Feyenoord – Twente 1:4 (kon.) | Alkmaar – Ajax 3:2 (kon.) | Groningen – Utrecht 2:0 (kon.)
Waalwijk – Arnhem 4:2 (kon.)
FC Groningen
2:0 (1:0)
FC Utrecht
Neděle 11.08.2013, 14:30 • Euroborg, Groningen • Nizozemská Eredivisie

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:22:42)

Je konec, domácí dnešní zápas zvládli a po vítězství 2:0 si připisují další důležité tři body do tabulky Eredivisie. Dnešní výhrou tak potvrdili skvělý výsledek z prvního kola a jsou po dvou kolech zatím bez ztráty bodu. Hosté mají na svém pouze jeden bod, i když dnes k němu neměli daleko, když si dokázali vytvořit gólové šance. Ani z jedné se jim však Bizota překonat nepodařilo a tak z Groningenu odjíždí s prázdnou.

90+2
    Hosté jako by již veškerou snahu vzdali a domácí si v klidu přihrávají na své polovině.

90+1
    Rozhodčí Higler nastaví celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Začíná devadesátá minuta utkání, sledujeme marnou snahu hostů.

89
    Nepřesný nákop Kostiće, míč mají hosté.

88
    Hosté vrací míč až k Ruiterovi, který vykopává až na polovinu Groningenu.

87
    Bizot si vyběhl a uzmul míč před nabíhajícím De Ridderovi.

86
    Kirm ostře faulován Ayoubem, není to naštěstí nic vážného.

85
    Ale domácí se ubránili a sami podnikají protiútok, který však končí nepřesností na pravé straně.

84
    Hosté nyní vrhli všechny své síly do útoku.

83
    Toornstra zkouší přímou střelou kolem zdi, míč ale letí těsně vedle brány Groningenu.

83
    Jasný faul Lindgrena před šestnáctkou Groningenu, to je dobrá standardka pro Utrecht z cca. jedenadvaceti metrů!

82
    Hosté rozehrávají rohový kop z levé strany. Obrana Groningenu odvrací.

82
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Oar, přichází Ayoub.

81
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Mårtensson, přichází Diemers.

81
    Ještě předtím žlutá karta pro domácího Kappelhofa.

81
    Domácí rozehráli z levé strany, ale obrana Utrechtu odvrací. Hosté připravují střídání.

80
    Je před námi poslední desetiminutovka, hosté prohrávají o dva góly, navíc musí čelit volnému kopu Groningenu na vlastní polovině.

79
    Nakonec odkopává Bizot na půlící čáru.

78
    Domácí drží míč před vlastní šestnáctkou a rozhodně nikam nespěchají.

77
    Hostům ještě zbývají dvě střídání, domácí již všechny tři možnosti vyčerpali.

76
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Van der Velden, přichází De Leeuw.

75
    Zivković tentokrát pouze odevzdal míč do náruče Ruitera, bylo to z levé strany, ale z hodně ostrého úhlu, lépe zakončit ani nešlo.

74
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Takagi, přichází Schepers.

73
    Hosté kombinují na polovině Groningenu, ale přihrávka na Mulengu je ofsajdová.

72
    V 64. minutě střídající Zivković se tak výtečně uvedl po svém příchodu na hřiště, hostům se bude výsledek již těžko otáčet.

71
    Groningen právě vstřelil branku!
    Domácí zvyšují své vedení, když se ve vápně nejprve dostal k míči van der Velden, jeho pokus ještě dokázal Ruiter vyrazit, ale přímo před RICHAIRA ZIVKOVIĆE, který se z hranice malého vápna nemýlí a dává druhý gól Groningenu.

70
    Statistika gólových šancí: 4 : 2 pro Groningen.

69
    Van der Velden se dostává do zakončení, střílí z pravé strany z hranice šestnáctky Utrechtu, ale netrefuje branku.

68
    Hra se nám poněkud zklidnila, sledujeme bitvu o každý míč, převážně ve středu hřiště.

67
    Takagimu nedokázali domácí fotbalisté vzít míč, ten ho vrací zpět do obrany a hosté postupně rozehrávají.

65
    Hosté střílí z velké dálky, také to tak dopadlo – míč letí vysoko nad bránu Groningenu.

64
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Texeira, přichází Zivković.

63
    Volný kop Groningenu hosté odvrací a Mulenga okamžitě spěchá do útoku, je však faulován ve středovém kruhu.

62
    Obrana Utrechtu se dokázala ubránit a míč je nyní až na polovině Groningenu.

61
    Centr Burneta z levé strany soupeř odvrací, přesto domácí vybojovali rohový kop z levé strany.

60
    Hodina hry za námi, domácí stále vedou, ale těch gólů mohlo padnout již několik, ve druhém poločase hlavně do sítě Groningenu.

