Třinec – Košice 7:2 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Francie 7:1 (1:0 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 6:2 (kon.) | Trenčín – Trnava 4:2 (kon.) | Most – Litoměřice 2:6 (kon.)
Třebíč – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:0 (kon.) | Kladno – Litvínov 1:2 (kon.)
Vsetín – SHK Hodonín 5:0 (kon.) | Havířov – Jastrzębie 4:0 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:2 (kon.)
Ústí n/L – Slavia 1:4 (kon.) | Zlín – Skalica 0:2 (kon.) | Kadaň – Beroun 6:1 (kon.)
Olomouc – Jihlava 6:1 (kon.) | Prostějov – Technika Brno 7:3 (kon.) | Znojmo – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Žilina – Martin 0:0 (zruš.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 08.08.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Přípravné zápasy

Z mé strany vše, u zítřejšího duelu Rytíři – Francie se s Vámi těším nashledanou. (19:40:46)

Byla to skvělá příprava. Kladno možná našlo perfektní složení pro třetí lajnu, Machač s Havlíčkem spolu se zkušeným Kuchlerem utvořili úderné trio. Ačkoli Rytíři vsítili jen jednu branku a nakonec prohráli, musejí být s výkonem spokojení. To na druhé straně platí pro Fraňka, který je, zdá se, v optimální formě. Především díky němu Verva uspěla.

60:00

59:59
    Přece jenom ještě jedna střela! V mezikruží se objevil Hořava, jenže branku netrefil. Puk jen přelétl břevno.

59:52
    Poslední nahození Havlíčka, Kladno zřejmě v tomhle zápasu neuspěje. Škoda, za svou bojovnost by si to zasloužilo.

59:09
    Kladno je čím dál důraznější. Franěk je bez helmy, pravděpodobně mu naložil Hořava. Kladno již hraje power-play!

58:36
    Havlíček pálil, ale těsně vedle. Fraňkův beton by možná nestačil. Zbývá něco málo přes minutu, aby Rytíři vyrovnali.

58:17
    D. Růžička nahodil na Fraňka, aby získal pásmo. A co chtěl, to splnil. Nastupuje skvěle hrající třetí lajna kolem Kuchlera.

57:32
    Jakovlevs vypálil, ale hodně nepřesně. Buc s Pancem bojovali u mantinelu, následně Franěk zasáhl. Už přes pět minut se hra nevymanila z obranného pásma Vervy.

57:03
    Procházka šel u mantinelu do souboje s Gerhátem hodně ostře. Následně se kladenská ikona pustila do menší potyčky s Pavelkou (LIT). S Procházkou (KLA) dostávají dvouminutový trest za hrubost.

56:26
    Havlíček nahrával na najíždějícího si Kuchlera! K němu se nakonec puk nedostal. Odtud opravdu hrozí největší nebezpečí Rytířů.

54:41
    Hübl se pokusil vypálit z levé strany, byla to ovšem jen taková propagační střela. Hra se přesunuje před Fraňka o pár vteřin později.

54:15
    Buc předal puk Pečurovi, jeho střela byla ovšem nepřesná. Následně rozhodčí hru opět přerušují, vhazování ve středním pásmu.

53:39
    Kuchler se snažil kombinovat s Machačem, ale neuspěl. Kladenský zimák stále mohutně povzbuzuje, utkání jako by brali opravdu vážně.

52:12
    Pance jen tak nahodil puk na Fraňka, i nadále Rytíři svého soupeř mačkají, co to jde.

51:40

51:25
    Havlíček přihrál krásně úplně volnému Kuchlerovi, který pálil z první. Mezeru ve výstroji Fraňka ale nenašel. Skvěle hraje třetí pětka Kladna.

50:58
    Procházka vystřelil od modré čáry, skvěle dorážel Machač. Následně se do vyložené pozice dostal i Kolařík, ale ani on skvělého Fraňka nepřekonal.

49:40
    Rozhodčí znovu posílají litvínovské do oslabení. Tentokráte odchází na trestnou lavici Hübl (LIT) za hákování.

49:08
    Kuchler se snažil dotírat před Fraňkem, ten si ale nakonec s jeho slaboučkou střelou v pohodě poradil. Vhazování po jeho pravici.

48:42
    Utkání jinak nabírá na obrátkách, ozývá se i kladenské publikum. Trošku to připomíná již malý mistrák.

47:58
    Také čtvrtá lajna Kladna hodně ohrozila Fraňka. Ten ale dokázal svou branku uhájit, i když byl na pravé straně volný Buc.

