Industria – THW 31:30 (kon.) | Barca – Hamburg 29:30 (po pr.)
Industria Kielce
31:30 (19:12)
THW Kiel
Neděle 02.06.2013, 15:15 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four

S konstatováním, že Kielce v boji o třetí místo Ligy mistrů poráží Kiel 31:30, se zatím loučím a těším se na přečtenou při sledování finále, které začíná v 18 hodin. (16:59:18)

4 – Toft Hansen, Sigurdsson

Házenkáři polského celku Vive Kielce se jako vůbec první polský tým v historii probojovali do Final Four Ligy mistrů a nakonec po výhře nad slavným Kielem 31:30 získávají třetí místo.

Kielce vedly v prvním poločase až o devět branek, po změně stran Kiel zabojoval, neustále ztrátu stahoval, ale vyrovnat už se německým šampiónům nepodařilo.

60
    Konec zápasu. (31:30)

60
    Jícha z velké dálky branku netrefil a v Lanxess Areně propuká obrovská žluto-modrá radost polských Kielců! (31:30) (31:30)

60
    Denis Buntič za zmíněný faul na rozehrávajícího brankáře Palicku dostává červenou kartu. Kielu nakonec zbývají ještě čtyři sekundy. (31:30) (31:30)

60
    Kielce ještě přeci jen o míč přichází! Následná rychlá akce Kielu byla zastavena faulem již v zárodku a čas se posunul na 60:00, rozhodčí jej ale ještě zřejmě budou o nějaké sekundy vracet. (31:30) (31:30)

60
    Čtrnáct sekund před koncem si ještě Kielce berou oddechový čas, nicméně po něm budou mít míč k dispozici a o velkou výhru je připraví už jen nějaké obrovské selhání. (31:30) (31:30)

60
    Ilič trefil břevno! (31:30) (31:30)

60
    Čupič brnátil Toft Hansena v brankovišti a v čase 59:32 je pískán sedmimetrový hod proti Kielcům. (31:30) (31:30)

60
    Začala poslední minuta druhého poločasu a Kiel v držení míče. (31:30) (31:30)

59
    Útočný faul odpískán Buntičovi a Kiel útočí na vyrovnání! (31:30) (31:30)

58
    Naděje Kielu na třetí místo drží ve vzduchu Daniel Narcisse, jenž se prosadil i přes blokující soupeře. (31:30) (31:30)

58
    Karol Bielecki skóruje z osmi metrů. (31:29) (31:29)

57
    René Toft Hansen se prosadil na brankovišti a k velké radosti brankáře Palicky snižuje na rozdíl jediné branky. (30:29) (30:29)

57
    Rosinského tečovaná střela končí na břevně branky Kielu. (30:28) (30:28)

57
    Momir Ilič si s Losertem věděl rady a snižuje na rozdíl dvou branek. (30:28) (30:28)

57

57
    Také Jícha byl bráněn soupeři v brankovišti a sedmimetrový hod má k dispozici i Kiel. (30:27) (30:27)

56
    Oddechový čas pro Alfréda Gislasona, islandského kouče Kielu. (30:27) (30:27)

56
    Rastko Stojkovič jej dokázal proměnit a rozjásal žluté moře fanoušků Kielců v hledišti. (30:27) (30:27)

56
    Házenkáři Kielců se teď velmi těžce prosazovali do zakončení, nakonec jim pomáhá odpískané bránění v brankovišti a následný sedmimetrový hod. (29:27) (29:27)

55
    Narcisse se ještě prosadit nedokázal, z dorážky ale skóruje René Toft Hansen. (29:27) (29:27)

55
    Velkou chybu Narcisse v rozehrávce trestá z protiútoku Ivan Čupič. (29:26) (29:26)

54
    Rastko Stojkovič se znovu prosadil z hranice brankoviště. (28:26) (28:26)

53
    Sigurdsson proměňuje další brejk! Islanďan je v těchto momentech nezastavitelný a skvělé přihrávky zakončuje ve střelecké úspěchy. (27:26) (27:26)

