Anži Machačkala
0:1 (0:0)
FK Rostov
Pátek 02.08.2013, 18:00 • Anži Arena, Kaspijsk • Ruská Premier Liga

Je tady konečný hvízd. Domácí ani dnes nezískávají 3 body a dokonce ani remizovat se jim nepodařilo. Hosté z Rostovu tak nadále udivují celé Rusko, když po brance Kanga v 52. minutě vyhrává utkání. Po dnešním dnu tak bude FK Rostov na prvním místě v tabulce s 10 body. Domácí naopak stále na chvostu.
    To je od nás vše. Děkujeme za pozornost! (19:56:36)

93
    Xulu se drží za nohu, to se nelíbí domácím příznivcům, kteří na něj právě pískají.

93
    FK Rostov střídá: Poloze nahradí Kulišev.

91
    Dzjuba podržel míč na půli Anži, poté přihrál na volného Poloze, který ale netrefil bránu.

91
    Gactanovi se v dobré pozici nepodařil centr.

90
    Sudí Fedotov stejně jako v první půli nastaví 3 minuty.

90
    Centr Diarry nebyl přesný a skončil za bránou. U míče tedy hosté.

88
    FK Rostov střídá: Aktivního Kangu, který jde pomalou chůzi nahradí Fatullajev.

88
    Obrana hostů je jistá a domácím se tak nedaří vyrovnat.

86
    Na hřišti se ošetřuje, hráči se zatím osvěžují vodou.

84
    Kalačov našel Kangu, který přihrával na volného Dzujbu. Ten ale možná vinou přistrčení protihráče z malého vápna míč netrefil ideálně a domácí si tak mohli oddychnout.

83
    Samba zachránil bránu Anži, když zablokoval prázdnou svatyni po střele Kangy!

82
    Nic nebezpečného pro bránu Pletikosy.

82
    Nyní roh pro domácí, zahrává Willian.

81
    Poloz ve velké šanci, ale přihrávku Kangy na malém vápně minul!

81
    Hosté se však nehrnou dopředu a rozehráli na krátko.

80
    Kanga byl faulován ve středu pole.

80
    Rostov drží míč, hráči hostů hrají chytře a spoří čas.

78
    Střelu z pravé strany zlikvidoval Pletikosa.

77
    Roh pro Anži byl zneškodněn obranou hostů, u míče však stále domácí celek.

75
    Milič obdržel žlutou kartu za faul na Williana.

75
    Willian vybojoval standartku po pravé straně. Že by teď?

74
    Anži Machačkala střídá: Unaveného Boussoufa vystřídá Carcela-Gonzalez.

74
    Boussoufův centr musel likvidovat Pletikosa.

73
    Dzujba mířil nepřesně, proto u míče domácí.

71
    Willian už byl s míčem za čárou, odkop od brány brankáře Pletikosy.

70
    Anži je hodně aktivní, nastřelilo tyčku, má více ze hry a snaží se ještě zvrátit stav utkání na svou stranu. Hosté dali gól jako blesk z čistého nebe.

69
    Samba znovu ve výskoku, když si naběhl an Willianůlv centr. Míč ale odvrátil útočník hostů Dzjuba.

68
    Následně se bude kopat roh pro Anži.

68
    Willian trefil tyčku!

67
    Xulu se teď provinil, když zfauloval Boussoufa na hranici velkého vápna. Slibná situace pro domácí celek!

66
    Šatovovi ukradl míč brankář Pletikosa.

65
    Hosté se ubránili, naopak ještě mohli vzbrejku zatopit domácí obraně.

64
    Xulu centrovaný míč odhlavičkoval na rohový kop.

63
    Šešukov je napomínán za faul na Šatova ve středu pole. U míče Boussoufa.

62
    Nyní v akci Kalačov, který už vypadá svěže a jakoby se mu nic nestalo. Z asi 20 metrů pálil vedle a omlouvá se spoluhráčům.

61
    Kalačov už je opět ve hře.

60
    Míč dopředu poslal Djakov, tam ho však ukořistil domácí celek.

59
    Na zemi leží Karačov, sudí ukazuje k nosítkám.

57
    Eto'o je dnes velmi aktivní, nyní po pravé straně zadribloval, následně poslal míč do vápna, kde však byla obrana hostů kompaktní a míč odkopla do bezpečí.

