Rusko U18 – Finsko U18 7:3 (kon.) | Kanada U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.) | SR 18 – USA U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Švédsko U18 5:2 (kon.)
Česko U18
5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Švédsko U18
Středa 07.08.2013, 19:00 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezké odpoledne z Břeclavi. V jihomoravském kraji panuje velké horko, avšak ledová plocha je zde výborně připravena. Ve druhém utkání skupiny A se proti sobě postaví Česko a Švédsko. Švédové mají po dvou odehraných zápasech o jeden bod více než česká reprezentace, ta pokud chce pomýšlet na boje o medaile, tak musí švédský celek porazit. Zda-li se mu to podaří, to se ukáže v podvečerním zápase, který začíná v 19 hodin. Krátce před začátkem zápasu se vám znovu přihlásíme.

Česká republika U18: Vaněček (Pechek) – Zahradníček, Pyrochta, Mašín, Pýcha, Zbořil, Mikliš, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Jenyš – Vopelka, Pastrňák, Vrána – Kovařčík, Veselý, Švarc – Černoch, Kuťák

Švédsko U18: Söderström (Werner) – Forsling, Lagesson, Johansson, Ollas Mattsson, Englund, Andersson, Muzito Bagenda – Lindblom, Franzén, Kempe – Tornqvist, Hollström, Elgestal – Nylander, F. Karlsson, A. Karlsson – Timashov, Olofsson, Kovacs

Hezký podvečer z břeclavské arény. Po ledové ploše už bruslí čtveřice rozhodčích. Utkání za pár okamžiků začne.

Za potlesku diváků přijíždí na led čeští hokejisté, ti dnes nastoupí v bílých dresech.

Na led naskakují už i švédští hokejisté, ti nastoupí v modrých dresech.

Hráči sundali přilby a diváci povstávají. Na stadionu právě zní švédská hymna, po které bude následovat česká.

Oba týmy se hecují a utkání může za pár okamžiků začít. Definitivní postup do semifinále zajístí oboum týmům pouze vítězství za tři body.

00:01

00:11
    Puk končí mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:25
    České mladíky přišlo znovu podpořit poměrně dost fanoušků, ti je ženou za vítězstvím a naši hokejisté na ně zajisté budou znovu spoléhat.

01:17
    Začalo se hodně opatrně. Oba týmy si jistě uvědomují, o co dnes hrají a nechtějí udělat chybu.

01:30
    Osajd českého týmu, vhazuje se ve středu kluziště.

01:54
    První zákrok si připisuje Vaněček, ten kryl dělovku od modré, kterou vyslal Englund.

02:54
    Timashov byl v dobré střelecké pozici, jeho pokus vyráží Vaněček do rohu kluziště.

03:17
    Franzén vystřelil hned po přejetí modré čáry, Vaněčkova vyrážečka posílá puk do ochranné sítě.

03:30
    Zacha si sjel před Söderströma, který musel vytáhnout efektivní zákrok lapačkou. Puk kryje a čeká se na vhazování.

04:09
    Vránova střela švédskému brankáři problémy nenadělala. Na první gól se tak stále čeká.

04:40
    Od modré nyní vyzkoušeli Vaněčkovu pozornost obránci Forsling a Lagesson.

04:47
    Nylander prověřil pozornost českého gólmana, ten puk raději drží ve své lapačce.

05:15
    Kovařčík dostal kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů mu na pomoc nepřijel. Oba týmy střídají.

05:57
    Dlouhou přetahovanou o puk ve švédském pásmu uťal svým únikem Nylander. Našťestí pro nás sice překonal blafákem Vaněčka, ale ne už jeho levou tyčku.

06:50
    Česká obrana chybovala, což málem potrestal Kovacs. Na poslední chvíli ale zasáhl Vaněček a jeho pokus s velkou porcí vytěsnil mezi tři tyče! To byla obrovská šance švédského celku!

07:20
    Chyba našich v rozehrávce, Franzén se dostal k puku a trefuje Vaněčkovu vyrážečku.

07:50
    Kempe našel volného Tornqvista, ale Vaněček proti jeho střele zasahovat nemusel.

08:38
    Naši nyní měli puk na svých hokejkách, ale Švarcova rozehra bohužel končí jako icing.

08:58
    Kuťák teď čistě odstavil od puku Anderssona. Ten se z vedu hodně těžce zvedá, ale za potlesku tribun míří na střídačku a vypadá to, že bude v pořádku.