52
    Po rychlé akci Kielu skóruje Christian Sprenger. (27:25) (27:25)

52
    Palicka se vyznamenal skvostným zákrokem proti Čupičovi, bohužel pro Kiel se ale míč odrazil do rukou Stojkoviče, jenž už proti švédskému brankáři uspěl. (27:24) (27:24)

51
    Sigurdsson proměňuje i další rychlý kontr a rozdíl ve skóre už jsou pouhé dvě branky! (26:24) (26:24)

50
    Čupič neuspěl z pravého křídla a Sigurdsson proměňuje rychlý brejk Kielu. (26:23) (26:23)

49
    Kielcům byla odpískána pasivní hra, na druhé straně se prosazuje soupeř. (26:22) (26:22)

47
    Narcisse si našel dostatek prostoru na místě levé spojky, ovšem branku přestřelil. (26:21) (26:21)

46
    Z následného sedmimetrového horu Čupič trefuje pouze břevno Palickovy branky. (26:21) (26:21)

46
    V následném rychlém brejku Kielců Jícha fauloval Štrleka a nemůže pochopit výrok rozhodčích, kteří jej posílají na dvě minuty ze hry. (26:21) (26:21)

45
    Kielce dohrály akci až do pravého křídla, kde uspěl Ivan Čupič. (26:21) (26:21)

45
    Rychlý Islanďan Gudjon Valur Sigurdsson proměňuje další brejk Kielu a donutil Bogdana Wentu k oddechovému času. (25:21) (25:21)

44
    Filip Jícha proměnil sedmimetrový hod, pomohl si střelou mezi Losertovy nohy. (25:20) (25:20)

43
    Kielce mají v posledních minutách jediného střelce, i jejich pětadvacátou střílí Stojkovič. (25:19) (25:19)

42
    A další brejk po Sigurdssonově zisku míč proměňuje Filip Jícha. (24:19) (24:19)

42
    Sprenger tak skóruje až z následného rychlého brejku. (24:18) (24:18)

41
    Sprenger byl při střele z křídla evidentně faulován, ovšem rozhodčí nepískají. (24:17) (24:17)

41
    Branka Rosinského platit nebude kvůli přešlapu. (24:17) (24:17)

40
    Přesilovku tentokrát hraje Kiel a otevírá ji neúspěšnou Jíchovou střelou, kterou se štěstím kryje Losert. (24:17) (24:17)

38
    Rastko Stojkovič se znovu prosadil a střílí čtvrtou branku Kielců v řadě. (24:17) (24:17)

37
    Kielcům se daří akce dohrávat až do pivota Stojkoviče, ten znovu překonal Omeyera a navíc Ilič inkasuje dvouminutový trest. (23:17) (23:17)

37
    Po hostujícím zisku míče Filip Jícha snižuje už na rozdíl pěti branek. Připomínám, že v průběhu prvního poločasu Kielce několikrát vedly až o devět gólů. (22:17) (22:17)

36
    Čupičovi bylo odpískáno bránění v brankovišti, Iličovu sedmičku Losert vyrazil pouze zpět ke střelci a hvězda srbské reprezentace dorážkou snižuje na 16:22. (22:16) (22:16)

35
    Znovu udeřil Rastko Stojkovič. (22:15) (22:15)

34
    Kiel odpovídá stejnou mincí, tedy brankou pivota. Skóruje René Toft Hansen. (21:15) (21:15)

34
    Rastko Stojkovič se i přes těsné bránění dokázal prosadit z hranice brankoviště. (21:14) (21:14)

33
    Momir Ilič proměnil sedmimetrový hod. (20:14) (20:14)

32
    Krátce po vypršení Tkaczykova trestu se prosadil Jurecki. (20:13) (20:13)

32
    Střelecky otevírá druhý poločas Christian Sprenger. (19:13) (19:13)

31
    Kiel rozehrál druhý poločas přesilovkou a také ubráněnou akcí, kdy se z levého křídla neprosadil Štrlek. (12:19) (12:19)

31
    Začal druhý poločas. (12:19)

Závěrečná branka Manuela Štrleka už nebyla kvůli přešlapu brankoviště uznána a po prvním poločasu tak nadšeně hrající Kielce vedou nad favorizovaným Kielem o sedm branek.

