Španělsko – Rusko 1:0 (kon.) | Nizozemsko – Německo 3:2 (kon.)
Španělsko
1:0 (0:0)
Rusko
Čtvrtek 06.06.2013, 18:00 • Teddy Stadium (Jeruzalém) • Mistrovství Evropy U21

Je tu konec zápasu, který přinesl velkou převahu španělských mladíků. Ti byli v celém průběhu zápasu lepším týmem, nakonec mohou být ale rádi, že vyhráli hubeným výsledkem 1:0, když jediný gól zápasu vstřelil v poslední desetiminutovce střídající Álvaro Morata. (19:55:22)

90+3
    Vypadá to, že Španělé již žádné drama nepřipustí a že zápas v poklidu dohrají.

90+2
    Z úhlu se snažil míč do vápna po zemi posílat Isco, balon mířící do malého vápna ale pokryl Zabolotni.

90+2
    Grigorjev fauloval Bartru a u míče budou nadále Španělé.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90
    Poslední vteřiny normální hrací doby se odehrávají na polovině Ruska. Španělé zkušeně nikam nechvátají a chtějí zápas dohrát v klidu.

89
    Álvaro Morata mohl přidat další gól, po centru z levé strany ale ve skluzu poslal balon pouze do tyče ruské brány!

88
    Již se pokračuje ve hře. Po levé straně se k úniku nadechoval Morata, byl mu ale mávaný ofsajd.

88
    Na hrací plochu vběhl fanoušek a hra je na pár chvil přerušená.

87
    Španělé stále drží balon a skoro to vypadá, jako by Rusové ani nechtěli zabojovat o lepší výsledek.

86
    Následný přímý kop nezahrál Thiago Alcántara tak dobře jako při gólové situace a následovat bude odkop od brány Ruska.

85
    Šatov fauloval Morena a dostává žlutou kartu.

84
    Třetí střídání Španělska. Odstupuje Tello a poslední minuty si zahraje Koke.

84
    Zatím se obraz hry prakticky nezměnil. Španělé hodně drží balon a soupeři ho prakticky nepůjčují.

83
    Nyní uvidíme, co v závěrečných minutách vymyslí hráči Ruska.

82
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělé přeci jen dopravili míč do sítě, když se po přímém kopu Thiaga Alcántary dostal k hlavičce ÁLVARO MORATA, který lehkou tečí zády k bráně dopravil míč za záda bezmocného brankáře Zabolotniho.

80
    Střídají také Rusové. Odešel Callagov a nastupuje Kirillov.

79
    Španělé střídají. Odešel Rodrigo a nastupuje Canales.

78
    Další ruský pokus o ohrožení brány Španělska skončil Beljaeva.

76
    Kanunnikov zkoušel křížným centrem najít na levé straně Šatova, centr byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí.

74
    Španělům se stále nedaří dostat se k ohrožení ruské brány.

73
    Grigorjev fauloval a za svůj přečin dostává žlutou kartu.

72
    Španělé mají stále převahu, jenže jejich tlak je hodně stereotypní.

71
    Do velké šance se na levé straně dostal Tello, míč ale poslal mimo.

70
    Morata lehce přiťukl balon Illarramendimu, tomu ale balon vůbec nesedl a poslal ho mimo.

69
    Španělům se stále nedaří svou územní převahu přetavit v úvodní gól. Do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut.

68
    Střídající Morata se dostal po centru z pravé strany k hlavičce, míč ale poslal jen nad bránu.

67
    Obraz hry se opět trochu vyrovnal. Sledujeme hlavně boj ve středu hřiště.

65
    Rusové kopali Šatovem přímý kop z pravé strany. Míč prolétl vápnem, aniž by ho kdokoliv zasáhl.

64
    Z pravé strany zkoušel střílet po zemi Tello, gólman Zabolotni neměl problém zasáhnout.

63
    Poprvé v zápase střídají také Španělé. Hrát nebude Iker Muniain a nastupuje hráč Realu Madrid Álvaro Morata.

61
    Rusové očividně hrají na remízu a za stavu 0:0 rozhodně nikam nepospíchají. To naopak Španělé by rádi dnešní zápas vyhráli.

60
    Isco nedosáhl na dlouhý balon mířící do vápna a následovat bude odkop od ruské brány.

59
    Španělé se natlačili na polovinu soupeře. Dostali se až do vápna a chtěli roh, nakonec je z toho jen odkop.

