Jihlava – Pardubice 5:2 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Kazzinc 0:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 30.07.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion Jihlava • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, ještě jednou vás vítáme u online přenosu z dnešního zápasu. Na Horáckém zimním stadionu bude k vidění první přípravné utkání Dukly proti Pardubicím.

Podle slov z extraligového týmu, Pardubice dnes nastoupí v nejsilnější možné sestavě. Před startem European Trophy mají totiž pouhé dva přípravné zápasy. Jihlavští fanoušci tak po dlouhých letech uvidí Josefa Marhu. "Josef Marha nastoupí určitě. Už před dvěma měsíci mi volal Bedřich Ščerban a projevil přání, aby Pepa nastoupil. Je to jeho domovský stadion, není důvod, abychom s ním nepřijeli a neukázali jej jihlavským fanouškům," potvrzuje pardubický trenér Zdeněk Venera.

Viktor Ujčík – to je jméno, které se poslední dobou mezi jihlavskými hokejovými fanoušky skloňuje nejčastěji. A právem. Jedna z ikon českého hokeje totiž už přes týden trénuje s Duklou, takže se dá předpokládat, že by měl dnes nastoupit. A nejen on, Dukla by měla představit také další posily – Michala Důrase, Janise Andersonse a Lukáše Sáblíka.

Rozhodně tedy bude dnes v Jihlavě k vidění zajímavé utkání. Před zápasem Vám samozřejmě přineseme soupisky a další informace k zápasu.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Zadražil, Andersons, M. Jícha, Dobrovolný (A), Kolda, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Hubáček (A), Ujčík, Velecký, Pěška, Malec, Zeman, Čachotský (C), Kuřítko, Mikeš, Krupka, Důras. Trenér: Petr Vlk.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Vějmělka) – Píša, Kočí (C), Benák, Ďaloga, Čáp, Mocek, Drtina, Zdráhal – Sýkora (A), Marha, Somík (A), Radil, Kousal, Starý, Tybor, Číp, Semerád, Veselý, Březina, Musil. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk – Václav Guth, David Rittich.

Ze sestav je tedy jasné, že pro dnešní zápas Dukly bude kapitán Tomáš Čachotský. Na druhé straně bude tuto funkci zastávat Václav Kočí.

Na ledě již krouží oba rozhodčí, utkání by mělo přibližně za šest minut začít.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastupuje za podpory asi dvaceti svých fanoušků na ledovou plochu.

Dvířka u vstupu Dukly jsou již otevřená, tým vede na led Radek Hubáček.

Jako poslední dva hráči Dukly naskakují na led Viktor Ujčík s Tomášem Čachotským.

Vše je připraveno k úvodnímu buly. Na něj půjde pardubický Josef Marha a jihlavský Adam Zeman.

00:01

00:23
    První úspěšný zákrok si připisuje Martin Růžička, když chytil střelu Jiřího Dobrovolného z mezikruží

00:58
    Matic Podlipnik se pokoušel vysunout Ondřeje Pěšku, puk stačili včas zblokovat pardubičtí obránci.

01:32
    Jeden z hráčů Pardubic si teď počíhal na Lukáše Krupku a zasadil mu ukázkový bodyček.

02:36
    Josef Kolda si počkal na Jana Semeráda a nepustil ho do přečíslení. Následně se k puku dostal David Březina, ale ani on nebyl úspěšný.

02:49
    Dukla bude mít výhodu první přesilové hry, za podražení si jde odsedět dvě minuty Jan Veselý.

03:16
    Výborná přesilovková akce v podání Dukly. Vojtěch Zadražil střílel od modré, zároveň Adam Zeman dobře clonil Martinu Růžičkovi. Ten neviděl a forvard Dukly sklepl puk před brankoviště, kde dorážel do prázdné branky Tomáš Čachotský. Růžička ale na poslední chvíli zareagoval a vyrazil puk pryč.

04:26
    Ofsajd Dukly.

04:45
    O kombinaci se v posledních vteřinách přesilovky snaží Michal Velecký a Radek Hubáček. Druhý jmenovaný se dostal k dorážce, ale Růžička opět vyráží.

04:49

05:13
    Benák šikovně hledal před brankou stojícího Starého, na poslední chvíli ale stačil do přihrávky vložit puk jeden z domácích beků.

