Vsetín – Třinec 0:5 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 12.08.2013, 15:00 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Zápasy mládeže

Třinec vyhrává zaslouženě 0:5 a hlavně díky Janu Vlachovi se ukazatel skóre na straně hostů nevyšplhal ještě výš. Vsetínští junioři tak v přípravě poprvé padli a dnešní zápas ukázal, že svěřenci trenéra Jenáčka ještě mají hodně na čem pracovat. Z Lapače je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (17:07:03)

60:00

59:10
    Jan Forch mohl snížit stav utkání, ale sám před brankou ani nadvakrát Cieslara nepřekonal.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny před námi.

57:18
    Oceláři se ubránili a hrají v plném počtu.

59:49
    Valachům se nedaří ani v přesilovce, Zuzaník zlomil svou hůl při střele od modré čáry.

55:18
    Vsetín si zahraje přesilovou hru. Vyloučen je Křibík (TRI) za nedovolenou hru vysokou holí.

55:05
    Stanilslav měl před sebou prázdnou branku, ale puk mu přeskočil hůl!

54:45
    Do poloodkryté klece pálil Kofroň, ale Vlach se stačil přemístit.

54:10
    Valaši oslabení ustáli a jsou v plném počtu.

53:53
    Valaši se zatím velmi dobře brání, v brance opět velmi dobře zasahuje gólman Vlach.

52:10
    Třinec bude mít šanci vstřelit šestou branku. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Tomáš Surý (VSE).

51:12
    Tečovaná střela končí v ochranné síti, vhazování před Vlachem.

49:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Další branka v síti Vlacha a znovu do prázdné klece. Oceláři vedou už 0:5! Tentokrát stál na konci akce TADEÁŠ JAROŠ. Asistence: Jiří Běhal, Filip Ohera.

48:20
    Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Pěnčík, sudí raději přerušil hru.

47:35
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění, vhazování před brankou Třince.

45:57
    Asi v největší šanci Vsetína v zápase se nyní ocitl Surý, ale trefil jen připraveného Cieslara.

45:08
    Vsetínu se nedaří, puk jim neustále odskakuje, přihrávky jen mimo hole, s takovou se hraje dobrý výsledek velmi těžko.

43:35
    Dnes podruhé zazvonila tyč za zády Vlacha, tentokrát po střele Běhala!

40:27
    První formace Vsetína se ihned v úvodu třetiny tlačila do brány, ale Cieslar snížení stavu nedovolil.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli stejný obrázek hry, jako třetinu první. Oceláři mají jasně navrch a ve druhé dvacetiminutovce už se jim to dařilo prokazovat i brankami. Třetí třetina začne přibližně v 16:36. Podaří se Valachům snížit?

40:00

39:33
    Oceláři využívají přesilovou hru a vedou už o čtyři branky! Na kombinaci do odkryté klece neměl Vlach šanci reagovat. Autor branky: MAREK PĚNČÍK. Asistence: Lukáš Kasala.

38:55
    Vsetín si zahraje další oslabení. Za podražení odchází na trestnou lavici na dvě minuty Jakub Kachman (VSE).

37:49
    Zakázané uvolnění Třince a vhazování před jejich brankou.

35:58
    Puk na střídačce hostů, vhazuje se před Vlachem.

35:44
    Za brankou Třince se rozhodčímu ztratil pod těly hráčů puk z dohledu a nařídil tak vhazování před brankou Třince.

34:42
    Vsetín oslabení přežil a hraje v plném počtu.

33:43
    Tvrdou ránu od modré Vlach zkrotil ve své lapačce a vhazuje se znovu u jeho brány.

32:42
    S důrazem před brankou to nyní přehnal Josef Zuzaník (VSE), jenž dostává dvě minuty za hrubost.

32:21
    Téměř prázdnou klec měl před sebou Kovařčík, ale Vlach velmi dobře nastavil svůj beton.

31:02
    Nyní už je to však branka a Oceláři vedou zaslouženě 0:3! Po dalším rychlém útoku vymetl horní růžek Vlachovy brány MARTIN BARTOŇ. Asistence: Jiří Pargáč.

30:35
    Tadeáš Jaroš po střele z mezikruží rozezvonil tyč vsetínské brány!

28:59
    Puk před dojíždějícím Stanislavem raději přikryl v lapačce Cieslar na vhazování.

27:46
    Hruška to zkoušel střelou od mantinelu z docela velkého úhlu, ale Cieslar byl v brance připraven.

26:39
    Špatná rozehrávka Vsetína končí až na zakázaném uvolnění a vhazuje se před Vlachem.

26:03
    Oceláři vedou už o dvě branky! Rychlý protiútok zakončil přesnou ranou k tyči JAN KŘIBÍK. Asistence: Jiří Pargáč.

24:02
    Vašíčkovu tvrdou ránu raději Cieslar ukryl mezi betony na přerušení.

23:58
    Nyní hostům souhra nevyšla a puk končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se v obranném pásmu Ocelářů.

22:30
    Hosté jdou do vedení! Oceláři vystihli rozehrávku Vsetína a situaci tři na jednoho dokonale vyřešili pohlednou souhrou, kterou do prázdné klece zakončoval ADAM KOFROŇ. Asistence: Lukáš Kasala, Marek Pěnčík.

21:29
    Po souboji za brankou zůstal ležet na ledě Pancza, který byl nejspíš fauolován, jelikož soupeř měl v souboji ruce hodně vysoko, sudí Škrobák však nevylučuje.