09:05
    Zbořilův projektil těsně míjí Söderströmovu branku.

10:17
    Vopelka svým důrazem vybojoval puk za švédskou brankou a v mezikruží našel úplně volného Vránu, kterého skvěle vychytal Söderström.

10:50
    Akce se střídají na obě strany. Nejprve vybídl Pastrňák ke střele Vopelku, následně se prodral do šance Kempe, ale náš gólman na brankové čáře zachraňuje.

10:59
    Nepřesná rozehrávka českého mužstva končí zakázaným uvolněním. Hra se přesune před Vaněčka. Ten zatím drží naše mladíky nad vodou.

11:34
    Veselý se prezentoval hezkou ranou, Söderström jeho pokus vytěsnil do rohu kluziště.

12:30
    Švédové se už chystali usadit v útočném pásmu, Vopelka jim však puk vypíchl a založil naši akci.

12:44
    Na dlouhý pás Ščotky nedosáhl nikdo z jeho spoluhráčů, píská se icing.

13:42
    Söderström raději zalehává puk před dotírajícími Čechy, hra přerušena.

14:22
    Kempe unikal českým obráncům po křídle, za pět minut dvanáct ho ale od puku odstavil důrazný Mašín.

14:35
    Puk je sice ve švédské brance, ale předtím byl pískán ofsajd.

14:47
    Hraje se nahoru dolů, ale na první branku se stále čeká. Švédové hrozí zejména rychlými brejky. Těm zatím pozorná obrana našeho týmu odolává.

15:30
    Našim se rýsovala solidní šance, ale nepřesnost ji zhatila.

15:50
    Česko U-18 právě vstřelilo branku!

Češi jdou do vedení! Pyrochta prokázal obrovský přehled ve hře a skvělým pasem přes dvě čáry našel unikajícího DAVIDA PASTRŇÁKA, který blafákem překonává švédského brankáře a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Filip Pyrochta.

16:33
    Dominik Mašín (CZE) dostává 2 min. za faul kolenem.

16:46
    Naši dostali kotouč do středu hřiště a mohou vystřídat.

17:03
    Švédové zakládali další akci, ale naštěstí pro český tým je zastavuje ofsajd.

17:13
    Puk je za švédskou brankou, naši si tak mohou na chvíli odpočinout.

17:37
    Tohle oslabení se našemu týmu zatím daří.

17:46
    Švédové nahodili puk do našeho brankoviště a ten se tam nebezpečně odrážel od bruslí, ale nakonec jej zkrotil český brankář.

18:05
    Švédové teď semkli český tým před Vaněčkem. Ten se před malou chvílí musel předvést proti střele Kempeho.

18:15
    Puk je na našich holích, tohle už vypadá dobře.

18:33
    Český tým je kompletní.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:22
    Timashov se s tím nepáral a od levého mantinelu prověřil pozornost Vaněčka, ten sice trochu s problémy, ale nakonec puk zkrotil.

19:40
    Puk je za švédskou brankou a vypadá to, že Češi hubený náskok minimálně do konce první třetiny udrží.

19:57
    V poslední šanci třetiny se objevil Pavel Zacha, ale trefil jen rameno švédského gólmana.

20:00

První třetina očima komentátorů:

Petr Horčička: Oba týmy si jistě uvědomují, o co dnes hrají. Ve hře jsou boje o medaile. První třetina byla hodně opatrná, Švédové hrozili především rychlými brejky, ale obrana našich mladíků je zatím pozorná. Výborně také chytá Vaněček. Po první třetině si naši vypracovali jednobrankový náskok a uvidíme, jestli ve druhé části přidají další branku.

Tomáš Vlček: Švédové měli sice více šancí, ale pokud bude Vít Vaněček v naší brance i nadále takovou oporou, může český tým uspět. Pozitivní je, že naši hráči jsou aktivní dopředu a nevynechají žádnou příležitiost k ohrožení soupeřovy branky. Přejme si, ať se někomu podaří napodobit Davida Pastrňáka a přidá další gól do švédské klece.

Druhá třetina začne přibližně v 19:44.

20:01

20:17
    Zacha prověřil Söderströma, ten byl ale připraven.

20:30
    Karabáček jel s Pyrochtou na jediného obránce, ale českému bekovi se nepodařilo spoluhráčovu příhru proměnit v nebezpečnou situaci.