06:36
    Další příležitost Dukly. Ondřej Pěška si najel do útočného pásma a z levé strany hledal najíždějícího Viktora Ujčíka. Legenda v dresu Dukly se dostala k puku a zkusila zakončit, jenže puk Ujčíkovi sjel z hole.

07:07
    Dukla právě vstřelila branku!

Kdo jiný by mohl dát první branku za červenožluté než právě VIKTOR UJČÍK. V situacích před brankou se tento veterán umí orientovat výborně, což předvedl i teď, když zakončil pohlednou kombinaci po ose Michal Důras – Matić Podlipnik, kteří si tak připisují asistenci.

07:51
    Další přesilovka pro Duklu. Jan Zdráhal je potrestán dvěma minutami za hákování.

08:40
    Tomáš Čachotský zavezl puk do útočného pásma.

08:54
    Dukla o něj však přichází a Kousal se hned pokusil o rychlý protiútok. Proti červenožluté přesile neměl šanci na úspěch, přesto ušetřil svému týmu několik minut oslabení.

08:51
    Tato přesilovka Dukly zdaleka tak nebezpečná nebyla, hosté se úspěšně ubránili.

10:14
    Ofsajd, ve kterém se ocitl David Březina.

10:33
    Václav Kočí z Pardubic a jihlavský Michal Velecký si dali bruslařský souboj, kdo bude u puku dříve. Vítěz nebyl znám, nicméně tak jako tak, oba hokejisté minuli puk. Toho využil Ondřej Pěška, který z levého kruhu tvrdě vystřelil, vyprášil však pouze Růžičkovy betony.

11:32
    Po dlouhé době si připisuje úspěšný zákrok také David Rittich.

11:55
    Jakub Kadlec posílal křižnou přihrávku přes brankoviště, Adamu Zemanovi chyběl k doklepnutí kotouče kousek.

12:36
    Hrubice v obraně Dukly. Jeden z beků namazal na hůl mezi kruhy napadajícího Davida Březiny, ten však zhruba o půlmetru minul levou horní tyč branky Ritticha.

12:39
    Ihned po vhazování to zkusil Jan Veselý, mířil ale také o kousek mimo.

13:37

13:45
    Pardubice za svoji brankou začínají další útočnou akci.

14:09
    Michal Velecký byl dostatečně rychlý a za brankou vybojoval puk, proti dvěma obráncům Pardubic o něj ale přišel.

14:26
    Nepřehledná situace před brankou Ritticha končí přerušením hry, gólman Dukly podržel puk někde ve výstroji.

15:04
    První šarvátka je na světě. Martin Jícha si počkal u střídačky Dukly na Zdeňka Čápa, který se skácel na zem. Následně si přijel vyřídit účty s Jíchou jeden z hráčů Pardubic, vylučovat se ale nebude.

15:37
    Přihrávka rukou.

15:53
    Janis Andersons nahodil puk před Růžičku, hosté si ale celou situaci pohlídali a zakládají útočnou akci.

16:36
    Ta se jim zrovna moc nepovedla a puku se bleskově zmocnil Viktor Ujčík. Zavezl puk do útočného pásma a následnou střelu Důrase vyrazil Růžička.

17:09
    Na pravém kruhu se zjevil úplně volný Josef Marha, ke kterému se dostal odražený puk. Nic nevymýšlel a z první vystřelil, Rittich ale předvedl dobrý zákrok.

17:18
    Pardubice teď ostřelují gólmana Dukly ze všech pozic, z mezikruží se o to teď pokusil Radoslav Somík.

18:24
    Tak tuhle střelu už jsem téměř viděl v brance. Obránce Pardubic Benák si sjel do prostoru mezi kruhy a vyslal střelu, se kterou by měl Rittich plnou výstroj práce. Zasahovat však nemusel, byla to noha jednoho z beků Dukly, která jemně tečovala puk mimo klec gólmana domácích.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:42
    Roman Mikeš se dostal na pravém kruhu k odraženému puku. Počkal si, zamířil, jenže těsně minul levý horní roh branky.

20:00

Po první dvacetiminutovce vede Dukla nad Pardubicemi 1:0. Téměř po celou úvodní část byla nebezpečnější, což se projevilo vedoucím gólem. Ke konci první třetiny ale hosté pořádně přidali na obrátkách, Rittich však předvedl několik dobrých zákroků. Utkání bude pokračovat zhruba v 18:12, kdy začne druhá část hry.