55
    Anži Machačkala střídá: Jonova nahradí Brazilec Jucilei.

54
    Anži je nyní u míče a snaží se zase dostat do zápasu.

52
    Rostov právě vstřelil branku!
    KAKU GUELOR KANGA využil špatného psotavení brankáře Gabulvoa a střelou z 20 metrů jej překopává! 0:1 pro hosty.

51
    Další faul, tentokrát od hráče Rostovu, u míče tedy domácí.

50
    Lolo byl sražen k zemi Willianem.

48
    Anži se od úvodních minut dostávají do útočných kombinací. Nyní střílel Etoo'o a následně se míč ocitl za čárou. Roh pro Anži.

46

Sudí Fedotov ukončuje poločas za stavu 0:0. Více ze hry má favorit utkání – tým domácích, ten je díky Eto'ovi a Willianovi nebezepčný, hosté spíš kontrují z rychlých brejků. Remíza jim rozhodně vyhovuje víc.
    Druhá půle začne přibližně v 19.05

48
    Domácí na půlce Rostovu.

46
    Kalačov se nacházel v ofsajdu.

45
    3 minuty navíc ke klasickým 45 minutám hry.

45
    Vitalij Djakov se svoji tvrdou ránou mířil jen těsně vedle pravé tyčky.

44
    Šešukov byl zezadu sražen. Standartka pro FK Rostov ze slušné pozice.

43
    Po Willienově centru zprava mířil Samba hlavičkou nad!

42
    Roh pro domácí.

41
    Anži Machačkala střídá: Zraněného Ewertona nahradí Tagirbekov.

39
    A Ewerton zase leží na zemi s bolestivou grimasou, odhodil naštvaně chránič... zřejmě se bude střídat.

38
    Už se opět hraje.

37
    Sám aktér zpřed pár chvil Ewerton nyní leží na zemi a je ošetřován.

35
    Nyní v šanci domácí, když se po kombinaci před 16kou k míči dostal Ewerton, jeho následná střela však měla až moc razance a skončila tak nad brankou Pletikosy.

34
    Boussoufa už se nacházel v ofsajdu. U míče proto hosté.

33
    První žlutá karta v utkání pro Ewertona, hráče Anži, za nepříjemný faul.

32
    Poloz si to namířil od půlky na bránu, následná střela z 17 metrů ale mířila vedle brány Machačkaly.

32
    Ewerton pálil z voleje hodně vedle.

31
    Po průniku Eto'a bude Anži zahrávat roh.

30
    Přihrávku do dobré pozice Eto'o nepochopil, proto u míče hosté.

29
    Dzjuba nyní v šanci, ale brankáře domácích se mu lobovat nepodařilo. Odkop od Gabulova.

27
    Ewerton poslal nebezepčný pas do malého vápna, kde míč jen lízl borce Eto'a. To byla víceméně dobrá šance.

25
    Po 25 minutách jsme zatím gól neviděli, hra je víceméně vyrovnaná. Iniciativu po pár minutách převzali domácí hráči, ale ani oni nijak neoslňují.

25
    Eto'o nyní pobavil diváky, když vystřihl nůžky, ale mířil jen vedle brány Pletikosy.

24
    Kanga poslal na zem Gadžibekova, standartka pro Anži.

23
    Etoo' reklamuje faul před 16kou, ale sudí nic nepíská.

21
    Hosté se díky útočnému faulu Šatova ubránili.

21
    Nyní roh pro Anži.

20
    Jonovovi uskočil míč v dobré pozici.

18
    Samba z 13 metrů hlavičkoval, ale jeho ránu v pohodě kryje Pletikosa.

18
    A roh pro Anži, jejich první v zápase.

17
    Eto'o byl faulován poblíž středové čáry, Willian tak bude zahrávat standartku.

16
    Dobrá akce Anži, ale Willian se už nacházel v ofsajdovém postavení.

14
    Domácí zblokovali centr. Rostov je však stále u míče.

13
    Kalačov vybojoval další roh pro svůj tým.

13
    Kalačův centr mířil vedle. Odkop od brány Gabulova.

12
    Milič vybojoval roh pro svůj celek.

11
    Hosté mají zatím více ze hry, lépe jim vychází kombinace.

9
    Lolo se nyní těžce zvedá, ale zřejmě je schopen pokračovat v utkání.

8
    Na zemi se ocitl Lolo, hraje je tak pozastavena.

6
    Arťom Dzjuba se nacházel v ofsajdu, proto akce přerušená.

5
    Špatně zahraný přímý kop. Odkop od brány Pletikosy.