30
    První poločas skončil. (12:19)

30
    V závěru prvního poločasu se Filip Jícha prosadil i přes Tkaczykův faul. Polák dostává dvouminutový trest a závěrečných 16 sekund prvního poločasu plus úvod druhého odehrají žlutomodří bez něj. (12:19) (12:19)

30
    Rastko Stojkovič si našel prostor k zakončení a mířil přesně. (11:19) (11:19)

29
    Kielce znovu přichází míč, ovšem dlouhý pas na rozběhnutého Kleina dokázal nadrazit Lijewski a získává míč zpět ve prospěch polského celku. (11:18) (11:18)

29
    Losert fantastickým zákrokem vychytal na brankovišti úplně osamoceného Ahlma. (11:18) (11:18)

28
    Ivan Čupič skóruje z pravého křídla. (11:18) (11:18)

28
    Další střelecký úspěch Filipa Jíchy znamená opět snížení na šestibrankový rozdíl. (11:17) (11:17)

27
    Po tříbrankové sérii Kielu vrací trochu klidu hostům Karol Bielecki. (10:17) (10:17)

27
    Povedenou technickou ránou se prosazuje Filip Jícha, jenž v pádu obstřelil Loserta. (10:16) (10:16)

26
    K ní se tentokrát postavil Ilič a ačkoliv si Losert sáhl na míč, vytěsnit mimo branku jej nedokázal. (9:16) (9:16)

26
    Čupič fauloval střílejícího Kleina a dostává dvouminutový trest, k tomu bude následovat sedmička ve prospěch Kielu. (8:16) (8:16)

25
    Ač Kielce vedou 16:8, tak se dopustily tuším už osmé ztráty míče. (8:16) (8:16)

24
    Za Kiel kontruje úspěchem z levého křídla Dominik Klein. (8:16) (8:16)

24
    Parádním podstřelem se vyznamenal Rosinski. (7:16) (7:16)

23
    O míč ale přichází i Kielce a z brejku skóruje Marko Vujin. (7:15) (7:15)

23
    A nakonec Ilič ztrácí míč, Kielce místo rychlého brejku tentokrát zvolily zpomalení hry a postupný útok. (6:15) (6:15)

22
    Dlouhý útok Kielu, trenér Wenta marně signalizoval pasivní hru, nicméně Kiel se stále nemůže probít k zakončení. (6:15) (6:15)

21
    Iličovi byly odpískány kroky, Lijewski rozehrál rychlý brejk pro Michala Jureckého a Omeyer neměl šanci zasáhnout. (6:15) (6:15)

20
    Bielecki se neprosadil ránou z dálky, na druhé straně neuspěl Filip Jícha, jehož ránu srazila obrana Kielců. (6:14) (6:14)

19
    Oddechový čas si bere trenér Kielců Bogdan Wenta. (6:14) (6:14)

19
    Po nějaké době se prosazují také házenkáři německého celku, z pravé strany uspěl Momir Ilič. (6:14) (6:14)

18
    Kielcům nadále vychází naprosto všechno, Lijewski skóruje ránou pod břevno. (5:14) (5:14)

17
    Narcisse byl obranou Kielců zastaven a po další rychlé akci soupeře skóruje Grzegorz Tkaczyk. Kielce proměnily snad všech svých posledních 11 akcí v branku. (5:13) (5:13)

16
    Další ztráty míče Kielu využívá Grzegorz Tkaczyk a z dalšího brejku přidává už dvanáctou branku Kielců. Z toho desátou za posledních devět minut! (5:12) (5:12)

15
    Z rychlého brejku skóruje také Ivan Čupič a kanonáda polského celku pokračuje! (5:11) (5:11)

15
    Manuel Štrlek uspěl na levém křídle v souboji jeden na jednoho a prostřelil Omeyera. (5:10) (5:10)

14
    Jíchovu přihrávku využil ke skórování Daniel Narcisse. (5:9) (5:9)

14
    V brance Kielu už se objevuje velmi zkušený francouzský brankář Thierry Omeyer. (4:9) (4:9)

14
    Losert vychytal Iliče a Manuel Štrlek skóruje z dalšího rychlého brejku, tím už donutil soupeře k oddechovému času. (4:9) (4:9)