20:01

20:13
    Zakázané uvolnění Pardubic.

20:21
    Somík našel nádherným pasem za obránce si najíždějícího Marhu, který upaloval sám na Ritticha, na gólmana Dukly si ale nepřišel.

20:32
    Vzápětí střílel od modré čáry Starý, který těsně minul branku.

21:55
    Pardubice jsou nastěhovány před brankou Ritticha.

22:10
    Mocek střílel od modré, Rittich toho moc neviděl, ale s pomocí obránců nepřehlednou situaci zvládl.

22:15

Prosazuje se i další staronový hráč v jihlavském dresu. MICHAL DŮRAS ujel po levé straně pardubické obraně, nic nevymýšlel a přesnou střelou překonal Růžičku. Bez asistence.

23:44
    Třetí přesilová hra pro Duklu, která je po druhém gólu o poznání aktivnější. Petr Sýkora dostává za vysokou hůl dvouminutový trest.

24:21
    Růžička po střele Andersonse od modré raději schoval puk v lapačce.

24:50
    Další střelecký pokus Andersonse, ten ale nebyl ani prudký, ani přesný. Růžička tak nemusel zasahovat.

25:15
    Úmyslný ofsajd Dukly.

25:44
    Pardubičtí hrají v plném počtu.

26:26
    Skákavé nahození puku od Lukáše Krupky minulo branku Růžičky.

27:11
    Pardubice se dostaly do přečíslení tři na dva. Přihrávka Veselého na najíždějícího Březinu neprošla.

27:11
    Neprošla možná i proto, že byl pardubický útočník seknut. Dvouminutový trest dostává Jiří Dobrovolný.

28:12
    Dukla se dobře brání, nepouští Pardubické před svoji branku. Spíše naopak. Růžička nyní raději pokryl puk a vzahovat se tak bude před jeho brankou.

28:32
    Dukla opět vyhazuje puk do středního pásma.

28:47
    Až nyní se Pardubice usadily v útočném pásmu.

29:05
    Ne však na dlouho, Dukla opět vyhazuje.

29:11
    Dukla hraje v plném počtu. A co víc, z trestné lavice se k puku dostal Jiří Dobrovolný, neměl však patřičnou rychlost a beci hostů jej dostihli.

29:46
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul na Radoslava Tybora.

29:46
    Radoslav Tybor ale svoji velkou šanci neproměnil. Pokusil se vystřelit nad lapačku Ritticha do levého horního rohu, zamířil však vysoko nad.

30:20

Jak praví staré pořekadlo, nedáš – dostaneš. Situaci dva na dva a pohlednou kombinaci Jihlavy zakončuje TOMÁŠ ČACHOTSKÝ, když dostal v útočném pásmu přihrávku od Jakuba Kadlece, najel si mezi kruhy a překonal Růžičku. Asistence: Jakub Kadlec.

31:08
    Tohle nebyl zrovna zákrok z kategorie příjemných. Josef Marha kousek od mantinelu trefil jednoho z hráčů Dukly a dostává dvě minuty za podražení.

31:34

Přesilovka domácích netrvala ani půl minuty. MICHAL VELECKÝ se dostal před brankovištěm k odraženému puku a Martin Růžička byl bez šance. Bez asistence.

31:57
    Další přesilovka Dukly. Obránce Pardubic Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.

32:33
    Krupka se pokoušel na modré čáře projít přes Benáka, na obránce hostů si ale nepřišel a Pardubice vyhazují.

33:28
    Čachotský bojuje za bránou Růžičky o puk s Benákem, pardubický bek je ale úspěšnější a vyhazuje.

33:57

34:52
    Pardubice teď chvilku svíraly Duklu v jejím obranném pásmu, přihrávka Čípa ale nenašla adresáta a červenožlutí se tak osvobozují.

35:10
    Druhou přesilovou hru dnešního zápasu si zahrají Pardubičtí. Radek Hubáček (JIH) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

35:22
    Hosté vyhrály buly a usadily se v útočném pásmu.

35:37
    Ne však na dlouho, chyba v jejich rozehrávce znamená vyhození puku Duklou do středního pásma.

36:21
    Šance na obou stranách. Nejprve střelu Sýkory od modré vyrazil Rittich, na druhé straně pak Mikeš z pravého kruhu vyprášil pravý beton Růžičky.

