Plzeň – Ostrava 1:3 (kon.) | Liberec – Brno 0:1 (kon.) | Slavia – Třinec 3:1 (kon.)
Dukla Praha – Bohemians 1905 7:3 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:0 (kon.) | Příbram – Mladá Boleslav 2:2 (kon.)
Slovácko – Jablonec 1:0 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 2:3 (kon.) | Teplice – Olomouc 1:2 (kon.)
Pardubice – Varnsdorf 7:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:3 (0:3)
FC Baník Ostrava
Pondělí 12.08.2013, 11:00 • Luční ulice, Plzeň • Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Na úvod pátého kola Juniorské ligy se střetne v Luční ulici čtvrtý s pátým týmem tabulky, a sice domácí Viktoria Plzeň s Baníkem Ostrava.

Oba týmy vstoupili do nového ročníku výborně, o čemž svědčí i jejich současné umístění v tabulce Juniorské ligy. Zatímco Plzeň vyhrála v prvních třech kolech pokaždé těsně 2:1 (Jihlava venku, Pardubice venku, Liberec doma) a ve čtvrtém pak podlehla juniorskému mistrovi z Brna, Ostravané byli v útočné fázi produktivnější.

V prvním kole sice prohráli v Teplicích 1:0, poté ale na domácím hřišti sestřelili Duklu 6:2 a po remíze 1:1 v Pardubicích, kde o pouhé čtyři dny dříve zvítězila právě Plzeň, doma udělili výprask Táborsku.

V minulém roce doma Viktoria s Baníkem vyhrála 2:0. Na vlastní branku Javorka tenkrát navázal ještě v závěru utkání přesným zásahem také Daniel Černý.

FC Viktoria Plzeň: Švihořík – Hanousek, Hamerník, Hvězda, Krčál, Petráček, Hrubý, Růžička, Libotovský, Pernglau, Veselinovič.

FC Baník Ostrava: Jaška – Kaša, Hrdlička, Foltyn, Byrtus, Kundrátek, Šašinka, Půda, Vengřík, Čech, Stronati.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Szikszay.

1

1
    Viktoria se snaží začít aktivně, hned v první minutě se u míče objevuje Tomáš Petráček, který se do sestavy vrací po velmi dlouhé době.

3
    Plzeň se znovu drala do útoku, Veseli novičovi se posunutí na spoluhráče nepovedlo.

5
    Oba týmy zatím zkouší kombinovat, ale větší šance zatím k vidění nebyla.

7
    Žlutou kartu hostů dostal Adam Hrdlička.

8
    Po standardní situaci končí míč v náručí gólmana Jašky.

9
    Hosté se nyní nastěhovali před plzeňské pokutové území.

10
    Velmi zajímavá akce Baníku končí zákrokem Švihoříka, který vytáhl střelu na rohový kop.

12
    Petráček dostal prostor na levé straně a jeho střelu vyráží Jaška na roh.

13
    Po rohovém kopu míč zamířil k hráčům Baníku, kteří ho dostali do bezpečí.

15
    I Ostrava se dostává do zajímavých pozic. Nyní hosté získali balón po faulu Veselinoviče.

16
    Rohový kop Baníku končí neúspěchem, ale přesto hosté zůstanou u míče.

18
    Sudí Houdek nenechal být jeden faul a nařizuje standardní situaci.

19
    Baník právě vstřelil branku!
    Baník se ze standardní situace ujímá vedení. Hrdličkův centr se dostal ke KAMILU PŮDOVI, který hlavou posílá Ostravu do vedení.

20
    Tak to je hodně studená sprcha pro domácí. Z pravé strany vypálil JAKUB ŠAŠINKA a prostřelil Švihoříka.

21
    Plzeň se po dvou gólech pokouší o odpověď, ovšem obrana Baníku zatím moc šancí nepřipouští.

22
    Velmi dobrá akce od Petráčka, který se uvolnil od hráčů a ještě z otočky vypálil.

25
    Hra se nyní přemístila na střed hřiště, ani jeden tým se teď do velkých šancí nedostává.

26
    Zajímavý pokus domácího Marka Hanouska, který nedokázal zblízka přehodit padajícího gólmana.

30
    Sudí Houdek se vrátil k jedné z předchozích situací a vytáhl žlutou kartu pro Patrizia Stronatiho.

31
    Baník přidává další dnešní zářez, když se tentokráte trefuje RADIM ČECH, který se trefil k bližší tyči, gólman si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal!