58
    Rusové podruhé střídají. Odešel Čeryšev a nastupuje Kanunnikov.

56
    K rychlému protiútoku se nadechoval Grigorjev, byl mu ale odmávaný a odpískaný ofsajd.

55
    Až do zakončení se ve vápně protlačil Muniain, byl ale hodně tísněný obranou a ve složité pozici poslal míč mimo.

54
    Již sedmý španělský roh v zápase rozehrál nyní Isco, obrana Ruska ale míč znovu odvrátila.

53
    Vystřelit zkusil nyní Tello, ani jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.

51
    Španělé jsou stále lepším týmem, jejich hře chybí jen gólová šance a gól.

49
    Rusové se snaží odpovědět, proti zformované obraně Španělska se jim ale nedaří.

48
    Isco parádním centrem našel Rodriga, ten hlavou poslal míč z gólové pozice těsně mimo!

47
    Španělé začali stejně jako v prvním poločase aktivně a tlačí se na polovinu soupeře.

46
    Rusové o poločase vystřídali. Hrát nebude Bibilov a nastupuje Grigorjev.

46

Je za námi první poločas zápasu mezi Španělskem a Ruskem. Španělé měli v celém průběhu poločasu výrazně více ze hry, jenže kromě několika střel z dálky se do vyložené šance prakticky nedostali. Uvidíme, s čím přijdou do druhého poločasu.

45+2
    Španělé nakonec kopali rohové kopy dva, ani po jednom z nich ale bránu soupeře neohrozili.

45+1
    Illarramendi vypálil z dálky a Zabolotni vyrazil jeho ránu na rohový kop.

45+1
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45
    Hraje se poslední minuta první půle a již to nevypadá, že by se mělo nějak změnit skóre.

44
    Poločas spěje ke svému závěru, míč mají stále Španělé, avšak ke střele se nedostávají.

43
    Po přímém kopu Illarramendiho se k zakončení dostal Rodrigo, míč ale poslal mimo.

42
    Rohový kop Španělska zahrával Thiago Alcántara, Rusové se i tentokrát ubránili.

41
    Španělé hrají tak trochu bez zájmu. Na gólovou šanci to v závěru už moc nevypadá.

40
    V závěru poločasu je k vidění plno nepřesností na obou stranách.

39
    Rychle se blíží závěr poločasu. Rusové bez větších problémů drží remízový stav 0:0.

38
    Na druhé straně mohl udeřit Jakovlev, který zkusil obloučkem překvapit z dvaceti metrů De Geu, míč ale poslal jen těsně mimo.

37
    Po povedeném pasu na levou stranu se k míči dostal Tello, své zakončení z velmi dobré pozice ale poslal mimo.

36
    Z dálky pálil Muniain, míč ale poslal hodně mimo.

36
    Oba celky se zatím mohou spoléhat hlavně na dobrou defenzivu. Rozhodně nesledujeme žádnou ofenzivní podívanou.

35
    Další rodící se brejk ruského týmu musel zastavovat obránce Moreno.

34
    Naopak Rusové spoléhají na rychlé brejky. Nyní byl na pravé straně u míče Bibilov, nic ale nevymyslel a balon mu nakonec utekl do autu.

33
    Stále stejný obraz hry. Španělé hodně drží balon, jenže k zakončení se prakticky nedostávají.

31
    Po dlouhé době si na balon sáhl také De Gea, který v pohodě lapil do rukavic míč mířící do jeho vápna.

30
    Máme za sebou skoro již půl hodiny hry a stav zápasu je stále 0:0. Rusové bez větších problémů odolávají tlaku soupeře.

29
    Z pravé strany zkoušel míč do vápna posílat Montoya, obrana soupeře zafungovala opět dobře.

28
    Na polovině hřiště byl faulovaný Thiago Alcántara, míč budou mít Španělé.

27
    Míč do vápna posílal levačkou Illarramendi, gólman Zabolotni míč vyrazil a navíc byl faulovaný.

27
    Španělé získali další rohový kop.

26
    Španělé stále nemohou najít recept na dobře zformovanou obranu ruského týmu.

24
    Muniain se jen velmi těžko zvedal z hrací plochy, nakonec bude ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.

23
    Šenikov ostře zajel skluzem do protihráče a dostává žlutou kartu.

22
    Z dálky vypálil také Muniain, jeho rána byla ale značně nepřesná a mířila nad bránu.

20
    Španělé jsou stále nastěhovaní na polovině Ruska a svého soupeře nyní hodně tlačí.