13
    Rastko Stojkovič uvolnil Bieleckého, který zvyšuje už na čtyřbrankový rozdíl ve skóre. (4:8) (4:8)

12
    Série rychlých branek na obou stranách, Kielce vedou 7:4. (4:7) (4:7)

11
    Karol Bielecki vrací hostům tříbrankové vedení. (3:6) (3:6)

11
    Švédský brankář Kielu se zapisuje do střelecké listiny! Palicka po zisku míče viděl vyběhnutého Loserta a zamířil přesně do soupeřovy svatyně. (3:5) (3:5)

10
    Marko Vujin získal dostatek prostoru na pravé spojce a prostřeluje Loserta. (2:5) (2:5)

10
    Karol Bielecki i s trochou štěstí propasíroval míč za Palickova záda. (1:5) (1:5)

9
    Vujin po té dobře dvouminutové přestávce zaváhal a nechal vyniknout Venio Loserta! (1:4) (1:4)

9
    Vujin stále musí čekat na sedmimetrový hod, rozhodčí společně s delegátem utkání řeší nesrovnalosti u stolu časoměřičů. (1:4) (1:4)

9
    Michal Jurecki prvním potrestaným hráčem za dvě minuty, Kiel bude hrát přesilovku a ještě ji začne sedmimetrovým hodem Marko Vujina. (1:4) (1:4)

8
    Palmarsson potřetí během několika desítek sekund ztratil míč špatnou přihrávkou, brankou z rychlého protiútoku jeho chybu trestá Manuel Štrlek. (1:4) (1:4)

8
    Na druhé straně atakovaný Jurecki branku netrefil, rozhodčí překvapivě nepískají faul proti polskému reprezentantovi a dávají míč Kielu. (1:3) (1:3)

7
    Další ztráta Palmarssona, tentokrát jeho přihrávku Jurecki srazil k rukám Loserta. (1:3) (1:3)

7
    Ivan Čupič z pravého křídla přehodil Palicku a Kielce vedou o dvě branky. (1:3) (1:3)

7
    Palmarsson si neporozuměl s Toft Hansenem a nepřesnou přihrávkou přichází o míč. (1:2) (1:2)

6
    První sedmimetrový hod zápasu proměňuje Ivan Čupič, s dvěma brankami zatím jediný střelec Kielců. (1:2) (1:2)

5
    V úvodu zápasu poměrně překvapivě vládnou na obou stranách obrany, neprosadil se ani Ilič. (1:1) (1:1)

5
    Kielce uvolnily na pravém křídle Čupiče, ten už nyní soupeřovu branku netrefil. (1:1) (1:1)

4
    O bleskovou odpověď Kielců se postaral Ivan Čupič. (1:1) (1:1)

4
    Povedená souhra Kielu, na jejímž konci byl na brankovišti Rene Toft Hansen. (1:0) (1:0)

3
    Tkaczykova rána byla zablokována, Andreas Palicka v brance Kielu stále nemusel zasahovat. (0:0) (0:0)

2
    Aron Palmarsson trefil břevno, hosté nezvládli přechod do rychlého brejku, místo toho se Palmarsson objevil v téměř stoprocentní pozici, ale tentokrát Islanďana skvělým zákrokem vychytal Venio Losert. (0:0) (0:0)

1
    Momir Ilič první střelou zápasu neuspěl, Kielce poté přichází o míč a rozehrávat opět může Kiel. (0:0) (0:0)

1
    Utkání je zahájeno, úvodní útok mají házenkáři Kielu, kteří dnes hrají celí v černém, hosté z Polska v jejich tradičních žluto-modrých barvách. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Utkání o třetí místo by pochopitelně mělo mít i výraznou českou stopu v podobě Filipa Jíchy v dresu Kielu, ten se už pár let řadí mezi absolutní světovou elitu.

Ještě před úvodním výhozem zní arénou hymna házenkářské Ligy mistrů, ochozy již jsou zcela zaplněné, i dnešní program bude sledovat 19 500 fanoušků, kteří si lístky rozebrali velmi rychle po jejich uvedení do prodeje.

V setmělé kolínské aréně za světelných efektů nastupují na palubovku hlavní aktéři souboje o třetí místo Ligy mistrů 2012-13.