Poprad – Pavlodar 4:3 (4:0 po s.n.) | Technika Brno – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 2:2 (kon.)

59:59
    Jasečko z kruhu jen do brankáře Helešice.

59:54
    Vhazování po levici Petra Helešice.

59:37
    Marek Dvořák v tutovce mířil do hrudního koše brankáře Helešice.

59:02
    Hosté vyhazují.

58:58
    Sechovec zřejmě schytal Jasečkovu ránu od modré a odjel na střídačku.

58:32
    Bude se pokračovat.

58:32
    Hosté v šesti, na trestnou lavici jde pykat Jan Hobza. Hosté si berou oddehový čas.

56:52
    Ran jak u Verdunu, Helešic s pomocí štěstí odolává, neuspěl v brejku ani Daniel Záhora. Hosté jsou kompletní.

55:30
    Procházkova pumelice trefila zřejmě zadní spojnici v brance, ale sudí rezolutně rozpažili.

55:13
    Faul loktem v podání Jana Hobzy.

54:52
    Na druhé straně kluziště střílel z jízdy Luboš Voříšek.

54:39
    Petr Vlašín to zkoušel od modré, našel jen Kubešovu náruč.

54:06
    Jan Štěpán ve snaze uklidit puk do branky zametl stejným směrem i hostujícího brankáře. Po strkanici se bude pokračovat ve středním pásmu.

53:36
    Hostující přesilovka byla o dost nebezpečnější, hlavně Zahradníkův bekend byl cítit po gólu.

52:27
    Jasečko vyhazuje přes všechny čáry.

51:28
    Zahradník hledal před brankou někoho ze soupeřů, to se mu sice nepovedlo, ale následní zmatky přinesly sekání Josefa Mazance.

48:03
    Vajgar si zahraje přesilovou hru, Lukáš Kovalský dvě minuty za sekání.

47:37
    Kupcův bekedn minul branku, poté Tržil hledal od modré přihrávkou Marka Dvořáka, přesný pas však zhatil jeden z hostů.

47:27
    Záhora tečoval Procházkovu ránu vysoko nad branku do ochranné sítě.

44:38
    Křenek prověřil ranou ze střední vzdálenosti pozornost hradeckého brankáře.

44:20
    Kovalský se drze dral před Kubeše. Ten své brankoviště uhájil.

43:47
    První formace Vajgaru zakombinovala, po Dvořákově střele hosté vyhazují na icing.

43:02
    Jasečko vyklepal Helešicovy betony, na druhé straně Kubeš předvedl další z perfektních dnešních zákroků.

42:59
    Marek Dvořák střílel z úhlu.

42:36
    Na ledě se objevuje čtvrtá hradecká formace Jasanský – Javůrek – Gurka.

21:53
    Robert Procházka projel s pukem celé hřiště stylem jemu vlastním, Helešic si však jeho zakončení pohlídal.

21:35
    Hradecký icing.

40:01

Vajgar ve druhé třetině brankami Mazance a Voříška obrátil skóre na svou stranu a byl lepším týmem. Hosté z Moravských Budějovic však v závěru prostředního dějství využili po laxním vyhození domácích přesilovou hru. Rozuzlení tak přinese zřejmě třetí třetina, která začne přibližně v 19:30.

40:00

38:50
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Domácí mohli vyhodit pohodlně puk, což se nestalo a přes Trojana se kotouč dostal před branku ke KARLU KESNEROVI, který zasunul puk pod Tomáše Kubeše. Asistence Jan Trojan.

37:32
    Kupec svým pohybem připravil hosty o pásmo.

37:18
    Josef Klement dvě minuty za nedovolené bránění.

37:04

36:25
    Jasečko s Tržilem to zkoušeli od modré.

35:18
    Zahradník v brejku zkusil obkroužit branku a zasunout puk za bránu, Kubeš obstál, stejně jako při dvou dorážkách dalších Žihadel.

35:04
    Boris Kún dvě minuty za napadení jako z učebnice.

34:44
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Domácí otáčí kormidlem utkání. LUBOŠ VOŘÍŠEK střílel z bodu pro vhazování po pěkné akci. Asistence Daniel Záhora a Josef Klement.

33:29
    Domácí v plném počtu. V samotném závěru měli domácí štěstí, Vlašín procpal puk mezi Kubešovými betony, ten se však došoural těsně vedle branky.

31:31
    Josef Mazanec vyfasoval dvě minuty za sekání.

30:24
    Petr Zahradník a jeho tvrdá střela. Končí na vyrážečce Tomáše Kubeše.

28:11
    Optická převaha je nyní na straně domácích.

27:22
    Vajgar byl v signalizovaném ofsajdu, hosté místo rozehrávky vyhazují na icing.

26:36
    Lukáš Kovalský střílel z ostrého úhlu, prakticky z rohu, puk končí v Kubešově lapačce.

25:53
    Vajgar tlačí, hostující obrana vyrobila hrubku a málem toho využili Klement s Voříškem a Záhorou.

25:32
    Voříšek z jízdy našel lapačku Petra Helešice v brance Žihadel.