20:35
    Češi si zahrají přesilovku. Ollas Mattsson (SWE) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

20:59

Češi hezky kombinovali před švédskou brankou a aktivita našich mladíků nese své ovoce. Pastrňák z levého kruhu našel hezky postaveného JAKUBA ZBOŘILA, jenž střelou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čeští hokejisté tak využívají přesilovou hru. Asistence: David Pastrňák.

21:24
    Švédové se s nepříznivým stavem rozhodně nechtějí smířit a zle dotírají na naši branku. Zatím je to vše jen podobě hrozby.

22:25
    Pokus Kempeho Vaněčka neohrozil, ovšem puk se dostal před Englunda, který poslal puk jen těsně mimo české brány.

22:30
    Oddechový čas pro domácí. Trenér Jakub Petr vycítil, že jeho tým je pod tlakem.

22:49
    Anton Karlsson byl v dobré střelecké pozici, obětavým zákrokem se však do jeho střely položil Pýcha a puk se dostal do středu hřiště.

23:00
    Karabáček švihem z levého křídla těsně míjí švédskou branku.

23:46
    Vaněčkova lapačka nyní fungovala spíš jako vyrážečka, ale k zažehnání nebezpečí to stačilo.

24:19
    Přetlačovanou na modré sice Švédové vyhráli, ale následně se dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středu kluziště.

24:58
    Naši nahodili puk do rohu útočné třetiny a bojují o udržení pozic.

25:25
    Pokus Veselého se mezi tři tyče Söderströmovy branky nevešel. Češi ale zůstávají v útočné třetině.

25:47
    Za zdržování hry dostává 2 min. Pýcha (CZE). Puk po jeho vyhození skončil na stříšce kabiny časoměřičů.

26:00
    Forsling pálil od modré, ale zlomil hůl a Vaněček jeho nepovedenou střelu raději drží. Vhazovat se bude po jeho levici.

26:17
    Mašín dostává puk z naší třetiny a dva jeho spoluhráči se za ním ženou. Jsme aktivní i v oslabení!

26:31
    Švédové vyrazili do rychlého brejku a před Vaněčka si sjel Kempe, který obdžel přihrávku od Franzéna. Český brankář kotouč vyrazil do rohu kluziště.

26:50
    Muzitovu střelu Vaněček vyráží, Zahradníček následně puk odpaluje do bezpečí.

27:17
    Zahradníček vyhazuje přes všechny čáry. Český tým může vystřídat.

27:40
    Poslední střelu této přesilovky vyslal Forsling. Vaněčkův beton je však na místě včas.

27:47
    Češi přežili švédskou přesilovku a nyní už jsou v plném počtu.

28:49
    Další dobrá ukázka práce naší obrany. Homström se sice dostal ke střele, ale Vaněček puk zachytil a obránci prostor před ním nekompromisně vyčistili.

29:15
    Veselý pořádně protáhl Söderströma. Ke třetí vstřelené brance chybělo hodně málo. Švédský gólman jeho pokus vyrazil.

30:01
    Nylander motal hlavu českým obráncům, jak je jeho zvykem. Na modré čáře našel Lagessona, ale jeho pokus skončil jen v lapačce českého brankáře.

30:11
    Další ukázka šikovnosti Nylandera – jeho bekendová příhra naslepo na Karlssona – a další důkaz pohody jakou ukazuje Vaněček – v sedě lapil puk a ukázal jej celé hale.

30:30
    Vrána pálil z mezikruží, Södreström si připisuje další zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

31:19
    Česká defenziva dnes pracuje velice obětavě a spolehlivě. Pastrňák byl u mantinelu faulován Timashovem (SWE), který obdržel dvouminutový trest za nedovolené bránění. Češi si tak zahrají přesilovou hru, tu předchozí využili.

31:37
    Zacha od modré rozduněl mantinel za Söderströmem.

33:09
    Parádní zápas hraje dneska David Pastrňák. Kličkami a šikovnýma rukama dělá Švédům velké potíže. Nyní vyslal do šance Karabáčka, ale ten bekendem přestřelil.

33:19
    Švédové jsou v plném počtu. Českému týmu se tato početní výhoda relativně povedla, k dokonalosti chyběla pouze vstřelená branka. K té naši mladíci neměli daleko.

34:59
    Přesilovka pro Švédsko. Na trestnou lavici míří Pýcha (CZE), jenž obdržel menší trest za hákování.

35:37
    Naši zrazili dvě bomby Švédských obránců a následně se do drzého průniku 1 na 3 vydal Veselý. Ušetřil cenné vteřinky.

36:41
    Naši jsou pod velkým tlakem Švédů, ale spolehlivě brání. Přesilovka Seveřanů se krátí.

