Plzeň – Ostrava 1:3 (kon.) | Liberec – Brno 0:1 (kon.) | Slavia – Třinec 3:1 (kon.)
Dukla Praha – Bohemians 1905 7:3 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:0 (kon.) | Příbram – Mladá Boleslav 2:2 (kon.)
Slovácko – Jablonec 1:0 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 2:3 (kon.) | Teplice – Olomouc 1:2 (kon.)
Pardubice – Varnsdorf 7:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:3 (0:3)
FC Baník Ostrava
Pondělí 12.08.2013, 11:00 • Luční ulice, Plzeň • Juniorská liga

Z Plzně je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost a za čtrnáct dnů v Luční opět na shledanou u zápasu se Spartou. (12:58:11)

Je dobojováno. Hosté se dnes prezentovali v Plzni velmi dobrým výkonem, po kterém si odváží ze západu Čech cenné tři body. O svém vítězství rozhodl Baník už v první půli, kdy síť Viktorie rozvlnili hned třikrát.

90+4
    Plzeň je ještě u balónu, ale daleko od Jaškovy branky.

90+3
    Hosté mohli jít do další akce, ale je pískán ofsajd.

90+2
    Hosté střídají. Kundrátka nahrazuje na poslední minuty Opatřil.

90+1
    Baník se dokázal v klidu ubránit a ještě mohou hosté zaútočit.

90
    Ve druhé půli se nastavují čtyři minuty!

90
    Rohový kop pro Baník.

88
    Velká šance pro Baník! Byrtus se dostal až do pokutového území, ale nedokázal nadvakrát přehodit gólmana.

87
    Hosté přišli o balón, ale velmi záhy se k němu vrátili zpět.

86
    Žlutou kartu dostává další hostující hráč, Oldřich Byrtus.

84
    Hosté se snaží držet míč na útočné polovině a zatím se jim to více než daří. zajímavou střelou mimo vyslal Byrtus.

82
    Baníku se povedlo odvrátit míč do bezpečí a ještě jít do protiútoku.

81
    Plzeň má k dispozici rohový kop.

79
    Standardní situace pro domácí.

78
    Hosté se nyní hodně vztekají na rozhodčího a jeho poslední výroky, které jsou dost kontroverzní.

77
    Hostující Šašinka pronikal plzeňskou obranou, ale sudí nepíská faul, nýbrž nafilmovaný pád a uděluje žlutou kartu.

76
    Žlutou kartu dostává hostující kapitán Martin Foltyn.

72
    I domácí střídají. Zraněného kapitána Hamerníka nahrazuje Dominik Hradecký.

71
    Hosté podruhé střídají. Střelce první branky Půdu nahrazuje Marek Novák.

67
    Žlutou kartu vidí od sudího Houdka hostující Kaša.

66
    Domácí dnes podruhé střídají. Tomáše Petráčka nahrazuje Daniel Černý.

64
    Plzeň se snaží ještě zdramatizovat vývoj utkání, ale zatím se jí v zakončení nedaří.

61
    Baník se po rozehrání snažil dostat k možnosti rychle odpovědět, Šašinkovi se přihrávka nezdařila.

60
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nenápadná akce Plzně se ukázala jako účinná. MLADEN VESELINOVIČ se dostal k balónu a dokázal zamířit ke vzdálenější tyči ostravské branky.

57
    Domácí střídají. Michala Hvězdu nahrazuje Dominik Mandula.

54
    Hanousek dokázal vybojovat míč na středu hřiště, ale velice brzy přišla ztráta.

51
    Plzeň se momentálně marně snaží dostat do útočné šance.

49
    Plzeň zatím v úvodu druhé půle má míč častěji na svých kopačkách.

48
    Hosté se dostali do zajímavého protiútoku a nakonec i ke střel, kterou vyslal těsně vedle Čech.

46
    Hosté vstupují do druhé půle s jednou změnou. Hrdličku nahrazuje v obraně Josef Celba.

46

Je za námi první poločas, který se domácím vůbec nepovedl. Důležité akce přišly v okolí dvacáté minuty, kdy se dokázali hosté prosadit hned dvakrát během minuty. Plzeň se dostala do několika šancí, ale do žádné vyložené gólovky nikoliv.

Druhý poločas začne přibližně v 12:03.

