Třinec – Košice 7:2 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Francie 7:1 (1:0 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 6:2 (kon.) | Trenčín – Trnava 4:2 (kon.) | Most – Litoměřice 2:6 (kon.)
Třebíč – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:2 (kon.)
Vsetín – SHK Hodonín 5:0 (kon.) | Havířov – Jastrzębie 4:0 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:2 (kon.)
Ústí n/L – Slavia 1:4 (kon.) | Zlín – Skalica 0:2 (kon.) | Kadaň – Beroun 6:1 (kon.)
Olomouc – Jihlava 6:1 (kon.) | Prostějov – Technika Brno 7:3 (kon.) | Znojmo – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Žilina – Martin 0:0 (zruš.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 3:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
sk Čtvrtek 08.08.2013, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Přípravné zápasy

Slovan tak zdolal aj v treťom prípravnom zápase svojho súpera, tentokrát Torpedo Nižnij Novgorod po predĺžení a spravil si tak chuť na zajtrajší súťažný duel, v rámci European Trophy privítame UPC Vienna Capitals a ja Vás všetkých na tento zápas srdečne pozývam. Dobrý večer z Bratislavy želá všetkým Vladimír Korduliak. (19:22:32)

Vondrkov nájazd zlikvidoval Koval svojim ľavým betónom. 1:2 je konečný stav nájazdov, ktoré pre konečný výsledok však nemajú žiadny vplyv a konali sa po dohode trénerov pre bratislavských labužníkov na tribúnach!

Brent sa rozbehol a strelou prekonáva Janusa v bránke, 1:2.

Wolski si tiež položil na ľad Janusa, no Jaro jeho úmysel vystihol, 1:1.

Bartovič neúspešný, Koval drží svojich, 1:1.

Immonen si položil Janusa na ľad, no nedáva, 1:1.

Netík prestrelil Kovala, vyrovnané 1:1.

Salminen to dal na blafák a zavesil to Jarovi. 0:1.

Samostatné nájazdy: Bližňák prestrelil bránku hostí. 0:0.

63:33
    Slovan dal gól!
    Brent sa točil s pukom v útočnom pásme ako orol, Ölvecký do neho postrčil, zobral mu puk, vykorčuľoval vpred, ideálne do brejku prihral MARIOVI BLIŽŇÁKOVI a ten vystrelil, Koval puk vyrazil pred seba a Mário ho poľahky sťahovačkou k sebe zasunul za Kovalov chrbát. Asistencia: Peter Ölvecký.

62:27
    Krasnoslobodtsev stal povedľa bránkoviska, našťastie z otočky páli mimo priestor bránky.

61:39
    Ďalšia akcia hostí, Janus opäť kryje puk do svojej lapačky. Hostia majú navrch a sú aktívnejší aj v predĺžení.

61:29
    Janus ukrýva puk po strele hosťujúceho hráča vo svojich rukaviciach na ľade.

61:19
    Po akcii Immonena a Hietanena Janus zázračne Hietanenovu strelu vyráža, už mohlo byť dobojované.

61:07
    Salminen vystrelil, Janus puk vyráža späť do hry.

60:31
    Opatrnosť na oboch stranách, nikto zo súperov nechce urobiť chybu, ktorá by znamenala rýchlu smrť.

60:01
    Začalo predĺženie.

Slovan v tretej tretine neubránil svoje vedenie a tak po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie. Hostia boli aktívnejší v poslednej časti hry a podarilo sa im vcelku šťastným gólom vyrovnať. Pomerom striel 33:25 končíme dnešný duel v normálnom hracom čase.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:42
    Slovan pred Kovalom, tlačí, no obrana Torpeda pozorne a obetavo vykrýva kombinácie domácich.

59:10
    Sersen vystrelil od modrej, Koval puk vyráža a ten končí v rohu klziska, na hokejkách domáceho tímu.

58:43
    Domáci v plnom počte. Slovan prežil veľký tlak hostí, ešte niečo viac ako minúta do konca tretej tretiny.

58:16
    Tlak hostí pokračuje, zatiaľ bez strely na Janusa.