59
    De Ridder fauluje v hlavičkovém souboji domácího Lindgrena na vlastní polovině, domácí rozehrávají.

58
    Míč má Bizot, který musí rychle rozehrát.

57
    Hosté se nyní bránili pouze odkopem na polovinu Groningenu.

56
    Kostić běží po levém křídle k pokutovému území Utrechtu, ale v rozhodujícím okamžiku padá, hrají hosté.

55
    Další šance hostů, kteří nyní doslova "svírají" Groningen v jeho pokutovém území, křižný pas z levé strany však Mulenga nedokázal usměrnit za záda Bizotra.

54
    Mulenga se ocitl v dobré pozici před brankou Groningenu, nakonec se ale k hlavičce nedostal.

53
    Mulenga zkouší centrovat z pravé strany, ale míč odhlavičkovává Burnet do autu.

52
    Toornstra rozehrává rohový kop Utrechtu z pravé strany. Obrana Groningenu odvrací, Bizot bude moci vykopávat.

52
    Ale Bulthuis posílá nepřesný centr z levé strany na De Riddera.

51
    Hosté začali aktivně druhý poločas, povede se jim vyrovnat?

50
    Neuvěřitelné, co nyní "spálil" Mulenga, který dostal dobrou přihrávku uvnitř pokutového území od De Riddera, ale netrefuje odkrytou bránu!

49
    Burnet proniká po levém křídle, vybojoval aut.

48
    Před De Ridderem odkopává obránce Groningenu do autu, hosté vhazují z levé strany.

47
    Ruiter musí vyběhnout proti nabíhajícímu Texeirovi.

46

46
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Wijnaldum, přichází Burnet.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 15:34 hodin.

V prvním poločase se z jediného gólu radovali domácí fotbalisté, kteří se ujali vedení již ve druhé minutě utkání, kdy se z nařízeného pokutového kopu prosadil van der Velden. Sledujeme ale velice útočné utkání, oba týmy si vytvořily zajímavé gólové šance, ale ani z jedné již gól nepadl a tak oba týmy odchází do kabin za stavu 1:0 pro Groningen.

45+2
    Hosté ještě rozehrávají dva rohové kopy, ale nic se na skóre nemění, rozhodčí končí první poločas.

45+1
    Sudí Higler nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45
    Mark van der Maarel nevybojoval míč na polovině soupeře, u pravého rohového praporku, je to odkop od branky Groningenu.

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, hosté mají míč na svých kopačkách.

44
    Hosté ještě zůstávali před brankou Groningenu po nařízeném rohovém kopu, vše nakonec ukončil nepřesnou střelou Takagi.

43
    Excelentní zákrok Bizota, který reflexivně vyráží hlavičku Bulthuise!

42
    Faul domácího van der Veldena na vlastní polovině, dobrá standardní situace pro Utrecht z pravé strany.

41
    Sudí Higler nyní důrazně domlouvá kouči Utrechtu, Janu Woutersovi, kterému se zřejmě nelíbilo rozhodnutí sudího udělit žlutou kartu.

40
    Žlutá karta pro faulujícího Tommy Oara, který si počínal nedovoleně v souboji s Botteghinem na polovině Groningenu.

40
    Ale jen na okamžik, Bulthuis tak protahoval autové vhazování z levé strany, až sudí odpískal a míč mají domácí.

40
    Dlouhý míč van der Veldena si bere ze vzduchu Ruiter, hosté mají míč.

39
    Takagi fauluje na vlastní polovině Kostiće, domácí rozehrají z levé strany volný kop.

38
    Hosté se ubránili odkopem až na půli hřiště, tam ale míč získávají opět domácí fotbalisté.

37
    Kostić proniká po levém křídle před branku soupeře, ale jeho přihrávku tečoval na roh obránce Utrechtu.

36
    Útočná akce hostů končí odpískaným ofsajdem, hrát mohou domácí.

35
    Centr z levé strany na Takagiho "sbírá" pozorný Bizot, který rozehrává.

34
    Van der Velden odkopává míč od vlastní šestnáctky, Groningen se nyní musel bránit.

33
    Ale nejvýše v pokutovém území vyskočil gólman Bizot, který vyboxovává do bezpečí.

33
    Rohový kop po zblokované střele De Riddera. Hosté rozehrávají z levé strany.

32
    Domácí ztrácí míč na půli hřiště, hrají hosté.

31
    Texeira faulován Derijckem na polovině Utrechtu, domácí rozehrávají volný kop z pravé strany, je z toho přímá střela na bránu, ale míč prolétl daleko vedle brány.