20:01

Zde slíbené sestavy: Úvodní sestavy:

VHK Vsetín: Vlach (Veselý) – Hruška, Zuzaník, Žabčík, Vašíček, Hajda, Hryciow, Koutský, Hurta, Zvonek, Kuchařík, Stodůlka, Forch, Klíma, Pancza, Surý, Kachman, Stanislav, Kousalík, Račický, Tobola.

HC Oceláři Třinec: Cieslar (Svoboda) – Valíček, Mravec, Heider, Pěnčík, Matyáš, Zahradníček, Běhal, Franek, Jaroš, Ižacký, Bartoň, Kasala, Kofroň, Ohera, Křibík, Vyčesaný, Pargáč, Motloch, Kovařčík.

Rozhodčí: Škrobák – Kurtin, Laczko.

V první třetině měli jasně navrch hosté, kteří měli několik šancí, ale dostat puk za Vlachova záda se jim nepodařilo ani jednou. Valaši ztrácí zatím snad na všech frontách mimo zatím skvělého brankáře Vlacha. Další třetina začne přibližně v 15:47. Dočkáme se v ní první branky?

20:00

19:52
    Další nepříjemná rána, ale znovu Vlach připraven, domácí už první třetinu nejspíš ubrání.

19:36
    Třinec je nyní ve velkém tlaku!

19:07
    V době, kdy už běží poslední minuta druhé třetiny čelil Vlach další tvrdé střele od modré čáry, ale znovu si dokázal poradit, vhazuje se v obranném pásmu Vsetína.

18:04
    Vyloučený hráč se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, ale jeho blafák do forehandu Vlach vychytal! Bylo to ale s faulem, který odsedí Josef Zuzaník (VSE). Další dvouminutová přesilovka pro hosty.

17:51

17:20
    Valaši se ale do tlaku nedostávají, usadit se v klidu v útočném pásmu je zatím nad jejich síly.

15:51
    Přesilovku si zahrají i domácí po faulu Jakuba Ižackého (TRI), který si odpyká dvě minuty za podražení.

15:47
    Po zmatku před brankou hostů, kde se domácí snažili propasírovat puk do klece se hlavní rozhodčí rozhodl raději přerušit hru.

14:37
    Další vhazování před Vlachovou brankou po icingu domácích.

14:07
    Po tečované střele se puk třepotá v ochranné síti za brankou Vlacha, vhazování před jeho brankou se opakuje.

14:00
    Hra nabývá na tempu, nyní znovu čelil střele Vlach, ale opět si s pokusem z velkého úhlu dokázal poradit.

12:07
    Žabčík pálil od modré na bránu hostů, kde dobře stínili jeho spoluhráči, ale třinecký gólman si i tak střelu našel a puk vyrazil.

11:27
    Střelu ze středního pásma raději Vlach schoval v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.

11:08
    Po přihrávce rukou v podání hostů se vhazuje ve středním pásmu.

10:05
    Tobola byl aktivní při dorážce u hostující branky, ale puk zamířil za bránu společně s hokejkou třineckého brankáře, spoluhráč mu hůl duchapřítomně ihned vrátil.

08:59
    Vsetín v plném počtu.

08:40
    Po ráně od modré v podání hostujícího hráče se zasekl puk Vlachovi pod betonem, ale vůbec si nebyl jist, kde puk má, sudí raději přerušil. Vhazuje se v útočném pásmu hostů.

07:59
    Vsetín vyhazuje, Třinci se zatím nedaří ohrozit bránu Vlacha.

06:59
    Třinec si zahraje přesilovou hru. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Marek Kousalík (VSE).

05:17
    Poslední odehrané desítky vteřin je obraz hry stejný, Vsetín jen stěží kombinuje a dostává se z pásma, na druhé straně Třinec velmi dobře napadá a nedovoluje Valachům rozehrát. Domácí se ale zatím zvládají bránit.

03:03
    Hosté z Třince v ofsajdovém postavení, vhazuje se ve středním pásmu.

02:46
    Oceláři velmi dobře napadají rozehrávku domácích, kteří mají problémy se vymanit z vlastního pásma.

01:50
    Po téměř dvou minutách hry vidíme hokej nahoru a dolů, zatím bez větších šancí.

00:44
    Na Vlacha letěla první střela, která vypadala jednoduše, ale vsetínský brankář s ní měl problémy, když se mu od rukavice puk odrazil do helmy, odražený puk odehrála vsetínský obrana do bezpečí.

00:01

Bohužel zatím nemáme k dispozici zápis o utkání, takže sestavy přineseme později.

Hezký dobrý den ze zimního stadionu na Lapači. Hokejová sezóna už pomalu, ale jistě klepe na dveře a přípravné zápasy jsou v plném proudu. Vsetínští junioři, kteří se letos vrací do extraligy, se podruhé v přípravě utkají s Oceláři z Třince. V prvním vzájemném zápase vyhráli Valaši trochu překvapivě 6:5 a hosté se jim to budou v odvetě snažit vrátit. Povede si jim to?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 23. Kofroň (Kasala, Pěnčík), 27. Křibík (Pargáč), 32. Bartoň (Pargáč), 40. Pěnčík (Kasala), 50. Jaroš (Běhal, Ohera)

VHK ROBE Vsetín: Vlach (Veselý) – Hruška, Zuzaník, Žabčík, Vašíček, Hajda, Hryciow, Koutský, Hurta, Zvonek, Kuchařík, Stodůlka, Forch, Klíma, Pancza, Surý, Kachman, Stanislav, Kousalík, Račický, Tobola.

Rozhodčí: Škrobák – Kurtin, Laczko