45
    Poslední minuta první začala, Plzeň u míče.

44
    Další obrovská šance pro Baník. Kamil Půda napřáhl z dálky a jeho rána ze třiceti metrů končí na tyči!

43
    Hostující kouč nyní vystartoval vynadat svým svěřencům, kteří pustili ke střele Veselinoviče. Ten mířil mimo.

38
    Nyní to byla velice zajímavá rána z úhlu, kterou ale nakonec nemusel Jaška vyrážet.

37
    Plzeňští se pokouší ohrozit Jašku, ale ani další pokus nekončí střelou mezi tři tyče.

35
    K míči se na hranici pokutového území dostal Hanousek, z otočky však zamířil jen do náruče Jašky.

33
    Další zajímavá akce ze strany Baníku, tentokráte Šašinka neuspěl. To už by byla pro domácí asi smrtící rána.

31
    Baník právě vstřelil branku!
    Baník přidává další dnešní zářez, když se tentokráte trefuje RADIM ČECH, který se trefil k bližší tyči, gólman si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal!

30
    Sudí Houdek se vrátil k jedné z předchozích situací a vytáhl žlutou kartu pro Patrizia Stronatiho.

26
    Zajímavý pokus domácího Marka Hanouska, který nedokázal zblízka přehodit padajícího gólmana.

25
    Hra se nyní přemístila na střed hřiště, ani jeden tým se teď do velkých šancí nedostává.

22
    Velmi dobrá akce od Petráčka, který se uvolnil od hráčů a ještě z otočky vypálil.

21
    Plzeň se po dvou gólech pokouší o odpověď, ovšem obrana Baníku zatím moc šancí nepřipouští.

20
    Tak to je hodně studená sprcha pro domácí. Z pravé strany vypálil JAKUB ŠAŠINKA a prostřelil Švihoříka.

19
    Baník se ze standardní situace ujímá vedení. Hrdličkův centr se dostal ke KAMILU PŮDOVI, který hlavou posílá Ostravu do vedení.

18
    Sudí Houdek nenechal být jeden faul a nařizuje standardní situaci.

16
    Rohový kop Baníku končí neúspěchem, ale přesto hosté zůstanou u míče.

15
    I Ostrava se dostává do zajímavých pozic. Nyní hosté získali balón po faulu Veselinoviče.

13
    Po rohovém kopu míč zamířil k hráčům Baníku, kteří ho dostali do bezpečí.

12
    Petráček dostal prostor na levé straně a jeho střelu vyráží Jaška na roh.

10
    Velmi zajímavá akce Baníku končí zákrokem Švihoříka, který vytáhl střelu na rohový kop.

9
    Hosté se nyní nastěhovali před plzeňské pokutové území.

8
    Po standardní situaci končí míč v náručí gólmana Jašky.

7
    Žlutou kartu hostů dostal Adam Hrdlička.

5
    Oba týmy zatím zkouší kombinovat, ale větší šance zatím k vidění nebyla.

3
    Plzeň se znovu drala do útoku, Veseli novičovi se posunutí na spoluhráče nepovedlo.

1
    Viktoria se snaží začít aktivně, hned v první minutě se u míče objevuje Tomáš Petráček, který se do sestavy vrací po velmi dlouhé době.

1

FC Viktoria Plzeň: Švihořík – Hanousek, Hamerník, Hvězda, Krčál, Petráček, Hrubý, Růžička, Libotovský, Pernglau, Veselinovič.

FC Baník Ostrava: Jaška – Kaša, Hrdlička, Foltyn, Byrtus, Kundrátek, Šašinka, Půda, Vengřík, Čech, Stronati.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Szikszay.

V minulém roce doma Viktoria s Baníkem vyhrála 2:0. Na vlastní branku Javorka tenkrát navázal ještě v závěru utkání přesným zásahem také Daniel Černý.

Na úvod pátého kola Juniorské ligy se střetne v Luční ulici čtvrtý s pátým týmem tabulky, a sice domácí Viktoria Plzeň s Baníkem Ostrava.

Oba týmy vstoupili do nového ročníku výborně, o čemž svědčí i jejich současné umístění v tabulce Juniorské ligy. Zatímco Plzeň vyhrála v prvních třech kolech pokaždé těsně 2:1 (Jihlava venku, Pardubice venku, Liberec doma) a ve čtvrtém pak podlehla juniorskému mistrovi z Brna, Ostravané byli v útočné fázi produktivnější.

V prvním kole sice prohráli v Teplicích 1:0, poté ale na domácím hřišti sestřelili Duklu 6:2 a po remíze 1:1 v Pardubicích, kde o pouhé čtyři dny dříve zvítězila právě Plzeň, doma udělili výprask Táborsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.