19
    Tvrdě z dálky přímo z volného kopu vypálil Thiago Alcántara a gólman Zabolotni měl co dělat, aby míč vyrazil.

18
    Po faulu Šatova je tu další standardka pro Španělsko. Nyní je to již blíže k bráně a je to i na střelu.

18
    Již na polovině Ruska byl faulovaný Muniain a rozehrávat budou Španělé.

17
    U míče jsou opět fotbalisté Španělska, zatím ale jen znovu pouze na vlastní polovině.

16
    Tello nestihl dlouhý křížný pas mířící na pravou stranu a nakonec z toho bude jen odkop od Zabolotniho brány.

15
    Rusové dokázali srovnat hru a rozhodně se nedá nyní říci, že by měli Španělé více ze hry.

13
    Vlastními nepřesnostmi se nyní Španělé málem dostali do složité situace. Rusové ale nedokázali zaváhání španělské obrany využít.

12
    Španělé mají stále územní převahu, hodně drží balon a soupeři toho moc nedovolují.

11
    Po rohu Illarramendiho se k hlavičce dostal stoper Bartra, míč ale poslal nad bránu.

10
    Do čisté gólové šance se nyní dostal z ničeho nic Montoya. Z úhlu vnikl do vápna a zkusil zakončit, míč byl lehce tečovaný a skončil těsně vedle. Následuje rohový kop.

9
    Španělé hrají zatím tak trochu barcelonský styl fotbalu. Hodně drží balon, jejich hra je plná krátkých přihrávek. Jenže Španělé hrají zatím hlavně na vlastní polovině.

8
    Po výkopu brankáře Zabolotniho se míč dostal až k De Geovi, který také dlouhým nákopem vrátil míč na polovinu ruského týmu.

7
    Ani při další útočné akci se Španělé neprosadili. Čičerin v pohodě pokryl balon u lajny a následovat bude odkop.

7
    Z pravé strany zkoušel po náražečce s Montoyou centrovat po zemi do vápna Tello, obrana Ruska ale zafungovala dobře.

6
    Rusové se snaží hrát hodně aktivně a přestože jsou zatažení v bloku na vlastní polovině, snaží se napadat rozehrávku španělského týmu.

5
    Rusové jsou zatažení na vlastní polovině a Španělům toho zatím moc nedovolují.

3
    Španělé jsou již u balonu a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.

2
    Naopak Rusové se hned po získání balonu pokusili nakopnout balon na polovinu Španělska a poprvé musel zasahovat brankář De Gea.

1
    Španělé začali velice opatrně a během úvodní minuty drží balon na vlastní polovině.

1

Ještě před výkopem našli pomezní rozhodčí malou díru v síti jedné z branek a výkop se o pár desítek vteřin opozdí.

Vše je již připraveno k úvodnímu výkopu. O ten se postarají fotbalisté Španělska.

Teddy Stadium v Jeruzalému není rozhodně zaplněný. Při kapacitě 21.600 diváků se dá odhadovat, že stadion je zaplněný tak z jedné třetiny.

Jako první na řadu přichází ruská hymna. Následuje samozřejmě i ta španělská.

Hráči obou týmů právě nastupují na hrací plochu. Španělé mají tradiční červené dresy s modrými trenýrkami. Rusové jsou celí v bílém s červenými symboly na dresech.

Španělsko: De Gea – Montoya, Bartra, Iñigo Martínez, Moreno – Tello, Isco, Illarramendi, Thiago Alcántara, Muniain – Rodrigo

Rusko: Zabolotni – Čičerin, Burlak, Beljaev, Šenikov – Bibilov, Šatov, Petrov, Jakovlev – Čeryšev

Rozhodčí: Jug (SVN) – Mulvanny (SCO), Gudmundsson (ISL).

V základní skupině B hraje vedle Španělska a Ruska také Německo a Nizozemsko. Ve skupině se hraje každý s každým a dva nejlepší celky postoupí do semifinále, které je na programu 15. června.

V kádru Španělska je celá řada známých fotbalistů, kteří se pravidelně objevují v sestavách předních španělských celků v Primera División. Největší hvězdou je ale patrně gólman David de Gea, který hájí bránu anglického velkoklubu Manchester United.

Rusové ale své kvality ukázali v kvalifikaci i v následné baŕaži. Ruský národní tým na šampionát postoupil na úkor českého týmu, který vyřadil po výsledcích 2:0 a 2:2. Nejvýrazněji se pod postup Ruska podepsal barážový střelec Fjodor Smolov, který zaznamenal tři ze čtyř gólů do sítě českého národního celku.

Dobrý podvečer při sledování online reportáže ze zápasu základní skupiny B mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Španělskem a Ruskem. O favoritovi dnešního utkání není pochyb, Španělé mají na turnaji vůbec ty nejvyšší cíle a jejich výhra nad Ruskem by měla být formalitou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.