Prešov – Bardejov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 5:2 (0:1 po s.n.) | Spišská N. Ves – Miskolc 4:1 (kon.)
Litvínov – Kladno 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 4:5 (0:2 po s.n.) | Piešťany – Pavlodar 3:4 (kon.)
Šumperk – Havířov 3:4 (kon.) | K. Vary – Landshut 5:3 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 5:3 (kon.)
Břeclav – Senica 6:0 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 8:4 (kon.) | Beroun – Kadaň 5:4 (1:0 po s.n.)
Znojmo – Jihlava 5:4 (kon.) | Litoměřice – Most 3:1 (kon.) | Olomouc – Třebíč 3:1 (kon.)
Přerov – Opava 0:7 (kon.) | Nové Zámky – SHK Hodonín 8:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Berani Zlín
Úterý 13.08.2013, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítkovice dnes v domovské ČEZ ARÉNĚ hostí úřadující vicemistry z PSG Zlín. Oproti východomoravskému mužstvu mají domácí na kontě již tři odehraná utkání.

Svěřenci hlavního trenéra Petera Oremuse byli úspěšní ve dvou ze tří startů, tým Rostislava Vlacha pak zahájil šňůru přípravných zápasů prohrou 0:2 s HK 36 Skalica, účastníkem slovenské extraligy. Na soupisce však scházeli Petr Čajánek, Radim Tesařík, Petr Leška a další. Také Vítkovičtí v poslední přípravě nastoupili v omlazené sestavě, a s reprezentačním výběrem Francie do 23 let si lehce poradili a vyhráli 7:1.

Všichni aktéři na ledě, zápas začne za pár momentů.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyznělo lépe pro hosty, puk však dlouho neudrželi.

00:38
    Icing Zlína.

01:11
    Holík nahrával na Lešku před bránu, ten byl odstaven Barinkou.

01:30
    Huna se ocitl volný před Hořčičkou, trefil však jen zlínského brankáře.

02:00
    Roman kroužil kolem klece hostů, nahrávku před brankoviště však vystihl Tesařík a uklidňuje hru.

02:40
    Hra ve středním pásmu.

03:40
    Kucsera zdržuje rozehrávku hostů v útočné třetině.

03:58
    Petr Holík střílel z pravého kruhu mimo.

04:36
    PSG Zlín v obranném pásmu domácích, Šindelář zůstává pozorný.

05:24
    Prvním vyloučeným zápasu je David Jurík (ZLN) – vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

05:30
    Střela Karola Slobody od modré čáry výrazně mimo.

05:42
    Úmyslné postavení mimo hru Zlína.

06:05
    Vítkovice obsadily útočnou třetinu.

06:30
    Pokus Barinky se neujal, byl zablokován hostujícími obránci.

07:06
    Domácí nadále svírají Zlínské v obranném pásmu.

07:24

07:30
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Gólový účet utkání otevírají Ostravané. Krátce po návratu Juríka z trestné lavice prostřelil Hořčičku LUKÁŠ KUCSERA. Asistence: Ondrej Šedivý.

08:28
    Ofsajd Zlínských.

08:45
    Svačinovu přihrávku zachytil ve střední třetině Jurík, Šindelář zasahovat nakonec nemusel.

09:43
    Vyloučen Bedřich Köhler (ZLN) – na dvě minuty za faul vysokou holí.

10:05
    Zlínským se podařilo vyhodit.

10:42
    Petr Kolouch nastřelil tyč Hořčičkovy branky!

10:57
    Zlín jde do tří. Oldrich Kotvan si odpyká dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu.

11:10
    Hosté se osvobozují.

11:31
    Vítkovice kombinují v pásmu.

11:40
    Patrik Zdráhal poslal křížnou přihrávku na Burgera, kapitán Vítkovic však v gólové pozici netrefil puk.

11:43
    Bedřich Köhler se zapojuje do hry, hosté ve čtyřech.

12:57
    Zlín v plném počtu.

13:40
    Vítkovice kontrolují hru ve středním pásmu, rozjíždějí další útok.

13:57

Domácí gólem PETERA HÚŽEVKY navyšují skóre utkání na 2:0. Hořčička neměl po křížném pasu čas se přesunout. Asistence: Michael Vandas.

15:30
    V pásmu Zlína to teď hořelo, na ledě byla totiž trojice Huna-Roman-Svačina, která ostřelovala hostujícího gólmana ze všech stran. Žádný z pokusů se však neujal.

16:30
    Kotvan (ZLN) dostává další dvě minuty – provinil se držením protihráče.

16:55
    Vítkovice roztočily před Hořčičkou přesilovkový kolotoč.

17:10
    Domácí musí začít další útok od vlastní brány.

17:45
    Ostravanům se v početní výhodě příliš nedaří, zlínská čtveřice se opět osvobozuje.