47:00
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Bleskové využití kladenské přesilovky. MAREK ČERNOŠEK ze vzduchu doklepl puk za brankáře Fraňka. Asistence: Miroslav Hořava, David Růžička.

46:49
    Lukeš (LIT) si něco vyřizuje s rozhodčími. Dostává trest na dvě minuty za sekání plus osobní desetiminutový trest.

46:49
    Pečura nemusel pokračovat ve hře, čároví viděli porušení pravidel s názvem ofsajd. A bude se i vylučovat.

45:54
    Machač hraje skvělý zápas! Málem mu vyšla spolupráce s D. Růžičkou, Francouz se měl co ohánět.

45:04
    Černý nyní netrefil úplně prázdnou bránu! Teď měli Rytíři opravdu velkou kliku. Litvínov hraje třetí třetinu famózně.

44:20
    Verva kontroluje útočné pásmo, nyní je Kladno tak trochu jako opařené. Zdeněk Vojta jinak pro třetí třetinu nestáhl první lajnu.

42:57
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Úplně osamocený ONDŘEJ JURČÍK před Cháberou! Jak mohl být takhle volný. Smolka mu poslal puk před branku, tam si ho Jurčík posadil na bekhend a pohodlně zakončil. Asistence: Pavel Smolka, František Gerhát.

41:32

40:51
    Do branky se postavil i na třetí lajnu Chábera, předvedl dva dobré zákroky hned na úvod. Litvínov má ještě přes půl minuty přesilovku.

40:01

Jedna využitá přesilovka a hotovo – Verva se velmi jednoduše zásluhou Hanzla ujala nejtěsnějšího možného vedení. Kladno tlačí na soupeře, co to jde, ale Litvínov se zatím dokáže bránit zuby nehty. A když už se domácím podaří vystřelit, zasáhne skvělý Franěk.

40:00

39:58
    Cháberův poslední zákrok této třetiny, byl pohotový a jistý. Na buly jde Patera, závěr by si měli už domácí pohlídat.

39:32
    Vyloučení na straně Rytířů. Podražení se nyní dopustil Pečura (KLA).

39:01
    Minuta do konce. Rytíři jsou zatím lepší, ovšem chybí jim finální fáze – tedy lepší střelba na Fraňka.

38:47

37:41
    Verva je ve čtyřech hráčích. Ani skandování kladenských fanoušků Kladna nevyburcovalo hráče k výrzanější akci.

37:30
    D. Růžička špatně přihrál, pak se snažil vypálit od modré, jenže puk doletěl jen k obránci soupeře.

36:47
    Rytíři budou mít dvojnásobnou přesilovku 54 sekund! Sekání se nyní dopustil Rapáč (LIT).

36:02
    D. Růžička opět skvěle vystřelil od modré čáry, ani z dorážky ale nebyl Francouz překonán. Rozhodčí následně možná trošku netakticky pískli do píšťalky a hru přerušili.

35:41
    Verva jde do čtyř. Za podražení jde na 2 minuty na trestnou lavici Chaloupka (LIT).

35:05
    Majdan nedobře přihrál, Verva ztratila po 15 vteřinách útočné pásmo. Následně hodně tvrdě vypálil Růžička, puk ovšem skončil těsně nad brankou.

34:03
    Smolka se snažil elegantně zbavit svého strážce, nicméně k puku se poté nedostal. Jedině z brejků Litvínov umí zahrozit.

33:25
    Patera hezky zakmbinoval s Hořavou, druhému jmenovanému ale zase nevyšel střelecký pokus.

32:12
    A Verva se opět od tlaku soupeře zbavuje za cenu zakázanného uvolnění. Kladenským teď chybí střelba.

31:39
    Dvě minuty oba týmy obrušují střední pásmo. Nyní se k zakončení nedostal Dalecký, kterého skvěle ubránil Trávníček.

30:12
    Tenkrát udržel puk u sebe, po Černoškově přihrávce na Růžičku se ovšem Rytíři dostali z útočného pásma.

28:59
    Verva se osvobodila jen za cenu zakázanného uvolnění. Na ledě čtvrtá lajna Kladna, na vhazování Pečura.

28:26
    Litvínov teď pořádně zahrozil. Nakonec Havelkova sražená rána vzduchem doplachtila až k Cháberovi.

27:41
    Nově složená čtvrtá lajna nyní Fraňka nezaměstnala. Litvínov se dostal do útočného pásma, odkud ale Martynek na Cháberu nevystřelil.