57:43
    Wolski pekne vystrelil z pravého kruhu, Janus puk ukryl vo svojej lapačke.

57:32
    Slovan posiela puk až ku Kovalovi, no Torpedo bude razom späť.

56:49
    Immonen tečoval pred Janusom strelu od modrej, Jaro hokejkou puk vyráža, enormný tlak hostí neveští nič dobré!

56:43
    Netík dostáva dve minúty za podrazenie. Čo s tým hráči oboch tímov urobia?

56:20
    Nepresnosti na jednej aj druhej strane ukrajujú akurát tak z času vyhradenom pre dnešný zápas.

55:33
    Puk majú v moci hostia a upokojujú dianie na ľadovej ploche. Hráme dlho bez prerušenia a bez gólových šancí.

54:33
    Kulyomin krásne vystrelil z ľavého kruhu po rýchlej akcii hostí, Janus puk vyráža cez lapačku do ochranného skla!

53:42
    S pukom najskôr okolo mantinelu až pred Janusa prešiel Immonen, vystrelil, Janus vyráža! Na toto si musí dať domáca obrana pozor!

53:00
    Publikum ženie domáci tím vpred, Slovan útočí, útočí, no bez efektivity.

52:28
    Od ľavého kruhu nebezpečne vystrelil Brent, Janus cez svoju hruď puk zráža pred seba a Slovan vyráža vpred!

52:14
    Hostia v plnom počte. Torpedo prežilo ďalšiu svoju oslabovku.

51:40
    Až teraz zamkol Slovan hostí v pásme, chce to dobrú strelu a rozjasať publikum.

51:03
    Domácim sa nedarí dostať hostí pod tlak a roztočiť pred Kovalom kolotoč.

50:39
    Opäť začíname akciu od gólmana Janusa.

50:33
    Odrazený puk spoza bránky Koval zaľahnutím na ľad prikryl pre istotu pod svoje telo.

50:15
    Dnešné stretnutie sleduje 10.055 divákov. Aréna je opäť vypredaná, aj keď nejaké sedadlá zostali voľné.

50:14
    Zharkov dostáva dve mnúty za nedovolené bránenie, Slovan má príležitosť na strelenie gólu v podobe presilovej hry.

49:44
    Na modrej stál dobre postavený Krasnoslobodtsev, no čiarový mu píska ofsjad.

48:43
    Ďalší strelecký pokus likviduje Janus vo svojej roztancovanej lapačke, ešte že tak, dík moc Jaroslav!

48:16
    Slovan sa teraz herne trápi, hráme na polovici domácich a sporadicky prechádzame s pukom do pásma hostí.

47:59
    Salminen spoza bránky našiel na medzikruží dobre postaveného Schastliveho, ten vypálil príklepom a triafa do ochranného skla.

46:57
    Menší tlak pred a v okolí Kovalovej bránky Slovan na vypracovanie si dobrej streleckej príležitosti nevyužil.

46:31
    Hostia majú teraz viac z hry, Slovan nie a nie sa dostať do útočného pásma.

45:15
    Puk na hokejkách hostí, ktorí svoji akciu tiež zbabrali a Slovan tak pôjde vpred.

44:43
    Bez ohľadu na dnešný výsledok diváci po skončení zápasu uvidia samostatné nájazdy.

44:06
    Novgorod dal gól!
    Wojtek Wolski od mantinelu našiel pred bránkoviskom nepokrytého VADIMA KRASNOSLOBODTSEVA, ktorý puk jemne sklepol a prepasíroval pomedzi betóny Janusovi do bránky. Novgorod potrestal nedôslednosť domáceho tímu. Asistencia: Wojtek Wolski.

42:57
    Strelu Mikúša zblokovala obrana hostí mimo priestor bránkoviska, Koval tak zostal bez práce.

42:16
    Hostia sa snažia prebrať aktivitu na ľade, Slovan pozorne bráni a kontroluje hru hostí.

41:47
    Škoula sa blysol krásnou strelou, Koval však šiel dole na ľad a puk prikryl vo svojom výstroji.