36:59
    Kousal se pokusil překvapit po přejetí útočné modré Ritticha, ten ale v pohodě chytá puk do lapačky.

37:10

37:41
    Andersons se položil do přihrávky Tybora a zblokoval ji. Útočník Pardubic ale dobře napadal a znovu vybojoval puk, konkrétně na Radku Hubáčkovi. Ani svoji druhou střelou v krátkém časovém sledu Ritticha nepřekvapil.

38:36
    Roman Mikeš nepřešel přes napadajícího Musila a bude to muset zkusit znovu.

38:54
    Nyní byl úspěšnější, k ohrožení Růžičkovy branky ale nedošlo.

38:58

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:46
    Pardubice jsou před usazeny před Rittichem, kombinují, jenže bez střely se góly těžko dávají.

40:00

Ve druhé třetině byla Dukla jasně lepší a vstřelila další tři branky. Domácí jsou zatím jasně lepší a pokud se hosté v poslední části nezlepší, těžko se budou nějakým způsobem vracet do zápasu.

40:01

40:25
    Je to opět Dukla, která začíná nebezpečněji i závěrečnou část třetí dvacetiminutovky. Pokus Čachotského ale Růžička zlikvidoval.

40:51
    Na opačné straně se vyznamenal Rittich při střele Kousala.

41:42

41:49
    Pardubický obráce Kočí si nyní počínal velmi důrazně, natlačil Veleckého na branku a ta je posunutá.

42:41
    Kousal si vybruslil k pravému kruhu a vystřelil na Ritticha, ten má kotouč bezpečně v lapačce.

43:15
    Ujčík se pokouší něco vymyslet za brankou Růžičky.

43:31
    Proti přesile hostů se ale neprosadil.

44:12
    Ujčík ale znovu vybojoval puk a nahrál na modré čekajícímu Andersonsovi. Jeho tvrdá rána ale byla zblokována.

44:24
    Michal Důras z levé strany přestřelil pardubickou branku.

44:34
    Třetí přesilovka Pardubic. Miha Štebih (JIH) dostává za podražení dvě minuty.

44:45
    Dukla vyhazuje puk až k Růžičkovi.

45:05
    Pardubice právě vstřelily branku!

Hosté střílejí svoji první branku v letošní přípravě. Po kombinaci Marhy se Sýkorou se dostal puk k RADOVANU SOMÍKOVI. Útočník Pardubic z prostoru před brankou nadvakrát překonal Ritticha. Asistence: Petr Sýkora, Josef Marha.

46:26
    Zadražil před napadajícím Čípem stačil pokrýt puk.

46:52
    Viktor Ujčík rozjíždí další útok Dukly.

47:31
    Na ledě je nyní vidět spousta nepřesností, oba týmy si s kombinací v posledních vteřinách příliš netykají.

47:52
    Zakázané uvolnění Dukly, vhazovat se bude před Rittichem.

48:00
    Malec se po buly snažil ujet s pukem z obranného pásma, ale ztratil ho. Kus černé gumy se pak dostal k Sýkorovi, jehož střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

49:24
    Dnešnímu přípravnému utkání přihlíží 867 diváků.

49:26
    Lukáš Krupka vybojoval před brankou puk a vystřelil, jeho pokus byl tečován a přelétl branku Růžičky.

50:36
    Situace dva na dva, Viktor Ujčík zaváží puk do útočného pásma. Vymyslel přihrávku na Andersonse, ale ten na ní nestihl zareagovat a přišel tak o dobrou možnost ke střele.

51:35
    Střelu Starého od modré kryje Rittich.

52:18
    Další situace dva na dva nekončí ohrožením branky Růžičky, Dukla se pouze na chvíli usadila v útočném pásmu hostů.

52:58
    Veselý si najel před branku na milimetrovou přihrávku od Musila, Rittich ale byl proti tomu, aby hosté vstřelili druhou branku. Výborný zákrok domácího gólmana.

53:11
    Petr Mocek je potrestán na dvě minuty za nepovolené bránění. Dukla tak bude mít k dispozici další přesilovou hru.

53:21
    Pardubice chvilku po buly vyhazují puk ven.

