Čupič, Grabarczyk, Jachlewski, Jurecki, Lijewski, Musa, Olofsson, Rosinski, Stojkovič, Štrlek, Tkaczyk, Zorman
    THW Kiel: Omeyer, Palicka – Ahlm, Ekberg, Ilič, Jícha, Klein, Narcisse, Palmarsson, Sigurdssson, Sprenger, Toft Hansen, Vujin, Wiencek, Zeitz

Rozhodčí: Ivan Cacador, Eurico Nicolau (oba Portugalsko)