41:23
    Hostia v plnom počte. Novgorod tlak hostí prežil bez ujmy.

41:10
    Hostia po druhýkrát v krátkom slede vyhadzujú puk z pásma.

40:40
    Až teraz zamkol Slovan hostí v pásme, no k strele sa zatiaľ nedostal.

40:25
    Domáci sa zatiaľ nedostali do pásma, hostia pozorne bránia.

40:01
    Začala tretia tretina.

Hráči už korčuľujú na ľadovú plochu, o chvíľku začneme poslednú tretinu dnešného zápasu.

Ďalšia tretina začne približne o 18:37.

V druhej tretine koncertoval na ľadovej ploche jednoznačne domáci HC Slovan a len dobré zákroky Kovala držia hostí s prijateľným stavom 0:1 nad vodou. Pomer striel v druhej tretine 17:4 jasne odzrkadľuje, kto bol pánom na ľade a tlak domácich pretavili v úvodný gól duelu mladíci Daňo a Hudáček. Slovan bude na úvod poslednej tretiny hrať presilovú hru a tu v aréne si všetci želajú, aby bol faul hostí na domácich po zásluhe potrestaný aj gólom. Uvidíme, čo naordinuje tréner Čada svojim chlapcom do záverečného dejstva dnešného pekného predstavenia.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:35
    Akcia začína od Janusa, no času moc nezostáva.

39:23
    Za faul lakťom dostal dve minúty Ignatushkin, Slovan bude na koni, dáme gól do šatne?

39:15
    Janus vykorčuľoval von, hosťom tečú nervy, avízované vylučovanie.

38:56
    Domáci v plnom počte. Slovan tlak hostí pred Janusom ustál, skóre sa nemení.

38:30
    Bernatsky krásne vystrelil, za pravým kruhom bol sám, Janus zložil betóny na ľad a puk vyráža!

37:16
    Bartovič a Brent potrestanými hráčmi, obaja dostali po dve minúty Brent za hrubosť, Bartovič za napadnutie. Pokračujeme 5 na 4.

37:16
    Opäť brejk domácich, v prečíslení krásne vystrelil Bartovič, jeho puk Koval v pokľaku likviduje a ukrýva v náručí, následne sa strhla väčšia šarvátka, budeme isto iste vylučovať.

36:56
    Sersen dostal dve minúty za držanie, čo urobí Torpedo so svojou príležitosťou?

36:49
    Teraz sa nám hra prelieva zo strany na stranu, bez ohrozenia gólmanov.

36:02
    Miklík našiel na modrej Sigaleta, poslal mu puk, Jonathan ušiel domácemu bekovi, no strelu od pravého kruhu z vnútornej strany Koval betónom zráža do rohu klziska.

34:58
    Réžia nám ukázala aj ďalšieho skvelého hráča HC Slovan, Janko Lipiansky sa cez svetelnú kocku pozdravil s publikom.

34:45
    Hostia sa na chvíľku dostali do pásma pred Janusa, domáci borci puk vyhadzujú von zo svojho pásma.

34:20
    Pekná akcia domáceho tímu, Ölvecký s Miklíkom a Sigaletom sa dostali do prečíslenia, Jonathan vystrelil zo stredu pravého kruhu, puk končí v Kovalovom náručí.

33:05
    Aj Janus si siahol na puk, no zo strelou Salminena nemal najmenšie problémy, Jaro naďalej drží nulu na svojom konte.

32:40
    Obrovské vzrušenie na tribúnach po závare domáceho tímu, najskôr pred Netíkom vybehol na puk Koval, špičkou hokejky ho vyráža, no rovno na hokejku Bartoviča, ktorý najskôr vystrelil na odkrytú bránku, puk však zachytil jeden z obrancov hostí, Vorobyov, ktorý zastúpil tak Kovala, no puk opäť skončil na hokejke Bartoviča, ktorý na druhej strane krížnou prihrávkou voľného Netíka už nenašiel! Mohlo byť veselšie.

31:55
    Slovan naďalej drží taktovku hry vo svojich rukách, Torpedo velí vpred, no domáci borci sa len tak nedajú.