33
    Další zajímavá akce ze strany Baníku, tentokráte Šašinka neuspěl. To už by byla pro domácí asi smrtící rána.

35
    K míči se na hranici pokutového území dostal Hanousek, z otočky však zamířil jen do náruče Jašky.

37
    Plzeňští se pokouší ohrozit Jašku, ale ani další pokus nekončí střelou mezi tři tyče.

38
    Nyní to byla velice zajímavá rána z úhlu, kterou ale nakonec nemusel Jaška vyrážet.

43
    Hostující kouč nyní vystartoval vynadat svým svěřencům, kteří pustili ke střele Veselinoviče. Ten mířil mimo.

44
    Další obrovská šance pro Baník. Kamil Půda napřáhl z dálky a jeho rána ze třiceti metrů končí na tyči!

45
    Poslední minuta první začala, Plzeň u míče.

Druhý poločas začne přibližně v 12:03.

Je za námi první poločas, který se domácím vůbec nepovedl. Důležité akce přišly v okolí dvacáté minuty, kdy se dokázali hosté prosadit hned dvakrát během minuty. Plzeň se dostala do několika šancí, ale do žádné vyložené gólovky nikoliv.

46

46
    Hosté vstupují do druhé půle s jednou změnou. Hrdličku nahrazuje v obraně Josef Celba.

48
    Hosté se dostali do zajímavého protiútoku a nakonec i ke střel, kterou vyslal těsně vedle Čech.

49
    Plzeň zatím v úvodu druhé půle má míč častěji na svých kopačkách.

51
    Plzeň se momentálně marně snaží dostat do útočné šance.

54
    Hanousek dokázal vybojovat míč na středu hřiště, ale velice brzy přišla ztráta.

57
    Domácí střídají. Michala Hvězdu nahrazuje Dominik Mandula.

60
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nenápadná akce Plzně se ukázala jako účinná. MLADEN VESELINOVIČ se dostal k balónu a dokázal zamířit ke vzdálenější tyči ostravské branky.

61
    Baník se po rozehrání snažil dostat k možnosti rychle odpovědět, Šašinkovi se přihrávka nezdařila.

64
    Plzeň se snaží ještě zdramatizovat vývoj utkání, ale zatím se jí v zakončení nedaří.

66
    Domácí dnes podruhé střídají. Tomáše Petráčka nahrazuje Daniel Černý.

67
    Žlutou kartu vidí od sudího Houdka hostující Kaša.

71
    Hosté podruhé střídají. Střelce první branky Půdu nahrazuje Marek Novák.

72
    I domácí střídají. Zraněného kapitána Hamerníka nahrazuje Dominik Hradecký.

76
    Žlutou kartu dostává hostující kapitán Martin Foltyn.

77
    Hostující Šašinka pronikal plzeňskou obranou, ale sudí nepíská faul, nýbrž nafilmovaný pád a uděluje žlutou kartu.

78
    Hosté se nyní hodně vztekají na rozhodčího a jeho poslední výroky, které jsou dost kontroverzní.

79
    Standardní situace pro domácí.

81
    Plzeň má k dispozici rohový kop.

82
    Baníku se povedlo odvrátit míč do bezpečí a ještě jít do protiútoku.

84
    Hosté se snaží držet míč na útočné polovině a zatím se jim to více než daří. zajímavou střelou mimo vyslal Byrtus.

86
    Žlutou kartu dostává další hostující hráč, Oldřich Byrtus.

87
    Hosté přišli o balón, ale velmi záhy se k němu vrátili zpět.

88
    Velká šance pro Baník! Byrtus se dostal až do pokutového území, ale nedokázal nadvakrát přehodit gólmana.

90
    Rohový kop pro Baník.

90
    Ve druhé půli se nastavují čtyři minuty!

90+1
    Baník se dokázal v klidu ubránit a ještě mohou hosté zaútočit.

90+2
    Hosté střídají. Kundrátka nahrazuje na poslední minuty Opatřil.

90+3
    Hosté mohli jít do další akce, ale je pískán ofsajd.

90+4
    Plzeň je ještě u balónu, ale daleko od Jaškovy branky.

Je dobojováno. Hosté se dnes prezentovali v Plzni velmi dobrým výkonem, po kterém si odváží ze západu Čech cenné tři body. O svém vítězství rozhodl Baník už v první půli, kdy síť Viktorie rozvlnili hned třikrát.

Z Plzně je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost a za čtrnáct dnů v Luční opět na shledanou u zápasu se Spartou. (12:58:11)