18:01
    Střelu Huny z levého kruhu zlínský brankář bez problému chytá.

18:30

18:54
    Hraje se i nadále v obranném pásmu východomoravského celku.

19:37
    Poblíž Šindelářovy klece se strhla menší rozepře mezi domácím Karolem Slobodou a Pavlem Kubišem. Vítkovický obránce měl v tomto souboji navrch, rozhodčí se chystají vylučovat.

19:37
    Za hrubost je z hostujícího týmu na dvě minuty vyloučen Pavel Kubiš, z celku Ostravy pak Karol Sloboda, a to na 2+2 minuty. Dvouminutový trest odpyká Jan Káňa.

19:50
    Vítkovice se osvobozují.

20:00

20:01

20:20
    Zlín pokračuje v přesilové hře, hostující hráči kombinují před Šindelářem.

20:49
    S tvrdou střelou Köhlera z mezikruží měl Filip Šindelář spoustu problémů. Puk dlouho neměl pod kontrolou, žádná z dorážek Zlínských se ale neujala.

21:11
    Domácí vyhazují puk až k Horčičkovi a můžou rychle vystřídat.

21:43
    Ostravané v plném počtu.

22:02
    Strapáč v ofsajdu.

22:45
    Vidíme nepřesnosti na obou stranách, Stehlík rozehrává od vlastní branky.

23:22

PETER HÚŽEVKA posílá Vítkovice do tříbrankového vedení. Puk po jeho tvrdé střele z levého kruhu zaplul do horní části Hořčičkovy branky. Asistence: Petr Strapáč.

24:20
    Vítkovičtí jsou nabuzení, tlačí se do útoku.

25:05
    Zlínští se však nevzdávají a svírají domácí v obranném pásmu.

25:18
    Zlín právě vstřelil branku!

Lukáš Buchta si na Šindeláře dvakrát nepřišel, PETR HOLÍK byl však už úspěšný. Puk prošel vítkovickému gólmanovi mezi betony. Asistence: Antonín Honejsek.

25:44

Domácí rychle odpovídají. VLADIMÍR SVAČINA vystihnul rozehrávku Zlínských a střelou do horního růžku osamoceného Hořčičku překonává. Bez asistence.

26:55
    Bedřich Köhler vybruslil před vítkovickou bránu a poslal zpětnou přihrávku na Štumpfa. S jeho pokusem však pozorný Šindelář neměl problém.

28:16
    Šindelář nadvakrát zasahuje proti nepříjemné střele, kterou na něj vyslal Antonín Honejsek. Vhazuje se po pravici strážce vítkovické klece.

30:35
    Na ledě agilní trojice Šedivý, Kolouch, Kucsera, jež opět dává zlínské obraně zabrat. Kucsera se prodral až před Hořčičku, ale blafák mu nevyšel tak, jak si představoval. Jeho druhou střelu z mezikruží chvíli poté krotí Hořčička na hrudi.

34:12

Druhým gólem v utkání snižuje PETR HOLÍK stav zápasu na 4:2. Asistence: Bedřich Köhler.

35:16
    Marek Melenovský prověřil pozornost Šindeláře, jeho pokus z pravého kruhu skončil na betonech ostravského brankáře.

35:40
    Hosté se nadále zdržují v útočném pásmu, obrana Vítkovic pozorná.

36:17
    Hokejisty Zlína vstřelený gól nabudil a pokračují v útočení. Vítkovický Stehlík chytře vyhazuje puk do bezpečí a domácí můžou v rychlosti vystřídat.

36:40
    Zlín začína od vlastní brány.

36:50
    Domácím se rozehrávka nepovedla, puk končí na zakázaném uvolnění.

38:02
    Holík v postavení mimo hru.

38:30
    Húževkův útok si na obranu Zlína nepřišel, hosté otáčí hru.

38:35
    Sudí Moravec píská další zlínský ofsajd.

39:10
    Vítkovičtí krouží kolem Hořčičky, ke střele se ale nedostali.

40:00

40:01

40:10
    Hosté vyhráli vhazování a ženou se před Šindeláře.

40:48
    Kapitán Vítkovic Jiří Burger vyfasoval dvouminutový trest za faul vysokou holí.

41:05
    Zlínská přesilovková pětice okupuje obranné pásmo domácích, střelu Köhlera zblokoval Stehlík.

41:17
    V samostatném úniku se objevil Rudolf Huna, Hořčička sklapl betony včas.

42:00
    Hostům se v přesilové hře nedaří. Vítkovice vyhazují.

42:48
    Burger sprintuje na střídačku, Vítkovice v plném počtu.

43:30
    Vítkovice před Hořčičkou, jenž musí být stále v pozoru.

44:51
    Ondřej Roman (VIT) vyloučen na dvě minuty za sekání.