30:43
    Marko Daňo sa neulakomil na strelu, z kruhu prihral na medzikružie dobre postavenému LIBOROVI HUDÁČKOVI a ten strelou do ľavého dolného rohu okolo betónov Kovala roztancoval domáce publikum. Asistencie: Marko Daňo a Roman Kukumberg.

29:38
    Slovan tlačí, teraz mal obrovskú šancu Bartovič, jeho strelu Koval vyráža, následnu dorážku Bližňáka takisto likviduje. Slovan rozpútal v pásme peklo.

29:05
    Za podrazenie odchádza von na dve minúty Zharkov.

28:36
    Ölvecký dostal prihrávku spoza bránky pred bránkovisko, ani po Petrovej strele puk v bránke hostí nekončí!

28:33
    Hostia v plnom počte.

27:29
    Škoula krásne vystrelil, aj jeho strelu Koval hokejkou vyráža späť do hry, Slovan tlačí hostí v pásme.

27:08
    Daňo sa prihnal pred bránku hostí ako víchor, jeho strelu z pravej strany bránkoviska Koval vyráža.

26:33
    Za držanie dostal dve minúty hráč hostí Bernatsky.

25:07
    Teraz to bol Janus, ktorý ukryl do lapačky nebezpečnú strelu jedného z hráčov hostí.

24:55
    Domáci v plnom počte. Slovan mal príležitosť v oslabení otvoriť skóre dnešného zápasu.

24:02
    Sersen krásne vystrelil od modrej, Vondrka pred bránkoviskom puk tečoval, no ten tesne minul Kovalovu bránku. Slovan v oslabovke aktívnejší.

23:33
    Bartovič v brejku z pravej strany vystrelil, Koval jeho strelu vyráža pred seba a obrana hostí dostáva puk pod svoju kontrolu.

22:55
    Mikúš dostal dve minúty za hákovanie.

22:47
    Celá minúta sa hrala prevažne medzi bránkami, bez strely na gólmanov.

21:57
    Slovan sa snaží dostať hostí pod tlak, no tí vyrážajú do nebezpečných kontier, obrana belasých je však v strehu.

21:10
    Vondrka pekne preveril Kovalovu pozornosť, Vitaly Vondrkov pokus likviduje a puk vyráža späť do hry. Hostia idú vpred.

20:18
    Slovan vyhral buly, založil útok, Bližňák dostal prihrávku do pásma, hľadal pred bránkou Netíka, no puk nakoniec opúšťa obranné pásmo hostí.

20:01
    Začala druhá tretina.

Réžia nám ukázala na kocku pána Ľubomíra Višňovského, ktorý zožal búrlivý potlesk v hľadisku a miestny hlásateľ Ľuba oficiálne privítal na dnešnom stretnutí.

Ďalšia tretina začne približne o 17:46.

Skončila nám úvodná tretina duelu pomerom striel 9:8, spočiatku bol aktívnejší domáci tím, ktorý mal viac z hry, no akonáhle sa hostia "oťukali", prevzali taktovku do svojich rúk. Slovan aj Novgorod si vypracovali šance, no dobrí gólmani radosť súperovým spoluhráčom nedovolili. Slovan hral jednú presilovku, hostia dve, no gól z presilovky sme nevideli. Uvidíme, čo nám chlapci predvedú v druhej časti hry.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:29
    Puk na hokejkách domáceho tímu, túto tretinu už len dohráme, borci majú toho už dosť, hrať 4 minúty o jedného muža menej stojí predsa len nejaké tie fyzické sily.

18:15
    Domáci v plnom počte. Slovan si môže aj po druhýkrát v krátkom časovom slede vydýchnuť.

17:48
    Slovan opäť puk posiela až ku Kovalovi, hostia sa musia vrátiť po puk a toto už domáci tím musí ubrániť, tých sekúnd už moc nezostáva.

17:26
    Vorobyov krásne vypálil zo stredu modrej čiary, Janus krásne v pokľaku jeho strelecký pokus zlikvidoval.