4
    Anži zahrává standartku. K míči se postavil Boussoufa.

2
    Willian se zkoušel prosmýknout kolem pravé strany, ale v souboji míč stratil. Odkop od brány Rostovu.

1
    Hosté se ujali rozehrávky.

1

-1
    Domácí jsou ve světle žlutých dresech. Hosté v modrých.

-1
    Hráči již přicházejí na hrací plochu.

Anži Machačkala: Gabulov – Gadžibekov, Samba, Carlos, Ewerton – Diarra, Šatov – Jonov, Boussoufa, Willian – Eto'o.

FK Rostov: Pletikosa – Lolo, Djakov, Xulu, Milič – Šešukov, Gaţcan – Kalačov, Kanga, Poloz – Dzjuba.

Rozhodčí: Fedotov – Mosjakin, Pisanko.

Loňské utkání, které se odehrálo tady na Anži Arena dopadlo bez branek 0:0.

FK Rostov:

Domácí jsou zatím poměrně překvapením soutěže. Klub, který každoročně bojuje o záchranu letos nasbíral už 7 bodů a patří mu momentální 2. příčka. První je stále famózní Spartak s 9 body.
    A právě ze Spartaku je v Rostovu na hostování hráč Arťom Dzjuba, který už letos nastřílel uctyhodných 6 branek a je zatím neohrožený král střelců. Tým Rostov dal jinak za 3 kola branek sedm.
    Své první utkání sehráli hosté proti Těreku Groznyj a vyhráli 2:1. Obě trefy přidal Dzjuba. Následující match dopadl remízou 2:2 a za Rostov se trefil Kalačev a zase Dzjuba. No a třetí utkání dopadlo výhrou FK nad Tomem Toms v poměru 3:0 a hattrick si připsal kdo jiný než hráč s číslem 10... Arťom Dzjuba.
    Dnes však čelí hosté "spícímu obru" v Machačkale a budou rádi určitě za bod.
    Hostům dnes nepomůže zraněný Florent Sinama-Pongolle.

Anži Machačkala:

Domácím se zatím příliš nedaří. Favorit na titul je po odchodu trenéra Hiddinka na stávajíícm 12. místě se dvěma body. Místo po zkušeném Nizozemci obsadil jeho dosavadní asistent René Meulensteenov.
    Své první utkání hrálo Anži doma proti Lokomotivu a i zásluhou Eto'a, který nedal penaltu remizovali 2:2. Ve druhém utkání Ruský bohatý klub nestačil na domácí Dinamo, kterému podlehl 2:1. Za hosty skórovala staronová posila Samba. A z posledního zápasu vytěžila Anži opět jen jeden bod za remízu 1:1 proti kandidátu na sestup Samaře. Dobrá zpráva, že kapitán Eto'o je stále při chuti a střílí branky, ve spolupráci s Traorém dali loni uctyhodných 22.
    Letos však tápají a potřebují nutně začít vyhrávat.
    Domácí se budou muset proti Rostovu obejít bez zraněného Jura Žirkova a Andreje Eščenka. Vykartovaný je zase Aleksandr Kokorin.

Dobrý večer všem fotbalovým příznivcům. Dnes vám zprostředkuji onlajn utkání 4. kola nejvyšší Ruské fotbalové soutěže. Střetnou se spolu domácí Anži Machačkala a tým hostů FK Rostov.
    Zápas se odehraje na stadionu Anži Arena ve městě Kaspijsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Branky: 52. Kanga

Karty:   33. Ewerton (MCK) – 75. Milič (RTV)

Rozhodčí: Fedotov – Mosjakin, Pisanko