30
    Je za námi půl hodina hry, domácí stále vedou 1:0 díky proměněnému pokutovému kopu Van der Velda.

29
    Velice dobrá střela Mulengy, který pálí uvnitř pokutového území, to byla gólová šance, kterou zneškodnil skvělým zákrokem Bizot!

28
    Hrají hosté, Steve De Ridder střílí z levé strany, míč je ale zblokován.

27
    Bulthuis fauluje v hlavičkovém souboji domácího Kirma, Groningen rozehrává na půli hřiště.

26
    Toornstra dostává dobrou přihrávku do De Riddera, dostává se do zakončení na pravé straně, uvnitř vápna, ale v těžké pozici netrefuje ideálně.

25
    Utrecht vhazuje z pravé strany na polovině Groningenu.

24
    Nepřesná přihrávka Groningenu, míč má Ruiter, který vykopává.

23
    De Ridder se odhodlal ke střele z hranice pokutového území soupeře, ale netrefuje branku.

22
    Hosté kombinují na polovině soupeře.

21
    Celá akce končí ale nepřesným centrem z druhé strany, hrají domácí.

20
    Utrecht rozehrává volný kop z pravé strany, v blízkosti pokutového území soupeře.

18
    Nepřesný nákop domácích, hrát mohou hosté.

16
    Domácí bleskově zakládají další útočnou akci, přihrávka Kostiće z levé strany do vápna, tam z první zakončuje Texeira a jeden z obránců dokázal vykopnout z brankové čáry!

15
    Přetažený centr, rohový kop se hostům totálně nepovedl.

14
    Mulenga vybojoval rohový kop pro Utrecht.

13
    Bizot v nouzi odkopává až na polovinu soupeře.

12
    Hraní rukou signalizuje sudí De Ridderovi na polovině Groningenu, hrají domácí.

11
    Chery však posílá míč přímo do náruče pozorného gólmana Utrechtu.

10
    Faul Mårtenssona, který nedovoleně zastavuje pronikajícího Kappelhofa. Domácí rozehrají ze vzdálenosti 32,5 metru od branky soupeře volný kop z pravé strany.

9
    Tentokrát míč směřuje na zadní tyč, kde v těžké pozici dokázal Ruiter ještě zasáhnout a míč vyboxovat.

8
    A Groningen si rohový kop z levé strany zopakuje.

7
    Ruiter fantasticky vyráží hlavičku Kirma, to byla další gólová šance!

6
    Domácí získávají další možnost, jak ohrozit branku soupeře, je to rohový kop z levé strany.

5
    Hosté zatím kombinují na vlastní polovině.

3
    Vstup se tedy domácím povedl nad míru dobře, jak na to hosté odpoví?

2
    Van der Maarel fauluje ve vlastním pokutovém území a sudí píská pokutový kop, který bezpečně proměňuje NICK VAN DER VELDEN a domácí vedou!

1
    Byla nařízena penalta.

1

FC Groningen: Bizot – Wijnaldum, Botteghin, Letschert, Kappelhof – Chery, Lindgren, van der Velden – Kostić, Teixeira, Kirm

FC Utrecht: Ruiter – Bulthuis, Heerings, Derijck, van der Maarel – Oar , Mårtensson, Takagi – Toornstra – De Ridder, Mulenga

Rozhodčí: Higler – Jansen, Brondijk.

Vítejte u onlajn přenosu utkání druhého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí FC Groningen přivítá FC Utrecht.Utkání se odehraje na stadionu Euroborg v Groningenu a provede jím trojice rozhodčích – hlavní Higler, asistenti Jasnen a Brondijk. Čtvrtým rozhodčím je delegován Martens.

FC GRONINGEN
    Domácí vstoupili do nového ligového ročníku skvěle. Na hřišti NEC Nijmegen dokázali vyhrát jasně 4:1! Skóre utkání otevřel již v 10. minutě Chery. Ve 27. minutě přidal Kirm druhou branku a i když domácí snížili ve 45. minutě zásluhou Foora, po přestávce pokračovaly střelecké hody Groningenu. Na 3:1 zvýšil v 54. minutě Teixeira a na konečných 4:1 upravil v devadesáté minutě Živković.

FC UTRECHT
    Hosté začali nový ligový ročník domácí remízou 1:1 s týmem GO Ahead Eagles. V 15. minutě vstřelil premiérovou branku nového ročníku za Utrecht Bulthuis. Hned po přestávce se ale prosadili i hosté a díky trefě Houtkoopa si nakonec odvezli z Utrechtu cennou remízu.