24:55
    Vajgar je při chuti, od modré to zkoušel Radek Kvasnička.

24:30
    Domácí předvedli rychlý protiútok a JOSEF MAZANEC ranou po ledě k pravé tyči vyrovnává, asistence Luboš Voříšek.

24:20
    Hosté pokračují v útočném snažení, ale Křenek v dobré šanci puk do branky nedostal.

24:02

23:43
    Jeden z hradeckým beků lehce líznul budějovickou střelu a Kubeš měl plné ruce práce.

23:33
    Puk ve středním pásmu.

23:06
    Sechovec pálil od modré, Kubeš vsedě puk chytil mezi betony, sudím dlouho trvalo než přerušilo hru a byli jsme svědky malinkého šťouchání.

22:29
    Icing Budějovic.

22:13
    Tržil vyhazuje.

22:01
    Lukáš Maryška dvě minuty za držení, hosté si zahrají svou první přesilovou hru.

21:54
    Fila marně mířil mezi Kubešovy betony.

20:54
    Voříšek to zkoušel z ostrého úhlu.

20:29
    Barták v brejku dvou na jednoho měl spíš přihrát Kesnerovi. Neudělal to a jeho rána končí u Kubeše. Hodně slibná akce hostů z Budějovic.

20:01

Hosté vedou po prvním dějství o jednu branku, kterou vstřelili po 66 vteřinách. Vajgar působil v první části třetiny hodně zakřiknutě a jeho akce byly dosti neučesané. S postupem času se hradecké obrátky zvyšují, ale k brance to zatím nevedlo. Druhá třetina začne cca v 18:44.

20:00

19:38
    Vajgar v závěru třetiny pálí ze všech pozic.

18:55
    Voříšek pálil golfem, Helešic vyrazil puk před sebe, kde byl Záhora, ale jemu zakončení nevyšlo.

18:14
    Tutovka na holi Davida Kupce. Po kombinaci první formace mohl zakončovat z hranice brankoviště. Trestuhodně minul.

15:45
    Procházka pálil ze střední třetiny, Helešic tak dlouho rozehrával, až sudí přerušili hru.

15:29
    Karel Kesner prudkou ranou švihem z mezikruží trefil masku brankáře Kubeše.

15:01
    Další zmatky v obraně Vajgaru končí vyhozením.

14:08
    Brejk Vajgaru, Tomšík spolu s Horváthem neuspěli, první jmenovaný o fous minul ranou po ledě branku.

13:33
    Martin Sobotka na druhé straně protáhl pravý beton Tomáše Kubeše.

12:41
    Luboš Voříšek, tísněn před Helešicem v pokleku nedal. Zajímavá šance domácích barev.

12:32
    Ani rána Roberta Procházky Helešice nepřekvapila. Ono to bylo spíš nahození.

12:27
    David Kupec v dobré příležitosti bohužel zvolil hodně lehkou střelu.

11:31
    Icing hostů.

11:05
    Tomáš Latner byl chvíli před Kubešem, ten se štěstím vytěsnil puk mezi tyče.

09:22
    Nepřesná rána Trojana, na druhé straně chtěl Kupec dopravit Kocarův pas do branky.

08:45
    Drobné zmatky před Kubešem řeší Robert Procházka.

07:37

07:15
    Klementovi utíká na modré puk.

06:38
    Vajgar nastěhován v obranné třetině hostů, ale zatím marně dobývají branku Petra Helešice.

05:44
    Hostující Hobza dvě minuty za držení.

03:42
    Teď jsou zase aktivnější domácí.

02:20
    Jeden z hostů trefuje tyčku branky domácích.

01:06
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Hosté ujeli do brejku dvou na jednoho a PETR ZAHRADNÍK ranou švihem pokořil Kubeše ranou nad lapačku.

00:01

To už je však minulost. Moravské Budějovice mají za sebou dva vítězné přípravné zápasy, poradily si s improvizovanou sestavou prvoligové Třebíče v poměru 6:4 a pak si ve Znojmě vyšláply na místní juniorku. Žihadla vyhrála 9:3 Vajgar odehrál zatím jen jedno utkání a to včera v Táboře. Hradečtí prohráli v samém závěru utkání poměrem 4:6.

Středeční podvečer přinese souboj loňských sousedů v tabulce. Moravské Budějovice postoupily z osmého místa do play-off a na Vajgar zbyl "Černý Petr" v podobě devátého místa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 25. Mazanec (Voříšek), 35. Voříšek (Záhora, Klement) – 2. Zahradník, 39. Kesner (Trojan)

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Fogl – Tržil, Jasečko, Klement, Štěpán, Kohút, Kvasnička, Kocar, Tomšík, Dvořák, Voříšek, Glabazňa, Záhora, Mazanec, Javůrek, Gurka, Jasanský, Horváth, Maryška, Kupec.
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Holešic, Novotný – Sechovec, Kún, Vlašín, Sobotka, Latner, Hobza, Kesner, Barták, Trojan, Dostál, Zahradník, Křenek, Fila, Kovalský, Hrůza.