53:55
    Pohledná kombinace Dukly. Zeman našel před brankou Růžičky najíždějícího Kadlece. Ten z bezprostřední blízkosti nadvakrát nepřekonal gólmana Pardubic.

54:34
    Ujčík střílel od modré vysoko nad.

55:05
    Ujčík obkroužil branku Pardubic, následná přihrávka však nenašla nikoho z hráčů Dukly.

55:17
    Pardubice si zahrají přesilovou hru. Michal Důras (JIH) je potrestán dvěma minutami za hákování.

55:49
    Sýkora našel před brankou Somíka, proti kterému vytáhl další dobrý zákrok David Rittich.

56:18
    Pardubice uzamkly Duklu před její brankou.

56:26
    Josef Marha to dnes opět zkusil, tentokrát střelou z pravého kruhu. Ani nyní si ale na Ritticha nepřišel a kotel Dukly skanduje gólmanovo jméno.

56:49
    Marha stál u levé tyče a už už se pokoušel dorážet, do jeho pokusu ale vložil hůl jeden z jihlavských beků.

57:00

Nakonec ale přece hosté střílejí druhou branku. Benákova střílená přihrávka našla před Rittichem clonícího JANA STARÉHO, který dorážkou překonává gólmana Dukly. Asistence: Václav Benák.

57:51
    A Pardubice ještě nic nevzdávají. Jako nyní Jan Semerád, který si najel k levé tyči a těsné míjí.

58:24
    Další šance Pardubic, Jan Veselý hledal při přečíslení dva na jednoho na druhé straně najíždějícího Petra Sýkoru, který těsně minul.

59:00
    Troufám si tvrdit, že probíhá nejen poslední minuta třetí třetiny, ale i celého zápasu.

59:06
    Bude se vzahovat před brankou Martina Růžičky.

59:06
    Písnička Co jste hasiči, co jste dělali je předzvěstí oslav fanoušků Dukly a jejího dnešního vítězství.

59:18

Pátá, právě teď odbyla, nese se Horáckým zimním stadionem. Přihrávku Malce tečuje za Růžičkova záda MICHAL VELECKÝ a přidává tak pátou branku svého týmu. Asistence: Ondřej Malec.

60:00

Bez ohledu na výsledek dnešního zápasu budou po skončení přípravného utkání následovat samostatné nájezdy.

Petr Sýkora vůbec netrefil branku Ritticha – 0:0.

Michal Důras nenašel skulinku mezi betony Růžičky – 0:0.

Stejně dopadl při svém nájezdu i Radovan Somík – 0:0.

Viktor Ujčík zkusil na Růžičku blafák, ani on však nebyl úspěšný – 0:0.

Klička Josefa Marhy končí vedle Rittichovy branky – 0:0.

Tomáš Čachotský předvedl svůj oblíbený nájezd, při pokusu o bekhendovou kličku mu ale sjel puk – 0:0.

Pořadí střelců se otáčí.

Radek Hubáček zamířil přesně mezi betony Martina Růžičky a je prvním úspěšným exekutorem – 1:0.

Jan Starý nyní musí dát.

Kdepak, Starý si na Ritticha nepřišel. Dukla tedy vítězí i v samostatných nájezdech, když jediným úspěšným exekutorem byl RADEK HUBÁČEK.

Horáckým zimním stadionem se nese pokřik Hoši děkujem a nutno říct, že zaslouženě. Až na závěr třetí třetiny byla Dukla lepším týmem, když o svém vítězství rozhodla hlavně ve druhé třetině. V prostřední dvacetiminutovce totiž nastřílela svému soupeři tři branky. Po skončení utkání následovaly ještě samostatné nájezdy, které také vyhrála Dukla a to zásluhou Radka Hubáčka. Z Horáckého zimního stadionu se loučí a pěkný večer přeje Tomáš Lysý. (19:35:05)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 8. Ujčík (Podlipnik, Důras), 23. Důras, 31. Čachotský (Kadlec), 32. Velecký, 60. Velecký (Malec) – 46. Somík (Sýkora, Marha), 57. Starý (Benák)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Vějmělka) – Píša, Kočí (C), Benák, Ďaloga, Čáp, Mocek, Drtina, Zdráhal – Sýkora (A), Marha, Somík (A), Radil, Kousal, Starý, Tybor, Číp, Semerád, Veselý, Březina, Musil. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk – Václav Guth, David Rittich