26:49

26:27
    Chybí střela... Doudera, Treille, nikdo z nich teď během několika desítek sekund Fraňka neohrozili.

25:13
    Patera se snažil nalevo najít Tenkráta, obrana hostí ale přihrávku zachytila. O pár vteřin později v dobré pozici Tenkrát neprostřelil Franěk.

24:49
    Páté vyloučení zápasu, potrestaný je na dvě minuty Hora (LIT) za podražení.

23:51
    Buc ve velké tutovce! Měl před sebou odkrytý prostor u levé tyčky, kam ale po haškovsku vytasil svoje betony skvěle Franěk. Výborný zákrok litvínovského gólmana.

23:19
    Treille z otočky poslal jen takovou lehkou navštívenku, která polechtala Fraňka lapačku. Vhazování po jeho vyrážečce.

22:42
    Tenkrát se snažil tvrdě vypálit z levého kruhu, puk byl asi tečovaný, takže skončil zase jen na ochranné síti za brankou.

22:12
    Zakázané uvolnění ze strany Litvínova, na ledě je nyní první petka Rytířů.

21:33
    Až příliš snadno prošel od rohu kluziště ROBIN HANZL, který byl nedůrazně bráněný, a před Cháberou našel v pohodě mezeru v brance. Dobrý vstup do druhé třetiny ze strany hostů. Asistence: Rostislav Martynek.

20:51
    Jen co se Kladno dostalo z oslabení, už se D. Růžička (KLA) dopustil dalšího faulu, konkrétně vražení.

20:20
    Jankovič vystartoval z trestné lavice a řítil se do úniku! Zkusil bekhendovou kličku, jenže Fraňka nepřekonal.

20:14

20:01

Bezbrankový stav nám přinesla první třetina přípraveného duelu mezi Kladnem a Litvínovem. Poprvé letos Rytíři nedokázali vyhrát první dějství obdobně jako v předchozích třech zápasech, přestože nyní byli o něco lepším týmem. V ofenzívě nechyběla myšlenka, první lajna Hořava, Patera, Tenkrát hrála slušně, dobře ale zachytal i Franěk.

20:00

19:34
    Martynek nepříjěmně dotíral před Cháberou, ovšem na přihrávku z pravé strany nedosáhl.

19:12
    Podruhé během krátké chvíle je hra přerušena. Nyní se po teči od hole Růžičky dostal touš mimo led.

18:52
    Po střele Pavlíka se puk dostal mimo pásmo, následně se ke střele přece jenom dostal Majdan, ovšem Chábera zkušeně zachytal.

18:14
    Jankovič (KLA) de dopustil nedovoleného bránění a je na dvě minuty vyloučený.

17:45
    Doudera se dostal do střelecké příležitosti, zápěstím od modré vypálil, Franěk ovšem na jeho pokus dobře viděl a zasáhl.

17:07
    Tenkrát nechal puk na modré Černoškovi, ten ale vypálil hodně slabě, navíc jen do obránce připraveného před ním.

16:09
    Kuchler přihrál na Machače, ten se protáhl kolem dvou obránců, zakončoval ale jen do Fraňka. Třetí pětka Kladna soupeři pořádně zatápí!

15:31

14:51
    Patera přebral puk od Tenkráta, jenže následně ho ztratil. Stačil menší důraz litvínovské obrany a pásmo bylo ztraceno.

14:18
    Dost zbytečný ofsajd zastavuje kladenské počínání. Z přesilovky ale zbývá ještě více než jedna minuta.

13:55
    Havlíček přihrál krásně Kuchlerovi před branku, jenže ten z blízkosti neuspěl. V koncovce mu chybělo štěstí.

13:31
    Treille byl u modré čáry podražen Martynkem (LIT), Rytíři budou mít druhou přesilovku zápasu.

11:48
    Smolka dostal exkluzivní přihrávku přes celé kluziště, jenže se šancí naložil prachbídně. Bekhendová střela letěla hodně mimo.

11:11
    Jankovič pěkně tečoval, Franěk si nebyl úplně jistý, ale přesto puk schoval pod lapačku. Následně ani Dragoun nedokázal dorážet.

10:47
    Zeman se snažil tahem překvapit soupeře, jenže trefil jen bránícího hráče před sebou. Litvínov zatím hraje hodně nervózně.

09:29
    Machač a Havlíček pořádně zaměstnali Fraňka! Velký závar před litvínovským gólamenm brankou neskončil. Ale tyhle dva je nutno za jejich snahu pochválit.