44:59
    Buchtova střela mířila jen do plexi, výrazně nad vítkovickou branku.

45:38
    Dalším vyloučeným ze strany Vítkovic je Filip Šindelář – dvě minuty za nedovolené bránění. Trest odpyká Petr Kolouch.

45:50
    Zlín v pásmu...

46:05
    Honejsek minul v gólové šanci. Šindelář má plno práce.

46:30
    Další Honejskova střela těsně mimo tři tyče.

46:51
    Vítkovice ve čtyřech.

47:38
    Ostravané jsou již kompletní.

48:15
    Aby vyloučených nebylo ve třetí třetině málo – dvě minuty za hákování si odpyká Petr Zámorský (ZLN).

48:40
    Vítkovicím se nedaří udržet se v útočné třetině.

49:07
    Tentokrát brzdí domácí v rozletu odpískaný ofsajd.

49:23
    Hostujícímu celku se opět podařilo vyhodit.

49:51
    Ostravskou rozehrávku chytře zdržuje Pavel Sedláček.

50:15
    Zlín je již kompletní, ostravským se v přesilové hře hrubě nedařilo.

51:27
    Nepřesnosti na obou stranách kazí dojem z už tak rozkouskované třetí třetiny.

52:24
    Holík se prokličkoval až před Šindeláře, obtěžován domácími beky již vystřelit nedokázal.

53:20
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, žádný z celků se však do výhodné střelecké pozice nedostává.

54:20
    Stehlík nedaleko branky domácích obral Lešku o puk a Vítkovice se vydávají do útoku.

55:08
    Marek Melenovský zaměstnal střelou z pravého kruhu Šindeláře. Gólman v klidu zasáhnul a puk skryl v lapačce.

55:40
    Dnešnímu utkání přihlíží 1 358 diváků.

57:26

Volný puk ve skrumáži před Hořčičkovou brankou našel jako první PETR STRAPÁČ a střelou k tyči zvyšuje vedení svého týmu na 5:2. Bez asistence.

57:29
    Zlín si zahraje další přesilovou hru. Dvouminutový trest za podražení vyfasoval útočník Patrik Zdráhal.

57:32
    Zlín v útočné třetině...

57:40
    Punčochářovi se však podařilo u hrazení vybojovat puk a vyhodit.

59:58
    Hokejistům Zlína se v přesilové hře nedaří kombinace, opět musí začínat od vlastní brány.

59:29

60:00

Následovat budou doplňkové samostatné nájezdy.

Začnou Vítkovice.

Jako první se nachystal Ondrej Šedivý. Zvolil kličku do forhendu, která se mu ale nepodařila. 0:0

Prvním exekutorem ze strany Zlína je Bedřich Köhler – rozhodl se pro kličku do bekhendu, Šindelář ale zůstal klidný a puk skončil na jeho betonech. 0:0

Za Vítkovice Michael Vandas – jeho střela se otřela o levou tyč Hořčičkovy klece. 0:0

Radim Tesařík (ZLN) – rozhodl se pro střelu a Šindeláře prostřeluje mezi betony. 0:1

Nachystal se Lukáš Kucsera (VIT) – Hořčičku zkoušel znejistit kličkami, při té poslední mu ale puk utekl. 0:1

Marek Melenovský (ZLN) – zvolil střelu, avšak Šindelář sklapl betony včas. 0:1

V doplňkových samostatných nájezdech zvítězili hosté ze Zlína. Jediný gól vstřelil zkušený obránce Radim Tesařík.

Viděli jsme přípravné utkání, ve kterém měli domácí po většinu zápasu navrch. Třetí třetina, která byla rozkouskována mnoha vyloučeními, patřila spíše hostujícím hráčům. Dvěma góly na sebe upozornil s chutí hrající Petr Holík, za domácí skóroval dvakrát Peter Húževka. Z ostravské ČEZ ARÉNY je to pro tuto chvíli vše. Příjemný zbytek večera.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 8. Kuscera (Šedivý), 14. Húževka (Vandas), 24. Húževka (Strapáč), 26. Svačina, 58. Strapáč – 26. Holík (Honejsek), 35. Holík (Köhler)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Málek) – Stehlík, Barinka, Sloboda, Kudělka, Punčochář, Kovář, Pastor, Dudáš – Zdráhal, Burger, Káňa J. – Huna, Roman, Svačina – Vanda, Húževka, Strapáč – Šedivý, Kolouch, Kucsera – Káňa T.
    Berani Zlín: Hořčička (Rozum) – Tesařík, Valenta, Zámorský, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Řezníček, Buchta – Leška, Štumpf, Köhler – Honejsek, Holík, Sedláček – Ondráček, Jurík, Kubiš – Okál, Melenovský, Janeba

Rozhodčí: Janda R., Trombík – Janda T., Moravec