16:58
    Hostia zamkli Slovan v pásme, krúžia okolo Janusa a snažia sa vypracovať si streleckú pozíciu.

16:20
    Hietanenovu tvrdú trelu od modrej zastavil Škoula a okamžite poslal puk mimo svoje pásmo, Slovan si na sekundu vydýchne.

16:15
    Šťastný za narazenie súperovho hráča na mantinel vyfasoval dve minúty, bude veru horúco pred Janusom.

15:41
    Domáci v plnom počte. Slovan prežil svoje oslabenie a agresívnu hru hostí.

15:15
    Slovan vyhodil puk zo svojho pásma a zbiera tak cenné sekundy svojej oslabovky.

14:31
    Obrovská šanca Salminena, Janus vytiahol krásny zákrok a puk lapačkou vyráža späť do hry. Slovan úporne bráni tlak hostí.

13:41
    Janus dostal dve minúty za podrazenie, trest odsedí Netík.

13:41
    Wolski dostal prihrávku na medzkružie, položil si Janusa na ľad, robil kľučku, Janus fauloval a za podrazenie dostáva dve minúty. Puk nakoniec končí na pravej žŕdke Janusovej bránky.

12:45
    Aktivita teraz na strane hostí z Novgorodu, teraz sú pánmi situácie na ľade práve oni, domáci mierne zaskočení sa snažia vybojovať puk.

12:04
    Zharkov vystrelil od mantinelu z ľavej strany, Janus však dobre stál pri svojej žrdi a hokejkou puk posiela za svoju bránku.

11:27
    Trochu vzruchu pred bránkou hostí, Mráz zaviezol puk do pásma, brankár spolu s obrancom ľahli na ľad, Mráz chcel nájsť pred bránkoviskom voľného Mikúša, no nepodarilo sa a puk končí mimo bránkoviska hostí.

10:48

10:35
    Škoulovu strelu od modrej pred bránkoviskom tečoval ešte Sersen, no Koval bol pozorný a zmenu skóre nepripustil.

09:50
    Novgorod sa na chvíľku ubránil vyhodením puku z pásma, domáci však zapli na vyšší rýchlostný stupeň a razom budú pred Kovalom.

09:20
    Kolotoč pred Kovalom je tu, Miklíkova strela len tesne minula Kovalovu bránku.

08:48
    Za hákovanie odchádza von na dve minúty Parshin, Slovan má príležitosť na úvodný gól.

07:49
    Už viac ako tri minúty sme nevideli strelu do priestoru tej ktorej bránky, Janus aj Koval však pozorne sledujú dianie na ľadovej ploche.

07:00
    Opäť nedorozumenie v radoch domáceho tímu, zakázané uvoľnenie. Vhadzovať budeme po Janusovej pravici.

05:10
    Hluchá minútka, bez striel na brankárov gól nepadne, obe obrany hrajú maximálne zodpovedne, napriek skutočnosti, že sa jedná o priateľský zápas.

04:40
    Domáci tím aktívnejší, hnaný svojim publikom sa snaží zakončiť svoje akcie a svoj mierny tlak pretaviť v úvodný gól stretnutia.

04:21
    Ölvecký nakorčuľoval do pásma, spoza obrancu z ľavého kruhu vystrelil, Koval roztiahol svoje betóny a puk vyráža na ochrannú sieť.

04:02
    Domáci si teraz nerozumeli v rozohrávke, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Janusa.

03:34
    Škoula sa teraz prehnal okolo bránky hostí, predtým však z uhla vystrelil, opäť puk končí na betónoch gólmana v modrom drese.

02:14
    Mráz vybojoval puk v strednom pásme, nakorčuľoval vpred, sťahovačkou urobil obrancu hostí, no strela končí na ochrannom skle.

01:10
    Janusovu pozornosť preveril Salminen, Jaro puk vyráža pred seba a obrana domácich situáciu vyriešila.

00:33
    Vondrka v obrannom zákroku zobral puk Wolskemu, Slovan založil útok, z ľavého kruhu vystrelil Miklík, triafa však len do betónov gólmana hostí.