09:02

08:56
    Procházka se dostal do úniku společně s jedním spoluhráčem, volil střelu z pravé strany, napálil ale jen výstroj Fraňka.

08:23
    Kladenští se snažili vyhodit, jenže u modré čáry ležel jeden ze soupeřů pod nohama obrovitého Treilleho. Rozhodčí přerušují hru.

08:08
    Smolka se snažil střílet přes obránce, trefil ovšem jen jeho brusle. A puk skončil jen na ochranné síti.

07:25
    Pšurný dotíral u pravé tyčky, tam měl ale Chábera svůj prostor pohlídaný.

07:02
    Další vyloučení, tentokráte na straně Kladna. Za podražení se jde na trestnou lavici posadit Havlíček (KLA).

06:35
    Kuchler dostával přihrávku do středu kluziště, odtud ovšem dobře nezpracoval. Zatím je to od obou týmů hodně kostrbaté.

06:05

05:31
    Na ledě druhá lajna Kladna, ta si ovšem nepohlídala ofsajdové postavení. Zbývá zhruba 30 sekund do konce přesilovky.

04:57
    Růžička pokazil zpracování a Pšurný se řítil do brejku! Obrovská hrubice. Chábera naštěstí včas zasáhl.

04:05
    První vyloučení. Na trestnou lavici odešel za hru vysokou holí Majdan (LIT).

03:48
    Nová akvizice do obrany Kladna – Jankovič – po přihrávce tvrdě vypálil od modré čáry. Franěk ovšem dobře zasáhl.

02:56
    Kladno dobře presuje. Třeba Růžička nahodil puk dopředu a ihned dotíral. Soupeři chvíli trvá, než se zformuje a má puk pod kontrolou.

02:16
    Litvínov se dostával do první nebezpečnější šance, nepohlídal si ovšem ofsajd.

01:38
    Treillle se snažil dlouho bojovat u mantinelu o puk. Těžko se tenhle Francouz odstavuje. Rytíři ovšem z téhle akce nic nevytěžili.

00:12
    Hořava se pokoušel o střelu z pravé strany, jeho pokus byl ovšem zablokovaný. Vhazování před Fraňkem.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Černošek, D. Růžička, Doudera, Jankovič, L. Procházka, Kolařík, Gutwald, Jakovlevs – Tenkrát, Patera, Hořava – Treille, Dragoun, Dalecký – Kuchler, Machač, Havlíček – Pance, Pečura, Buc

HC Verva Litvínov: Franěk (Francouz) – Pavlík, Chaloupka, Kousalík, Hora, Havelka, Pavelka, Stříteský, Zeman – Lukeš, Hübl, Majdan – Trávníček, Hanzl, Martynek – Pšurný, Černý, Rapáč – Jurčík, Gerhát, Smolka

Rozhodčí: Bolina, Pavlovič – Řešátko, Koželský.

Litvínov zatím odehrál pouze dvě utkání, na Slavii prohrál po lítém boji 3:4 a se stejným soupeřem pak remizoval před vlastními fanoušky 4:4. Další přátelák po souboji s Kladenm v ČEZ Aréně odehraje znovu s Rytíři, tentokráte ovšem na domácím ledě příští úterý.

Proti Vervě pošle Zdeněk Vojta to nejsilnější, co má k dispozici. Do hry by tak měl od začátku zasáhnout Chábera, brankářská jednička, a také elitní útok Hořava, Patera, Tenkrát. O místo v sestavě bojují také nové akvizice jako Pance, Pečura nebo Buc, a dále se do sestavy postupně začleňují mladíci jako Gutwald či Machač.

Čtvrtým přátelským utkáním pokračuje letní příprava Kladna před sezónou. Soubojem s Litvínovem zároveň začíná jeho série tří zápasů během tří dnů, ve kterých Rytíři přivítají v pátek ještě reprezentaci Francie (17.00) a v sobotu německý Wolfsburg (15.00).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 47. Černošek (Hořava, D. Růžička) – 22. Hanzl (Martynek), 43. Jurčík (Smolka, Gerhát)

HC VERVA Litvínov: Franěk (Francouz) – Pavlík, Chaloupka, Kousalík, Hora, Havelka, Pavelka, Stříteský, Zeman – Lukeš, Hübl, Majdan – Trávníček, Hanzl, Martynek – Pšurný, Černý, Rapáč – Jurčík, Gerhát, Smolka

Rozhodčí: Bolina, Pavlovič – Řešátko, Koželský