36:59
    Naši v plném počtu.

37:42
    Švédové byli hodně blízko ke vstřelení branky. V obrovském závaru před Vaněčkem puk poskakoval po brankové čáře, ale puk skončil na hokejce českého obránce, který poslal naše do protiútoku ve třech proti jednomu. Pastrňák ale nepřihrál přesně a tak z této šance branka nepadla.

38:20
    Nylander narušil Pyrochtovi rozehrávku a následně zle dotíral na naši branku.

38:55
    Dvě situace nyní řešil švédský gólman. Ke spokojenosti seveřanů úspěšně.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Vše směřuje k tomu, že čeští mladíci půjdou do poslední třetiny s dvoubrankovým náskokem.

39:44
    Tak to je opravdu gól do šatny! Naši si poslali puk po mantinelu za švédskou branku a odtud pak před ní. Následná rychlá střela MILANA ŠVARCE propadla Söderströmovi přes výstroj do branky. Asistence Radek Veselý a Michal Kovařčík.

40:00

Druhá třetina očima komentátorů:

Petr Horčička: Ve druhé části se pokračovalo ve vysokém tempu. Oba týmy si vytvářely velký počet šancí, ale český tým drží nad vodou skvěle chytající Vaněček v čele s pozornou obranou. Třetí branka padla s velkou porcí štěstí. Uvidíme, s čím půjde Švédsko do poslední třetiny.

Tomáš Vlček: Štěstí na české straně dneska opravdu funguje. Ale naši mu jdou svým aktivním a nebojácným výkonem naproti. Švédové budou chtít jistě ve třetí třetině skóre zvrátit a tak se můžeme těšit na dramatický závěr zápasu.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:31.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, poslední třetina začne co nevidět.

40:01

41:08
    Vopelka se vřítil do třetiny Švédů a bekendem prověřil gólmana. Následně dorážel Vrána – pěkný úvod třetiny z naší strany.

41:28
    Kovacs vyzkoušel Vaněčkovu pozornost, ale český gólman dnes chytá výborně. Švédští střelci se musejí chytat za hlavy.

42:45
    Střelu Švarce zblokoval Lindblom. Český forvard tak Söderströma neohrozil.

43:18
    Vopelka skvěle napadá švédskou rozehrávku. Soupeř se nemůže dostat ze své třetiny.

43:34
    Z mezikruží mohl pálit Vopelka, ale Švédové výborně blokují střely. Tentokrát se o to postaral Forsling.

44:56
    Hezkou střelou se prezentoval Švarc, švédský gólamn se musel v brankovišti ohánět.

45:09
    Švédové se sami vystavili do ofsajdu.

45:42
    Lagessonův pokus končí na betonu české brankáře. Ten v čele s našimi obránci předvádí výbornou práci.

46:11
    Franzén zavezl puk do naší třetiny a z otočky prověřil Vaněčka. Tomu následně píchl do rukavic Törnkvist za což jej naši obránci oprávněně ztrestali.

46:16
    Kempe trefuje horní tyč Vaněčkovy branky! Puk končí v ochranné síti. Divákům spolu s českými hráči teď pořádně zatrnulo.

46:39
    Švédský protiútok zastavuje ofsajd.

47:05
    Anton Karlsson láma hůl. Stalo se tomu tak po jeho tvrdé střele. Dnes už je to druhá švédská zlomená hokejka.

47:22
    Andersson (SWE) vyloučen na 2 min. za sekání.

47:22
    Češi si tak zahrají přesilovou hru, ve které se pokusí přidat čtvrtou branku.

47:35
    Od modré pálil Pyrochta, jeho pokus Söderström se štěstím vyráží.

47:50
    Mašín zůstal zcela nekrytý mezi kruhy, ale jeho střela míjí branku.

48:10
    Švédové jsou pod obrovským tlakem a marně se pokouší o vyhození. Hra je přerušena až po zákroku Söderströma, který musel zasahovat proti střele Pyrochty.

48:30
    Zbořilovu střelu tečoval Černoch těsně nad.

48:48
    Holmström byl v obrovské šanci! Blafákem oklamal Vaněčka, ale poloodkrytou branku následně trestuhodně minul!

49:14
    Švédové se i v oslabení vydali do brejku 3 na 2 a Zbořil (CZE) byl nucen faulovat. Na 2 min. jde na trestnou za podražení.

49:22
    Švédové jsou kompletní, Seveřané budou pokračovat v přesilovce 5 na 4.