00:10
    Úvodné buly vyznelo pre hostí, ktorí založili svoj prvý útok, po teči domáceho hráča končí puk na ochrannej sieti.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Kapitáni mužstiev Milan Bartovič a Vadim Khomitsky sa pozdravili s rozhodcami zápasu, začíname.

Domáci borci za búrlivého potlesku tribún sú už na ľade, čakáme na borcov z Novgorodu.

Hlásateľ nám predstavil dnešných aktérov hokejového predstavenia, všetko je pripravené na vykorčuľovane hráčov zo šatní.

Páni rolbári už zaparkovali svoje autá do garáže a to je neklamný znak toho, že o malú chvíľku začíname.

Príjemný podvečer z Bratislavy, v dnešnom prípravnom zápase sa predstavia domáci Slovan v bielych dresoch s lesklými červenými číslami, hostia z Novgorodu v dresoch tmavomodrých s krásnymi bielymi číslami na dresoch. V totmo horúcom počasí je krásnych 18 stupňov Celzia v tomto peknom bratislavskom hokejovom stánku. Slabých 20 minút pred začiatkom zápasu sa tribúny pozvoľna zapĺňajú divákmi a ako je už zvykom, aj dnes je Slovnaft Aréna vypredaná.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HC Torpedo Nižnij Novgorod:

Rozhodca:

Baluška, Goga, Orolín, Tvrdoň.

Vaše onlajny vám aj z tohto zápasu prinesú on-line prenos, všetci ste srdečne vítaní.

HC Slovan Bratislava odohral v rámci prípravy na KHL dva prípravné zápasy, oba víťazne. Najskôr v Prahe zdolal miestny klub HC Slávia pomerom 2:1, potom prišiel do Bratislavy Spartak Moskva a výhra domácich 2:0. V treťom prípravnom zápase na novú sezónu si Slovan zmeria sily s hráčmi Torpeda. S týmto mužstvom sa Slovan stretol v minuloročnej edícií KHL, najskôr na ľade v Rusku, kde sa po góloch Kukumberga a Miklíka zrodila remíza 2:2, v predĺžení sme gól nevideli a tak prišli na rad nájazdy. Ten rozhodujúci premenil domáci Makarov a Slovan si pripísal do tabuľky jeden bod. O tri dni na to prišla na rad „odveta“ v Bratislave, ktorá však domácemu HC Slovan nevyšla a zaknihoval prehru 1:4, keď jediný gól domácich zaznamenal Tomáš Mikúš. Je teda najvyšší čas, aj keď sa jedná len o prípravu, zdolať pred vypredanou arénou Torpedo.

Torpedo Nižnij Novgorod, história hokejového klubu siaha do povojnových rokov, klub vznikol v roku 1946. Vo vtedajšej najvyššej súťaži Sovietskeho zväzu zaznamenal jeden úspech, v roku 1961 obsadil druhé miesto, keď nestačil na majstra CSKA Moskva

Nižnij Novgorod, piate najväčšie mesto v Rusku s 1.311.000 obyvateľmi ležiace na sútoku riek Volga a Oka, 420 km severovýchodne od Moskvy. Jeho vznik sa datuje do roku 1221, v rokoch 1932 až 1991 nieslo názov Gorkij a sídli tu aj známa automobilka GAZ, ktorú ešte v roku 1920 pomáhal budovať známy velikán Henry Ford.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 31. Hudáček (Daňo, Kukumberg), 64. Bližňák (Ölvecký) – 45. Krasnoslobodtsev (Wolski)

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Ďatelinka – Bartovič, Bližňák, Netík – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Kukumberg, Hudáček – T. Mikúš, Šťastný, R. Mráz – Kolena
    Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Mashkovtsev) – Vorobyov, Hietanen, Yevseyenkov, Khomitsky, Bernatsky, Grigoryev, Belokhvostikov, Makarov – Salminen, Immonen, Parshin – Wolski, Brent, Krasnoslobodtsev – Potapov, Schastlivy, Kulakov – Kulyomin, Ignatushkin, Zharkov

Rozhodčí: Baluška, Goga, Orolín, Tvrdoň

Diváci: 10.055