50:07
    Švédové kombinují před Vaněčkem, ten musel dvakrát zasahovat před nebezpečným Nylanderem.

50:23
    Andersson nevěří vlastním očím jak jej nyní Vaněček vychytal. Český gólman předvádí fantastický výkon.

50:39
    Zahradníček chtěl vyhodit puk, což se mu podařilo. Z vlastní obranné třetiny dokonce ohrozil brankáře Söderströma!

51:20
    Naši už jsou v plném počtu a břeclavský stadio bouří nad jejich statečným výkonem. Zejména je oslavovám Jirka Černoch, který během bránění oslabení inkasoval dvě bomby od švédských střelců a nyní se jen těžce sbírá z ledu.

51:30
    České hráče zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Do konce zápasu zbývá přibližně osm minut.

51:55
    Švédsko právě vstřelilo branku!

Švédové se nakonec dočkali. Timashov přihrál zpoza brány na OSKARA LINDBLOMA, který nekompromisně prostřelil bezmocného Vaněčka. Asistence: Dmytro Timashov.

52:15
    Hosté se sice zlobí, ale jejich icing byl zcela zřejmý.

52:40
    Fanoušci si přejí čtvrtou branku. Vyslyší je čeští mladíci?

53:07
    Lagesson byl ve výborné pozici před Vaněčkem, ale náš kapitán Mašín jeho střelu zblokoval nad.

53:11
    Švédové začínají být nebezpeční. Svoji aktivitou si vybojovali přesilovou hru. Vyloučen Karabáček (CZE) na dvě minuty za podražení.

53:20
    Nylander zkoušel Vaněčkovu pozornost hned dvakrát. První pokus končí vysoko nad, při druhé střele už musel Vaněček zasahovat.

53:53
    Tak přece se seveřanům podařilo přesilovku využít. WILLIAM NYLANDER prostřelil našeho gólmana a vedeme už jen o jednu branku.

54:44
    Forslund (SWE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Češi si tak zahrají přesilovou hru.

55:50
    Švédové byli nebezpeční i při oslabení, ale teď to s důrazem přehnal Kempe (SWE) a jde na trestnou za hákování.

56:22
    Vrána byl v dobré střelecké pozici ale Söderströma nepřekonal ani na dvakrát.

56:44
    Švédové jsou ve čtyřech.

56:48
    Naši se prosazuijí těsně po skončení dvojnásobné přesilovky, ale ještě v převaze jednoho muže. DAVID PASTRŇÁK bombou z voleje trefuje růžek švédské branky a vedeme 4:2. asistence. Filip Pyrochta.

58:01
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Čeští mladíci vedou o dvě branky!

58:13
    Naši zahráli dvakrát icing. Švédové to zkoušejí v šesti bez brankáře.

58:24
    Vaněček pozorný u své levé tyčky.

58:35
    Pastrňák tísněn míjí švédskou branku. K završení hattricku mu chybělo pár centimetrů.

59:05
    LUKÁŠ VOPELKA trefuje od vlastní modré prázdnou švédskou branku zajišťuje našim barvám vítězství.

59:55
    Je to tady! Podceňovaný český tým poráží silné Švédsko! Hala bouří!

60:00

Nejlepším hráčem z týmu Švédska byl vyhlášen útočník Gustaf Franzén. Nejlepším hráčem z českému mužstva byl po právu vyhlášen střelec dvou branek David Pastrňák.

To je pro dnešek z Břeclavi vše. Zítra je volný den, z jihomoravského kraje se vám přihlásíme znovu v pátek. (21:08:50)

Tomáš Vlček

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 16. Pastrňák (Pyrochta), 21. Zbořil (Pastrňák), 40. Švarc (Veselý, Kovařčík), 57. Pastrňák (Pyrochta), 60. Vopelka – 52. Lindblom (Timashov), 54. Nylander

Česko U18: Vaněček (Pechek) – Zahradníček, Pyrochta, Mašín, Pýcha, Zbořil, Mikliš, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Jenyš – Vopelka, Pastrňák, Vrána – Kovařčík, Veselý, Švarc – Černoch, Kuťák
    Švédsko U18: Söderström (Werner) – Forsling, Lagesson, Johansson, Ollas Mattsson, Englund, Andersson, Muzito Bagenda – Lindblom, Franzén, Kempe – Tornqvist, Holmström, Elgestal – Nylander, F. Karlsson, A. Karlsson – Timashov, Olofsson, Kovacs

Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel